Знімні протези: види, догляд, особливості
 
 
Знімні протези –це спеціальні знімні конструкції, що заміщують всі відсутні зуби. Знімні протези використовують тоді, коли неможливо відновити зуби за допомогою інших видів лікування, наприклад, імплантації зубів, або ж вибір пацієнта. Протези, зазвичай, дешевше ніж імплантація, але менш ефективні в використанні, але інколи це єдино можливий спосіб відновити втрачені зуби.
 
 
 
Звичайно, що людина може вживати їжу, посміхатися і відчувати себе добре, але є і недоліки:
–          Знімні протези, через навантаження вливають на ясна і з часом рівень ясенного краю знижується. Тож протези рекомендуємо змінювати/коригувати кожні 3 роки.
–          Частково знімні протези одягаються з використанням своїх здорових зубів. Вони можуть їх пошкодити.
–          Повна заміна власних зубів- лише візуальна картинка, бо протези потрібно оберігати і обмежувати себе в певних видах їжі.
–          Дискомфорт при носінні. Погано закріплені протези можуть випадати, заважати, натирати, ламатися. Але гарний ортопед та якісний протез не додасть вам таких турбот.
 
 
Знімні протези виготовляють з різних матеріалів. Вони бувають акрилові, безакрилові, нейлонові, бюгельні.
Коли протез замінює частково відсутні зуби – він кріпиться до допомогою гачків на власні зуби.
 
 
Протези –це доступна альтернатива імплантації зубів, якого типу чи з якого матеріалу підійде саме вам – скаже лікар ортопед на консультації та після вивчення клінічної картини.
 
 
Доречі, щоб протези слугували вам довше, і щоб носилися комфортно, потрібно за ними доглядати. Це не складно і швидко увійде в звичку:
 
 
1.Після кожного прийому їжі обов1язково промийте його теплою водою, щоб змити рештки обіду.
 
 
2.Два рази на день чистіть його спеціальною м’якою щіткою із спеціальною пастою для протезів. Можна за відсутності пасти використовувати дитячу зубну пасту, вона більш лагідна ніж «доросла» тому не пошкодить протез.
 
 
3.І дуже бажано замочувати протез у спеціальному розчині для видалення і запобігання скупченню нальоту.
 
 
4.Не дивуйтеся, але на знімним протезах, як і на власних зубах теж скупчується наліт і виникає зубний камінь. Тож двічі на рік їх теж проба професійно чистити у стоматолога.
 
 
Сучасні протези виготовляються досить індивідуально та з високоякісних матеріалів, тому після звикання майже не відчуваються у роті. Але якщо ж власнику такої конструкції захотілося від неї відпочити, протез можна залишити у спеціальному розчині.
 
 
Але щоб не доводити ситуацію до вибору протезу чи методу відновлення зубів, краще їх не втрачати і дбати про них. А для цього двічі на рік приходити на профілактичні огляди до наших стоматологів!
 

ІНШІ СТАТТІ

Відбілювання зубів за допомогою системи Magic smile

Відбілювання зубів – це висвітлення зубної емалі на декілька тонів, в наслідок чого зуби стають значно білішими.

 

Від природи наші зуби далеко не білі і мають багато різних відтінків. Безумовно, наш спосіб життя та звички суттєво впливають на колір зубної емалі, від чього навіть природній колір зубів з часом темнішає. Тому і існує така процедура як відбілювання, для того, щоб не тільки повернути Вашим зубам їх колір, а й освітлити їх до бажаного кольору.
Існує декілька видів відбілювання зубів, є багато народних методів, які обіцяють однаковий ефект як і в стоматології, але ці методи не мають доказової бази і навіть є такі, що можуть нашкодити і замість білизни Ви можете отримати безліч проблем.

 

Але все ж таки, як можна ефективно і, головне, безпечно відбілити зуби в стоматології?
Останнім часом користуються популярністю різні системи лампового відбілювання. Процедура достатньо комфортна і проста: на попередньо професійно очищені зуби наноситься спеціальний гель. Дія цього гелю активується за допомогою спеціальної лампи. Лампа світить- зуби відбілюються. Різні системи відрізняються складом та якістю гелей, їх здатністю впливати на емаль та змінювати її колір, а також безпечністю.

 

Ми щасливі, що в клініках Віліда з’явилась система американсього виробництва Magic smile.

