Як вибрати клініку для лікування: ключові критерії

 

Кожен день все більше стоматологічних клінік пропонують незамінні і інноваційні послуги своїх фахівців в самому різному ціновому сегменті. Але як непідготовленому пацієнтові визначитися з вибором установи, де він буде проходити лікування? На жаль, випадки медичних помилок не є рідкістю, тому будь-який пацієнт хоче, щоб його обслуговував досвідчений фахівець в сучасній клініці. Адже в разі некомпетентності стоматолога людина ризикує втратити не тільки багато грошей, але і своє здоров’я. Стоматологія на Оболоні «ViLiDa» розповість вам, як правильно вибрати клініку і не помилитися.

 

 

Чому потрібно приділити увагу при виборі клініки?

 

 

У будь-якій стоматологічній клініці першим, кого зустрічає пацієнт, є адміністратор. Вкрай важливо звернути увагу на те, наскільки грамотно проводиться первинна консультація. Незважаючи на те, що у адміністратора немає медичної освіти, він повинен розбиратися в ключових моментах спеціалізації клініки і знати відповіді на актуальні питання. Спілкування з пацієнтом повинно бути ввічливим, ненастирливим і коректним – якщо вас з порогу відправляють на консультацію до стоматолога, це свідчить про некомпетентність адміністратора.

 

Спектр послуг стоматологічних клінік настільки широкий, що людина може легко в них заплутатися. У хорошою фаховою клініці стоматолог завжди готовий проконсультувати пацієнта і ознайомити його з плюсами і мінусами тих чи інших методів лікування. Відмінним показником якості клініки вважається, коли лікар пропонує скласти план лікування, озвучує приблизну вартість лікування зубів, а також визначає, скільки часу буде потрібно для досягнення бажаних результатів.

 

Вкрай важливо відзначити, чи робить клініка повний спектр стоматологічної допомоги. Коли в установі працюють фахівці всіх напрямків, у пацієнта з’являється безліч варіантів лікування, з яких можна вибрати найбільш оптимальний на основі існуючої проблеми. Сучасна хороша клініка не ставить пацієнта в обмежені рамки.
Не можна ігнорувати зростання показників захворюваності на ВІЛ-інфекцію, гепатит та іншими небезпечними інфекційними хворобами. В ході лікування пацієнт повинен бути повністю впевнений в тому, що в обраній клініці йому не загрожує зараження. Тому вкрай важливо перевірити, як клініка здійснює стерилізацію інструментів і дезінфекцію в приміщенні. Оцінити це на перший погляд можна, звернувши увагу на одноразові витратні матеріали, такі як бахіли, маски, рукавички, пелюшки, на те, розкриваються чи при пацієнті пакети зі стоматологічним інструментом, оснащені чи кабінети стерилізаційними шафами і бактерицидними лампами. Особливо цьому приділяється увага в період коронавирусной пандемії.

Ознаки гарної стоматологічної клініки, якій можна довіряти

 

Клініка, в якій ви сміливо можете проходити лікування, має:
• Сертифікати, ліцензію і супроводжуючі документи, що дозволяють здійснювати стоматологічне лікування на території України;
• Красиве, чисте і приємне для знаходження всередині приміщення;
• Штат досвідчених фахівців, всю необхідну інформацію про яких можна легко знайти на сайті або інформаційному стенді безпосередньо в самій клініці;
• Встановлений графік роботи з попереднім записом на консультацію / прийом до потрібного лікаря;
• Графік санітарної обробки і дезінфекції кабінетів, службових приміщень, туалетних кімнат на видному для пацієнтів місці;
• Сучасне стоматологічне обладнання та меблі;
• Реальні позитивні відгуки на незалежних джерелах в мережі, а також позитивні відгуки близького кола знайомих;
• Повну прозорість всіх послуг і бездоганну репутацію лікарів;
• Кваліфікований і доброзичливий персонал (адміністратори, прибиральники, помічники);
• Активні наповнені корисною інформацією акаунти в соціальних мережах, власний сайт.

 

В одній клініці можуть працювати десятки фахівців. Однак, якою б перспективною і хорошою вона не була б, багато в чому результат лікування буде залежати від стоматолога.

 

Якщо вам потрібен хороший стоматолог в Києві з професійним і уважним підходом до пацієнта, а також чудовою репутацією – звертайтеся в клініку «ViLiDa», де підбору лікарів приділяється ключова увага. Ми пишаємося нашим високопрофесійним колективом і гарантуємо кращий результат лікування кожного пацієнта.

ІНШІ СТАТТІ

Гігієна ротової порожнини у дітей

Досить часто у своїй практиці ми чуємо від батьків два питання коли вперше показати дитину стоматологу та коли починати чистити зуби і як це робити.

