Металева брекет-система – одна з найнадійніших, дієвих і перевірених часом конструкцій, призначена для виправлення зубних аномалій і прикусу. Металеві брекети прості у встановленні, відрізняються найбільш доступною ціною, а їх популярність зумовлена ​​ефективністю, яка здатна перевершити інші аналогічні системи.

 

 

За встановлення брекетів відповідає ортодонт, головне завдання якого полягає в тому, щоб подарувати пацієнтові гарну посмішку, зробити прикус фізіологічно правильним, а зуби якомога рівнішими.

 

 

Система металевих скоб може встановлюватися як для дітей, так і для дорослих. Починаючи з 7-ми років дітям вже можна ставити брекети, однак дитячий ортодонт радить дочекатися 12-ти або 14-ти років – цей період вважається найбільш оптимальним для виправлення існуючих проблем з викривленням зубного ряду.

 

 

Особливості конструкції металевих брекетів

 

Виділяють дві основні групи брекетів з металу:

 

1. Вестибулярні – класичні скоби, які встановлюють на зовнішню видиму поверхню зубів;

2. Лінгвальні – більш естетичні і непомітні системи, що встановлюються на внутрішню поверхню зубів, за рахунок чого вони залишаються абсолютно непомітними.

 

 

Також можна виділити дві групи брекетів за типом кріплення:
1. Лігатурні – система фіксується за рахунок особливих еластичних гумок (лігатури). Замість гумок можуть також використовуватися срібні, сталеві або алюмінієві міні-дроти;
2. безлігатурні – фіксація таких саморегулюючих систем здійснюється за рахунок кріплення за допомогою кліпс або мікрозамків.

 

 

Лігатурні брекети з металу відрізняються найбільш доступною ціною. Також вони досить зручні в носінні. Однак еластичні лігатури з часом розтягуються і раз в 1-1,5 місяця їх потрібно міняти.

 

На безлігатурні брекети ціна вище, але при цьому замочки міняти не потрібно. Завдяки цьому часто відвідувати ортодонта не доведеться.

 

Як довго потрібно носити металеві брекети?

Тривалість носіння металевих брекетів залежить від складності зубних аномалій і порушення прикусу. Максимальний термін носіння – 2,5 року. Найчастіше пацієнти носять брекети не більше 2-х років, а в разі легкого викривлення буде досить близько 1-го року.

 

 

Дізнатися більш точний термін носіння брекетів можна на консультації у ортодонта, який врахує характер порушення, міжзубну відстань, стан ротової порожнини і вік пацієнта. Також важливий і вибір виду брекет-системи. Так, наприклад, саморегулюючі брекети носяться на 3-6 місяців менше, ніж лігатурні.

 

 

Дізнатися більше корисної інформації про встановлення і носіння металевих брекетів ви можете на прийомі в ортодонта в стоматологічній клініці «ViLiDa».

 

ІНШІ СТАТТІ

Антиейдж стоматологія

Сучасний світ пропонує великий вибір різноманітних пристосувань та процедур для омолодження обличчя, що допомагають приховати реальний вік людини. Але, на жаль, вікові зміни неможливо уникнути. Чи задумувались Ви, що маскуючи зморшки, все ж таки не вдається виглядати значно молодшим, адже посмішка та стан зубів видають справжні роки?

Робимо висновок, що стоматологія теж виконує функцію омолодження, тому що впливає на свіжий, доглянутий та привабливий вигляд людини.

Сьогодні ми детальніше розберемо, які процедури охоплює антиейдж стоматологія.

З роками характерні такі зміни зубощелепного апарату:

✔ Форма зубів: можуть з’являтися сколи, тріщини, порушення ріжучого краю передніх зубів та руйнування горбків жувальної групи зубів.

Наслідок: порушення зовнішнього вигляду та функції відкушування і пережовування їжі.

✔ Довжина зубів: зменшується за рахунок стирання.

Наслідок: змінюється форма зубного ряду, можлива підвищена чутливість зубів внаслідок стирання емалі.

✔ Колір зубів: зуби набувають жовтуватого відтінку.

