Як підготуватися перед візитом до стоматолога. Наші поради.

 

Не тільки діти бояться стоматологів. Більшість дорослих також відкладають візит до лікаря, відтягуючи неприємний момент на потім. Але, якщо підготуватися до візиту в стоматологію завчасно, то можна зменшити ризик неприємних больових відчуттів та помилкових хвилювань. Спеціально для Вас ми підготували поради, які допоможуть зробити Ваш візит до стоматолога спокійним та комфортним.

 

1.Напередодні постарайтеся гарно відпочити. Уникніть емоційних занять. Ляжте спати раніше, щоб краще виспатися. Ви будете відчувати себе бадьорим, а отже, лікування буде спокійним та менш болісним.
2.Відмовтеся від прийому алкоголю за добу до візиту, навіть “для хоробрості”. Спиртні напої знижують дію обезболюючих препаратів.
3.Перекусіть перед візитом до стоматолога. По-перше, лікування на голодний шлунок може викликати нудоту та запаморочення. По-друге, після лікування варто утриматися від їжі 2-3 години.
4.Не приїзжайте дуже рано. Зовсім не потрібно чекати свою чергу в коридорі клініки. Це може посилити Ваше хвилювання. Навіть, якщо Ви приїхали раніше, краще прогуляйтеся навколо стоматології або посидьте в машині.
5.Не забувайте про правила гігієни.Ретельно почистіть зуби щіткою та зубною ниткою. Освіжіть подих ополіскувачем для ротової порожнини. Якщо не має можливості це зробити перед візитом, в нашій стоматології є одноразові щітки, які ви за потреби можете використати.
6.Одягніть зручний одяг, який не буде ускладнювати Ваші рухи та дихання.
7.Обов’язково повідомте лікаря, якщо маєте алергію на певні препарати.
8.Не варто відправлятися на прийом, якщо у Вас температура, нежить або вірусне захворювання. Це може бути протипоказанням для лікування.
9.Будьте відверті з лікарем. Розкажіть про особливості свого організму. Задайте питання, які Вас цікавлять. Обговоріть всі деталі та нюанси, якщо Вас щось хвилює.
10.Ну і на десерт: порадуйте себе за сміливість. Зробіть щось приємне для себе: шопінг, кінотеатр, парк розваг або щось смачненьке.

 

Візит до стоматолога – не найприємніший момент, але сучасні технології, методи та обладнання допомагають робити лікування зубів майже безболісним. Уважно прислухайсятеся до порад лікаря. Слідуйте нашим порадам та не піддавайтеся страхам.

 

ІНШІ СТАТТІ

Спеціалізації лікарів

В стоматології, як і в іншій медицині кожен лікар стоматолог має свою одну або декілька спеціалізацій. Ця спеціалізація ґрунтується на його основних знаннях, досвіді, практичному лікуванні, юридично та й зазвичай саме те, чим любить займатися лікар. На жаль, чи на щастя, щоб оволодіти одному лікарю усіма стоматологічними спеціалізаціями не вистачить і життя.. і не потрібно це, бо краще бути спеціалістом в одному ніж всього потрохи. Отже, сьогодні ми вирішили познайомити вас з основними спеціалізаціями лікарів стоматологів, щоб вам краще було орієнтуватися в нашому стоматологічному світі і чітко розуміти, з якими проблемами до якого спеціаліста звертатися.

 

Отже, стоматолог –терапевт. Найбільш розповсюджена спеціалізація лікаря. Цей лікар лікує ваші зуби від карієсу, пульпіту та періодонтиту. Його стихія – пломби. Також лікар спеціалізується на реставраціях зубів фотополімерними матеріалами. Часто саме на перший прийом ви попадаєте до терапевта, він оглядає стан ротової порожнини, призначає діагностику, ставить діагноз, направляю до колег-вузьких спеціалістів.

 

Лікар, стоматолог загального прийому поєднує в собі і терапевта і гігієніста, може навіть і виконувати протезування.

 

Більш вужча спеціалізація лікаря терапевта це лікар, що опікується коренями зубів – лікар –ендодонтист.

 

Стоматолог –гігієніст –відповідає за стан вашої ротової порожнини, частіше саме гігієніст робить вам професійну чистку зубів, навчає правильної домашньої гігієни, допомагає підібрати правильні гігієнічні засоби по догляду за зубами та яснами.

 

Стоматолог – ортодонт .Це лікар, що займається порушеннями зубощелепної системи. Виправлення прикусу, вирівнювання зубів, порушення вимови, жування, дихання внаслідок дефектів щелеп і це далеко не повний перелік сфери опікування лікаря ортодонта.

