Сучасний світ пропонує великий вибір різноманітних пристосувань та процедур для омолодження обличчя, що допомагають приховати реальний вік людини. Але, на жаль, вікові зміни неможливо уникнути. Чи задумувались Ви, що маскуючи зморшки, все ж таки не вдається виглядати значно молодшим, адже посмішка та стан зубів видають справжні роки?

Робимо висновок, що стоматологія теж виконує функцію омолодження, тому що впливає на свіжий, доглянутий та привабливий вигляд людини.

Сьогодні ми детальніше розберемо, які процедури охоплює антиейдж стоматологія.

З роками характерні такі зміни зубощелепного апарату:

✔ Форма зубів: можуть з’являтися сколи, тріщини, порушення ріжучого краю передніх зубів та руйнування горбків жувальної групи зубів.

Наслідок: порушення зовнішнього вигляду та функції відкушування і пережовування їжі.

✔ Довжина зубів: зменшується за рахунок стирання.

Наслідок: змінюється форма зубного ряду, можлива підвищена чутливість зубів внаслідок стирання емалі.

✔ Колір зубів: зуби набувають жовтуватого відтінку.

Наслідок: порушення естетичного вигляду зубних рядів.

✔ Висота прикусу: зменшується внаслідок стирання зубів, зміни форми та цілісності зубного ряду.

Наслідок:

естетичний недолік: щоки виглядають обвислими, з’являються зморшки біля кутів рота;
дискомфорт, біль у скронево-нижньощелепному суглобі;
порушення роботи жувальних м’язів;
головний біль;
можливе виникнення проблем з хребтом, поставою.
Усі перераховані зміни негативно впливають на стан шкіри в нижній третині обличчя: кути рота опускаються, з’являються виражені носо-губні складки, зморшки, підборіддя візуально виступає вперед. У результаті цього обличчя набуває «старечого» вигляду. Тож основним об’єктом роботи антивікової стоматології є нижня третина обличчя.

Антиейдж стоматологія пропонує такі послуги:

Покращення зовнішнього вигляду людини за допомогою художніх реставрацій або ж естетичних конструкцій, таких як вініри. За їх допомогою зуби набувають красивої форми, правильного розміру, бажаного кольору.
Відбілювання зубів: якщо свої зуби збережені у хорошому стані, без патологічних змін, а їх недоліком є лише колір – цей варіант допоможе вирішити проблему.
Вирівнювання зубів, підняття висоти прикусу: за допомогою брекет-систем чи елайнерів. Брекети бувають металічні, керамічні та сапфірові. Вибір залежить від показань, а також побажань і фінансових можливостей пацієнта. Елайнери – це прозорі капи, що вирівнюють зубний ряд і володіють хорошими естетичними якостями, адже вони малопомітні.
Відновлення втрачених зубів за допомогою імплантатів, які здатні замістити зуб, що був раніше видалений. Таким чином, зовнішній вигляд людини покращується, а функція жування відновлюється.
Перелічені процедури можуть вирішити проблеми, які виникають з віком, а також покращити якість життя людини. Правильно призначені маніпуляції та дотримання техніки їх виконання обіцяють справді виражений anti-age ефект. Стоматологічні та косметологічні процедури можуть доповнювати один одного, забезпечуючи разом ще кращий результат.

Підхід до омолодження має бути комплексним і полягати не тільки в покращенні зовнішнього вигляду, але й у внутрішньому збагаченні.

Що стосується антивікової стоматології, вона досить стрімко розвивається сьогодні, а отримані результати справді вражають.

Не забувайте про те, що молодість – це не лише зовнішня краса, а, в першу чергу, здоров’я.

Піклуйтесь про своє здоров’я та молодість разом з нами.

З турботою, ViLiDA!

ІНШІ СТАТТІ

Вініри: за та проти

Перш ні розглянути всі переваги та недоліки вінірів, розберемо що це таке.

Вініри –це тонесенькі пластинки, що «накладаються» на зуби з лицевої сторони.

Загалом вініри встановлюються на зону посмішки, тобто на передні зуби. Вони бувають композитними та з пресованої кераміки.

