Реставрація зуба чи пломба? – в чому їх різниця?

 

Досить часто наші пацієнти запитують: в чому різниця між реставрацією зубів та пломбуванням, адже, на їх думку, лікувальний процес майже однаковий, а ціна значно відрізняється?

 

Насправді, різниця є і вона досить суттєва.

Пломбування використовується у випадку лікування карієсу чи інших пошкоджень, коли потрібно «закрити» невелику порожнину зуба після вичищення від інфікованих карієсом тканин. Зазвичай, пломбування використовують коли пошкоджена одна третя частина зуба, тобто закрити потрібно невелику дірку.

 

Процедура виглядає наступним чином: лікар добре вичищає пошкоджені ділянки зуба, і за допомогою цементу, до здорових тканин зуба приклеюють пломбувальний матеріал. Його підбирають приблизно однаковим до кольору зуба, щоб пошкодження не було видно. Пломбування роблять для того, щоб зупинити інфікування зуба і не дати йому зруйнуватися. Якщо лікар зробить все правильно і не залишить уражені тканини, то пломба може прослужити довгі роки, але з часом, пломбувальний матеріал може змінити колір і почати відрізнятися від кольору зуба. Тому, коли прийде час, стоматологи рекомендують старі пломби змінювати на нові. До того ж, прогрес не стоїть на місці і до моменту зміни пломби пломбувальний матеріал буде інший- біль новий з іншими властивостями. На сьогоднішній день пломбувальний матеріал може бути різних видів і мати різні властивості, тому, якщо для пацієнта не важлива естетична складова, а, зазвичай, це зуби, яких не дуже видно, використовується пломбувальний метод. Коли ж естетична складова відіграє важливу роль, то доречно використовувати реставрацію зуба. Часто її ще називають художньою.

 

Реставрація тому так і називається, що відновлюється повністю зуб з урахуванням всіх естетичних моментів- кольору, форми, вигинів, боріздок. Це досить кропітка і справді художня робота. Також, реставрацію використовують коли зуб уражений більше ніж на третину, коли є дефекти форми зуба, його кольору. Найчастіше реставрують саме передні –фронтальні –зуби, бо їх найкраще видно при розмові чи посмішці. При реставрації враховуються абсолютно всі характеристики зуба: його колір, форма, прозорість емалі, всі боріздки, заглиблення, виступи, рельєф.

 

Реставрацію можна проводити двома методами: прямий – це коли робота проводиться безпосередньо на зубові в ротовій порожнині. Та непрямий –це коли реставраційна робота робиться в лабораторії по заздалегідь підготовленим відбиткам, і вже готовою кріпиться на підготовлений зуб. При непрямому методі реставрації можна вплинути на колір, змінити форму зуба, виправити невеликі дефекти. Найбільш популярним прикладом непрямої реставрації зубів є встановлення вінірів. Цей спосіб справі дозволяє створювати ідеальні посмішки і шедевральні роботи. Особливістю будь-якої реставрації є максимальна природність – лише наближена до ідеальної посмішка може викликати думку про реставрацію. Ідеальні форми завжди викликали думки про їх неприроднє походження, але яка різниця, коли пацієнт щасливий?

 

ІНШІ СТАТТІ

Захист зубів під час карантину

Стрімке поширення пандемії змусило стоматологічні клініки перейти на екстрений режим роботи, при якому допомога надається тільки пацієнтам, що потребують нагального втручання фахівця. А це означає, що в період карантину планові відвідування стоматолога доведеться перенести на більш сприятливий час.

 

На даний момент до нагальних випадків відносяться:

  • періостит (флюс);
  • набряк в ротовій порожнині і на обличчі (наприклад, гострий гінгівіт);
  • гострий зубний біль;
  • пульпіт;
  • пошкодження зубів, слизової порожнини рота внаслідок травми;
  • кровотеча або запалення на місці видаленого зуба.

 

До випадків, що не вимагає термінового втручання відносяться:

  • Чищення, відбілювання, а також інші профілактичні та естетичні стоматологічні процедури по догляду за зубами;
  • Планові або первинні огляди у стоматолога;
  • Ортодонтичні стоматологічні процедури (за винятком тих, що спрямовані на термінове лікування гострих проблем: травм, запалення, гострого болю);
  • Протезування і імплантація зубів;
  • Планове видалення зубів;
  • Лікування карієсу.

 

Що робити, якщо захворів зуб на карантині?

 

Зубний біль – малоприємне відчуття. Але як лікуватися в умовах карантину? Для початку зв’яжіться зі своїм лікуючим стоматологом або зверніться за консультацією до клініки. Лікар допоможе визначити, чи є ваш випадок невідкладним, або лікування можна ненадовго відкласти. У разі ситуацій, які потребують термінового втручання, стоматолог може прописати вам підходять знеболюючі або медикаментозні засоби для вирішення проблеми з зубами і ротовою порожниною.

