ОБОЛОНЬ, пр. Гер. Сталiнграда, 6 корп. 2
+38 (044) 485 06 00
П. БОРЩАГІВКА, ул. Шкiльна, 22Б
+38 (044) 538 16 26
ОБОЛОНЬ
П. БОРЩАГІВКА

Які проблеми можна вирішити за допомогою протезування зубів?

обложка статьи

Майже від кожного пацієнта сьогодні можна почути фразу: «Хочу красиві та здорові зуби». Але часто трапляється так, що до стоматолога люди звертаються вже в досить запущених випадках, коли неможливо врятувати зуб лише красивою пломбою чи реставрацією, адже вони не зможуть витримати відповідного навантаження. У таких випадках показане зубне протезування, яке виконує лікар стоматолог-ортопед.

 

На щастя, сьогодні стоматологія пропонує багато різних методів сучасного протезування, що дозволяє швидко та безболісно відновити зуб чи зубний ряд, забезпечивши високий естетичний результат.

 

Зубне протезування поділяється на два види:
1.Незнімне протезування: конструкції фіксуються в порожнині рота спеціальним матеріалом таким чином, що не можуть бути вилучені пацієнтом з порожнини рота самостійно.
2.Знімне протезування: ортопедичні конструкції, які пацієнт самостійно вдягає та знімає.
Незнімне протезування включає такі основні види ортопедичних конструкцій:
✔ Коронка: виготовляється з металу, металокераміки чи кераміки в спеціально оснащеній лабораторії. Найчастіше використовуються металокерамічні коронки на бокову групу зубів і керамічні на фронтальну групу. Коронка відтворює форму і колір природного зуба, відновлює його функцію.
✔ Вкладка: показана при заміщенні великих дефектів твердих тканин зуба, коли відновлення пломбою вже неможливе через її недостатню міцність, але виготовлення коронки ще передчасне.
✔ Мостоподібний протез (міст): конструкція для заміщення дефекту зубного ряду, що обмежений з обох боків зубами. Складається з кількох коронок, які фіксуються на опорних зубах.
✔ Вініри: тонкі керамічні накладки, які володіють прекрасним естетичним ефектом. Використовуються в естетичній стоматології на передню групу зубів. Вініри виглядають максимально природно, а обробка зуба (препарування) перед їх постановкою мінімальна.
Знімне протезування:
Знімні протези, у народі відомі як «вставна щелепа» або «штучна щелепа», показані при відсутності великої кількості зубів у зубному ряду. Бувають таких видів:
✔ Акрилові протези: виготовлені з акрилової пластмаси. Відтворюють колір і форму природніх зубів, а також імітують ясна.
✔ Нейлонові протези: виготовлені з нейлону, який є досить безпечним гіпоалергенним матеріалом. Володіють хорошими естетичними властивостями, імітують і зуби, і ясна.
✔ Бюгельні протези: відрізняються від акрилових та нейлонових протезів наявністю металевого каркасу, на якому фіксуються штучні зуби та ясна. Кріпляться в ротовій порожнині за допомогою кламерів (гачків) або спеціальних замків. Володіють кращою міцністю, але мають помітні металеві складові, що погіршує естетичні якості.
Вид ортопедичної конструкції призначається лікарем-стоматологом згідно з показаннями та узгоджується з пацієнтом з приводу естетичних властивостей.

 

У сучасній стоматології зубне протезування дуже розвинене, що значно покращує життя пацієнтів і допомагає вирішити ряд таких проблем:
1.Зберегти зруйновані зуби.
2.Відтворити колір і форму природного зуба.
3.У разі необхідності – змінити форму і колір зубів.
4.Відновити функцію жування.
5.Корекція невеликих дефектів прикусу.
6.Дозволяє посміхатись, сміятись, говорити без відчуття дискомфорту.
7.Надає людям впевненості в собі.

 

Стоматологічна клініка «ViLiDA» пропонує лише високоякісні ортопедичні конструкції, що володіють довготривалою міцністю та відмінним естетичним результатом.
Звертайтесь за своєю ідеальною посмішкою!

 

З турботою про Вас, ViLiDA!