Пародонтит – це тривалий патологічний запальний процес, який виникає в опорному
апараті зуба: в ясенної тканини, періодонті, а також в кістковій тканині альвеолярних
відростків щелепи й цементу. Несвоєчасне або відсутнє лікування пародонтиту ясен
може спричинити атрофію кісткової тканини, кінцевий етап якої – втрата зубної
одиниці.

Запалення ясен, пародонтит, класифікується за двома ознаками. Перш за все за місцем
розвитку запального процесу:
1. Локалізований пародонтит – характеризується невеликим вогнищем ураження,
яке зачіпає не більше одного зуба (найчастіше виникає через механічне пошкодження слизової оболонки);
2. Генералізований пародонтит – ураження зачіпає відразу кілька зубів, а також може уражати кісткову і ясеневу тканини.
Також визначають пародонтит за характером протікання захворювання:
1. Гострий пародонтит – супроводжується періодичними нападами болю і стрімким прогресуванням симптомів;
2. Хронічний пародонтит – розвивається на тлі невилікуваного гострого пародонтиту, при цьому больові відчуття практично відсутні, але хвороба прогресує і провокує деформацію тканин.

Причини утворення пародонтиту

Однією з основних причин пародонтиту можна вважати нехтування якісною і правильною гігієною ротової порожнини, а також відсутність своєчасного лікування запалилися ясен.

Серед інших причин, які можуть спровокувати різні стадії пародонтиту, можна виділити такі як:
● генетична схильність;
● переважання м’якої їжі в повсякденному раціоні;
● жування тільки однією стороною щелепи;
● аномалії прикусу;
● недолік в організмі вітамінів групи В і С;
● підвищення навантаження на ясна після видалення жувальних зубів;
● наростання зубного каменю;
● надмірне вживання цукру і солодких продуктів;
● куріння, жування тютюну.

Ефективне лікування ясен і мінімізація згубних наслідків для зубів можливі тільки при
своєчасному виявленні запалення і зверненні в стоматологічну клініку. Якщо наявні
кровоточивість, запалення або набрякання ясен, слід якомога швидше звернутися до
фахівця.

Як здійснюється лікування пародонтиту?

Незалежно від віку стандартні методи лікування пародонтиту здійснюються комплексно і включають наступні обов’язкові етапи:
1. Усунення причини запалення
На даному етапі проводиться професійна чистка зубів: видалення м’яких відкладень,
зубного каменю, полірування зубних коронок. В обов’язковому порядку усуваються всі
фактори, які провокують розвиток захворювання. Каріозні утворення лікують і
пломбують, в разі сильного пошкодження зуб може бути видалено. Якщо запалилися
ясна, чим лікувати? Стоматолог дає пацієнту чітке керівництво по медикаментозному
лікуванню та догляду за ротовою порожниною.
2. Хірургічне лікування тканин пародонту
Стоматолог може вдаватися до таких методик як кюретаж пародонтальних карманів,
часткове видалення краю ясенного карману, скейлінг під’ясневий тощо.
3. Додаткові заходи

При наявності показань фахівець може призначити пацієнтові приймання
протизапальних препаратів, вітамінів, імуномодуляторів, а також дати рекомендації з
фізіолікування.

Конкретна стратегія лікування складається в індивідуальному порядку на основі стану
ясен пацієнта і загального здоров’я його організму. Варто розуміти, що яким чином і за допомогою яких засобів буде проходити лікування, може визначити тільки лікар-
стоматолог, а самолікування в домашніх умовах має бути неприпустимим.

При такому захворюванні, як пародонтит, лікування у домашніх умовах повинне бути
узгодженим з стоматологом. Можуть бути призначені полоскання, наприклад, відваром
кори дуба, розчином настоянок календули або ромашки.При наявності алергічних
реакцій найкраще вдаватися до допомоги протизапальних та антибактеріальних
розчинів, які продаються в аптеці.

