Незважаючи на свою гарну й шляхетну назву, зуби мудрості своєю появою приносять не скільки розуму, скільки проблем і дискомфортних відчуттів. Вісімки можуть дуже довго і болісно прорізуватися, завдаючи при цьому постійний біль,  рости в неправильному напрямку, змінювати прикус, зміщувати природнє  положення сусідніх зубів. А якщо копнути ще глибше, зуби мудрості важко піддаються стоматологічному лікуванню і можуть викликати розвиток патологій на сусідніх зубах.

 

Є люди, яким пощастило – у них зуби мудрості  або зовсім не прорізуються, або прорізуються рівними, здоровими, без будь-яких неприємних відчуттів. Однак не всім природа зробила такий подарунок, і залишається лише одне рішення – видалити вісімки, які заважають спокійно жити.

 

Ми вирішили з’ясувати, чи варто видаляти зуби мудрості і які є протипоказання до даної стоматологічної процедури.

 

Видалити можна, залишити

 

Серед протипоказань до видалення зубів мудрості  можна віднести наступні випадки:

 

  1. Якщо зуби здорові, рекомендується їх залишити в спокої, щоб:

 

 

  1. Якщо на інший щелепи є зуб “антагоніст”.

 

Коли відбувається видалення однієї з таких вісімок, протилежна втрачає опору, деформується, може висуватися вперед, втрачає жувальну функцію.

 

Якщо третій моляр має оптимальну будову, росте в правильному положенні і здоровий, у видаленні немає необхідності. Існування безлічі особливостей фізіології та анатомії, ускладнюють стоматологічне лікування, а іноді і роблять його неможливим, показань до видалення вісімок буде набагато більше, ніж до їх збереженню.

 

Видалити, не можна залишити

 

Можна виділити кілька найбільш поширених показань до видалення зубів мудрості:

 

ІНШІ СТАТТІ

Як підготуватися перед візитом до стоматолога

Як підготуватися перед візитом до стоматолога. Наші поради.

 

Не тільки діти бояться стоматологів. Більшість дорослих також відкладають візит до лікаря, відтягуючи неприємний момент на потім. Але, якщо підготуватися до візиту в стоматологію завчасно, то можна зменшити ризик неприємних больових відчуттів та помилкових хвилювань. Спеціально для Вас ми підготували поради, які допоможуть зробити Ваш візит до стоматолога спокійним та комфортним.

 

1.Напередодні постарайтеся гарно відпочити. Уникніть емоційних занять. Ляжте спати раніше, щоб краще виспатися. Ви будете відчувати себе бадьорим, а отже, лікування буде спокійним та менш болісним.
2.Відмовтеся від прийому алкоголю за добу до візиту, навіть “для хоробрості”. Спиртні напої знижують дію обезболюючих препаратів.
3.Перекусіть перед візитом до стоматолога. По-перше, лікування на голодний шлунок може викликати нудоту та запаморочення. По-друге, після лікування варто утриматися від їжі 2-3 години.
4.Не приїзжайте дуже рано. Зовсім не потрібно чекати свою чергу в коридорі клініки. Це може посилити Ваше хвилювання. Навіть, якщо Ви приїхали раніше, краще прогуляйтеся навколо стоматології або посидьте в машині.
5.Не забувайте про правила гігієни.Ретельно почистіть зуби щіткою та зубною ниткою. Освіжіть подих ополіскувачем для ротової порожнини. Якщо не має можливості це зробити перед візитом, в нашій стоматології є одноразові щітки, які ви за потреби можете використати.
6.Одягніть зручний одяг, який не буде ускладнювати Ваші рухи та дихання.
7.Обов’язково повідомте лікаря, якщо маєте алергію на певні препарати.
8.Не варто відправлятися на прийом, якщо у Вас температура, нежить або вірусне захворювання. Це може бути протипоказанням для лікування.
9.Будьте відверті з лікарем. Розкажіть про особливості свого організму. Задайте питання, які Вас цікавлять. Обговоріть всі деталі та нюанси, якщо Вас щось хвилює.
10.Ну і на десерт: порадуйте себе за сміливість. Зробіть щось приємне для себе: шопінг, кінотеатр, парк розваг або щось смачненьке.

 

Візит до стоматолога – не найприємніший момент, але сучасні технології, методи та обладнання допомагають робити лікування зубів майже безболісним. Уважно прислухайсятеся до порад лікаря. Слідуйте нашим порадам та не піддавайтеся страхам.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Сріблити чи герметизувати – обираємо разом!

Сріблити чи герметизувати – обираємо разом!

 

Добре відомо, що карієс у дітей зустрічається частіше ніж у дорослих. Зубна емаль молочних зубів дуже м’яка та вразлива, тому піддається згубному впливу бактерій. Якщо нехтувати гігієною ротової порожнини малюка, то згодом на зубах можуть з’явитися плями, а потім невеликі дірки. Але краще до цього не доводити! Щоб запобігти розвитку зубних захворювань, потрібно кожні 3 місяці перевіряти стан зубів дитини у стоматолога та застосовувати ефективні профілактичні заходи: герметизація фісур або сріблення зубів.

 


Давайте по черзі. Сріблення молочних зубів що це та навіщо?
Процедура сріблення молочних зубів – один із популярних та ефективних способів профілактики карієсу у дітей віком до 3-х років. Виглядає це дуже просто: лікар ватною паличкою протирає уражені ділянки зуба, покриваючи їх спеціальним розчином (30% розчин нітрату срібла). В результаті цього на зубах утворюється спеціальна плівочка, яка проникає в уражені ділянки зуба та запобігає розвитку каріозних процесів. 

