Сучасний світ пропонує великий вибір різноманітних пристосувань та процедур для омолодження обличчя, що допомагають приховати реальний вік людини. Але, на жаль, вікові зміни неможливо уникнути. Чи задумувались Ви, що маскуючи зморшки, все ж таки не вдається виглядати значно молодшим, адже посмішка та стан зубів видають справжні роки?

Робимо висновок, що стоматологія теж виконує функцію омолодження, тому що впливає на свіжий, доглянутий та привабливий вигляд людини.

Сьогодні ми детальніше розберемо, які процедури охоплює антиейдж стоматологія.

З роками характерні такі зміни зубощелепного апарату:

✔ Форма зубів: можуть з’являтися сколи, тріщини, порушення ріжучого краю передніх зубів та руйнування горбків жувальної групи зубів.

Наслідок: порушення зовнішнього вигляду та функції відкушування і пережовування їжі.

✔ Довжина зубів: зменшується за рахунок стирання.

Наслідок: змінюється форма зубного ряду, можлива підвищена чутливість зубів внаслідок стирання емалі.

✔ Колір зубів: зуби набувають жовтуватого відтінку.

Наслідок: порушення естетичного вигляду зубних рядів.

✔ Висота прикусу: зменшується внаслідок стирання зубів, зміни форми та цілісності зубного ряду.

Наслідок:

естетичний недолік: щоки виглядають обвислими, з’являються зморшки біля кутів рота;
дискомфорт, біль у скронево-нижньощелепному суглобі;
порушення роботи жувальних м’язів;
головний біль;
можливе виникнення проблем з хребтом, поставою.
Усі перераховані зміни негативно впливають на стан шкіри в нижній третині обличчя: кути рота опускаються, з’являються виражені носо-губні складки, зморшки, підборіддя візуально виступає вперед. У результаті цього обличчя набуває «старечого» вигляду. Тож основним об’єктом роботи антивікової стоматології є нижня третина обличчя.

Антиейдж стоматологія пропонує такі послуги:

Покращення зовнішнього вигляду людини за допомогою художніх реставрацій або ж естетичних конструкцій, таких як вініри. За їх допомогою зуби набувають красивої форми, правильного розміру, бажаного кольору.
Відбілювання зубів: якщо свої зуби збережені у хорошому стані, без патологічних змін, а їх недоліком є лише колір – цей варіант допоможе вирішити проблему.
Вирівнювання зубів, підняття висоти прикусу: за допомогою брекет-систем чи елайнерів. Брекети бувають металічні, керамічні та сапфірові. Вибір залежить від показань, а також побажань і фінансових можливостей пацієнта. Елайнери – це прозорі капи, що вирівнюють зубний ряд і володіють хорошими естетичними якостями, адже вони малопомітні.
Відновлення втрачених зубів за допомогою імплантатів, які здатні замістити зуб, що був раніше видалений. Таким чином, зовнішній вигляд людини покращується, а функція жування відновлюється.
Перелічені процедури можуть вирішити проблеми, які виникають з віком, а також покращити якість життя людини. Правильно призначені маніпуляції та дотримання техніки їх виконання обіцяють справді виражений anti-age ефект. Стоматологічні та косметологічні процедури можуть доповнювати один одного, забезпечуючи разом ще кращий результат.

Підхід до омолодження має бути комплексним і полягати не тільки в покращенні зовнішнього вигляду, але й у внутрішньому збагаченні.

Що стосується антивікової стоматології, вона досить стрімко розвивається сьогодні, а отримані результати справді вражають.

Не забувайте про те, що молодість – це не лише зовнішня краса, а, в першу чергу, здоров’я.

Піклуйтесь про своє здоров’я та молодість разом з нами.

З турботою, ViLiDA!

ІНШІ СТАТТІ

Знімні протези
Знімні протези: види, догляд, особливості
 
 
Знімні протези –це спеціальні знімні конструкції, що заміщують всі відсутні зуби. Знімні протези використовують тоді, коли неможливо відновити зуби за допомогою інших видів лікування, наприклад, імплантації зубів, або ж вибір пацієнта. Протези, зазвичай, дешевше ніж імплантація, але менш ефективні в використанні, але інколи це єдино можливий спосіб відновити втрачені зуби.
 
 
 
Звичайно, що людина може вживати їжу, посміхатися і відчувати себе добре, але є і недоліки:
–          Знімні протези, через навантаження вливають на ясна і з часом рівень ясенного краю знижується. Тож протези рекомендуємо змінювати/коригувати кожні 3 роки.
–          Частково знімні протези одягаються з використанням своїх здорових зубів. Вони можуть їх пошкодити.
–          Повна заміна власних зубів- лише візуальна картинка, бо протези потрібно оберігати і обмежувати себе в певних видах їжі.
–          Дискомфорт при носінні. Погано закріплені протези можуть випадати, заважати, натирати, ламатися. Але гарний ортопед та якісний протез не додасть вам таких турбот.
 