ІНШІ СТАТТІ

Зубний біль – можливі проблеми

Зубний біль доставляє істотний дискомфорт як дитині, так і дорослому. Коли ви п’єте або жуєте, посміхаєтеся, стискаєте щелепу, говорите або навіть нічого не робите, біль в зубах може стати нестерпним. Зубний біль буває періодично виникає або постійної і з’являтися під впливом будь-якого подразника або мимовільно.
Чому може виникати біль?

Періодичний зубний біль, що нагадує про себе під впливом подразника, може з’являтися внаслідок розвитку каріозних утворень, стоншування емалі, що призводить до чутливості і больових відчуттів при прийомі їжі і пиття, а також при виявленні дентину біля шийки зуба (як це буває при пародонтозі).

Зубний біль як приступ, що виникає спонтанно як вдень, так і вночі, може сигналізувати про наявність пульпіту. Різкі гострі постійні болі , які локалізуються в одному з зубів, часто сигналізують про  пародонтит. В кожному окремому випадку вірний діагноз може поставити тільки стоматолог.

Зубний біль часто повідомляє про те, що патологія перейшла в крайню стадію, через що виникли серйозні ускладнення, які вже ніяк не можна ігнорувати. Самостійне зниження або зникнення больових відчуттів – це ще не ознака того, що проблеми більше немає. Навпаки, це може свідчити про те, що захворювання перейшло на більш серйозну стадію.

Біль в зубах часто виникає через пошкодження нервів. Зубний біль – це завжди несподіваний і небажаний сюрприз. Він може віддавати в скроневу область або вухо, ставати сильнішими при русі щелепи або при натисканні, супроводжуватися підвищенням температури та іншими малоприємними симптомами.

Поширені причини виникнення болю в зубах

  • Запущений карієс, при якому інфекція досягла порожнини в середині зуба. При цьому біль буде постійним навіть без впливу подразника;
  • Погано запломбований зуб;
  • Оголення чутливої області дентину біля шийки зуба;
  • Поява тріщин на зубній емалі – супроводжується підвищенням чутливості в зубах (навіть при диханні).

Також причиною появи болю в зубах може стати одне з наступних захворювань:

Пародонтит – запальний процес в тканинах, що оточують верхівку зуба. Пародонтит супроводжується різкого гострого безперервної болем, яка локалізується в одному зубі. Біль часто знаходить пульсуючий характер і посилюється при натисканні на пошкоджений зуб. Хвороба може супроводжуватися розхитування зуба і набряками ясна.

Пульпіт – запальний процес в пульпі. При пульпіті біль з’являється мимовільно навіть без впливу будь-якого подразника і може виникати в будь-який час доби. Зубний біль при пульпіті приймає постійний ниючий наростаючий характер або супроводжується нападами. Відмітна особливість болю при пульпіті – її віддача в скроню або вухо. Терпіти таку біль довгий час практично нереально.

Чим небезпечний зубний біль?
Навіть якщо больові відчуття зменшилися або пройшли самі по собі, це не ознака того, що захворювання відступило. Можливо воно просто перейшло в хронічну стадію. При хронічній стадії багатьох стоматологічних захворювань спостерігається відмирання нервів і подальше повернення больових відчуттів. Не звертаючи уваги на біль в зубах, можна прийти до того, що розвинуться вкрай серйозні патології, такі як остеомієліт, флегмона або абсцес.

Діагностика зубного болю
При виникненні гострих больових відчуттів в зубах потрібно негайно звернутися до стоматолога, який зможе виявити причину захворювання і призначити правильне лікування. Для діагностування болю в зубах, стоматолог призначає рентген зубної порожнини. Користуватися екстреними засобами для полегшення зубного болю можна лише тоді, коли вона виникла вночі або у вихідний день. Відкладати візит до стоматолога надовго не можна.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Видаляти чи лікувати

За спостереженнями наших стоматологів всі пацієнти діляться на дві великі категорії: перші будь за що бажають зберегти навіть безнадійний зуб, другі – готові за найменшої проблеми видалили і забути, адже лікувати дорого і якщо вже пошкоджений зуб, то видалити та й годі.
То що ж правильніше, видаляти чи лікувати?

