Досить часто у своїй практиці ми чуємо від батьків два питання коли вперше показати дитину стоматологу та коли починати чистити зуби і як це робити.

 

Вперше варто показати дитину стоматологу коли починають з’являтися перші молочні зуби. Лікар огляне, чи все в порядку, чи правильно починає формуватися зубний ряд. Також в цей час лікар розповість і навчить базовим принципам догляду за дитячими зубками. Особливу увагу потрібно звернути батькам, коли прорізування перших зубів затримується. Зазвичай, якщо в 1 рік дитина це не має зубів –це привід показати її лікарю. Лікар перевірить, чи є зачатки зубів, можливо вони просто затримуються.

 

В час, коли прорізується перший зубчик, батьки мають почати турбуватися і про гігієну ротової порожнини і зубів. Коли з’являються зуби слід звернути увагу на те, щоб дитина ні в якому разі не засинала з пляшечкою, яка містить солодке (дитяча суміш, сік, компот). Це може привести до раннього дитячого карієсу. Замість цього наповніть пляшечку звичайною водою. Якщо ви годуєте груддю, не допускайте засипання дитини під час годування. Після кожного харчування витріть порожнину рота дитина м’якою вологою серветкою або марлею. Це допоможе зберегти зуби вашому малюку здоровими.
Грудне вигодовування, то найцінніше харчування для малюка. Щоб у малюка і мами були здорові і міцні зуби, мама має вживати продукти, багаті кальцієм, бо він складає основу формування кісткового скелету дитини і зубів. Продукти, багаті на кальцій : молочні продукти, зокрема тверді сири, кунжут, мигдаль, сардини в маслі, петрушка, соя, молоко.

 

Важливим для малюків є вживання вітаміну Д, що допомагає організму засвоювати кальцій. В нашій місцевості вітамін Д потрібно приймати дітям від народження до 18 років майже весь час, окрім літнього періоду, коли достатньо сонця.

 

Коли дитина починає пробувати їсти дорослу їжу чистити зуби, як дорослим через вік дуже складно, тому батькам достатньо спеціальною пальчиком-щіткою чистити зуби малюка. Без зубної пасти.

 

Ворогами зубів у цьому віці є пляшковий карієс, зубний наліт, який залишається на зубах після вживання вуглеводних продуктів (наприклад, печива).

 

Багато батьків вважають, що діти мають починати чистити зуби, коли самі можуть це зробити. Це помилкове судження. Адже карієс не буде чекати коли дитина навчиться чистити зуби, карієс з’являться там, де є зубний наліт. Отже, чистіть зуби малюкам самі. Не вмієте –звертайтеся до наших лікарів –ми навчимо.

 

Ще один ворог раннього карієсу молочних зубів – солодощі. Намагайтеся якомога довше не давати солоденьке дітям. Повірте, вони і без Вашої допомоги дійдуть до цукерок, чим пізніше дитина спробує цукерки, тим здоровіші зуби в неї будуть.

 

Ще одна застаріла думка існує у батьків, що молочні зуби можна не лікувати і нічого страшного, якщо вони трішки попсуються карієсом, адже такий зубчик можна видалити і виросте здоровий постійний. Нажаль, це не так. По –перше, карієс може передаватися на початок постійного зуба. По-друге, молочні зуби також мають нервові закінчення і можуть боліти. По-трете, передчасно молочні зуби не варто видаляти і вони потребують лікування. Бо відсутні зуби впливають на формування постійного ряду зубів.

 

Привчайте малечу з раннього дитинства слідкувати за зубами та їх гігієною, і кожні під року приходьте на профілактичні огляди. Пам’ятайте, що в молочних зубах карієс розвивається набагато швидше, ніж у постійних, тому уважно слідкуйте і оглядайте зуби дитини самостійно.
Чекаємо на Вас та Вашу малечу в наших клініках у дитячих стоматологів. Ми навчимо доглядати за зубами та розповімо про профілактичні заходи, щоб зберегти зуби Ваших малюків якомога довше здоровими!

 

 

Фторування зубів

 

Фторування зубів дуже розповсюджена процедура в дитячій стоматологіі. Використовується для профілактики виникнення карієсу та укріплення зубної емалі.

 

В дітей найчастіше зуби слабкі та емаль схильна до пошкоджень, тому такі профілактичні міри значним чином впливають на розповсюдженість карієсу.