 

Стоматолог –хірург. Його найбільше бояться як дорослі так і діти. Так, саме він найчастіше видаляє зуби у пацієнтів. Але окрім видалення зубів хірурги працюють з операціями на яснах, працюють з кістковою тканиною, ставлять імплантати.

 

Стоматолог ортопед – це лікар красивих посмішок. Будь –які види «штучних зубів» – від вінірів до протезів та штучних щелеп –це парафія лікаря ортопеда.
А ось за ваші ясна турбується лікар пародонтолог. Він знає все про «бактерії» що шкодять яснам та вміє їх бороти.

 

Стоматологи, яким подобається працювати з дітьми зазвичай ведуть і дитячий прийом. Це, мабуть, найскладніша частина терапевтичної стоматології, бо потрібно не лише знати особливості лікування молочних зубів, а й з кожним маленьким пацієнтом вести додаткову роботу.

 

Це основні спеціалізації лікарів стоматологів , що можна зустріти в сучасних стоматологічних клініках. Мусимо додати, що в наших стоматологіях Віліда на Оболоні і Віліда на Петропавлівськй Борщагівці працюють найкращі спеціалісти своєї справи! Бажаємо вам гарних спеціалістів та гарних зубів.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Як формуються ціни на імплантати

Імплантація зубів – це сучасний максимально функціональний спосіб відновлення втрачених зубів, при якому в альвеолярну кістку імплантується імплантат (штучний корінь). Пацієнти стоматологічних клінік, які стикаються з втратою зубів, за медичними показаннями або особистим бажанням, часто хочуть встановити імплантат. Однак багато хто з них, дізнавшись скільки коштує ця далеко не бюджетна процедура, приймають рішення обійтися більш дешевими рішеннями.

 

 

Установка імплантату – це хірургічний спосіб відновлення втраченого зуба. Штучний корінь – це своєрідна опора, необхідна для установки коронки. Це не простий універсальний для всіх штифт з титану, вживлюваний в кістку, а детально продумана, доведена до функціонального досконалості деталь, здатна витримувати дуже велике навантаження.

 

 

Здоров’я і зручність для пацієнта безпосередньо залежить від того, наскільки точно лікар-імплантолог розрахує розмір, довжину і ширину імплантату. Перед виготовленням імплантатів здійснюється масштабна наукова і дослідницька робота, виконується безліч точних клінічних тестів. Все це говорить про те, що для виробництва імплантатів потрібно не тільки багато досвіду, навичок і часу, але і чимало коштів.

 

 

Існує поширена помилка про те, що висока ціна імплантатів деяких виробників – це всього лише націнка за бренд. Розвіяти це помилкова думка можна детально вивчивши всі аспекти питання. У найбільш затребуваних виробників імплантатів ціна така висока, тому що пацієнт отримує бездоганну якість виробу, досягнуте за рахунок багаторічної роботи, широкий розмірний ряд, що дозволяє підібрати найбільш підходящий імплантат в залежності від клінічного випадку, а також безліч індивідуальних критеріїв.

 

 

При імплантації враховуються природні функції щелепних відділів, ширина кістки, а також її структура або щільність. На основі безлічі індивідуальних параметрів підбирається максимально відповідний імплантат – така складна і тонка деталь просто не може коштувати дешево. Нерідко на чорному ринку можна зустріти незвично низькі ціни на імплантати і послуги лікарів, які їх встановлюють.

 

 

Найчастіше пацієнт не отримує жодних переконливих гарантій, вибираючи більш бюджетне рішення, а також стикається з додатковими витратами, про які замовчує «вигідну пропозицію». В результаті низька якість імплантату і його установки обходиться не набагато дешевше, ніж в професійній клініці, відповідально підходить до процедури імплантації.

 

 

Стоматологічна клініка «ViLiDa» пропонує пацієнтам повну прозорість імплантації – ви платите за професіоналізм, великий досвід наших стоматологів, а також за бездоганний результат вживлення імплантату. І ніяких прихованих платежів – ми відразу розповімо про вартість імплантатів різних виробників, роз’яснимо їх особливості та відмінності, а також детально розпишемо вартість установки хірургом-імплантологом.