 
Знімні протези виготовляють з різних матеріалів. Вони бувають акрилові, безакрилові, нейлонові, бюгельні.
Коли протез замінює частково відсутні зуби – він кріпиться до допомогою гачків на власні зуби.
 
 
Протези –це доступна альтернатива імплантації зубів, якого типу чи з якого матеріалу підійде саме вам – скаже лікар ортопед на консультації та після вивчення клінічної картини.
 
 
Доречі, щоб протези слугували вам довше, і щоб носилися комфортно, потрібно за ними доглядати. Це не складно і швидко увійде в звичку:
 
 
1.Після кожного прийому їжі обов1язково промийте його теплою водою, щоб змити рештки обіду.
 
 
2.Два рази на день чистіть його спеціальною м’якою щіткою із спеціальною пастою для протезів. Можна за відсутності пасти використовувати дитячу зубну пасту, вона більш лагідна ніж «доросла» тому не пошкодить протез.
 
 
3.І дуже бажано замочувати протез у спеціальному розчині для видалення і запобігання скупченню нальоту.
 
 
4.Не дивуйтеся, але на знімним протезах, як і на власних зубах теж скупчується наліт і виникає зубний камінь. Тож двічі на рік їх теж проба професійно чистити у стоматолога.
 
 
Сучасні протези виготовляються досить індивідуально та з високоякісних матеріалів, тому після звикання майже не відчуваються у роті. Але якщо ж власнику такої конструкції захотілося від неї відпочити, протез можна залишити у спеціальному розчині.
 
 
Але щоб не доводити ситуацію до вибору протезу чи методу відновлення зубів, краще їх не втрачати і дбати про них. А для цього двічі на рік приходити на профілактичні огляди до наших стоматологів!
 
ЧИТАТИ ДАЛІ
Варіанти ортопедичного лікування відсутніх зубів

У разі втрати одного, декількох або всіх зубів, єдиним методом відновлення є протезування. Протезування буває двох видів – незнімним і знімним. Зараз все активніше розвивається сучасне протезування, що виконується за допомогою імплантатів, яке передбачає вживлення металевого стержня, що імітує корінну систему зуба з подальшим протезуванням.

Підібрати найбільш оптимальну методику можна тільки індивідуально в залежності від стану ротової порожнини, разміру  відсутнього зубного сегмента і локалізації ураженої ділянки. Деякі методики, особливо імплантація, можуть застосовуватися тільки в разі відсутності вогнищ запалення кісткової тканини, слизових оболонок і самих зубів.

Мостовидні протези

При відсутності зуба встановити коронку можна за допомогою мостовидного протеза. Ця методика ефективна, коли відсутній один зуб або кілька зубів поруч. Найчастіше міст встановлюється в ході протезування зубів жувальної групи, де в першу чергу важливо міцність, зносостійкість і надійна фіксація конструкції, і тільки в другу – естетичні характеристики.

Встановлення моста на передній зубної ряд нерідко обмежена тим, що конструкція коронки виконана з металокераміки чия естетичність недостатня для видимих зубів. Справа в тому, що металеву основу, покриту  керамікою, все одно може просвічує. Вироби можуть відрізнятися за блиском і прозорості від справжніх зубів. Рішенням стане вибір безметаллових керамічних коронок для мостовидного протеза.
Перед виконанням протезування пацієнт проходить детальну діагностику опорних зубів. При наявності показань вони депульпуються. Істотним мінусом даного методу лікування відсутніх зубів є необхідність в сильному обточуванні зуба. Це призводить до того, що зуб поступово руйнується, а термін експлуатації самого протеза зменшується.
знімне протезування

Знімні протези широко доступні і досить бюджетні, тому попит на них дуже великий. Для виготовлення такого протеза використовуються недорогі матеріали, такі як нейлон або пластмаса, а також немає необхідності в високоточному комп’ютерному обладнанні. Універсальна доступна методика все ж не настільки досконала, як хотілося б.

Серед недоліків знімних протезів варто відзначити:
• Тривалий період звикання;
• Проблеми з чіткістю дикції в процесі звикання;
• Ризик травмування слизових оболонок і мови;
• Недостатньо надійна фіксація через що протез може випасти під час артикуляції або прийому їжі.