 

Композитні вініри виготовляться із пластмаси, при встановленні не потребують додаткової підготовки зуба. Але й слугують років 5-10, залежно від того який у вас спосіб життя та як ви доглядаєте за зубами.

 

Вініри з пресованої кераміки – керамічні вініри роблять по типу ультра тонких коронок. Для їх встановлення зуб обточують по бокам та попереду приблизно на 0,5 мм.

 

Звичайно, що такі вініри виглядають максимально природньо, тому і коштують, зазвичай, дорожче. А пластмаса, то завжди пластмаса.
І навіщо ж потрібні вініри?

 

Вони можуть вирішити безліч естетичних проблем:
 Змінити форму зубів
 Змінити колір зубів
 Виправити прикус
 Відновити частково зламаний чи деформований зуб
 «Закрити» діастему – проміжок між зубами.

 

Вініри – це досить простий і естетичний спосіб виправити естетичні недоліки зубів без брекет систем, лазерного відбілювання зубів, коронок чи інших лікувальних методів. Майже всі публічні люди робили і роблять собі ідеальні посмішки за допомогою вінірів. Свої зуби радикально не змінюються, а лише «прикриваються» і великою перевагою вінірів є їх довготривалий термін служби, а догляд точнісінько такий як і в звичайних зубів- гарна гігієна та повноцінний догляд.

Хоч все так гарно і просто, але і у вінірів є свої недоліки:

 

– Вініри, це незворотній процес. Як розумієте, вони потребують обробки зуба, тож якщо з якихось причин ви вирішите від них відмовитись, потрібно буде вирішувати проблеми препарування зубів, це або реставрація, або коронки. Враховуйте також, що через 10-20 років вініри потребують заміни, а це і кошти і час.

 

– Вініри –це або дорого, або не треба робити. Неякісні вініри або погана робота стоматолога здатні не лише зробити штучною посмішку, а й нашкодити зубам та яснам.

 

Тож переконайтеся, що ваш лікар -справжній професіонал. Почитайте відгуки, подивіться його роботи, переконайтеся, що довіряєте саме тому, до кого лежить душа.

 

Тож, як то кажуть, «краса потребує жертв, в даному випадку – зубів) Вірніше сказати їх частини, але точно можемо сказати, що воно того варте! Звісно, при умові роботи професіоналів, наприклад, таких, що працюють в нашій клініці Віліда! Приходьте, та переконайтеся самі!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Все про лазерне відбілюванні зубів

Порушення прикусу – дуже поширена проблема. Практично 70% людей мають потребу в ортодонтичному виправленні прикусу. Це допомагає не тільки усунути візуальні недосконалості зубного ряду, але також запобігти такій  патології , як порушення постави, хронічні головні болі і навіть передчасне старіння обличчя.

Ортодонтичне лікування зараз можна здійснити двома популярними способами – встановити брекети або сучасні елайнери. Що ж вибрати? Зараз ми розглянемо основні особливості кожного з цих методів виправлення прикусу, щоб зрозуміти, який з них, і в яких випадках, буде краще.

Брекет-система – це складна конструкція, яка складається з встановлюваних на зуби замків і ортодонтичного дроту, що зв’язує їх в єдине ціле. Також конструкція може бути доповнена лигатурами, що не вимагають частої корекції. За рахунок особливостей впливу ортодонтичної  дуги створюється тягова сила, здатна змінити конфігурацію нерівно стоячих зубів. Через складну конструкцію брекети можуть викликати дискомфорт в процесі носіння і пошкоджувати слизову оболонку ротової порожнини.

Елайнери – це інноваційні капи з прозорого пластика, що відрізняються більш комфортним носінням. Їх можна зняти під час прийому їжі і чищення зубів, а також під час важливих заходів. У теорії вони зовсім не впливають на звичний життєвий ритм людини. Але існує один з головних недоліків елайнерів.

Для належного терапевтичного ефекту від  елайнерів носити їх потрібно не менше 20-22 годин на добу. За фактом, знімати їх дозволяється на нетривалий період, якого буде достатньо для чистки та  прийому їжі. Подібний особистий контроль за ортодонтичним лікуванням може бути небезпечним. Забудькуватість, втрата змінних кап, вишукування зайвих приводів не носити елайнери – все це врешті-решт негативно позначається на ефективності лікування.

