Дитяча стоматологія: за чим мають слідкувати батьки від народження дитини

 

Турбота про зуби – незмінна частина життя кожної людини з моменту її народження. Попри те, що молочні дитячі зубки – це тимчасове явище, довіряти турботу про них не варто одній лише зубній феї. Від того, наскільки правильно батьки стежать за станом ротової порожнини своєї дитини, буде залежати те, як часто в майбутньому їй доведеться відвідувати стоматолога.

Поява молочних зубів – на що звернути увагу

 

Поява молочних зубів відбувається поступово:
14-16 місяців – тимчасові жувальні зуби;

• 1,5 року – ікла;

• 1,5 – 2 роки – другі жувальні зуби;

• 3 роки – повний ряд з 20-и молочних зубів.

 

Якщо до року у малюка ще не з’явилися перші зубки, варто звернутися за консультацією до стоматолога. Є ймовірність, що прорізування вже на підході. Дитячий стоматолог може дати рекомендації для батьків, наприклад, змінити раціон дитини, додати в нього більше вітаміну D (часто затримка росту зубів може бути викликана рахітом).
Не останню роль відіграє спадковість. Якщо у когось з батьків теж спостерігалося запізнення прорізування, швидше за усе, у дитини буде подібний випадок. Дуже рідко зустрічається таке захворювання як адентія. Це повна відсутність зубних зачатків, викликана порушеннями в процесі внутрішньоутробного розвитку. У будь-якому випадку – не забувайте про візит до стоматолога навіть тоді, коли зубки ще не з’явилися, так можна буде виявити проблеми на початковому етапі.

 

Привчання дитини до правильного дихання

Однією з найважливіших причин виникнення аномалій прикусу є ротове дихання. Під час того, як дитина дихає ротом, язик опускається вниз. Через це відбувається недолік компенсації тиску, яке забезпечується на верхній зубний ряд з боку щік. Результатом є звуження та скручування верхнього зубного ряду.
Батьки повинні стежити за тим, щоб дитина дихала правильно – через ніс. Піклуватися про це варто з моменту, коли малюк починає засипати з соскою – почекайте поки він засне та витягніть її з рота. Через пустушки язик знаходиться у неправильному положенні. Якщо уві сні дитина відкриває ротик, закривайте його, щоб вона дихала носом.

 

Також варто подбати про те, щоб після перенесеної нежиті, коли малюк дихав ротом, дана звичка не вкоренилася. Після того як проходить закладеність, стежте за носовим диханням та не давайте дитині часто дихати через рот.

 

Коли потрібно починати корекцію прикусу?

 

Після того, як проріжуться усі 20 молочних зуба (2-3 роки), можна записатися на профілактичний прийом до ортодонта. Діагностика допоможе поставити діагноз та визначити необхідність лікування. Найчастіше на цьому етапі рекомендують спеціальну гімнастику для тренування щелепних м’язів. Коли у дитини спостерігаються проблеми з носовим диханням, слід звернутися до отоларинголога.

 

Вирівняти прикус легше та швидше за усе у віці до 5-и років в процесі активного формування й рухливості кісткової тканини. З 7-и років можна вже починати використовувати знімні системи (капи, пластинки або трейнери), а також встановлювати часткові брекет-системи.
Прикус у підлітків починають виправляти з 12-14 років, після того, коли з’являються усі корінні зуби, але залишається рухливість кісткової тканини.

 

Гігієна молочних зубів

 

 

Чекати, поки зубів у дитини стане більше, щоб почати доглядати за ними, не варто. З самого першого зуба можна починати формувати корисну звичку у малюка. Дитячі стоматологи радять батькам самостійно чистити зуби дітям до 6-и років, показуючи, як правильно рухати щіткою (від основи зуба вимітаючими рухами).

 

Щоб зробити процес більш цікавим та приємним, перетворіть ритуал у гру та робіть це разом з дитиною – вона завжди хоче бути такою ж, як і її батьки.

 

Як часто відвідувати дитячого стоматолога?

 

Фахівці стоматологічної клініки «ViLiDa» настійно рекомендують приводити дитину на огляд не рідше 1 разу на 3 місяці – усього виходить 4 відвідування в рік. Настільки часті візити необхідні тому що у дітей розвиток проходить вкрай швидко, що стосується і зубів. Молочні зуби більш схильні до утворення карієсу. Регулярне відвідування дитячого стоматолога допоможе запобігти розвитку серйозних захворювань ротової порожнини та сформувати красиву, рівну й здорову посмішку у дитини.

 

ІНШІ СТАТТІ

Стоматит і його лікування

Стоматит – це запальний процес, локалізований на слизових оболонках ротової порожнини. Практично кожна людина з раннього віку так чи інакше стикалась з даним захворюванням в тій чи іншій формі. Хвороба може тривати від 4 до 14 днів – все залежить від складності, а також від ефективності методів лікування запалень.

