Стрімке поширення пандемії змусило стоматологічні клініки перейти на екстрений режим роботи, при якому допомога надається тільки пацієнтам, що потребують нагального втручання фахівця. А це означає, що в період карантину планові відвідування стоматолога доведеться перенести на більш сприятливий час.
На даний момент до нагальних випадків відносяться:
- періостит (флюс);
- набряк в ротовій порожнині і на обличчі (наприклад, гострий гінгівіт);
- гострий зубний біль;
- пульпіт;
- пошкодження зубів, слизової порожнини рота внаслідок травми;
- кровотеча або запалення на місці видаленого зуба.
До випадків, що не вимагає термінового втручання відносяться:
- Чищення, відбілювання, а також інші профілактичні та естетичні стоматологічні процедури по догляду за зубами;
- Планові або первинні огляди у стоматолога;
- Ортодонтичні стоматологічні процедури (за винятком тих, що спрямовані на термінове лікування гострих проблем: травм, запалення, гострого болю);
- Протезування і імплантація зубів;
- Планове видалення зубів;
- Лікування карієсу.
Що робити, якщо захворів зуб на карантині?
Зубний біль – малоприємне відчуття. Але як лікуватися в умовах карантину? Для початку зв’яжіться зі своїм лікуючим стоматологом або зверніться за консультацією до клініки. Лікар допоможе визначити, чи є ваш випадок невідкладним, або лікування можна ненадовго відкласти. У разі ситуацій, які потребують термінового втручання, стоматолог може прописати вам підходять знеболюючі або медикаментозні засоби для вирішення проблеми з зубами і ротовою порожниною.
4 способи підтримувати здоров’я зубів в період карантину
Вимушена самоізоляція може стати нелегким випробуванням і спричинити за собою сильний стрес. Незважаючи на обставини, що склалися гігієна і догляд за порожниною рота допомагають підтримувати звичний моральний настрій і уникнути серйозних ускладнень, які потребують невідкладного втручання стоматолога. Дотримуючись 4-х простих правил, ви зможете захистити свої зуби і ротову порожнину в період карантину.
1. Не нехтуйте регулярним доглядом
Карантин – це не час лінуватися. Не забувайте щодня чистити зуби вранці і ввечері. Ставтеся до чищення відповідально – ретельно обробляйте поверхню зубів і мови. Завершуйте чистку спеціальним ополіскувачем для порожнини рота.
2. Слідкуйте за температурою їжі
Для зубної емалі вкрай шкідлива занадто холодна або гаряча їжа, а особливо – різкі перепади температури. Емаль – це своєрідний захисний шар, який захищає зуб від зовнішніх подразників. Коли зуби і емаль знаходяться в хорошому стані, ви не відчуваєте біль при впливі гарячого або холодного. Однак якщо ви схильні до чутливості емалі, краще не вживати крижані напої і не є гаряче відразу після холодного.
3. Відмовтеся від самостійного відбілювання зубів
Через те, що естетичні стоматологічні процедури зараз недоступні, багато хто вдається до підручним і народних засобів відбілювання. Стоматологи не рекомендують ставити подібні експерименти над емаллю, так як багато продуктів (перекис водню, сода, лимон, активоване вугілля та ін.) Можуть пошкодити емаль і ясна. Якщо ви завдасте сумнівну суміш на зуби, висока ймовірність розвинути гіперчутливість зубів, пошкодити ясна і навіть занести інфекцію. Дочекайтеся скасування карантину і довірте відбілювання фахівцям.
4. Міняйте аксесуари для гігієни ротової порожнини
Не забувайте про важливість заміни зубної щітки кожні три місяці (це стосується і електричних щіток – запасіться насадками). Якщо ви перенесли вірусну інфекцію – відразу міняйте стару щітку на нову, щоб не занести інфекцію.