Щоденна гігієна ротової порожнини є невід’ємною частиною профілактичних процедур, що дозволяють зберегти Ваші зуби та ясна здоровими на довгі роки.

Лікування зубів – процедура не завжди приємна, але якщо Ви правильно і комплексно будете доглядати за своїми зубами, то лікувати зуби доведеться набагато пізніше.
Отже, з яких процедур та гігієнічних засобів складається щоденна гігієна ротової порожнини:

 

1. Чистка зубів.

Наші стоматологи рекомендують чистити зуби як мінімум 2 рази на день, оптимально зранку та ввечері, після 40 хвилин після їжі. Цей час обумовлений тим, що в роті відновлюється кислотно-лужний баланс і чистка зубів буде оптимальною в цей час. Тривалість чистки не менше 3 хвилин, важливо почистити кожен зуб щіткою. Зверніть увагу, що щітка може бути механічною, електичною або ультразвуковою. Кожна з них має своє призначення і не завжди всім підходить. Що стосується механічної щітки, то вона має бути середньої жорсткості з прямими синтетичними щітинками невеликого розміру. Зубні щітки мають бути індивідуальні, в кожного члена родини окремі і їх потрібно змінювати кожні 3 місяці, бо в них накопичуються бактерії і Ви після вказаного терміну просто будете разом зі щіткою використовувати ї бактерії.

 

Якою зубною пастою варто чистити зуби?

Якщо у Вас не має видимих проблем з зубами і стоматолог не рекомендував Вам інше, то використовуєте комплексні зубні пасти, що насичені мінералами і мікроелементами, які позитивно впливають на зубну емаль і зміцнюють ясна.

 

Як взнати, чи правильно Ви чистите зуби?

Є два способи: перший – звернутися до стоматолога, він оцінить стан ротової порожнини і, якщо необхідно, зкоригує Вашу чистку, дасть рекомендації щодо механічної чистки, щітки, зубної пасти. Будете іти на прийом, можете взяти із собою свої засоби. Другий спосіб – домашній- можна користуватися спеціальними таблетками індикаторами нальоту. Якщо зуби почищені погано і зубний наліт є в роті, він буде зафарбований в рожевий або синій колір і Ви побачите результат своєї чистки.

 

Якщо проблеми з зубами не зупинились, або з’явились неприємні відчуття, наліт, чутливість, кровоточивість ясен – це сигнал, що Ви щось робите не так, чи не вірно підібрані засоби гігієни. Рекомендуємо звернутися до нашого стоматолога-гігієніста і він відкоригує Ваш догляд за зубами та навчить правильної техніки чистки.

2. Після чистки зубів небхідно користуватися зубною ниткою і йоршиком. Стоматолог гігієніст покаже Вам для яких ділянок зубів необхідно їх правильно використовувати. Міжзубні проміжки індивідуальні для кожної людини і це необхідн враховувати при підборі йоршиків та нитки. На завершення процедури чистки буде використання ополіскувачів для ротової порожнини.
3. Після кожного прийому їжі необхідно ополіскувати зуби хоча б звичайною водою, щоб змити залишки їжі з зубів. Якщо такої можливості немає, то кращим способом очистки буде з’їсти твердий продукт, наприклад, яблуко, щоб природнім способом очистить зуби від нальоту та залишків обіду.

4. Як би Ви гарно не чистили зуби, комплексна чистка зубів у стоматолога двіччі на рік буде ідеальним доповненням щоденного догляду за здоров’ям Ваших зубів. Професійну чистку можна поєднати з профілактичним оглядом. Це дозволить побачити можливі проблеми на ранніх стадіях і вирішити їх до того, як вони стануть неприємними речами.
Пам’ятайте, що правильна щоденна гігієна зубів -це Ваш труд і вклад по збереженню здоров’я ротової порожнини якомога довше. Чим краще Ви будете докладати зусиль, тим здоровішими будуть Ваші зуби. профілактика практично нічого не вартує, а от лікування зубів це не лише не дуже приємна процедура а вже і певні фінансові витрати.

Бережіть свої зуби, приходьте до нас на профілактичні огляди, чистки та уроки гігієни.

 

ІНШІ СТАТТІ

Засоби гігієни за ротовою порожниною

Які засоби гігієни існують на ринку та які з них найбільш ефективні.

1.Зубні щітки

 

За допомогою зубної щітки чистяться зуби, прибирається наліт, залишки їжі.

