Починаючи з 5-6 років у дітей запускається процес випадання молочних зубів. Цей період зміни зубів може тривати аж до 14-15 років в залежності від індивідуальних особливостей організму. Випадання молочних зубів відбувається через поступове розсмоктування кореневої системи. Корінні зуби, які ростуть слідом за ними, просто виштовхують молочних побратимів з їх лунок.

 

 

Зазвичай зміна зубів протікає в тому ж порядку, в якому вони з’являлися у дитини. Сам процес може трохи затриматися, однак батькам потрібно знати, що якщо на місці випавшого молочного зуба протягом року так і не з’явився постійний корінний, то необхідний візит до стоматолога.

 

 

Для правильного прорізування корінних зубів, а також подальшого розвитку щелепної системи вкрай важливо, щоб зміна молочних зубок проходила в правильні фізіологічні терміни, а також природним шляхом. Без видимих на те причин немає необхідності видаляти молочні зуби у стоматолога – вони повинні випасти самі.
Коли зуб потрібно видаляти?

 

На жаль, є кілька медичних показань, при яких неможливо обійтися без видалення молочних зубів. Серед таких свідчень можна виділити:

 

• Підвищена рухливість зубів в процесі розсмоктування коренів – 2-а або 3-я ступінь рухливості, що виникає, коли коренева система розсмоктується на половину довжини;

• Затримка розсмоктування кореневої системи;

• Запущений періодонтит, загрозливий розвитку патології в зародку корінного зуба;

• Карієс в запущеній стадії, яка не піддається лікуванню;

• Пошкодження зубної тканини – перелом кореня, скол на коронці і т.п .;

• Порушення прикусу;

• Надкомплектні (зайві) зуби.

 

Професійний дитячий хірург здатний виконати оперативне видалення пошкодженого тимчасового дитячого зуба без будь-якої шкоди для дитини. Видалення за медичними показаннями в більшості випадків допомагає запобігти багатьом пошкодження, що впливають в подальшому на зростання корінних зубів: поява каріозних утворень на початковій стадії росту, зміщення зубів в щелепі та ін.

 

Видалення молочних зубів – чи є ризики?

 

Безпосередньо під дитячим молочним зубиком захований зачаток корінного. Для запобігання ризику його пошкодження дитячі стоматологи застосовують спеціальні щипці. Їх продумана конструкція не дає можливість при розхитуванні рухати зуб вниз, що дозволяє зберегти зачаток неушкодженим. Також такі щипці не сильно затискають коронку, так як у молочних зубів емаль більш тонка і крихка, ніж у постійних.
Досвідчені дитячі стоматологи клініки «ViLiDa» володіють колосальним досвідом лікування і видалення тимчасових молочних зубів. Фахівець допоможе виявити свідчення, коли потрібно вдатися до виривання зуба або ж обмежитися його лікуванням, а також надасть дитині необхідну психологічну підтримку під час проведення процедури. Уважний підхід в поєднанні з інноваційним стоматологічним обладнанням і нешкідливим засобами анестезії дозволять зробити видалення зубів для дитини максимально безпечним і комфортним.

 

ІНШІ СТАТТІ

Зубний біль

Зубний біль дуже не приємне та не бажане кожному відчуття. І, зазвичай, ми робимо все для того, щоб уникнути, не допустити зубного болю. Але вже так склалося, що захворювання зубів перетерпіти можна і можливо, але точно це не вихід, бо наслідки все одно будуть. І якщо вже ми відчуваємо зубний біль, значить процес запущено і потрібно негайно приймати міри щодо вирішення проблеми.

 

Давайте розглянемо, які види зубного болю бувають і про що вони сигналізують:

 

1.Зубний біль –це подразнення зубного нерву. Основною причиною може бути глибокий карієс. Якщо біль гострий, то можливо є тріщини в зубі, чи неправильно встановлені зубні пломби.

 

2.Ще однією з причин зубного болю може бути пульпіт. Досить неприємна штука. Ваші зуби реагують на їжу, або взагалі реагують на різні подразники, наприклад, якщо постукати по зубові, біль може бути постійним, або находити приступами, а ще найчастіше з’являється в ночі. Терпіти такий зубний біль майже неможливо. Якщо карієс можна діагностувати на ранніх стадіях і навіть при простому огляді зуба, то пульпіт діагностується за допомогою знімків.

 

3.Постійні запалення ясен також можуть призвести до зубного болю. Таким болям характерний ниючий або різкий характер паралельно можуть опухати ясна, та зуби можуть стати рухливими.

 

4.Причиною зубного болю може стати давня травма зуба, ви могли і не звернути на неї уваги, бо в момент коли це сталося зуби могли і не боліти. Але з часом травма дасть про себе знати.

 

5.До зубного болю, навіть правильніше сказати, чутливості зубів може призвести занадто інтенсивне їх чищення, стираємість, вживання занадто холодної чи гарячої їжі.

 

Варто зауважити, що здорові зуби та ясна не мають боліти, і біль сигналізує про наявність певних проблем і це точно не та річ яку треба перетерпіти. Але можна ніколи і не відчути зубний біль, просто потрібно два рази на рік приходити на профілактичний огляд і робити знімки, щоб стоматолог побачив «внутрішній» стан тканин зубів. І найменше, що ви можете робити самостійно –це правильно та системно доглядати за зубами та яснами вдома. Пам’ятайте, що наш гігієніст допоможе підібрати індивідуальні засоби по догляду за зубами та яснами.

 

Хай ваші зуби будуть здоровими, а ви ніколи не відчуєте зубний біль!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Вініри: за та проти

Перш ні розглянути всі переваги та недоліки вінірів, розберемо що це таке.