 

Правильної та однозначної відповіді не існує, бо всі ми різні і зуби в нас різні і ситуації різні.

Спробуймо розібратися разом:

1.Ситуація 1: пошкоджено молочний зуб. Більшість батьків вважають, що краще видалили, адже це ж молочний зуб, він і так випаде. Навіщо лишній раз дитині ці стреси. Насправді, дуже важливо для подальшого розвитку зубного ряду максимально зберегти молочні зуби до моменту їх природньої зміни. Молочний зуб тримає місце для постійного і якщо його видалити передчасно, то інші зуби можуть рухатися на вільне місце і зовсім не захотіти поступитися ним для постійного зуба. Як наслідок, постійний зуб виросте там де йому заманеться, а не там де потрібно. Тож готуйте дитину до лікування і вчасно лікуйте молочні зуби. Майте на увазі, що карієс молочних зубів прогресує дуже швидко і зволікати не варто, бо може бути пульпіт. А, враховуючи, вік дитини, лікування може бути не тільки неприємним, а ще й дуже стресовим. Щоб не дійти до карієсу ви, як батьки, маєте два дієвих інструменти: правильна гігієна від початку появи зубів та профілактичний огляд стоматолога раз на пів роки, а можливо і частіше, якщо ви знаєте, що зуби схильні до карієсу.

 

2.Ситуація 2: потрібно вирівнювати зуби і для цього треба звільнити місце. Зазвичай, в такому випадку видаляють зуби мудрості. Інколи ситуація потребує видалення інших зубів, але це все дуже індивідуально. В такому випадку разом з ортодонтом зважте всі за та проти, опираюсь на прогнозний майбутній результат. Інколи, задля ефективного лікування потрібно жертвувати зубами.

 

3.Ситуація 3: звичайний зуб пошкоджено карієсом дуже сильно. Такі випадки мають найбільше протиріч. Одні стоматологи до останнього боротимуться за ваш зуб, інші відразу будуть рекомендувати видалення і подальшу імплантацію. Вирішувати вам, але перед прийняттям рішення зважте всі за та проти. Адже свій зуб завжди краще імлантата. Але якщо його спасіння неадекватне по вартості чи вкладеним зусиллям, то можливо краще відразу спростити собі життя. В такому випадку ми порадимо вам консультації у декількох стоматологів різних спеціальностей. І ще маєте знати, що гарантій на «приречений» зуб ніхто не дає, і можна дуже довго витратити часу на його спасіння і так нічого не добитися.

 

4.Ситуація 4: зуби мудрості. Вони завжди виділяються своїми «історіями» на фоні інших зубів. Більшість стоматологів вважає, що їх потрібно видаляти без вагань. Але ми вам радимо наступне, якщо зуб мудрості не прорізався, не турбує, не заважає іншим зубам – хай собі буде. Якщо ж він впливає на зубний ряд, росте неправильно, або прорізався і не приймає участі у жуванні – видаляйте і не шкодуйте. Пам’ятайте, що у більшості випадків зуби мудрості не лікуються, бо їх розміщення дуже заважає це робити ефективно. До того ж вони часто бувають «проблемними» саме через те, що не приймають участі у жувальному процесі. Але є окремі випадки, коли через будову щелепи зуби мудрості виконують повноцінну «зубну» функцію, то ж їх видалення лише додасть проблем.
5.Ситуація 5: травми зуба. В таких випадках рішення приймається на основі клінічної картини. Якщо можна спасти зуб –треба спасати, якщо він розкришився, треба діставати всі частини і переконатися, що вони не залишилися в тканинах.