 

Переваги сріблення молочних зубів:

 

  • зупиняє розвиток карієсу;
  • безболісно;
  • швидко;
  • низька вартість;
  • можливість проводити діткам до 3-х років.

 

Однак дана процедура має й недоліки:

 

  • не лікує карієс, а лише сповільнює його розвиток;
  • невисока ефективність процедури для жувальних зубів;
  • під впливом розчину зубна емаль темнішає;
  • необхідно повторювати кожен місяць;

 


Можна зробити висновок, що задача сріблення молочних зубів – уповільнити розвиток карієсу, покращити гігієну ротової порожнини та відтягнути пломбування зубів. Дана процедура є тимчасовою.

 

Тепер поговоримо про герметизацію фісур молочних зубів
Герметизація фісур – важливий метод профілактики карієсу. Фісури — це заглиблення, які знаходяться на жувальних зубах. Дуже важливо провести герметизацію відразу ж, після прорізування постійних жувальних зубів. Адже щойно прорізані зуби дуже слабкі й легко піддаються впливу бактерій. Герметизація дозволяє наповнити фісури спеціальним захисним розчином.

 

Цей метод має наступні переваги:

 

  • безболісно;
  • забезпечує додатковий захист зубів та зміцнює емаль;
  • запобігає розвитку каріозних процесів;
  • захист від появи вторинного карієсу.

 


Щодо недоліків, то деякі спеціалісти стверджують, що після обробки зубів спеціальним гелем природний ріст та формування зубів погіршуються. Також для обробки одного елементу зуба потрібно приблизно 20 хвилин. Не кожна дитина зможе висидіти, якщо потрібно обробити декілька таких елементів.

 


Отже, і герметизація і сріблення зубів являються профілактичними заходами запобігання карієсу. Ми пояснили плюси та мінуси кожного методу, але вибір залишається за Вами. А щоб не сумніватися та прийняти правильне рішення, то краще запишіться на прийом до наших спеціалістів, Вони оглянуть зубки вашої дитини та підберуть більш прийнятний метод профілактувати для Вашого випадку.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Різниця в лікуванні зубів з використанням мікроскопу і без

Розвиток сучасної стоматології йде семимильними кроками. Все більш досконалі і ефективні методи лікування зубів і порожнини рота впроваджуються в українські стоматологічні клініки вже зараз. Сьогодні особливо виділяється лікування за допомогою оптичного устаткування, що не тільки підвищує якість надання стоматологічних послуг, але і робить їх максимально комфортними для пацієнтів.

 

 

Стоматологічна клініка «ViLiDa» вже давно пропонує своїм пацієнтам випробувати лікування зубів з використанням мікроскопу. В арсеналі клініки є сучасний стоматологічний мікроскоп Scaner найвищого класу. Використання такого обладнання для лікування зубів дає можливість вирішувати більш широкий ряд стоматологічних проблем, а також вчасно запобігти розвитку небажаних ускладнень для пацієнта.

 

 

Чим лікування зубів з мікроскопом відрізняється від звичайного?

 

 

Перш за все стоматологічний мікроскоп дозволяє лікарю набагато більш детально розглянути все те, що йому належить лікувати. Устаткування має технологію тридцятикратного збільшення і забезпечує найкраще висвітлення робочого простору в ротовій порожнині. Зазвичай лікарі покладаються на рентгенівські знімки, тактильні відчуття і вельми обмежений огляд існуючих проблем.

 

 

У випадку з використанням мікроскопу стоматолог діє не в сліпу, а напевно – точний контроль кожного руху і набагато більш широкий огляд навіть незначних ушкоджень або проблем із зубами дозволяє домогтися дійсно вражаючих результатів лікування. Завдяки спеціальним інструментам мікроскопіст має можливість не торкатися здорових тканин і працювати тільки з пошкодженими. Настільки акуратний і ощадний підхід до лікування дозволяє істотно продовжити життя зуба.

 

 

Ефективність і якість лікування зубів під мікроскопом підтверджено на міжнародному рівні. У багатьох прогресивних країнах Європи, а також в США і Японії таке лікування давно є повсякденною стандартної нормою на відміну від звичайного лікування без спеціалізованої оптики. Особливо затребувана це обладнання серед стоматологів-ендодонтистів, що займаються лікуванням зубних каналів.

 

 

Що може лікування з мікроскопом, чого не може звичайне?

  • Діагностування і профілактика каріозних утворень на ранніх стадіях. Найчастіше незначні осередки карієсу можуть бути непомітними при стоматологічному огляді або у лікаря немає можливості правильно діагностувати пошкоджені області зубної емалі і прийняти своєчасне рішення щодо усунення дефектів;
  • Максимально щадне видалення зубного каменю і нальоту в мікротріщинах емалі без будь-яких ушкоджень, здатних надалі спричинити за собою зараження;
  • Лікування кореневих каналів з використанням мікроскопа раніше було неможливим через відсутність повної видимості робочої області;
  • Максимально точне усунення дрібних часток з кореневої системи;
  • Лікування та усунення пошкоджень в важкодоступних місцях, що характеризуються повною невидимістю при відсутності спеціалізованої оптики;
  • Високоефективне лікування переломів, утворених в кореневій системі;
  • Полірування пломби в найбільш важкодоступних місцях для додання їй максимально анатомічної форми відповідної зубу, що необхідно для його захисту від зовнішніх впливів.

 

Можна зробити висновок, що лікування зубів і ротової порожнини з застосуванням стоматологічного мікроскопа набагато ефективніше, точніше, безпечне і дбайливе. Це підтверджують численні пацієнти клініки «ViLiDa», що вже встигли гідно оцінити переваги цього методу лікування.

ЧИТАТИ ДАЛІ