 

4 способи підтримувати здоров’я зубів в період карантину

 

Вимушена самоізоляція може стати нелегким випробуванням і спричинити за собою сильний стрес. Незважаючи на обставини, що склалися гігієна і догляд за порожниною рота допомагають підтримувати звичний моральний настрій і уникнути серйозних ускладнень, які потребують невідкладного втручання стоматолога. Дотримуючись 4-х простих правил, ви зможете захистити свої зуби і ротову порожнину в період карантину.

 

 

1. Не нехтуйте регулярним доглядом

 

Карантин – це не час лінуватися. Не забувайте щодня чистити зуби вранці і ввечері. Ставтеся до чищення відповідально – ретельно обробляйте поверхню зубів і мови. Завершуйте чистку спеціальним ополіскувачем для порожнини рота.

 

2. Слідкуйте за температурою їжі
Для зубної емалі вкрай шкідлива занадто холодна або гаряча їжа, а особливо – різкі перепади температури. Емаль – це своєрідний захисний шар, який захищає зуб від зовнішніх подразників. Коли зуби і емаль знаходяться в хорошому стані, ви не відчуваєте біль при впливі гарячого або холодного. Однак якщо ви схильні до чутливості емалі, краще не вживати крижані напої і не є гаряче відразу після холодного.

 

3. Відмовтеся від самостійного відбілювання зубів

 

Через те, що естетичні стоматологічні процедури зараз недоступні, багато хто вдається до підручним і народних засобів відбілювання. Стоматологи не рекомендують ставити подібні експерименти над емаллю, так як багато продуктів (перекис водню, сода, лимон, активоване вугілля та ін.) Можуть пошкодити емаль і ясна. Якщо ви завдасте сумнівну суміш на зуби, висока ймовірність розвинути гіперчутливість зубів, пошкодити ясна і навіть занести інфекцію. Дочекайтеся скасування карантину і довірте відбілювання фахівцям.

 

4. Міняйте аксесуари для гігієни ротової порожнини
Не забувайте про важливість заміни зубної щітки кожні три місяці (це стосується і електричних щіток – запасіться насадками). Якщо ви перенесли вірусну інфекцію – відразу міняйте стару щітку на нову, щоб не занести інфекцію.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Гігієна ротової порожнини у дітей

Досить часто у своїй практиці ми чуємо від батьків два питання коли вперше показати дитину стоматологу та коли починати чистити зуби і як це робити.

 

Вперше варто показати дитину стоматологу коли починають з’являтися перші молочні зуби. Лікар огляне, чи все в порядку, чи правильно починає формуватися зубний ряд. Також в цей час лікар розповість і навчить базовим принципам догляду за дитячими зубками. Особливу увагу потрібно звернути батькам, коли прорізування перших зубів затримується. Зазвичай, якщо в 1 рік дитина це не має зубів –це привід показати її лікарю. Лікар перевірить, чи є зачатки зубів, можливо вони просто затримуються.

 

В час, коли прорізується перший зубчик, батьки мають почати турбуватися і про гігієну ротової порожнини і зубів. Коли з’являються зуби слід звернути увагу на те, щоб дитина ні в якому разі не засинала з пляшечкою, яка містить солодке (дитяча суміш, сік, компот). Це може привести до раннього дитячого карієсу. Замість цього наповніть пляшечку звичайною водою. Якщо ви годуєте груддю, не допускайте засипання дитини під час годування. Після кожного харчування витріть порожнину рота дитина м’якою вологою серветкою або марлею. Це допоможе зберегти зуби вашому малюку здоровими.

 

Грудне вигодовування, то найцінніше харчування для малюка. Щоб у малюка і мами були здорові і міцні зуби, мама має вживати продукти, багаті кальцієм, бо він складає основу формування кісткового скелету дитини і зубів. Продукти, багаті на кальцій : молочні продукти, зокрема тверді сири, кунжут, мигдаль, сардини в маслі, петрушка, соя, молоко.

 

Важливим для малюків є вживання вітаміну Д, що допомагає організму засвоювати кальцій. В нашій місцевості вітамін Д потрібно приймати дітям від народження до 18 років майже весь час, окрім літнього періоду, коли достатньо сонця.
Коли дитина починає пробувати їсти дорослу їжу чистити зуби, як дорослим через вік дуже складно, тому батькам достатньо спеціальною пальчиком-щіткою чистити зуби малюка. Без зубної пасти.

 

Ворогами зубів у цьому віці є пляшковий карієс, зубний наліт, який залишається на зубах після вживання вуглеводних продуктів (наприклад, печива).