 

Ми розглянули найбільш часті випадки, що можуть статися з вашими зубами. Сподіваємося, що у вас не буде складного вибору, лише можемо додати, що слідкуйте за зубами і не доведеться їх видаляти. Але якщо вже так сталося, обирайте хірургів нашої стоматології і памя’тайте, що залишати місце втраченого зуба вільним не можна (окрім зуба мудрості), адже вільне місце може негативно вплинути як на сусідні зуби так і на весь зубний ряд. А зайві проблеми вам точно ні до чого.

ЧИТАТИ ДАЛІ
ТЕРАПІЯ

Терапевтическая стоматология | Цены на лечение зубов в Киеве

 

 

К терапевтической стоматологии относят:

 

  • лечение зубов, пораженных кариесом,
  • лечение зубов некариозных поражений эмали
    пломбирование и лечение зубных каналов

 

Лечение зубов, пораженных кариесом

 

Зачастую лечат очень просто: вычищают зуб от пораженных тканей и ставят пломбу. Если поражения слишком обширные и глубокие, то лечение зубов в Киеве может происходить в несколько этапов – сначала стоматолог поставит временную пломбу, затем постоянную. Вовремя не вылеченный кариес может распространиться на соседние зубы и перерасти в пульпит – воспаление внутренних тканей зуба.

 

 

 

Чаще всего кариес вызывают бактерии, живущие в зубном налете и зубном камне. Поэтому, гигиена зубов – первый и важнейший шаг к профилактике кариеса.

 

 

 

Кариес обнаруживается как визуально – небольшое темное пятно на зубе уже может свидетельствовать о кариозном поражении, так и с помощью диагностики – скрытый кариес или между зубами. Кариозные зубы также могут реагировать на пищу, холодные/горячие продукты, боль в зубе без особой причины и неприятный запах изо рта.

 

 

 

Лечение зубов некариозных поражений эмали

 

К таким заболеваниям относят повышенную стираемость зубов, гиперчувствительность, клиновидный дефект, травмы зуба, и т.д. Чтобы подобрать правильное лечение зубов, цены на которое могут быть также различными, необходима точная диагностика зубочелюстной системы и выявление причин.

 

Пломбирование и лечение зубных каналов

 

Часто происходит из-за пульпита – воспаления нерва зуба в следствие глубокого поражения зуба кариесом. Необходимо вычистить полностью зубные каналы от воспаленных тканей, в народе говорят, убить нерв, если требуется, поставить лекарство в канал, чтобы снять воспаление и убить оставшиеся бактерии. Такое лечение зубов в Киеве, цены также может иметь довольно различные, а его сложность заключается в том, что иногда каналы настолько малы, что невозможно «пройти» внутрь и убрать нерв, бывает, что каналы имеют своеобразную форму, разветвления, что тоже затрудняет работу стоматолога. Плохо пролеченные каналы могут стать причиной потери зуба, т.к. при лечении каналов зуба стоматолог работает практически в слепую, т.к. но не может видеть весь корень.

 

 

 

Но современная стоматология активно развивается и уже сейчас есть ряд методов, позволяющих проводить эффективное лечение зубов в Киеве. Это и постоянный диагностический контроль, и специальный аппарат, измеряющий длину канала (апекслокатор) и самое большое открытие в эндодонтии (лечении корней зуба)- это использование микроскопа. Лечение зубов под микроскопом существенно расширяет возможности стоматолога, т.к. он уже не работает в слепую, а может видеть в 30 раз сильнее, полагаться только на свое зрение.

 

 

 

Безусловно, что любое стоматологическое лечение зубов по желанию пациента может сопровождаться анестезией. При поверхностном или среднем кариесе анестезию можно использовать только если пациент попросит, а вот при глубоких поражениях или пульпите стоматолог сразу предложит Вам обезболивание. Перед использованием анестезии обязательно необходимо провести аллергопробы. Если Вы паталогически боитесь стоматологического лечения, или есть определенные показания, Вы можете лечить зубы в медикаментозном сне. Спросите об этой процедуре у своего врача.

 

 

 

ЧИТАТИ ДАЛІ