 

Вперше варто показати дитину стоматологу коли починають з’являтися перші молочні зуби. Лікар огляне, чи все в порядку, чи правильно починає формуватися зубний ряд. Також в цей час лікар розповість і навчить базовим принципам догляду за дитячими зубками. Особливу увагу потрібно звернути батькам, коли прорізування перших зубів затримується. Зазвичай, якщо в 1 рік дитина це не має зубів –це привід показати її лікарю. Лікар перевірить, чи є зачатки зубів, можливо вони просто затримуються.

 

В час, коли прорізується перший зубчик, батьки мають почати турбуватися і про гігієну ротової порожнини і зубів. Коли з’являються зуби слід звернути увагу на те, щоб дитина ні в якому разі не засинала з пляшечкою, яка містить солодке (дитяча суміш, сік, компот). Це може привести до раннього дитячого карієсу. Замість цього наповніть пляшечку звичайною водою. Якщо ви годуєте груддю, не допускайте засипання дитини під час годування. Після кожного харчування витріть порожнину рота дитина м’якою вологою серветкою або марлею. Це допоможе зберегти зуби вашому малюку здоровими.

 

Грудне вигодовування, то найцінніше харчування для малюка. Щоб у малюка і мами були здорові і міцні зуби, мама має вживати продукти, багаті кальцієм, бо він складає основу формування кісткового скелету дитини і зубів. Продукти, багаті на кальцій : молочні продукти, зокрема тверді сири, кунжут, мигдаль, сардини в маслі, петрушка, соя, молоко.

 

Важливим для малюків є вживання вітаміну Д, що допомагає організму засвоювати кальцій. В нашій місцевості вітамін Д потрібно приймати дітям від народження до 18 років майже весь час, окрім літнього періоду, коли достатньо сонця.
Коли дитина починає пробувати їсти дорослу їжу чистити зуби, як дорослим через вік дуже складно, тому батькам достатньо спеціальною пальчиком-щіткою чистити зуби малюка. Без зубної пасти.

 

Ворогами зубів у цьому віці є пляшковий карієс, зубний наліт, який залишається на зубах після вживання вуглеводних продуктів (наприклад, печива).

 

Багато батьків вважають, що діти мають починати чистити зуби, коли самі можуть це зробити. Це помилкове судження. Адже карієс не буде чекати коли дитина навчиться чистити зуби, карієс з’являться там, де є зубний наліт. Отже, чистіть зуби малюкам самі. Не вмієте –звертайтеся до наших лікарів –ми навчимо.
Ще один ворог раннього карієсу молочних зубів – солодощі. Намагайтеся якомога довше не давати солоденьке дітям. Повірте, вони і без Вашої допомоги дійдуть до цукерок, чим пізніше дитина спробує цукерки, тим здоровіші зуби в неї будуть.

 

Ще одна застаріла думка існує у батьків, що молочні зуби можна не лікувати і нічого страшного, якщо вони трішки попсуються карієсом, адже такий зубчик можна видалити і виросте здоровий постійний. Нажаль, це не так. По –перше, карієс може передаватися на початок постійного зуба. По-друге, молочні зуби також мають нервові закінчення і можуть боліти. По-трете, передчасно молочні зуби не варто видаляти і вони потребують лікування. Бо відсутні зуби впливають на формування постійного ряду зубів.

 

Привчайте малечу з раннього дитинства слідкувати за зубами та їх гігієною, і кожні під року приходьте на профілактичні огляди. Пам’ятайте, що в молочних зубах карієс розвивається набагато швидше, ніж у постійних, тому уважно слідкуйте і оглядайте зуби дитини самостійно.

 

Чекаємо на Вас та Вашу малечу в наших клініках у дитячих стоматологів. Ми навчимо доглядати за зубами та розповімо про профілактичні заходи, щоб зберегти зуби Ваших малюків якомога довше здоровими!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Сапфірові брекети

Сапфірові брекети –це один з видів брекетів, призначених для ортодонтичного лікування. Вони досить популярні у тих, хто не бажає демонструвати всьому світу металеві брекети, а хоче «родзинку». Причина – їх прозорість та майже непомітний вигляд.

 

Всі думають, що сапфірові брекети виготовлені з дорогоцінних каменів, тому і так називаються. Насправді це не так. Матеріал, з його виготовлені брекети –медичний, це штучні сапфіри, які ще й гарно виблискують. Тож якщо вже вирівнювати зуби, то робити це треба гарно і з яскравинкою. Якщо ж ви бажаєте прозорість, але блиск вам ні до чого –обирайте керамічні брекети, вони матові.

 

Сапфірові брекети досить білі за кольором, тому будуть гарно і непомітно виглядати на білих зубах. Якщо ж колір вашої емалі жовтуватий чи сіруватий, майте на увазі, що в такому випадку сапфірові брекети будуть контрастувати і той самий прозорий ефект, заради якого їх обирають –буде відсутній.

 

За своїми лікувальними характеристиками сапфірові брекети стоять чи не на останньому місці, після металевих та керамічних. Вони крихкі, не підходять для вирішення досить серйозних проблем, лікувальний процес протікає довше, і по силі дії на зуби, вони більш слабкі ніж металеві та керамічні.