 

Багато батьків вважають, що діти мають починати чистити зуби, коли самі можуть це зробити. Це помилкове судження. Адже карієс не буде чекати коли дитина навчиться чистити зуби, карієс з’являться там, де є зубний наліт. Отже, чистіть зуби малюкам самі. Не вмієте –звертайтеся до наших лікарів –ми навчимо.
Ще один ворог раннього карієсу молочних зубів – солодощі. Намагайтеся якомога довше не давати солоденьке дітям. Повірте, вони і без Вашої допомоги дійдуть до цукерок, чим пізніше дитина спробує цукерки, тим здоровіші зуби в неї будуть.

 

Ще одна застаріла думка існує у батьків, що молочні зуби можна не лікувати і нічого страшного, якщо вони трішки попсуються карієсом, адже такий зубчик можна видалити і виросте здоровий постійний. Нажаль, це не так. По –перше, карієс може передаватися на початок постійного зуба. По-друге, молочні зуби також мають нервові закінчення і можуть боліти. По-трете, передчасно молочні зуби не варто видаляти і вони потребують лікування. Бо відсутні зуби впливають на формування постійного ряду зубів.

 

Привчайте малечу з раннього дитинства слідкувати за зубами та їх гігієною, і кожні під року приходьте на профілактичні огляди. Пам’ятайте, що в молочних зубах карієс розвивається набагато швидше, ніж у постійних, тому уважно слідкуйте і оглядайте зуби дитини самостійно.

 

Чекаємо на Вас та Вашу малечу в наших клініках у дитячих стоматологів. Ми навчимо доглядати за зубами та розповімо про профілактичні заходи, щоб зберегти зуби Ваших малюків якомога довше здоровими!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Відбілювання зубів за допомогою системи Magic smile

Відбілювання зубів – це висвітлення зубної емалі на декілька тонів, в наслідок чого зуби стають значно білішими.

 

Від природи наші зуби далеко не білі і мають багато різних відтінків. Безумовно, наш спосіб життя та звички суттєво впливають на колір зубної емалі, від чього навіть природній колір зубів з часом темнішає. Тому і існує така процедура як відбілювання, для того, щоб не тільки повернути Вашим зубам їх колір, а й освітлити їх до бажаного кольору.
Існує декілька видів відбілювання зубів, є багато народних методів, які обіцяють однаковий ефект як і в стоматології, але ці методи не мають доказової бази і навіть є такі, що можуть нашкодити і замість білизни Ви можете отримати безліч проблем.

 

Але все ж таки, як можна ефективно і, головне, безпечно відбілити зуби в стоматології?
Останнім часом користуються популярністю різні системи лампового відбілювання. Процедура достатньо комфортна і проста: на попередньо професійно очищені зуби наноситься спеціальний гель. Дія цього гелю активується за допомогою спеціальної лампи. Лампа світить- зуби відбілюються. Різні системи відрізняються складом та якістю гелей, їх здатністю впливати на емаль та змінювати її колір, а також безпечністю.

 

Ми щасливі, що в клініках Віліда з’явилась система американсього виробництва Magic smile.

 

Це абсолютно безпечна система відбілювання, що не тільки відбілює зуби, але завдяки спеціальному мінеральному складу геля укріплює зубну емаль і робить її більш міцною. Видимий та відчутний результат Ви зможете побачити вже на першій процедурі, а для якісного результату необхідно всього 1-3 процедури, в залежності від стану кольору зубів і бажаного майбутнього відтінку. За весь курс ймовірно відбілити зуби до 9 тонів. Також від використання системи є і додаткові приємні бонуси – вона безпечна, проходить без болю і чуттєвості зубів і якщо слідувати всім рекомендаціям лікаря, то ефект від відбілювання може протриматися до 2-х років.
Процедура відбілювання більше косметична ніж лікувальна, але вона має свої протипоказання:

 

 

  • o вагітність та лактація
  • oалергічні реакції на компоненти гелю
    oсерйозні стоматологічні захворювання, наявний карієс
  • oвік до 16 років
  • oнизький поріг чуттєвості чи гіперчуттєвість
  • oонкологічні захворювання
  • oвисоке стирання зубів
  • oнаявність брекетів чи коронок

 

Іншими словами, відбілювання показано при повністю здорових чи вилікуваних зубах.
Перед процедурою відбілювання необхідно також пройти професійну гігієну зубів, щоб очистити їх від зубного каменю, нальоту щоб в процесі відбілювання діяти на реальний колір емалі.

 

І остання рекомендація, якщо Ви ніколи не відбілювали зуби за допомогою лампи і хочете відбілити зуби перед важливою подією в Вашому житті, весілля, наприклад, юбілей чи фотосесія, намагайтеся відвідати стоматологію на два тижні раніше події, щоб уникнути можливого неочікуваного результату, бо відбілювання – це все ж таки втручання в природній колір і як відреагує організм – дуже індивідуально.

 

Стоматологи клініки Віліда допоможуть розібратися в тонкощах відбілювання зубів, дадуть ефективні поради і зроблять Ваше перебування в клініці максимально комфортним.

 

Чекаємо Вас в наших клініках на Оболоні та на Петрівській Борщагівці.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