 

Щітки бувають:

 • звичайні класичні, які працюють за допомогою рухів руки
 • пульсуючі
 • звукові
 • електричні

 

На будь який смак та гаманець. Комусь подобається коли щітка сама чистить і потрібно лише її підтримувати, а хтось полюбляє класику. Важливо пам’ятати основні вимоги до щіток: щітинка має бути м’якою, щоб не травмувати ясна та не стирати емаль зубів, надавайте перевагу синтетичній щітині-вона не так швидко як натуральна накопичує на собі бактерії.

 

У будь-якому випадку, зубну щітку потрібно змінювати раз на три місяці. Якщо є проблеми з яснами, варто звернутися до стоматолога гігієніста, щоб він оцінив як ви читите зуби та, можливо, відкорегував вашу техніку чи допоміг підібрати іншу щітку. Якщо виносите брекети, для вас передбачені спеціальні щітки для покращеної гігієни.

 

2. Зубні пасти

 

Тут вибір настільки різноманітний, що очі розбігаються і можна провести декілька годин коло полички з пастами в магазині. Що важливо знати? Пасти бувають звичайні та з лікувальними властивостями. Звичайні пасти містять компоненти, що укріплюють емаль та допомогають щітці почистити поверхню зуба. Лікувальні пасти, у більшості випадків, містять в собі більш потужний склад елементів щоб вплинути на те чи інше захворювання. Наприклад, при підвищеній чутливості зубів рекомендують спеціальну пасту в складі якої є елементи що “закривають” тріщинки в емалі зубів і чутливість зменшується.
Всі стоматологи переконані, що більш важлива техніка чистки зубів, а не паста. Паста носить скоріше допоміжний характер щоб процедура чистки зубів була приємнішою.

 

3. Зубні ополіскувачі, бальзами,елексири

Це додатковий догляд, що подомагає позбутися від зубного нальоту, бактерій та неприємного запаху. Вливає не лише на зуби і ясна, як щітка з пастою, а й очищує язик та ті місця до яких складно дістатися щіткою. Ці продукти бувають різні на складом та видами. Підбирайте той, що найбільше відповідає стану вашої ротової прожнини.

 

4. Міжзубні йоржики та зубні нитки

 

Міжзубні йоржики допомагають чистити проміжки між зубами, особливо коли вони достить великі. Щітка не завжи може в цих проміжках гарно почистити зуби. Зубна нитка також чистить міжзубні проміжки, куди йоржик не здатен попасти. І ниткою і йоржиком чистити досить легко.

 

5.Іригатор.

 

Це апарат для чистки зубів. Сама чистка відбувається за рахунок напору води. Вважається, що іригатор найбільш ефективно видаляє наліт та залишки їжі навіть в важкодоступних місцях. Напір води також додатково масує ясна і таким чином покращується кровообіг. Це позитивно впливає на зміцнення ясен. Особливо іригатор рекомендований людям з коронками, імплантами, незнімними протезами, мостами. Паліям та тим, в кого досить сильний неприємний запах з рота, а такж вагітним та годуючим мамам.

 

Для того, щоб зрозуміти та підібрати для себе найбільш ефективний та оптимальний набір засобів гігієни рекомендуємо відвідати уроки гігієни у наших лікарів. Також на уроці лікар навчить правильним технікам чистки та правильному використанню цих засобів.
А ще для вашої зручності ці та інші засоби ви можете придбати в наших клініках.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Гранульоми і кісти: що це, види лікування

Гранульома – це стоматологічне захворювання, при якому в основі кореня зуба утворюється невеликий гнійний мішечок (до 5 мм), що складається з гранулярноъ тканини. Гнійний мішок оточується фіброзною капсулою, що з’єднується з верхівкою кореня зуба.

При відсутності своєчасного лікування гранульоми, захворювання прогресує і перетворюється в кісту. Кіста являє собою фіброзне утворення, в якому містяться мертві клітини. Згодом кіста здатна розростатися, що в свою чергу може привести до утворення нориці, що повністю з’єднує кісту з яснами. Лікування нориці дуже важке і тривале, тому краще не доводити проблему до цієї стадії і лікувати її при перших ознаках утворення гранульоми.

Гранульома і кіста – симптоми

Основний симптом утворення гранульоми або кісти – це гострий біль. Однак трапляється так, що ці захворювання не супроводжуються ніякими хворобливими відчуттями або іншими симптомами. Зовнішні ознаки зубів і ясен можуть ніяк не видавати наявність гранульоми або кісти. Пацієнт може навіть не підозрювати про те, що у нього розвинулася велика кіста, через що лікування буде проводитися вже на запущеній стадії.

