ОБОЛОНЬ, пр. Гер. Сталiнграда, 6 корп. 2
+38 (044) 485 06 00
П. БОРЩАГІВКА, ул. Шкiльна, 22Б
+38 (044) 538 16 26
ОБОЛОНЬ
П. БОРЩАГІВКА

Щоденна гігієна зубів

обложка статьи

Щоденна гігієна ротової порожнини є невід’ємною частиною профілактичних процедур, що дозволяють зберегти Ваші зуби та ясна здоровими на довгі роки.

Лікування зубів – процедура не завжди приємна, але якщо Ви правильно і комплексно будете доглядати за своїми зубами, то лікувати зуби доведеться набагато пізніше.
Отже, з яких процедур та гігієнічних засобів складається щоденна гігієна ротової порожнини:

 

1. Чистка зубів.

Наші стоматологи рекомендують чистити зуби як мінімум 2 рази на день, оптимально зранку та ввечері, після 40 хвилин після їжі. Цей час обумовлений тим, що в роті відновлюється кислотно-лужний баланс і чистка зубів буде оптимальною в цей час. Тривалість чистки не менше 3 хвилин, важливо почистити кожен зуб щіткою. Зверніть увагу, що щітка може бути механічною, електичною або ультразвуковою. Кожна з них має своє призначення і не завжди всім підходить. Що стосується механічної щітки, то вона має бути середньої жорсткості з прямими синтетичними щітинками невеликого розміру. Зубні щітки мають бути індивідуальні, в кожного члена родини окремі і їх потрібно змінювати кожні 3 місяці, бо в них накопичуються бактерії і Ви після вказаного терміну просто будете разом зі щіткою використовувати ї бактерії.

 

Якою зубною пастою варто чистити зуби?

Якщо у Вас не має видимих проблем з зубами і стоматолог не рекомендував Вам інше, то використовуєте комплексні зубні пасти, що насичені мінералами і мікроелементами, які позитивно впливають на зубну емаль і зміцнюють ясна.

 

Як взнати, чи правильно Ви чистите зуби?

Є два способи: перший – звернутися до стоматолога, він оцінить стан ротової порожнини і, якщо необхідно, зкоригує Вашу чистку, дасть рекомендації щодо механічної чистки, щітки, зубної пасти. Будете іти на прийом, можете взяти із собою свої засоби. Другий спосіб – домашній- можна користуватися спеціальними таблетками індикаторами нальоту. Якщо зуби почищені погано і зубний наліт є в роті, він буде зафарбований в рожевий або синій колір і Ви побачите результат своєї чистки.

 

Якщо проблеми з зубами не зупинились, або з’явились неприємні відчуття, наліт, чутливість, кровоточивість ясен – це сигнал, що Ви щось робите не так, чи не вірно підібрані засоби гігієни. Рекомендуємо звернутися до нашого стоматолога-гігієніста і він відкоригує Ваш догляд за зубами та навчить правильної техніки чистки.

2. Після чистки зубів небхідно користуватися зубною ниткою і йоршиком. Стоматолог гігієніст покаже Вам для яких ділянок зубів необхідно їх правильно використовувати. Міжзубні проміжки індивідуальні для кожної людини і це необхідн враховувати при підборі йоршиків та нитки. На завершення процедури чистки буде використання ополіскувачів для ротової порожнини.
3. Після кожного прийому їжі необхідно ополіскувати зуби хоча б звичайною водою, щоб змити залишки їжі з зубів. Якщо такої можливості немає, то кращим способом очистки буде з’їсти твердий продукт, наприклад, яблуко, щоб природнім способом очистить зуби від нальоту та залишків обіду.

4. Як би Ви гарно не чистили зуби, комплексна чистка зубів у стоматолога двіччі на рік буде ідеальним доповненням щоденного догляду за здоров’ям Ваших зубів. Професійну чистку можна поєднати з профілактичним оглядом. Це дозволить побачити можливі проблеми на ранніх стадіях і вирішити їх до того, як вони стануть неприємними речами.
Пам’ятайте, що правильна щоденна гігієна зубів -це Ваш труд і вклад по збереженню здоров’я ротової порожнини якомога довше. Чим краще Ви будете докладати зусиль, тим здоровішими будуть Ваші зуби. профілактика практично нічого не вартує, а от лікування зубів це не лише не дуже приємна процедура а вже і певні фінансові витрати.

Бережіть свої зуби, приходьте до нас на профілактичні огляди, чистки та уроки гігієни.