Естетика

Основним критерієм ортодонтичного лікування виступає естетична сторона. Прозорі тонкі елайнери з пластика майже непомітні на зубах під час носіння. При відсутності близького особистого контакту ваш співрозмовник може зовсім не помітити наявність такої капи в ротовій порожнині.

Прийнято вважати, що брекет-система більш помітна , однак це помилка. Існують конструкції, які максимально непомітні – до них відносяться естетичні керамічні або сапфірові брекети. Замочки спеціально підбираються в тон емалі зубів, а дуга може бути прозорою або покритою особливим напиленням, що зливається з кольором замків. Є також повністю невидимі брекет-системи – лінгвальні, які встановлюються на внутрішню поверхню зубів. Вони абсолютно непомітні навіть при близькому візуальному контакті.

Ефективність

Ефективність елайнерів  майже наближена до брекетів, але є і клінічні порушення, де установка останніх буде більш доцільною. Брекети легко і швидко зможуть впоратися з корпусним переміщенням зубного ряду і складними викривленнями. Елайнери теж впораються з подібним завданням, але для цього потрібно буде більше часу.

Елайнери більш ефективні ніж брекети при вирівнюванні сегмента зубів або в разі лікування перехресного прикусу. Можна підвести підсумок, що прозорі капи ефективні при нескладних патологіях прикусу, в той час як брекет-системи здатні впоратися з більш складними випадками викривлення.

Період звикання

Після установки брекетів є період звикання, який приносить  людині безліч головного болю. Звикання може тривати 2-4 місяці і супроводжуватися порушеннями мови, хворобливістю, травмами слизових і мови.

Елайнери в питанні адаптації викликають дискомфорт набагато рідше. Дуже рідко виникає роздратування і кровоточивість ясен. Однак невелика корекція здатна вирішити і ці незручності.

Правила харчування

Зняти брекет-систему неможливо, тому ортодонти прописують особливу дієту: не можна їсти горіхи, насіння, а будь-яку тверду їжу різати на маленькі шматочки. Також з раціону доведеться виключити будь-які забарвлюють емаль напої і продукти.

У свою чергу елайнери – це знімна конструкція, тому ніяких обмежень в харчуванні немає. Основною вимогою буде ретельна гігієна кап, зубів і порожнини рота кожен раз після прийому їжі перед безпосередньою установкою.

Гігієна порожнини рота

В процесі носіння елайнеров гігієна порожнини рота за зубами не відрізняється від звичної. А ось при носінні брекет-системи виникають труднощі з очищенням зубів через додаткових місць, де може скупчуватися наліт.

Тому кожен пацієнт перед установкою брекетів проходить навчання тому, як правильно дотримуватися гігієни: спосіб очищення зубів і самої конструкції, правила використання додаткових гігієнічних інструментів, таких як йоржики, флоси тощо.

Ціна

Вартість ортодонтичного лікування для багатьох виступає одним з ключових критеріїв вибору. Ціна елайнеров наближена до ціни естетичних брекет-систем. Однак металеві брекети будуть коштувати дешевше елайнеров, при тому, що їх ефективність однакова, а в деяких випадках і більше помітна. Тому тут кожен повинен визначити, що для нього в пріоритеті – дешево і сердито, або дорого, але красиво і естетично.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Правильний прикус – це який? На що впливає прикус, його види та методи лікування.

Прикус – це функціональний стан зубів щодо співвідношення нижньої і верхньої зубних дуг в той момент, коли щелепи щільно змикаються.

 

Правильним називають прикус, коли щелепи змикаються так, що верхній зубний ряд перекриває нижній на третину, в той час як зуби взаємодіють один з одним таким чином, при якому зуби-антагоністи чітко змикаються між собою. Серед інших ознакою правильного прикусу можна виділити:

  • Відсутність мовних порушень і жувальних функцій;
  • Відсутність проміжків між сусідніми зубами в одному ряду;
  • Умовна лінія розділяє обличчя навпіл, проходячи чітко між центральними різцями верхньої і нижньої щелепи.

Які існують види прикусу?

