Зуби, як і інші наші органи можуть травмуватися, здебільшого це трапляється в наслідок дорожньо-транспортної пригоди, бійки чи удару, невдалого падіння, або ж це може бути спортивна травма тощо.

Які б не бути причини, потрібно максимально швидко нівелювати наслідки і намагатися зберегти зуби. Тож найперша порада, якомога швидше дістатися до найближчого стоматолога. Він огляне місце травми і надасть першу стоматологічну допомогу, а далі, за необхідності, відбудеться лікування.

Друга порада, якщо зуб вибитий, чи відкололася його частина – обов’язково візьміть з собою до лікаря. У випадку відколотої частини це допоможе зрозуміти стоматологу, чи можуть бути ще відколоті частини в м’яких тканинах. У випадку з вибитим зубом – його можна спробувати повернути на місце і досить висока ймовірність його приживлення. Єдине що потрібно його правильно транспортувати до лікаря: вибитий зуб необхідно вимити, покласти в будь яку ємність і додати до нього або власну слину, або молоко, в крайньому випадку підійде і вода. Важливо щоб зуб знаходився у вологому середовищі і не висох. Для успішного повернення зуба на місце дорога кожна хвилина, в ідеалі перші 30 хвилин найважливіші, але якщо зуб вдало буде доставлений до лікаря і місце трави дозволить можна реімплантувати зуб у лунку протягом 2 годин. В будь –якому разі, навіть якщо Ви розумієте, що не вкладаєтесь у дві години – все одно не втрачайте надію і докладіть максимум зусиль до збереження зуба і зустрічі зі стоматологом.

Докладніше розберемо травматичні випадки, що можуть статися із зубами і як їх лікуватимуть:

  1. Зуб сколений. Ви не відчуваєте болю, з яснами все в порядку. В таких випадках проводиться реставрація коронкової частини зуба. При незначних сколах можливі вініри, пломби чи реставрації, при значних сколах можливе встановлення коронки. Якщо скол відбувся на раніше встановленій пломбі, вінірі чи коронці, то потрібна буде повна їх заміна.
  2. Зламаний чи тріснутий зуб. Все залежить від ступеню ураження. При незначних ураженнях і цілості дентину, лікар порадить, як і у випадку сколу –реставрацію. Якщо ураження значні, то в якості лікування лікар запропонує коронку, або ж навіть можуть бути такі випадки, що зуб потрібно буте видалити.
  3. Вибитий чи вивихнутий зуб. У разі вибитого зуба можливе його повернення на місце, вивих зуба також можливо вилікувати –або поставити його на місце, або видалити. Все залежить від конкретної ситуації і ушкоджень. Якщо зуб не врятувати – потрібно його видалити, якщо розламаний –видалити всі рештки, зачекати загоєння і обов’язково вирішити проблему «вільного» місця. Залишати дірку не можна, бо вона впливатиме на сусідні зуби і з часом вони можуть пошкодитися чи навіть бути втраченими.
  4. Вивихнута чи вибита чи зламана щелепа. Найперше потрібно зафіксувати її негайно звернутися до швидкої допомоги, травмпункту чи найближчої стоматології.

Бажаємо Вам не потрапляти в ситуації, що травмують зуби, але якщо вже так сталося – звертайтеся, допоможемо!

ІНШІ СТАТТІ

Вініри: за та проти

Перш ні розглянути всі переваги та недоліки вінірів, розберемо що це таке.

Вініри –це тонесенькі пластинки, що «накладаються» на зуби з лицевої сторони.

Загалом вініри встановлюються на зону посмішки, тобто на передні зуби. Вони бувають композитними та з пресованої кераміки.

 

Композитні вініри виготовляться із пластмаси, при встановленні не потребують додаткової підготовки зуба. Але й слугують років 5-10, залежно від того який у вас спосіб життя та як ви доглядаєте за зубами.

 

Вініри з пресованої кераміки – керамічні вініри роблять по типу ультра тонких коронок. Для їх встановлення зуб обточують по бокам та попереду приблизно на 0,5 мм.