Імплантація
Сучасний метод протезування за допомогою імплантатів – це найбільш ефективний спосіб відновлення функціональної спроможності і естетичності зубного ряду. Штучний зуб максимально збігається за своїми зовнішніми і функціональними властивостями з справжніми. У разі повного видалення зубів, дана методика буде також ефективна, як і при відновленні одиничного зуба. При повній адентії імплантуються відразу кілька імплантатів, за допомогою яких надалі виконується протезування.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Реставрація зубів

Реставрація зубів – це повне відновлення зуба в наслідок його руйнування чи травми. Застосовується для відновлення жувальної функціїї зубів та естетичної складової. Естетичну реставрацію зубів ще називають художньою.

При різних видах пошкодження зубів можуть застосовуватися і різні види реставрації. Наприлад, при незначних ушкодженнях зазвичай стоматолог використовує світлоотверджуючий матеріал -фотополімер. Якщо ушкодження значні, то стоматолог реставрує зуб за допомогою кераміки. Мета реставраціїї -повне відновлення зуба, його форми, і, звичайно, щоб результат не був помітний ні пацієнту ні оточуючим.

 

Також, в залежності від виду зуба розрізняють різні способи його реставрації. Так на передніх зубах найчастіше використовують нарощування, якщо необхідно закрити скол чи від зуба відламався невеличий шматочок в наслідок травми, наприклад, чи коли потрібно прибрати щілину між зубами чи відновити відтінок зуба. Можна використовувати і такий метод як встановлення ультратонких пластин, що повністю закривають зуб і можуть навіть змінювати його форму та колір. Такі пластини називають вініри. За допомогою їх формуєься голівудська посмішка.

 

Якщо мова йде про реставрацію молярів чи премолярів, то найчастіше використовують або пломби або вкладки або, якщо руйнування досить значні- коронки.
У випадку, коли стоматолог реставрує зуб безпосередньо в ротовій порожнині -це називається прямий метод реставрації. Він зручний ще й ти, що все можна зробити в один візит.

 

Якщо використовуються вкладки, коронки -це непрямий метод реставраціїї. Він більш естетичний з візульної точки зору, більш дорогий, але й біль довговічний. Щоправда одним візитом тут не обійтися. Тому що перед тим як поставити обрану конструкцію, необхідно підготувати зуб, зробити конструкцію в лабобраторії. До цього провести діагностику, зняти відбитки, іноді необхідно створити діагностичну модель та зпрогнозувати майбутній результат. Але ж те, що ви отримаєте в результаті реставраціїї Вам точно сподобається.

 

 

Ще однією відміністю звичайної реставраціїї зубів від художньої є те, що матеріали, що використовуються в звичайній реставраціїї з часом можуть змінювати колір і якщо спершу вони абсолютно непомітні в ротовій порожнині, то пізніше буде помітно.При хужодній реставрації такої проблеми не має, і матеріали, шо використовуються більш точно прилягають до поверхні зубів, що значно подовжує термін “функціонування” реставрації.
Вартість реставрації зубів також залежить від методу. Звичайна -менш дорога, а художня залежить від вибору матеріалу.

 

Чи можна відновити за допомогою реставрації повністю зруйнований зуб?

 

Все залежить від стану тієї частини зуба, що залишилася. Якщо корені зуба проліквані чи абсолютно здорові, а коронкова частина відсутня,то зуб відновлюється за допомогою протезування. На спеціальний штифт встановлюється коронка і таким чином відновлюється повна функція зуба зі збереженням його кореня.
У випадку, якщо навіть корінь зберегти не можливо, то зазвичай використовуються два способи його відновлення – імплантація зубів, коли видаляються всі залишки зуба та вживлюється імплант (штучний корінь) і на імплант встановлюється коронка.

 

 

Інший спосіб -це використання мотовидної конструкціїї, коли на сусідні зуби одягається міст, що закриває відсутній зуб. Візуально виглядає естетично і гарно. Недоліком цього способу є те, що сусідні зуби підпадають під обробку, а на місці відсутнього зуба можуть відбуватися незворотні процеси – деформація десни, кістки, з часом можуть початися запальні процеси при недостатній гігієні і, найнеприємніше, що в сусідніх зубів є місце для руху і з часом вони можуть стати рухливими і навіть випасти. Тоді знову потрібно буде одягати мостовидну конструкцію, але вже на наступні сусідні зуби і таким чином, відновлювати вже 3 зуба.

 

 

Який би Виметод не обрали зі своїм стоматологом пам’ятайте не лише про зовнішню естетику, але й про майбутнє. Адже ми хочемо не лише гарну помішку, а й довговічну і без шкоди для здоров’я.

 

В клініках Віліда використовуються практично всі відомі методи реставрації зубів, і наші пацієнти йдуть задоволеними результатом та повертаються лише для профілактики!

 

 

ЧИТАТИ ДАЛІ