У ортодонтії визначають дев’ять різновидів прикусу, з яких тільки чотири вважаються варіантами норми, а інші п’ять – патології.

До нормальних різновидів прикусу відносять:

  1. Прямий – ріжучі краї зубів змикаються стик в стик;
  2. Прогенічний – верхній зубний ряд трохи висунутий вперед, щодо положення нижнього;
  3. Біпрогенічний – зуби незначно відхилені вперед;
  4. Ортогнатичний – еталонний правильний прикус, коли верхній зубний ряд прикриває нижній не більше ніж на 1/3.

Варто зазначити, що прямий прикус буде вважатися нормальним, якщо у людини відсутні проблеми і патології змикання зубних рядів, а також будь-які дискомфортні відчуття.

Якщо відвідувати стоматолога нерегулярно, виявити аномалії прикусу самостійно можна лише на пізніх стадіях. Неправильний прикус може бути врождений і набутий. Порушення прикусу найчастіше відбувається в процесі росту і розвитку зубощелепної системи, починаючи з дитячого віку. Однак і у дорослих подібні патології можуть розвинутися по ряду причин, таких як травма або видалення якогось із зубів.

На наявність патологій прикусу насамперед вказують такі ознаки, як випинання будь-якої з щелеп, а також відсутність стику між ріжучими краями.

Серед патологічних порушень прикусу виділяють наступні:

  1. Перехресний – щелепи перекривають одна одну нерівномірно з боків зубного ряду або спереду;
  2. Відкритий – між зубними рядами утворюється щілина;
  3. Глибокий – верхній ряд зубів перекриває нижній більше ніж на половину;
  4. Мезіальний – нижній зубний ряд істотно видається вперед, щодо положення верхнього;
  5. Дистальний – верхній ряд зубів надмірно висувається вперед, щодо положення нижнього.

На що впливають патології прикусу?

Аномальні порушення прикусу часто призводять до проблем з вимовою, вад зовнішності, травмування слизової оболонки порожнини рота і навіть до порушень роботи серцево-судинної системи через недостатній обсяг кисню в крові. Неправильний прикус нерідко супроводжується проблемами з жуванням їжі, через що в шлунок потрапляє їжа великого обсягу, що погано відображається на роботі шлунково-кишкового тракту.

Відсутність лікування неправильного прикусу може привести до:

  • утрудненого дихання- через те, що нижня щелепа зміщується, відбувається звуження дихальних шляхів. Це часто призводить до швидкої стомлюваності, нестачі в мозку кисню і хронічного хропіння;
  • стоматологічні проблеми, серед яких пошкодження щік і язика, пародонтит, утворення важко виліковних вогнищ карієсу, нерівномірне стирання зубної емалі та інше ;
  • порушенням роботи скронево-щелепного суглоба – неможливість повністю закривати або відкривати рот, клацання щелепи та інше;
  • погіршення естетики особи через аномалії розвитку щелеп.

Як лікують різні порушення прикусу?

Лікування прикусу може проводитися при будь-якій з форм порушень за допомогою сучасних ортодонтичних систем, таких як брекети або елайнери. Однак є ряд обмежень можливостей подібних конструкцій, які залежать від особливостей або виду зубної аномалії.

Наприклад, при сильній скупченості зубів не рекомендується установка лінгвальних (або внутрішніх) брекетів. Сучасні елайнери хоч і показують високу ефективність, не завжди здатні впоратися з сильними патологіями так само швидко, як брекети.

Коли у пацієнта спостерігається скелетна форма прикусу, не завжди її можна вилікувати за допомогою ортодонтичних систем. Бувають випадки, коли для корекції положення і розміру щелепи необхідна допомога відразу двох фахівців – хірурга і ортодонта.

Будь-яке порушення прикусу можна ефективно вилікувати, досягнувши стабільного, прогнозованого результату. Відмовляючись від своєчасної ортодонтичної допомоги, пацієнт ризикує ускладнити існуючу проблему, що призведе до підвищення вартості лікування надалі. Стоматологічна клініка «ViLiDa» пропонує безліч рішень для лікування різних видів порушення прикусу, завдяки співпраці з надійними і досвідченими

ЧИТАТИ ДАЛІ