 

Фторування -це процедура направлена на укріпленя емалі зуба. Вони може проводитися як дітям так і дорослим. Раніше в дитячому віці застосовували методи сріблення зубів.

 

Це теж один із методів профілактики розвитку карієсу. Але його недоліком є почорніння зуба, та й карієс можна лише зупинити, а не вилікувати. В сучасній стоматології сріблення зубів майже не використовується, бо фторування вважається більш ефективним засобом профілактики.
Фторування зубів досить легка та комфортна процедура навіть для дитини. Вона полягає в тому, що зуби покриваються спеціальним розчином в складі якого є фтор. Для ефективності та закріплення результату необхідно пройти процедуру декілька разів. В наслідок цього зубна емаль насичується фтором та зуби стають міцнішими і менш чутливими до карієсу.

 

Для дорослих також використовують процедуру фторування, якщо внаслідок лікування чи спосібу життя чи індивідуальних особливостей зубам не вистачає фтору і вони починають псуватись. В результаті проведенної процедури ще й знижується чутливість зубів.
Фтор – дуже корисний для зубів елемент. Він укріплює зубну емаль, підвищує її стійкість до бактерій, завдяки чому вони розмножуються не так швидко. Також фтор перешкоджає вимиванню кальцію з зубів. Зуби стають міцніші.

Процедура фторування зубів та фтор досить корисні для організму речі, але існують і протипоказання. Тому що передозування фтором призводить до серйозних захворювань, які призводять в тому числі і до руйнування зубів.Тому важливо обов’язково проконсультуватися зі стоматологом перед процедурою.
Фторування зубів призначають не лише в якості профілактики, але і у випадках коли зуби чутливі до розвитку карієсу, коли були перенесені захворювання ясен, після лікування брекет-системами, при чутливості зубів, підвищеній кількості зубного нальоту на зубах та під час вагітності для захисту зубів майбутньої мами.

 

Перед процедурою фторування необхідна консультація стоматолога, проведення професійної чистки зубів, інакше процедура не має сенсу, і повна санація ротової порожнини, тобто зуби мають бути здоровими або пролікованимим.
Фторування зубів можна проводити і в домашніх умовах, наприклад, використовувати пасти, що містять фтор. Також в аптеках з’явилось багато препаратів, направлених на укріплення емалі. Ми нагадуємо, що навіть в домашніх умовах фторування необхідно проводити після консультаціїї зі стоматологом та під його контролем. Безконтрольне та самостійне лікування може призвести до дуже негативних наслідків.

 

Але Вам переживати не потрібно, коли Ви в надійних руках наших спаціалістів. Приходьте до клінік Віліда та отримайте повну консультацію щодо прцедури фторування зубів.

 

ІНШІ СТАТТІ

Лікування іноземних пацієнтів в клініках Віліда

Ми раді вітати в наших клініках пацієнтів з різних країн. Європейська якість матеріалів, лікування та обслуговування, а також значно нижча вартість навіть з урахуванням витрат на переліт та проживання забезпечують постійний потік пацієнтів. ЧОму вам вигідно лікувати зуби в наших клініках:

 

Низька вартість, висока якість лікування відносно більшості країн. Наші спеціалісти вважаються одними з найкращих в світі. Ми використовуємо обладнання світових виробників, сертифіковані та якісні матеріали від надійних постачальників. Наші стоматологи проходять стажування та навчання у найкращих світових експертів.

 

Гарантія безпеи лікування. Ми гарантуємо повну стерильність та чистоту в наших клініках, постійне достимання санітарно-гігієнічних норм. Також ми надаємо гарантії на низку стоматологічних послуг.

 

Ми використовуємо в лікуванні європейські протоколи та пропонуємо нашим пацієнтам найкраще рішення їх стоматологічних проблем.

 

Ми турбуємося про вас, тому окрім стоматологічного лікування у вас буде свій менеджер супроводу, що допомагатиме вам до, під час та після лікування. Наш персонал володіє іноземними мовами, тож ви не будете відчувати будь-які перешкоди. Також ми можемо порадити вам готель, рансфер, надати гіда, перекладача чи скласти культурну програму перебування в Києві- культурній столиці України з величезним історичним насліддям.

