Як підготуватися перед візитом до стоматолога. Наші поради.

 

Не тільки діти бояться стоматологів. Більшість дорослих також відкладають візит до лікаря, відтягуючи неприємний момент на потім. Але, якщо підготуватися до візиту в стоматологію завчасно, то можна зменшити ризик неприємних больових відчуттів та помилкових хвилювань. Спеціально для Вас ми підготували поради, які допоможуть зробити Ваш візит до стоматолога спокійним та комфортним.

 

1.Напередодні постарайтеся гарно відпочити. Уникніть емоційних занять. Ляжте спати раніше, щоб краще виспатися. Ви будете відчувати себе бадьорим, а отже, лікування буде спокійним та менш болісним.
2.Відмовтеся від прийому алкоголю за добу до візиту, навіть “для хоробрості”. Спиртні напої знижують дію обезболюючих препаратів.
3.Перекусіть перед візитом до стоматолога. По-перше, лікування на голодний шлунок може викликати нудоту та запаморочення. По-друге, після лікування варто утриматися від їжі 2-3 години.
4.Не приїзжайте дуже рано. Зовсім не потрібно чекати свою чергу в коридорі клініки. Це може посилити Ваше хвилювання. Навіть, якщо Ви приїхали раніше, краще прогуляйтеся навколо стоматології або посидьте в машині.
5.Не забувайте про правила гігієни.Ретельно почистіть зуби щіткою та зубною ниткою. Освіжіть подих ополіскувачем для ротової порожнини. Якщо не має можливості це зробити перед візитом, в нашій стоматології є одноразові щітки, які ви за потреби можете використати.
6.Одягніть зручний одяг, який не буде ускладнювати Ваші рухи та дихання.
7.Обов’язково повідомте лікаря, якщо маєте алергію на певні препарати.
8.Не варто відправлятися на прийом, якщо у Вас температура, нежить або вірусне захворювання. Це може бути протипоказанням для лікування.
9.Будьте відверті з лікарем. Розкажіть про особливості свого організму. Задайте питання, які Вас цікавлять. Обговоріть всі деталі та нюанси, якщо Вас щось хвилює.
10.Ну і на десерт: порадуйте себе за сміливість. Зробіть щось приємне для себе: шопінг, кінотеатр, парк розваг або щось смачненьке.

 

Візит до стоматолога – не найприємніший момент, але сучасні технології, методи та обладнання допомагають робити лікування зубів майже безболісним. Уважно прислухайсятеся до порад лікаря. Слідуйте нашим порадам та не піддавайтеся страхам.

 

ІНШІ СТАТТІ

Знімні протези
Знімні протези: види, догляд, особливості
 
 
Знімні протези –це спеціальні знімні конструкції, що заміщують всі відсутні зуби. Знімні протези використовують тоді, коли неможливо відновити зуби за допомогою інших видів лікування, наприклад, імплантації зубів, або ж вибір пацієнта. Протези, зазвичай, дешевше ніж імплантація, але менш ефективні в використанні, але інколи це єдино можливий спосіб відновити втрачені зуби.
 
 
 
Звичайно, що людина може вживати їжу, посміхатися і відчувати себе добре, але є і недоліки:
–          Знімні протези, через навантаження вливають на ясна і з часом рівень ясенного краю знижується. Тож протези рекомендуємо змінювати/коригувати кожні 3 роки.
–          Частково знімні протези одягаються з використанням своїх здорових зубів. Вони можуть їх пошкодити.
–          Повна заміна власних зубів- лише візуальна картинка, бо протези потрібно оберігати і обмежувати себе в певних видах їжі.
–          Дискомфорт при носінні. Погано закріплені протези можуть випадати, заважати, натирати, ламатися. Але гарний ортопед та якісний протез не додасть вам таких турбот.
 
 
Знімні протези виготовляють з різних матеріалів. Вони бувають акрилові, безакрилові, нейлонові, бюгельні.
Коли протез замінює частково відсутні зуби – він кріпиться до допомогою гачків на власні зуби.
 
 
Протези –це доступна альтернатива імплантації зубів, якого типу чи з якого матеріалу підійде саме вам – скаже лікар ортопед на консультації та після вивчення клінічної картини.
 