 

Це абсолютно безпечна система відбілювання, що не тільки відбілює зуби, але завдяки спеціальному мінеральному складу геля укріплює зубну емаль і робить її більш міцною. Видимий та відчутний результат Ви зможете побачити вже на першій процедурі, а для якісного результату необхідно всього 1-3 процедури, в залежності від стану кольору зубів і бажаного майбутнього відтінку. За весь курс ймовірно відбілити зуби до 9 тонів. Також від використання системи є і додаткові приємні бонуси – вона безпечна, проходить без болю і чуттєвості зубів і якщо слідувати всім рекомендаціям лікаря, то ефект від відбілювання може протриматися до 2-х років.
Процедура відбілювання більше косметична ніж лікувальна, але вона має свої протипоказання:

 

 

  • o вагітність та лактація
  • oалергічні реакції на компоненти гелю
    oсерйозні стоматологічні захворювання, наявний карієс
  • oвік до 16 років
  • oнизький поріг чуттєвості чи гіперчуттєвість
  • oонкологічні захворювання
  • oвисоке стирання зубів
  • oнаявність брекетів чи коронок

 

Іншими словами, відбілювання показано при повністю здорових чи вилікуваних зубах.
Перед процедурою відбілювання необхідно також пройти професійну гігієну зубів, щоб очистити їх від зубного каменю, нальоту щоб в процесі відбілювання діяти на реальний колір емалі.

 

І остання рекомендація, якщо Ви ніколи не відбілювали зуби за допомогою лампи і хочете відбілити зуби перед важливою подією в Вашому житті, весілля, наприклад, юбілей чи фотосесія, намагайтеся відвідати стоматологію на два тижні раніше події, щоб уникнути можливого неочікуваного результату, бо відбілювання – це все ж таки втручання в природній колір і як відреагує організм – дуже індивідуально.

 

Стоматологи клініки Віліда допоможуть розібратися в тонкощах відбілювання зубів, дадуть ефективні поради і зроблять Ваше перебування в клініці максимально комфортним.

 

Чекаємо Вас в наших клініках на Оболоні та на Петрівській Борщагівці.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Прорізування зубів
Прорізування зубів: гід для батьків
 
 
Молочні зуби у дитини відіграють важливо роль у подальшому розвитку і здоров’ї постійних зубів, мови, дикції дитини, впливають на якість жування їжі і її пережовування (їжа має потрапляти до шлунку в «підготовленому» вигляді). Якщо молочні зуби хворіють, їх обов’язково потрібно лікувати, але про це в інших статтях.
Отже, перші зуби у малюка можуть з’явитися вже у 6 місяців. Бувають випадки, що раніше, і бувають що перші зуби прорізуються після року.
Якщо ж у 1,5 року зубів ще не видно, потрібно звернутися до дитячого стоматолога. Він перевірить наявність зачатків зубів. Отже, якщо поява перших зубів річ індивідуальна, то порядок їх прорізування часто однаковий у всіх. Першими з’являються два нижні різці, за ними два верхніх, далі два крайніх верхніх. Якщо прорізування зубів у вашого малюка йде за планом, то після року з’являться крайні нижні різці, потім чотири премоляри і за ними 4 клики. Останніми, ближче до 3-х років з’являться моляри. В три роки у дитини мають бути всі 20 зубів. Але пам’ятайте, що якщо вони почали прорізуватися після року, то і завершитись цей процес може пізніше.
 
 
Декілька цікавих моментів:
–          Зазвичай, у дівчаток зуби прорізуються раніше ніж у хлопчиків
–          Зуби ростуть парами – справа і зліва
–          Починають зуби рости на нижній щелепі
–          Молочні зуби більш уразливі до карієсу і процеси в них відбуваються набагато швидше ніж у постійних, вони менші і біліші за звичайні. І між ними можуть бути великі щілини.
 
 
Процес прорізування молочних зубів не завжди проходить непомітно і часто приносить малюку дискомфорт. Ясна чешуться, болять, набрякають. Дитина може відмовлятися від їжі, бути плаксивою, капризною, погано спати, кусатися. Трапляється, що з’являється температура, порушується травлення, можуть бути подразнення від слини. Якщо ви не впевнені, що такі симптоми саме від зубів-зверніться до педіатра, щоб виключити можливі інші проблеми.
 