 

Звичайно, що такі вініри виглядають максимально природньо, тому і коштують, зазвичай, дорожче. А пластмаса, то завжди пластмаса.
І навіщо ж потрібні вініри?

 

Вони можуть вирішити безліч естетичних проблем:
 Змінити форму зубів
 Змінити колір зубів
 Виправити прикус
 Відновити частково зламаний чи деформований зуб
 «Закрити» діастему – проміжок між зубами.

 

Вініри – це досить простий і естетичний спосіб виправити естетичні недоліки зубів без брекет систем, лазерного відбілювання зубів, коронок чи інших лікувальних методів. Майже всі публічні люди робили і роблять собі ідеальні посмішки за допомогою вінірів. Свої зуби радикально не змінюються, а лише «прикриваються» і великою перевагою вінірів є їх довготривалий термін служби, а догляд точнісінько такий як і в звичайних зубів- гарна гігієна та повноцінний догляд.

Хоч все так гарно і просто, але і у вінірів є свої недоліки:

 

– Вініри, це незворотній процес. Як розумієте, вони потребують обробки зуба, тож якщо з якихось причин ви вирішите від них відмовитись, потрібно буде вирішувати проблеми препарування зубів, це або реставрація, або коронки. Враховуйте також, що через 10-20 років вініри потребують заміни, а це і кошти і час.

 

– Вініри –це або дорого, або не треба робити. Неякісні вініри або погана робота стоматолога здатні не лише зробити штучною посмішку, а й нашкодити зубам та яснам.

 

Тож переконайтеся, що ваш лікар -справжній професіонал. Почитайте відгуки, подивіться його роботи, переконайтеся, що довіряєте саме тому, до кого лежить душа.

 

Тож, як то кажуть, «краса потребує жертв, в даному випадку – зубів) Вірніше сказати їх частини, але точно можемо сказати, що воно того варте! Звісно, при умові роботи професіоналів, наприклад, таких, що працюють в нашій клініці Віліда! Приходьте, та переконайтеся самі!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Безпека прийому: як зараз відбувається лікування в клініці

Пандемія COVID-19 внесла власні правила і корективи в наше повсякденне життя. І в першу чергу це торкнулося медичного обслуговування. Санітарні вимоги істотно посилилися, як і порядок прийому пацієнтів. Але при цьому необхідність у терміновому стоматологічному обслуговуванні ніхто не відміняв навіть в період карантину. Однак були внесені нові вимоги безпеки, які повинні допомогти захистити людей від поширення вірусу.

Клініка «ViLiDA» завжди дотримується високих стандартів санітарної обробки і дезінфекції, але, щоб ви знали які заходи вживаються, ми детально розповімо, що роблять в клініці для захисту пацієнтів від вірусу.

Заходи захисту пацієнтів в клініці «ViLiDA»

Щоб захистити своїх пацієнтів, стоматологічна клініка «ViLiDA» вдається до ряду серйозних дій:

• Санітарна обробка кабінетів – після завершення прийому кожного пацієнта проводиться ретельна санітарна обробка приміщення, а також всіх поверхонь і меблів із застосуванням спеціалізованих дезінфікуючих засобів;

• Засоби індивідуального захисту – все стоматологи і обслуговуючий персонал використовують повний комплект засобів індивідуального захисту, що закриває рот, ніс, очі і руки. Після кожного пацієнта стоматолог змінює засоби індивідуального захисту і проводить ретельну дезінфекцію рук, як того вимагає санітарно-епідеміологічний контроль;

• Індивідуальний прийом – в кабінетах одночасно обслуговують не більше одного пацієнта, щоб максимально знизити соціальні контакти;

• Дезінфекція стоматології – все приміщення клініки строго по годинах піддаються санітарній обробці: виконується миття підлоги, сидінь, поверхонь, дверних ручок і будь-яких інших об’єктів, що контактують з пацієнтами;