 

 

Ціна імплантату формується на основі наступних складових:
• якість титану, з якого виготовляються імплантати;
• наявність запатентованих розробок і дослідних випробувань, проведених виробником, які спрямовані на поліпшення приживлюваності імплантатів у пацієнтів;
• довічна гарантія, що надається виробником;
• наявність індивідуального серійного номера для захисту від неякісних підробок;
• широкий вибір елементів ортопедичної складової, що дозволяє знайти рішення для будь-якої, навіть найскладнішої, клінічної ситуації;
• великий досвід і високий рівень кваліфікації стоматолога, який здійснює імплантацію і надалі протезування.

 

 

Підводячи підсумок, можна рішуче заявити, що якісний імплантат, який прослужить вам протягом усього життя, не завдаючи будь-яких проблем – це той, що піддався безлічі досліджень та перевірок, ідеально підібраний за розміром аж до мікрометра, а також відповідний найменших особливостями будови щелепи пацієнта.

 

 

Настільки копітка робота, яка проробляється при імплантації від імплантації до установки коронки, вимагає серйозних витрат часу і грошей. Саме тому імплантація – це недешеве задоволення. Якщо ви бачите кардинально різняться ціни на імплантати у різних виробників і стоматологів, які займаються їх установкою – це серйозний привід задуматися, як саме буде відповідати такій низькій ціні якість послуги імплантації і самого імплантату.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Консультація лікаря-лора – навіщо в стоматології

Усі медичні спеціальності так чи інакше тісно пов’‎язані. У деяких клінічних випадках лікар-стоматолог вимушений направити пацієнта на консультацію до лікаря іншої спеціалізації для того, щоб краще діагностувати проблему, дослідити причини її виникнення, встановити остаточний діагноз та скласти план лікування. Сьогодні стоматологи часто працюють у команді з лікарями-лорами.

Найбільш розповсюдженою причиною звернення пацієнта до оториноларинголога є одонтогенний гайморит. Гайморит-це запалення слизової оболонки гайморової пазухи. Причиною виникнення одонтогенного гаймориту може бути інфекція в кореневих каналах зубів верхньої щелепи та навколишніх тканин. У такому випадку пацієнти будуть скаржитись на:

Біль у верхній щелепі та зубах верхньої щелепи;
Виділення з порожнини носа;
Відчуття важкості у носових пазухах і вухах;
Головний біль, що посилюється при нахилі голови вперед;
Можливу сльозотечу;
Загальну слабкість та підвищення температури тіла.
Для діагностики одонтогенного гаймориту призначаються додаткові методи обстеження, а саме рентгенологічне дослідження або комп’‎ютерну томографію.

У такому випадку причинний зуб, що спровокував виникнення запалення у верхньощелепній пазусі, потребує ендодонтичного лікування, тобто механічну та медикаментозну обробку системи кореневих каналів зуба та їх якісне пломбування для ліквідації запального процесу. Паралельно призначається антибактеріальна терапія за показаннями. Допомога лікаря-лора полягає в промиванні пазух, а також призначенні засобів, що відновлюють прохідність природних отворів гайморової пазухи. Якщо причинний зуб значно зруйнований або запалення навколо верхівки досягає занадто великих розмірів лікар-стоматолог вирішує питання про доцільність збереження зуба або його можливе видалення.

Причиною виникнення захворювання також може бути сполучення між порожниною рота та гайморовою пазухою після видалення зуба верхньої щелепи. Така клінічна ситуація потребує ушивання сполучення, що виникло, з подальшою консультацією лікаря-лора.

Оториноларинголог також консультує пацієнтів перед стоматологічними хірургічними маніпуляціями із залученням в процес гайморової пазухи. Наприклад, перед синус-ліфтингом, необхідним за показаннями для проведення імплантації в порожнині рота.

А що ж робити пацієнту, коли гайморит тривалий час не проходить?

По-перше, необхідно зробити комп’‎ютерну томографію пазух в трьох проекціях.

По-друге, виключити одонтогенне походження інфекції (тобто від зуба) або ліквідувати наявне запалення на верхівці кореня зуба.

По-третє, важлива консультація лікаря-лора, який детально обстежує стан гайморової пазухи, визначає проблеми та шляхи їх вирішення.

Ні в якому разі не відкладайте консультацію стоматолога та лора, якщо Вас турбують подібні скарги. Пам’‎ятайте: чим раніше почати лікувати захворювання, тим більше шансів на швидкий та успішний перебіг. Командна робота лікарів різних спеціальностей забезпечує пацієнта повноцінною діагностикою та комплексним підходом до лікування захворювання.

При виникненні хоча б однієї або кількох перерахованих скарг, звертайтесь за кваліфікованою допомогою до лікарів.

Будьте здорові!

З турботою про вас, стоматологічна клініка ViLiDA!

ЧИТАТИ ДАЛІ