 
Як же допомогти малюку пережити цей дискомфорт і полегшити його:
–          Малюку в цей період потрібно більше уваги, не відмовляйте в носіні на руках, пригортанні. Малюки, що на грудному вигодовуванні частіше просять їсти –не відмовляйте, адже для них це радше момент заспокоєння.
–          Фізично малюку можна допомогти масажем ясен –чистим пальцем чи замотаним у бинт, змочений в холодній воді
–          Малюки люблять все гризти в цей період, запропонуйте йому спеціальні гризунці. Інколи малюк знаходить свій спосіб «почесати» ясна, це може бути сухарик чи бублик (якщо за віком вже можна), або ж якась іграшка. Не відмовляйте малечі в цьому.
–          Більш травматичним для батьків є бажання малюка погризти їх – малеча може кусати груби мами, пальці чи що трапить на «зуб». Намагайтеся якомога легше відучити малюка від цього і пропонуйте заміну у вигляді іграшок.
–          Фармацевтична галузь також пропонує батькам різні «охолоджуючі» та анестезуючі гелі для полегшення стану малюка. Не всім вони допомагають і якщо вже користуєтесь, то впевніться, що саме прорізування зубів стало причиною дискомфорту малюка.
 
 
Прибудь яких симптомах, що вам здаються не стандартиними –звертайтеся до педіатра. І обов’язково підготуйте малечу до першого візиту до стоматолога. Лікар має впевнитися, що зуби прорізуються правильно, розповість до догляд за ними і про засоби гігієни для малюків.
 
ЧИТАТИ ДАЛІ
Профілактика-фторування, герметизація, гігієна

Досить часто у своїй практиці ми чуємо від батьків два питання коли вперше показати дитину стоматологу та коли починати чистити зуби і як це робити.

 

Вперше варто показати дитину стоматологу коли починають з’являтися перші молочні зуби. Лікар огляне, чи все в порядку, чи правильно починає формуватися зубний ряд. Також в цей час лікар розповість і навчить базовим принципам догляду за дитячими зубками. Особливу увагу потрібно звернути батькам, коли прорізування перших зубів затримується. Зазвичай, якщо в 1 рік дитина це не має зубів –це привід показати її лікарю. Лікар перевірить, чи є зачатки зубів, можливо вони просто затримуються.

 

В час, коли прорізується перший зубчик, батьки мають почати турбуватися і про гігієну ротової порожнини і зубів. Коли з’являються зуби слід звернути увагу на те, щоб дитина ні в якому разі не засинала з пляшечкою, яка містить солодке (дитяча суміш, сік, компот). Це може привести до раннього дитячого карієсу. Замість цього наповніть пляшечку звичайною водою. Якщо ви годуєте груддю, не допускайте засипання дитини під час годування. Після кожного харчування витріть порожнину рота дитина м’якою вологою серветкою або марлею. Це допоможе зберегти зуби вашому малюку здоровими.
Грудне вигодовування, то найцінніше харчування для малюка. Щоб у малюка і мами були здорові і міцні зуби, мама має вживати продукти, багаті кальцієм, бо він складає основу формування кісткового скелету дитини і зубів. Продукти, багаті на кальцій : молочні продукти, зокрема тверді сири, кунжут, мигдаль, сардини в маслі, петрушка, соя, молоко.

 

Важливим для малюків є вживання вітаміну Д, що допомагає організму засвоювати кальцій. В нашій місцевості вітамін Д потрібно приймати дітям від народження до 18 років майже весь час, окрім літнього періоду, коли достатньо сонця.

 

Коли дитина починає пробувати їсти дорослу їжу чистити зуби, як дорослим через вік дуже складно, тому батькам достатньо спеціальною пальчиком-щіткою чистити зуби малюка. Без зубної пасти.

 

Ворогами зубів у цьому віці є пляшковий карієс, зубний наліт, який залишається на зубах після вживання вуглеводних продуктів (наприклад, печива).

 

Багато батьків вважають, що діти мають починати чистити зуби, коли самі можуть це зробити. Це помилкове судження. Адже карієс не буде чекати коли дитина навчиться чистити зуби, карієс з’являться там, де є зубний наліт. Отже, чистіть зуби малюкам самі. Не вмієте –звертайтеся до наших лікарів –ми навчимо.