• Обробка інструментів – як і в звичайний час, проводиться повна дезінфекція стоматологічного обладнання та інструментів. Для лікування використовуються індивідуальні витратні матеріали, які розкриваються при пацієнті;

• Строгий контроль – на прийом можуть потрапити тільки ті пацієнти, у яких немає симптомів коронавируса, а також ті, хто не в’їжджав і не виїжджав за кордон у період прогресування епідемії;

• Перевірка температури – на вході у всіх пацієнтів перевіряється температура за допомогою спеціального обладнання. При перевищенні допустимих показників, людині може бути відмовлено в прийомі для захисту лікарів та пацієнтів;

• Черговість прийому – в першу чергу приймаються пацієнти з невідкладними проблемами і гострими захворюваннями зубів і ротової порожнини. Пацієнтам з менш терміновими випадками рекомендується дочекатися послаблень заходів карантину і записатися в більш благополучний епідеміологічний період. Те ж саме стосується планового лікування та косметичних процедур.

Як бачите, ми робимо все можливе, щоб максимально убезпечити кожного пацієнта і скоротити соціальні контакти до мінімуму. Відвідуючи клініку «ViLiDA» ви можете розраховувати не тільки на професійне, а й безпечне стоматологічне лікування в Києві.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Все про лазерне відбілювання зубів

Лазерне відбілювання зубів – це технологія професійного освітлення зубної емалі, заснована на принципі впливу лазера та спеціального активирующего гелю на дентин. Даний метод дозволяє контролювати ступінь впливу лазерного променя окремо на кожен зуб. Завдяки цьому вдається домогтися максимально рівномірного відтінку зубної емалі.

Такий спосіб відбілювання має низку незаперечних переваг:

 

  • Лазерне обладнання дає стоматолога можливість точно підібрати час і інтенсивність впливу променя, за рахунок чого зуби освітлюються рівномірно відносно один одного;

 

  • Вся процедура лазерного відбілювання зубів займає не більше 1,5 години. В ході процедури здійснюється триразове нанесення і активація лазером спеціального гелю. Відбілюючий гель збирає світлове випромінювання через що розпадається на частки, під впливом яких відбувається освітлення зубної емалі. При цьому вплив лазерного променя триває близько 15 хвилин. Завершальним етапом є нанесення і активація лазером гелю, що знижує чутливість і дискомфорт;

 

  • Лазерне відбілювання зубів підходить людям з підвищеною чутливістю, так як при впливі немає нагрівання зубних тканин.

 

Ефективність відбілювання емалі лазером

 

Ефективність будь-якого методу відбілювання – це поняття в багатьох випадках відносне. Багато в чому результат буде залежати від початкового стану і відтінку зубної емалі.

 

Якщо порівнювати світлову лампу і лазер, то перевагою лазера є те, що процедура з його допомогою проходить набагато швидше. Вплив лазерного променя триває близько 15 хвилин, в той час як фотовибілювання займе в кілька разів більше часу.
Висока ефективність технології лазерного відбілювання зубів досягається за рахунок самої структури лазера. Це щільний потік високоінтенсивного світла, який спрямований прямо на оброблюваний зуб. До порівняння – промінь від лампи при фотовідбілювання розсіюється завжди.

 

Безпека процедури лазерного відбілювання зубів

 

Освітлення відтінку емалі за допомогою лазера вважається самим нешкідливим методом активного впливу. В ході процедури тривалість і точність променя контролюється стоматологом вручну. Завдяки особливій структурі, лазерний промінь не зачіпає ясна, що гарантує повну безпеку і відсутність дискомфортних відчуттів в області м’яких тканин.

 

Для глибокого проникнення в дентин використовуються низько концентровані гелі з воднем. За все основну роботу з відбілюванням відповідає лазер, завдяки чому емаль не пересушується і не пошкоджується. Після лазерного відбілювання зубів пацієнт не буде страждати підвищеною чутливістю або відчувати якийсь дискомфорт.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