Інфекції ротової порожнини можна вилікувати самостійно в домашніх умовах, проте, якщо у людини стоматит в запущеній формі, звернення до стоматолога не уникнути, так як можуть виникнути серйозні ускладнення через інфекційне навантаження на організм.

Основні симптоми стоматиту

Зрозуміти, що у вас стоматит можна відразу, так як дане захворювання відразу дає про себе знати різким болем, який посилюється під час прийому їжі. Це захворювання має низку загальних симптомів:

На поверхні слизової оболонки ротової порожнини з’являється одна або декілька виразок з червоними краями і білою плівкою;
У місцях, уражених стоматитом, з’являється набряк, почервоніння;
При впливі на виразки відчувається гострий біль, який суттєво ускладнює вживання і пережовування їжі, а в деяких випадках і вимову;
Ясна можуть кровоточити, з’являється неприємний запах з рота, посилюється слиновиділення;
Гострі форми стоматиту можуть супроводжуватися підвищенням температури, а також збільшенням лімфатичних вузлів.
Види стоматиту і причини його появи

Існує ряд форм стоматиту, відмінність яких полягає в причинах, що викликали дане захворювання:

Алергічний – виразки в роті при даній формі найчастіше з’являються після прийому певних медикаментозних препаратів;
Герпетичний – виникає при впливі вірусу герпесу;
Афтозний – запалення виникає через нестачу в організмі важливих мінералів і вітамінів, особливо вітаміну В12 і заліза;
Грибковий – поява виразок провокується грибком Candida albicans.
Можна відзначити ще багато форм стоматиту. Так виразки в ротовій порожнині можуть виникнути через тривалий прийом антибіотиків, що знищують корисну мікрофлору в роті, через що захисні бар’єри слабко протистоять вірусам і бактеріям, що провокує захворювання.

Ще стоматит виникає внаслідок зовнішніх впливів, наприклад, через часте куріння, надмірне вживання алкоголю, травмування слизової оболонки.

Лікування стоматиту у дітей і дорослих

Коли стоматит виявлений на початковій стадії, його можна спробувати вилікувати за допомогою домашніх засобів. Наприклад, хороший ефект можна очікувати від всім відомого розчину солі та соди.

Перед самостійним лікуванням стоматиту потрібно спробувати з’ясувати, чим він спровокований. Якщо стоматит виник після тривалого прийому антибіотиків, запальний процес буде усунутий після зниження медикаментозного навантаження на організм. Якщо захворювання викликане алергією – потрібно усунути алерген і пройти курс антигістамінних препаратів.

Коли у стоматита грибкова або вірусна природа, рекомендується скористатися спеціальними медикаментозними засобами, які призначені для лікування запальних вогнищ при стоматиті. До них відносять: противірусні мазі, протигрибкові препарати, антисептики, такі як хлоргексидин або мірамістин.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Сапфірові брекети

Сапфірові брекети –це один з видів брекетів, призначених для ортодонтичного лікування. Вони досить популярні у тих, хто не бажає демонструвати всьому світу металеві брекети, а хоче «родзинку». Причина – їх прозорість та майже непомітний вигляд.

 

Всі думають, що сапфірові брекети виготовлені з дорогоцінних каменів, тому і так називаються. Насправді це не так. Матеріал, з його виготовлені брекети –медичний, це штучні сапфіри, які ще й гарно виблискують. Тож якщо вже вирівнювати зуби, то робити це треба гарно і з яскравинкою. Якщо ж ви бажаєте прозорість, але блиск вам ні до чого –обирайте керамічні брекети, вони матові.

 

Сапфірові брекети досить білі за кольором, тому будуть гарно і непомітно виглядати на білих зубах. Якщо ж колір вашої емалі жовтуватий чи сіруватий, майте на увазі, що в такому випадку сапфірові брекети будуть контрастувати і той самий прозорий ефект, заради якого їх обирають –буде відсутній.

 

За своїми лікувальними характеристиками сапфірові брекети стоять чи не на останньому місці, після металевих та керамічних. Вони крихкі, не підходять для вирішення досить серйозних проблем, лікувальний процес протікає довше, і по силі дії на зуби, вони більш слабкі ніж металеві та керамічні.

 

Але, звичайно, в них є і значні переваги:
– естетичний вигляд. Тут їм конкурентів не має
– гіпполергеність. На відміну від металевих брекетів, яі можуть визивати алергічні реакції на метал
– атравматичність. Сапфірові брекети мають досить комфортну форму, тому звикати до них треба менше і вони не травмують ясна та м’які тканини ротової порожнини
– стійкість до фарбування. Пальму першості в цій категорії займають керамічні брекети, але і сапфірові не пасуть задніх. Їх прозорий вигляд залишається до кінця лікування.