 

Але, звичайно, в них є і значні переваги:
– естетичний вигляд. Тут їм конкурентів не має
– гіпполергеність. На відміну від металевих брекетів, яі можуть визивати алергічні реакції на метал
– атравматичність. Сапфірові брекети мають досить комфортну форму, тому звикати до них треба менше і вони не травмують ясна та м’які тканини ротової порожнини
– стійкість до фарбування. Пальму першості в цій категорії займають керамічні брекети, але і сапфірові не пасуть задніх. Їх прозорий вигляд залишається до кінця лікування.

 

Сапфірові брекети ставляться на зуби однаково як і інші системи –ніякої різниці немає. Також не має різниці і догляд за ними. Але однозначно з сапфіровими брекетами ви будете сяяти, бо такі брекети роблять свого власника яскравим!

 

Наші ортодонти мають справу з різними системами брекетів і запропонують вам варіант, який підійде вам за показами і відповідатиме вашим бажанням. Вам досить лише зателефонувати 044-485—00 і записатися на прийом, далі вже справа наших стоматологів!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Захист зубів під час карантину

Стрімке поширення пандемії змусило стоматологічні клініки перейти на екстрений режим роботи, при якому допомога надається тільки пацієнтам, що потребують нагального втручання фахівця. А це означає, що в період карантину планові відвідування стоматолога доведеться перенести на більш сприятливий час.

 

На даний момент до нагальних випадків відносяться:

  • періостит (флюс);
  • набряк в ротовій порожнині і на обличчі (наприклад, гострий гінгівіт);
  • гострий зубний біль;
  • пульпіт;
  • пошкодження зубів, слизової порожнини рота внаслідок травми;
  • кровотеча або запалення на місці видаленого зуба.

 

До випадків, що не вимагає термінового втручання відносяться:

  • Чищення, відбілювання, а також інші профілактичні та естетичні стоматологічні процедури по догляду за зубами;
  • Планові або первинні огляди у стоматолога;
  • Ортодонтичні стоматологічні процедури (за винятком тих, що спрямовані на термінове лікування гострих проблем: травм, запалення, гострого болю);
  • Протезування і імплантація зубів;
  • Планове видалення зубів;
  • Лікування карієсу.

 

Що робити, якщо захворів зуб на карантині?

 

Зубний біль – малоприємне відчуття. Але як лікуватися в умовах карантину? Для початку зв’яжіться зі своїм лікуючим стоматологом або зверніться за консультацією до клініки. Лікар допоможе визначити, чи є ваш випадок невідкладним, або лікування можна ненадовго відкласти. У разі ситуацій, які потребують термінового втручання, стоматолог може прописати вам підходять знеболюючі або медикаментозні засоби для вирішення проблеми з зубами і ротовою порожниною.

 

4 способи підтримувати здоров’я зубів в період карантину

 

Вимушена самоізоляція може стати нелегким випробуванням і спричинити за собою сильний стрес. Незважаючи на обставини, що склалися гігієна і догляд за порожниною рота допомагають підтримувати звичний моральний настрій і уникнути серйозних ускладнень, які потребують невідкладного втручання стоматолога. Дотримуючись 4-х простих правил, ви зможете захистити свої зуби і ротову порожнину в період карантину.

 

 

1. Не нехтуйте регулярним доглядом

 

Карантин – це не час лінуватися. Не забувайте щодня чистити зуби вранці і ввечері. Ставтеся до чищення відповідально – ретельно обробляйте поверхню зубів і мови. Завершуйте чистку спеціальним ополіскувачем для порожнини рота.

 

2. Слідкуйте за температурою їжі
Для зубної емалі вкрай шкідлива занадто холодна або гаряча їжа, а особливо – різкі перепади температури. Емаль – це своєрідний захисний шар, який захищає зуб від зовнішніх подразників. Коли зуби і емаль знаходяться в хорошому стані, ви не відчуваєте біль при впливі гарячого або холодного. Однак якщо ви схильні до чутливості емалі, краще не вживати крижані напої і не є гаряче відразу після холодного.

 

3. Відмовтеся від самостійного відбілювання зубів

 

Через те, що естетичні стоматологічні процедури зараз недоступні, багато хто вдається до підручним і народних засобів відбілювання. Стоматологи не рекомендують ставити подібні експерименти над емаллю, так як багато продуктів (перекис водню, сода, лимон, активоване вугілля та ін.) Можуть пошкодити емаль і ясна. Якщо ви завдасте сумнівну суміш на зуби, висока ймовірність розвинути гіперчутливість зубів, пошкодити ясна і навіть занести інфекцію. Дочекайтеся скасування карантину і довірте відбілювання фахівцям.

 

4. Міняйте аксесуари для гігієни ротової порожнини
Не забувайте про важливість заміни зубної щітки кожні три місяці (це стосується і електричних щіток – запасіться насадками). Якщо ви перенесли вірусну інфекцію – відразу міняйте стару щітку на нову, щоб не занести інфекцію.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