 

Ще один ворог раннього карієсу молочних зубів – солодощі. Намагайтеся якомога довше не давати солоденьке дітям. Повірте, вони і без Вашої допомоги дійдуть до цукерок, чим пізніше дитина спробує цукерки, тим здоровіші зуби в неї будуть.

 

Ще одна застаріла думка існує у батьків, що молочні зуби можна не лікувати і нічого страшного, якщо вони трішки попсуються карієсом, адже такий зубчик можна видалити і виросте здоровий постійний. Нажаль, це не так. По –перше, карієс може передаватися на початок постійного зуба. По-друге, молочні зуби також мають нервові закінчення і можуть боліти. По-трете, передчасно молочні зуби не варто видаляти і вони потребують лікування. Бо відсутні зуби впливають на формування постійного ряду зубів.

 

Привчайте малечу з раннього дитинства слідкувати за зубами та їх гігієною, і кожні під року приходьте на профілактичні огляди. Пам’ятайте, що в молочних зубах карієс розвивається набагато швидше, ніж у постійних, тому уважно слідкуйте і оглядайте зуби дитини самостійно.
Чекаємо на Вас та Вашу малечу в наших клініках у дитячих стоматологів. Ми навчимо доглядати за зубами та розповімо про профілактичні заходи, щоб зберегти зуби Ваших малюків якомога довше здоровими!

 

 

Фторування зубів

 

Фторування зубів дуже розповсюджена процедура в дитячій стоматологіі. Використовується для профілактики виникнення карієсу та укріплення зубної емалі.

 

В дітей найчастіше зуби слабкі та емаль схильна до пошкоджень, тому такі профілактичні міри значним чином впливають на розповсюдженість карієсу.

 

Фторування -це процедура направлена на укріпленя емалі зуба. Вони може проводитися як дітям так і дорослим. Раніше в дитячому віці застосовували методи сріблення зубів.

 

Це теж один із методів профілактики розвитку карієсу. Але його недоліком є почорніння зуба, та й карієс можна лише зупинити, а не вилікувати. В сучасній стоматології сріблення зубів майже не використовується, бо фторування вважається більш ефективним засобом профілактики.
Фторування зубів досить легка та комфортна процедура навіть для дитини. Вона полягає в тому, що зуби покриваються спеціальним розчином в складі якого є фтор. Для ефективності та закріплення результату необхідно пройти процедуру декілька разів. В наслідок цього зубна емаль насичується фтором та зуби стають міцнішими і менш чутливими до карієсу.

 

Для дорослих також використовують процедуру фторування, якщо внаслідок лікування чи спосібу життя чи індивідуальних особливостей зубам не вистачає фтору і вони починають псуватись. В результаті проведенної процедури ще й знижується чутливість зубів.
Фтор – дуже корисний для зубів елемент. Він укріплює зубну емаль, підвищує її стійкість до бактерій, завдяки чому вони розмножуються не так швидко. Також фтор перешкоджає вимиванню кальцію з зубів. Зуби стають міцніші.

Процедура фторування зубів та фтор досить корисні для організму речі, але існують і протипоказання. Тому що передозування фтором призводить до серйозних захворювань, які призводять в тому числі і до руйнування зубів.Тому важливо обов’язково проконсультуватися зі стоматологом перед процедурою.
Фторування зубів призначають не лише в якості профілактики, але і у випадках коли зуби чутливі до розвитку карієсу, коли були перенесені захворювання ясен, після лікування брекет-системами, при чутливості зубів, підвищеній кількості зубного нальоту на зубах та під час вагітності для захисту зубів майбутньої мами.

 

Перед процедурою фторування необхідна консультація стоматолога, проведення професійної чистки зубів, інакше процедура не має сенсу, і повна санація ротової порожнини, тобто зуби мають бути здоровими або пролікованимим.
Фторування зубів можна проводити і в домашніх умовах, наприклад, використовувати пасти, що містять фтор. Також в аптеках з’явилось багато препаратів, направлених на укріплення емалі. Ми нагадуємо, що навіть в домашніх умовах фторування необхідно проводити після консультаціїї зі стоматологом та під його контролем. Безконтрольне та самостійне лікування може призвести до дуже негативних наслідків.

 

Але Вам переживати не потрібно, коли Ви в надійних руках наших спаціалістів. Приходьте до клінік Віліда та отримайте повну консультацію щодо прцедури фторування зубів.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