 

Сапфірові брекети ставляться на зуби однаково як і інші системи –ніякої різниці немає. Також не має різниці і догляд за ними. Але однозначно з сапфіровими брекетами ви будете сяяти, бо такі брекети роблять свого власника яскравим!

 

Наші ортодонти мають справу з різними системами брекетів і запропонують вам варіант, який підійде вам за показами і відповідатиме вашим бажанням. Вам досить лише зателефонувати 044-485—00 і записатися на прийом, далі вже справа наших стоматологів!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Чищення зубів на Оболоні (Київ)

Чищення зубів на Оболоні (Київ)

 

Ще недавно чистка зубів здійснювалася тільки механічно. Процедура була болючою для пацієнта, а кюрети могли травмувати ясна. Зараз чистка зубів проводиться щадними методами, наприклад, ультрафіолетом. Наша Стоматологія використовує інноваційні технології, а застосування скалерів безболісно видаляє відкладення. При цьому емаль залишається неушкодженою.

 

 

Процедуру рекомендується проводити регулярно. Штат нашої клініки “Віліда” на Оболоні складається з кваліфікованих фахівців, які швидко позбавлять вас від зубного каменю. Якщо пацієнту належить пройти лікування від стоматологічних захворювань, наприклад карієсу або пародонтозу, то перед цим необхідно очистити емаль від нальоту. Такий підхід дає більше ефекту від лікування. Виконати гігієнічну чистку не буде зайвим і перед протезуванням.

 

Причини появи зубного каменю

Формування відкладень пояснюється декількома обставинами:

 

  1. Неправильне харчування. Включення в раціон занадто великої кількості солодощів провокує зростання бактерій. Мікроорганізми інтенсивно розмножуються, накопичуючись у вигляді відкладень на зубній емалі.
  2. Недотримання гігієни ротової порожнини. Зуби потрібно ретельно чистити вранці і ввечері. Днем рекомендується прополоскати рот спеціальним засобом. Систематичне порушення гігієнічних правил стає причиною утворення відкладень. Самостійно позбутися від нальоту дуже складно. Професійне чищення зубів забезпечує його видалення навіть у важкодоступних місцях.
  3. Порушення рекомендацій по догляду за ротовою порожниною. Зуби потрібно чистити правильно. В іншому випадку процедура замість користі принесе тільки шкоду-щітка перемістить бактерії в важкодоступні місця. Усуне їх тільки професійна чистка. Послуга особливо актуальна для пацієнтів з брекетами, яким складно самостійно очистити зуби від нальоту.
  4. Шкідливі звички. Куріння, споживання фарбувальних напоїв (чаю, кави) погіршують колір емалі. Вона набуває брудно-жовтий відтінок або темніє. Повернути первісний колір допоможе тільки професійна чистка. Домогтися результатів самостійно, не вдаючись до допомоги хороших фахівців, дуже складно. Чищення зубів включає відбілювання, що дозволяє відновити первісний колір емалі.

 

Переваги рішення

 

Ультразвукова чистка зубів на Оболоні – абсолютно безпечна процедура, що не викликає ніяких неприємних відчуттів. Ця послуга показана не тільки з точки зору гігієни. Також її рекомендують в профілактичних цілях – для запобігання розвитку карієсу, пародонтиту, гінгівіту та інших стоматологічних захворювань. Ультразвукове полірування повністю видаляє наліт, в тому числі підясневі відкладення, що запускають каріозні процеси.

 

Серед переваг процедури-безпека. Використання ультразвуку зводить до мінімуму ризик пошкодження емалі.

 

Чищення зубів на Оболоні забезпечує природне відбілювання за рахунок видалення темного нальоту. Після процедури емаль стає на 1-2 тони світліше.

 

Як правило, процес не викликає у пацієнта хворобливих відчуттів. Але в запущених випадках 30 хвилин до однієї години.

 

 

Особливості процедури

 

Чистка проводиться ультразвуковим апаратом-скалером. Спочатку лікар видаляє підясневі відкладення. Потім тонкої насадкою знімає наліт між зубами. Наступний етап-полірування. Сучасна стоматологія використовує для цієї мети гумову чашечку і пасту, що дозволяє видалити залишки каменю. В кінці проводиться фторування-покриття емалі препаратами, до складу яких входять кальцій і фтор.

 

 

Ціна на чистку зубів на Оболоні залежить від обсягу робіт, необхідності застосування анестезії та ряду інших факторів.

 

Наша клініка “Віліда” розташовується в зручному місці, неподалік від метро. Доїхати до нас на автомобілі з іншого району просто-достатньо позначити адресу в навігаторі. Для постійних клієнтів діє система знижок.

ЧИТАТИ ДАЛІ