Зубний біль доставляє істотний дискомфорт як дитині, так і дорослому. Коли ви п’єте або жуєте, посміхаєтеся, стискаєте щелепу, говорите або навіть нічого не робите, біль в зубах може стати нестерпним. Зубний біль буває періодично виникає або постійної і з’являтися під впливом будь-якого подразника або мимовільно.
Чому може виникати біль?
Періодичний зубний біль, що нагадує про себе під впливом подразника, може з’являтися внаслідок розвитку каріозних утворень, стоншування емалі, що призводить до чутливості і больових відчуттів при прийомі їжі і пиття, а також при виявленні дентину біля шийки зуба (як це буває при пародонтозі).
Зубний біль як приступ, що виникає спонтанно як вдень, так і вночі, може сигналізувати про наявність пульпіту. Різкі гострі постійні болі , які локалізуються в одному з зубів, часто сигналізують про пародонтит. В кожному окремому випадку вірний діагноз може поставити тільки стоматолог.
Зубний біль часто повідомляє про те, що патологія перейшла в крайню стадію, через що виникли серйозні ускладнення, які вже ніяк не можна ігнорувати. Самостійне зниження або зникнення больових відчуттів – це ще не ознака того, що проблеми більше немає. Навпаки, це може свідчити про те, що захворювання перейшло на більш серйозну стадію.
Біль в зубах часто виникає через пошкодження нервів. Зубний біль – це завжди несподіваний і небажаний сюрприз. Він може віддавати в скроневу область або вухо, ставати сильнішими при русі щелепи або при натисканні, супроводжуватися підвищенням температури та іншими малоприємними симптомами.
Поширені причини виникнення болю в зубах
- Запущений карієс, при якому інфекція досягла порожнини в середині зуба. При цьому біль буде постійним навіть без впливу подразника;
- Погано запломбований зуб;
- Оголення чутливої області дентину біля шийки зуба;
- Поява тріщин на зубній емалі – супроводжується підвищенням чутливості в зубах (навіть при диханні).
Також причиною появи болю в зубах може стати одне з наступних захворювань:
Пародонтит – запальний процес в тканинах, що оточують верхівку зуба. Пародонтит супроводжується різкого гострого безперервної болем, яка локалізується в одному зубі. Біль часто знаходить пульсуючий характер і посилюється при натисканні на пошкоджений зуб. Хвороба може супроводжуватися розхитування зуба і набряками ясна.
Пульпіт – запальний процес в пульпі. При пульпіті біль з’являється мимовільно навіть без впливу будь-якого подразника і може виникати в будь-який час доби. Зубний біль при пульпіті приймає постійний ниючий наростаючий характер або супроводжується нападами. Відмітна особливість болю при пульпіті – її віддача в скроню або вухо. Терпіти таку біль довгий час практично нереально.
Чим небезпечний зубний біль?
Навіть якщо больові відчуття зменшилися або пройшли самі по собі, це не ознака того, що захворювання відступило. Можливо воно просто перейшло в хронічну стадію. При хронічній стадії багатьох стоматологічних захворювань спостерігається відмирання нервів і подальше повернення больових відчуттів. Не звертаючи уваги на біль в зубах, можна прийти до того, що розвинуться вкрай серйозні патології, такі як остеомієліт, флегмона або абсцес.
Діагностика зубного болю
При виникненні гострих больових відчуттів в зубах потрібно негайно звернутися до стоматолога, який зможе виявити причину захворювання і призначити правильне лікування. Для діагностування болю в зубах, стоматолог призначає рентген зубної порожнини. Користуватися екстреними засобами для полегшення зубного болю можна лише тоді, коли вона виникла вночі або у вихідний день. Відкладати візит до стоматолога надовго не можна.