Іноді буває так, що людина захворює застудою, грипом, або іншими запальними станами, при яких імунна система послаблюється, і гранульома або кіста різко дають знати про себе. Супроводжується це нестерпним болем в ураженій ділянці, підвищенням температури тіла, збільшенням лімфовузлів і загальним станом слабкості всього організму. Часто також спостерігається запаморочення, головний біль і різь в очах. В окремих випадках з’являється  набрякання ясен, і навіть потемніння ураженого зуба.

Методи лікування гранульоми і кісти

Способи лікування гранульоми і кісти бувають різними і індивідуально підбираються залежно від складності захворювання:

 1. Терапевтичний метод

Пацієнту на початковій стадії захворювання можна призначати курс антибіотиків, здатних вбити бактерії, що провокують запалення. Даний метод лікування в більшості випадків дозволяє зберегти пошкоджений зуб, так як здійснюється своєчасно.

 1. Безопераційний метод

Безопераційне лікування передбачає застосування спеціальних медикаментозних препаратів, які вводяться безпосередньо в ділянку утворення гранульоми через розсверлений канал зуба. Даний спосіб лікування дозволяє повністю очистити кореневі канали від інфекції і зберегти пошкоджений зуб. Також проводиться лікування під мікроскопом, що дозволяє добитися максимальної точності при введенні препарату в пошкоджену область зуба.

 1. Хірургічний метод

До хірургічного лікування вдаються вже в важких,  запущених випадках, а також коли кістозні утворення знаходяться в важкодоступній ділянці ясен. Під час лікування проводиться резекція, після чого ставиться особливий дренажний пристрій, що дозволяє прибрати накопичившийся гній. Далі здійснюється хірургічне втручання одним з двох способів: гемісекція, що припускає видалення кореня зуба, або цистектомія – видалення ушкодженої верхівки зубного кореня і самого новоутворення.

Якщо занадто запустити захворювання, стоматолог може прийняти рішення видаляти уражений зуб повністю. Зберегти зуб не вийде в ряді випадків, до яких відносять:

 • Істотне руйнування ураженого зуба;
 • Відсутність сенсу взагалі залишати зуб на місці при узгодженому ортодонтичному або ортопедичному лікуванні;
 • Наявність безлічі проколів (перфорації) зубного кореня, або ж їх великий розмір;
 • Утворення вертикальних тріщин зуба або кореня;
 • Утворення пародонтальної кишені, через яку інфекція проникає всередину .
ЧИТАТИ ДАЛІ
Наше обладнання

Наша гордість – це наші стоматологи найвищої категорії, з великим практичним досвідом та високим рівнем професіоналізму. Але не меншу гордість ми відчуваємо за те, що наші спеціалисти мають можливість працювати на найновішому обладнанні від відомих світових виробників.

 

Рентген апарат Veraviewepocs 3D
Високотехнологічний апарат створений розробниками компанії «Morita» (Японія), відомого світового лідера в світі виготовлення стоматологічного обладнання. Veraviewepocs 3D характеризується високою розподільчою можливістю, низьким рівнем радіаційного навантаження, простотою в роботі з зображеннями, швидкістю процесу обробки знімків, високою якістю зображення.

 

Стоматологічні установки Anthos

 

Компанія Anthos (Італія) відома виготовленням прогресивного обладнання для стоматологічних клінік.
Установка Planmeca Intra (Фінляндія) -це дуже ефективний пристрій для проведення внутрішньоротової рентгенографії.

 

Апарат Vector активно застосовується спеціалістами кращих европейських клінік, використовується для очищення пародонтальних каналів та полірування зубних коренів. Завдяки ньому наші стоматологи легко видаляють невеликі та великі пародонтальні кармани.

 

Накінечник Prophy-Mate фірми Cavo (Німетчина) використвується для видалення відкладень на зубах м’якої консистенції та для полірування поверхні зубів.
Всі накінечники та бори, які використовуються в роботі лікарями клінік Віліда німецького та швейцарського виробництва (накінечники Cavo, бори NTI), що виключає можливість виходу з ладу обладнання під час роботи та мінімізує можливі ускладення при роботі з менш якісними інструментами.

ЧИТАТИ ДАЛІ