 
Доречі, щоб протези слугували вам довше, і щоб носилися комфортно, потрібно за ними доглядати. Це не складно і швидко увійде в звичку:
 
 
1.Після кожного прийому їжі обов1язково промийте його теплою водою, щоб змити рештки обіду.
 
 
2.Два рази на день чистіть його спеціальною м’якою щіткою із спеціальною пастою для протезів. Можна за відсутності пасти використовувати дитячу зубну пасту, вона більш лагідна ніж «доросла» тому не пошкодить протез.
 
 
3.І дуже бажано замочувати протез у спеціальному розчині для видалення і запобігання скупченню нальоту.
 
 
4.Не дивуйтеся, але на знімним протезах, як і на власних зубах теж скупчується наліт і виникає зубний камінь. Тож двічі на рік їх теж проба професійно чистити у стоматолога.
 
 
Сучасні протези виготовляються досить індивідуально та з високоякісних матеріалів, тому після звикання майже не відчуваються у роті. Але якщо ж власнику такої конструкції захотілося від неї відпочити, протез можна залишити у спеціальному розчині.
 
 
Але щоб не доводити ситуацію до вибору протезу чи методу відновлення зубів, краще їх не втрачати і дбати про них. А для цього двічі на рік приходити на профілактичні огляди до наших стоматологів!
 
ЧИТАТИ ДАЛІ
Безпека прийому: як зараз відбувається лікування в клініці

Пандемія COVID-19 внесла власні правила і корективи в наше повсякденне життя. І в першу чергу це торкнулося медичного обслуговування. Санітарні вимоги істотно посилилися, як і порядок прийому пацієнтів. Але при цьому необхідність у терміновому стоматологічному обслуговуванні ніхто не відміняв навіть в період карантину. Однак були внесені нові вимоги безпеки, які повинні допомогти захистити людей від поширення вірусу.

Клініка «ViLiDA» завжди дотримується високих стандартів санітарної обробки і дезінфекції, але, щоб ви знали які заходи вживаються, ми детально розповімо, що роблять в клініці для захисту пацієнтів від вірусу.

Заходи захисту пацієнтів в клініці «ViLiDA»

Щоб захистити своїх пацієнтів, стоматологічна клініка «ViLiDA» вдається до ряду серйозних дій:

• Санітарна обробка кабінетів – після завершення прийому кожного пацієнта проводиться ретельна санітарна обробка приміщення, а також всіх поверхонь і меблів із застосуванням спеціалізованих дезінфікуючих засобів;

• Засоби індивідуального захисту – все стоматологи і обслуговуючий персонал використовують повний комплект засобів індивідуального захисту, що закриває рот, ніс, очі і руки. Після кожного пацієнта стоматолог змінює засоби індивідуального захисту і проводить ретельну дезінфекцію рук, як того вимагає санітарно-епідеміологічний контроль;

• Індивідуальний прийом – в кабінетах одночасно обслуговують не більше одного пацієнта, щоб максимально знизити соціальні контакти;

• Дезінфекція стоматології – все приміщення клініки строго по годинах піддаються санітарній обробці: виконується миття підлоги, сидінь, поверхонь, дверних ручок і будь-яких інших об’єктів, що контактують з пацієнтами;

• Обробка інструментів – як і в звичайний час, проводиться повна дезінфекція стоматологічного обладнання та інструментів. Для лікування використовуються індивідуальні витратні матеріали, які розкриваються при пацієнті;

• Строгий контроль – на прийом можуть потрапити тільки ті пацієнти, у яких немає симптомів коронавируса, а також ті, хто не в’їжджав і не виїжджав за кордон у період прогресування епідемії;

• Перевірка температури – на вході у всіх пацієнтів перевіряється температура за допомогою спеціального обладнання. При перевищенні допустимих показників, людині може бути відмовлено в прийомі для захисту лікарів та пацієнтів;

• Черговість прийому – в першу чергу приймаються пацієнти з невідкладними проблемами і гострими захворюваннями зубів і ротової порожнини. Пацієнтам з менш терміновими випадками рекомендується дочекатися послаблень заходів карантину і записатися в більш благополучний епідеміологічний період. Те ж саме стосується планового лікування та косметичних процедур.