 

Ми прймаємо як готівковий та і безготівковий розрахунок, надаємо документи для страхових компаній.
Для вашої зручності, перед поїздкою ми домовляємося про всі моменти вашого перебування в Києві: погоджуємо попередній план лікування (для цього вам необхідно буде надіслати панорамний знімок на пошту клініки -контакти дивіться нижче) необхідний трансфер, рівень готелю, кількість та терміни ваших візитів до клініки, а також довготривалість перебування.
Також ви можете отримати безкоштовну консультацію щодо лікування та перебування в Києві у нашого представника на Кіпрі: +35795129336, Вікторія
Задати питання безпосереньо клініці за телефонами чи по Viber: +380633800600
За запитом на пошту ви можете отримати повний прайс на наші послуги, а також надіслати панорамний знімок для складання попереднього плану лікування: vilidadent@gmail.com
Деякі наші ціни на стоматологічні послуги:
Професійна чистка зубівв: 45 евро
Фотополімерна плома: від 28 евро
Реставрація фронтального зуба: від 45 евро
Відбілювання системою Magic Smile: від 100 евро
Металокерамічна коронка: від 200 евро
Вінір: від 255 евро
Бюгельний протез: від 275 евро
Імплант One Q: від 330 евро
Імплант Biohorizons: від 700 евро
Імплант Strauman: від 1000 евро
Окрім стоматологічних послуг за вашим бажанням в перервах між лікуванням можете скористатися послугами нашого косметологічного кабінету:
Мезотерапія від 13 евро
Ботокс від 40 евро
Гіалуронідаза від 34 евро
SMAS ліфтинг Ultraformer 3 від243 евро
Будемо раді бачити вас в наших клініках! Впевнені, що після візиту ви будете радити нас всім своїм друзям та знайомим!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Зубний біль – можливі проблеми

Зубний біль доставляє істотний дискомфорт як дитині, так і дорослому. Коли ви п’єте або жуєте, посміхаєтеся, стискаєте щелепу, говорите або навіть нічого не робите, біль в зубах може стати нестерпним. Зубний біль буває періодично виникає або постійної і з’являтися під впливом будь-якого подразника або мимовільно.
Чому може виникати біль?

Періодичний зубний біль, що нагадує про себе під впливом подразника, може з’являтися внаслідок розвитку каріозних утворень, стоншування емалі, що призводить до чутливості і больових відчуттів при прийомі їжі і пиття, а також при виявленні дентину біля шийки зуба (як це буває при пародонтозі).

Зубний біль як приступ, що виникає спонтанно як вдень, так і вночі, може сигналізувати про наявність пульпіту. Різкі гострі постійні болі , які локалізуються в одному з зубів, часто сигналізують про  пародонтит. В кожному окремому випадку вірний діагноз може поставити тільки стоматолог.

Зубний біль часто повідомляє про те, що патологія перейшла в крайню стадію, через що виникли серйозні ускладнення, які вже ніяк не можна ігнорувати. Самостійне зниження або зникнення больових відчуттів – це ще не ознака того, що проблеми більше немає. Навпаки, це може свідчити про те, що захворювання перейшло на більш серйозну стадію.

Біль в зубах часто виникає через пошкодження нервів. Зубний біль – це завжди несподіваний і небажаний сюрприз. Він може віддавати в скроневу область або вухо, ставати сильнішими при русі щелепи або при натисканні, супроводжуватися підвищенням температури та іншими малоприємними симптомами.

Поширені причини виникнення болю в зубах

  • Запущений карієс, при якому інфекція досягла порожнини в середині зуба. При цьому біль буде постійним навіть без впливу подразника;
  • Погано запломбований зуб;
  • Оголення чутливої області дентину біля шийки зуба;
  • Поява тріщин на зубній емалі – супроводжується підвищенням чутливості в зубах (навіть при диханні).

Також причиною появи болю в зубах може стати одне з наступних захворювань:

Пародонтит – запальний процес в тканинах, що оточують верхівку зуба. Пародонтит супроводжується різкого гострого безперервної болем, яка локалізується в одному зубі. Біль часто знаходить пульсуючий характер і посилюється при натисканні на пошкоджений зуб. Хвороба може супроводжуватися розхитування зуба і набряками ясна.

Пульпіт – запальний процес в пульпі. При пульпіті біль з’являється мимовільно навіть без впливу будь-якого подразника і може виникати в будь-який час доби. Зубний біль при пульпіті приймає постійний ниючий наростаючий характер або супроводжується нападами. Відмітна особливість болю при пульпіті – її віддача в скроню або вухо. Терпіти таку біль довгий час практично нереально.