Вініри –це тонесенькі пластинки, що «накладаються» на зуби з лицевої сторони.

Загалом вініри встановлюються на зону посмішки, тобто на передні зуби. Вони бувають композитними та з пресованої кераміки.

 

Композитні вініри виготовляться із пластмаси, при встановленні не потребують додаткової підготовки зуба. Але й слугують років 5-10, залежно від того який у вас спосіб життя та як ви доглядаєте за зубами.

 

Вініри з пресованої кераміки – керамічні вініри роблять по типу ультра тонких коронок. Для їх встановлення зуб обточують по бокам та попереду приблизно на 0,5 мм.

 

Звичайно, що такі вініри виглядають максимально природньо, тому і коштують, зазвичай, дорожче. А пластмаса, то завжди пластмаса.
І навіщо ж потрібні вініри?

 

Вони можуть вирішити безліч естетичних проблем:
 Змінити форму зубів
 Змінити колір зубів
 Виправити прикус
 Відновити частково зламаний чи деформований зуб
 «Закрити» діастему – проміжок між зубами.

 

Вініри – це досить простий і естетичний спосіб виправити естетичні недоліки зубів без брекет систем, лазерного відбілювання зубів, коронок чи інших лікувальних методів. Майже всі публічні люди робили і роблять собі ідеальні посмішки за допомогою вінірів. Свої зуби радикально не змінюються, а лише «прикриваються» і великою перевагою вінірів є їх довготривалий термін служби, а догляд точнісінько такий як і в звичайних зубів- гарна гігієна та повноцінний догляд.

Хоч все так гарно і просто, але і у вінірів є свої недоліки:

 

– Вініри, це незворотній процес. Як розумієте, вони потребують обробки зуба, тож якщо з якихось причин ви вирішите від них відмовитись, потрібно буде вирішувати проблеми препарування зубів, це або реставрація, або коронки. Враховуйте також, що через 10-20 років вініри потребують заміни, а це і кошти і час.

 

– Вініри –це або дорого, або не треба робити. Неякісні вініри або погана робота стоматолога здатні не лише зробити штучною посмішку, а й нашкодити зубам та яснам.

 

Тож переконайтеся, що ваш лікар -справжній професіонал. Почитайте відгуки, подивіться його роботи, переконайтеся, що довіряєте саме тому, до кого лежить душа.

 

Тож, як то кажуть, «краса потребує жертв, в даному випадку – зубів) Вірніше сказати їх частини, але точно можемо сказати, що воно того варте! Звісно, при умові роботи професіоналів, наприклад, таких, що працюють в нашій клініці Віліда! Приходьте, та переконайтеся самі!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Швидка стоматологічна допомога

Щаслива та людина, котра ні разу в житті не чекала на настання ранку та можливість отримати стоматологічну допомогу при зубному болі. Зубний біль вважається одним із найсильніших, що важко переноситься, і досить важко усувається за допомогою медичних препаратів в домашніх умовах. І як би ви не слідкували за здоров’ям своїх зубів, нажаль, бувають випадки, коли настає той самий «чорний» день.

 

Насправді, вдень ще якось воно терпиться, бо нагальні справи та дії відволікають від болю, а от вночі він особливо дає про себе знати. І якщо ви думаєте, що перетерпите, ви помиляєтесь. В рідких випадках, звичайно, бувають такі випадки, але це лише означає, що гострий процес перейшов у хронічну стадію. Зубний біль насправді це сигнал, що є місце гострому процесу і ігнорувати (якщо, звичайно, вдасться) його не можна, бо причина, що його викликала може руйнувати зуб і призвести до незворотніх процесів.
Отже, чому виникає той злощасний зубний біль і що робити.

 

1.Зненацький зубний біль без певної причини. Він виникає і зникає після впливу на зуб холодного чи гарячого, солодкого. Біль короткостроковий. Скоріше за все причиною такого болю є карієс. Потрібно нагадувати, що біль –це вже сигнал до того, щоб записатися до стоматолога?
2.Біль, що виникає без особливої причини, короткотривалий. Скоріше за все це той карієс, що пропустили чи проігнорували дістався до пульпи –нерву зуба.
3.Той самий зубний біль, що посилюється в ночі і на нього мало впливають знеболюючі. Цей вид болю може супроводжуватися набряком в районі щоки, до зубу неможливо доторкнутися. Такий вид болю визваний гострим гнойним абсцесом. Не слід терпіти і зволікати – хутчіш шукайте цілодобову стоматологію. Він не пройде і нікуди не дінеться.

 

Черговий стоматолог проведе огляд, зробить знімок, відтвердить діагноз, точно визначить «хворий» зуб, під анестезією «відкриє його і покладе в нього тимчасові ліки. Щоб зуб заспокоївся і дав вам можливість вже без швидкої але досить терміново пролікувати і зберегти зуб.

 

Причинами цих випадків найчастіше бувають пропущені або недоліковані карієси, пропущені профілактичні огляди або не досить гарний догляд за зубами.

 

Інший вид гострих станів – наслідки стоматологічного лікування. Від недбалого ставлення лікаря до індивідуальної реакції організму на лікування. В будь якому випадку, при стоматологічному лікуванні лікар має попередити, на що звертати увагу, обов’язково маєте дотримуватися всіх рекомендацій і приймати рекомендовані препарати, і в разі непередбачуваних чи нестандартних реакцій невідкладно звертатися до свого стоматолога.

 

Нагадаємо, що ви можете звернутися і в нашу клініку, якщо відчуваєте гострий зубний біль. Наші стоматологи без черги та вагань нанадуть швидку допомогу та полегшать ваш стан. При потребі, проведуть якісне подальше лікування.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