Як бачите, ми робимо все можливе, щоб максимально убезпечити кожного пацієнта і скоротити соціальні контакти до мінімуму. Відвідуючи клініку «ViLiDA» ви можете розраховувати не тільки на професійне, а й безпечне стоматологічне лікування в Києві.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Зубний наліт: у чому небезпека і як вберегтися?

Сьогодні професійна гігієна – найпопулярніша процедура серед пацієнтів, які піклуються про красиву та здорову посмішку. Навіть при дотриманні щоденного домашнього чищення зубів не завжди можна похвалитися ідеальною гігієною порожнини рота. Найчастіше це пов’язано з недотриманням основних гігієнічних правил догляду та наявністю шкідливих звичок, таких як паління. Важливо розуміти, що саме погана гігієна порожнини рота провокує виникнення зубного нальоту та каменю і стає першочерговим чинником захворювань зубів та ясен.

Тож що ж таке зубний наліт і чому він є небезпечним?

Зубний наліт – це скупчення бактерій, які накопичуються на поверхні зуба після вживання їжі та напоїв з барвниками. Позбутися цього скупчення бактерій, так званого м’якого зубного нальоту, можна за допомогою зубної щітки і пасти. Але невдовзі, через кілька годин після чищення зубів, ціла армія різних мікробів знову атакує ротову порожнину. Зубний наліт накопичується не тільки на зубах, а також у міжзубних проміжках. Небезпечним є те, що бактерії, які містяться в зубному нальоті, виділяють кислоту, а вона здатна руйнувати емаль зуба.

Застарілий зубний наліт твердіє і перетворюється на зубний камінь, що призводить в подальшому до розвитку карієсу, захворювань ясен та навіть втрати зубів у запущених випадках.

Основним та найдієвішим методом запобігання утворення зубного нальоту та зубного каменю є дотримання ретельної гігієни ротової порожнини. Якщо нехтувати правилами домашнього догляду, бактерії скупчуються спочатку на поверхні зуба, а згодом стають небезпечними для всього організму, адже потрапляють до різних органів нашого тіла. До речі, корисний факт: наявність зубного каменю в порожнині рота збільшує ризик інфаркту в 2 рази!

Отже, виділимо такі важливі поради по догляду за порожниною рота, які допоможуть уникнути накопичення зубного нальоту та зубного каменю:

Чистити зуби за допомогою зубної щітки (мануальної чи електричної) та зубної пасти протягом 2-3 хвилин двічі на день.
Змінювати зубну щітку або насадки до електричної зубної щітки кожні 3 місяці.
Використовувати міжзубні йоршики та флоси для очищення міжзубних проміжків.
Не забувати про чистку язика.
Користуватися іригатором.
Додатково застосовувати ополіскувач для покращення ефекту чищення.
Дотримуючись цих неважких, але таких корисних порад, можна запобігти накопиченню зубного нальоту та зубного каменю на поверхні зубів. А це являється найкращою профілактикою стоматологічних захворювань.

Також важливо не забувати про професійну гігієну ротової порожнини в стоматологічному кріслі. Лікар-стоматолог проводить комплекс заходів, направлених на попередження розвитку карієсу та захворювання ясен.

У нашій клініці професійна гігієна ротової порожнини включає такі 6 етапів:

Зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвуку.
Зняття м’якого зубного нальоту з використанням повітряно-абразивної системи Air-flow.
Полірування зубів пастою.
Чищення міжзубних проміжків (флосинг).
Флюоризація зубів.
Навчання індивідуальній гігієні ротової порожнини – лікар разом з пацієнтом підбирає всі необхідні засоби і предмети гігієни за показаннями, а також удосконалює навички їх використання.
Професійне чищення рекомендовано обов’язково проводити раз в півроку, а при наявності у пацієнтів брекетів чи імплантів – раз в 3 місяці. При відтягуванні чистки, цей процес може бути більш тривалим по часу та супроводжуватись неприємними відчуттями.

Пам’ятайте, що інвестування в професійну гігієну – це суттєве заощадження грошей у майбутньому.

Сяйте своєю красивою та здоровою посмішкою разом з нами!

З турботою про Вас, ViLiDA!

ЧИТАТИ ДАЛІ