Чим небезпечний зубний біль?
Навіть якщо больові відчуття зменшилися або пройшли самі по собі, це не ознака того, що захворювання відступило. Можливо воно просто перейшло в хронічну стадію. При хронічній стадії багатьох стоматологічних захворювань спостерігається відмирання нервів і подальше повернення больових відчуттів. Не звертаючи уваги на біль в зубах, можна прийти до того, що розвинуться вкрай серйозні патології, такі як остеомієліт, флегмона або абсцес.

Діагностика зубного болю
При виникненні гострих больових відчуттів в зубах потрібно негайно звернутися до стоматолога, який зможе виявити причину захворювання і призначити правильне лікування. Для діагностування болю в зубах, стоматолог призначає рентген зубної порожнини. Користуватися екстреними засобами для полегшення зубного болю можна лише тоді, коли вона виникла вночі або у вихідний день. Відкладати візит до стоматолога надовго не можна.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Спеціалізації лікарів

В стоматології, як і в іншій медицині кожен лікар стоматолог має свою одну або декілька спеціалізацій. Ця спеціалізація ґрунтується на його основних знаннях, досвіді, практичному лікуванні, юридично та й зазвичай саме те, чим любить займатися лікар. На жаль, чи на щастя, щоб оволодіти одному лікарю усіма стоматологічними спеціалізаціями не вистачить і життя.. і не потрібно це, бо краще бути спеціалістом в одному ніж всього потрохи. Отже, сьогодні ми вирішили познайомити вас з основними спеціалізаціями лікарів стоматологів, щоб вам краще було орієнтуватися в нашому стоматологічному світі і чітко розуміти, з якими проблемами до якого спеціаліста звертатися.

 

Отже, стоматолог –терапевт. Найбільш розповсюджена спеціалізація лікаря. Цей лікар лікує ваші зуби від карієсу, пульпіту та періодонтиту. Його стихія – пломби. Також лікар спеціалізується на реставраціях зубів фотополімерними матеріалами. Часто саме на перший прийом ви попадаєте до терапевта, він оглядає стан ротової порожнини, призначає діагностику, ставить діагноз, направляю до колег-вузьких спеціалістів.

 

Лікар, стоматолог загального прийому поєднує в собі і терапевта і гігієніста, може навіть і виконувати протезування.

 

Більш вужча спеціалізація лікаря терапевта це лікар, що опікується коренями зубів – лікар –ендодонтист.

 

Стоматолог –гігієніст –відповідає за стан вашої ротової порожнини, частіше саме гігієніст робить вам професійну чистку зубів, навчає правильної домашньої гігієни, допомагає підібрати правильні гігієнічні засоби по догляду за зубами та яснами.

 

Стоматолог – ортодонт .Це лікар, що займається порушеннями зубощелепної системи. Виправлення прикусу, вирівнювання зубів, порушення вимови, жування, дихання внаслідок дефектів щелеп і це далеко не повний перелік сфери опікування лікаря ортодонта.

 

Стоматолог –хірург. Його найбільше бояться як дорослі так і діти. Так, саме він найчастіше видаляє зуби у пацієнтів. Але окрім видалення зубів хірурги працюють з операціями на яснах, працюють з кістковою тканиною, ставлять імплантати.

 

Стоматолог ортопед – це лікар красивих посмішок. Будь –які види «штучних зубів» – від вінірів до протезів та штучних щелеп –це парафія лікаря ортопеда.
А ось за ваші ясна турбується лікар пародонтолог. Він знає все про «бактерії» що шкодять яснам та вміє їх бороти.

 

Стоматологи, яким подобається працювати з дітьми зазвичай ведуть і дитячий прийом. Це, мабуть, найскладніша частина терапевтичної стоматології, бо потрібно не лише знати особливості лікування молочних зубів, а й з кожним маленьким пацієнтом вести додаткову роботу.

 

Це основні спеціалізації лікарів стоматологів , що можна зустріти в сучасних стоматологічних клініках. Мусимо додати, що в наших стоматологіях Віліда на Оболоні і Віліда на Петропавлівськй Борщагівці працюють найкращі спеціалісти своєї справи! Бажаємо вам гарних спеціалістів та гарних зубів.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