Наслідок: порушення естетичного вигляду зубних рядів.

✔ Висота прикусу: зменшується внаслідок стирання зубів, зміни форми та цілісності зубного ряду.

Наслідок:

естетичний недолік: щоки виглядають обвислими, з’являються зморшки біля кутів рота;
дискомфорт, біль у скронево-нижньощелепному суглобі;
порушення роботи жувальних м’язів;
головний біль;
можливе виникнення проблем з хребтом, поставою.
Усі перераховані зміни негативно впливають на стан шкіри в нижній третині обличчя: кути рота опускаються, з’являються виражені носо-губні складки, зморшки, підборіддя візуально виступає вперед. У результаті цього обличчя набуває «старечого» вигляду. Тож основним об’єктом роботи антивікової стоматології є нижня третина обличчя.

Антиейдж стоматологія пропонує такі послуги:

Покращення зовнішнього вигляду людини за допомогою художніх реставрацій або ж естетичних конструкцій, таких як вініри. За їх допомогою зуби набувають красивої форми, правильного розміру, бажаного кольору.
Відбілювання зубів: якщо свої зуби збережені у хорошому стані, без патологічних змін, а їх недоліком є лише колір – цей варіант допоможе вирішити проблему.
Вирівнювання зубів, підняття висоти прикусу: за допомогою брекет-систем чи елайнерів. Брекети бувають металічні, керамічні та сапфірові. Вибір залежить від показань, а також побажань і фінансових можливостей пацієнта. Елайнери – це прозорі капи, що вирівнюють зубний ряд і володіють хорошими естетичними якостями, адже вони малопомітні.
Відновлення втрачених зубів за допомогою імплантатів, які здатні замістити зуб, що був раніше видалений. Таким чином, зовнішній вигляд людини покращується, а функція жування відновлюється.
Перелічені процедури можуть вирішити проблеми, які виникають з віком, а також покращити якість життя людини. Правильно призначені маніпуляції та дотримання техніки їх виконання обіцяють справді виражений anti-age ефект. Стоматологічні та косметологічні процедури можуть доповнювати один одного, забезпечуючи разом ще кращий результат.

Підхід до омолодження має бути комплексним і полягати не тільки в покращенні зовнішнього вигляду, але й у внутрішньому збагаченні.

Що стосується антивікової стоматології, вона досить стрімко розвивається сьогодні, а отримані результати справді вражають.

Не забувайте про те, що молодість – це не лише зовнішня краса, а, в першу чергу, здоров’я.

Піклуйтесь про своє здоров’я та молодість разом з нами.

З турботою, ViLiDA!

ЧИТАТИ ДАЛІ
3D-друк в стоматології: де застосовується, як працює, переваги перед традиційними методами для пацієнта

Сучасний 3D-принтер здатний надрукувати практично що завгодно: будинки, машини, протези й багато чого іншого. Не дивно, що ця унікальна технологія проникла й у сферу стоматології, де справила справжню революцію в ортопедичному лікуванні.

Перші спроби впровадження 3D-друку в стоматології були зроблені в 90-х роках компанією Align Technology. За допомогою 3D-принтера компанія виготовляла капи для вирівнювання зубів, що дало потужний поштовх для розвитку даної технології у сфері стоматології. Завдяки сучасному обладнанню і його можливостям з’явилася принципово нова методика виготовлення штучних ортопедичних систем: протезів, коронок, імплантатів та ін.

Однак розвиток цієї технології протікав не настільки стрімко: знадобилося близько 20 років, щоб домогтися високої якості друку та оптимізувати роботу згідно з чинними протоколами лікування. У 2012 році компанією Layer Wise був надрукований перший імплантат. У тому ж році було вироблено перше успішне вживлення пацієнту нижньої щелепи з титану, яка була повністю надрукована на 3D-принтері. Після цього технологія стала стрімко розвиватися і вдосконалюватися за якістю з року в рік.

Особливості застосування технології 3D-друку в зуботехнічній лабораторії

При традиційному стоматологічному методі протезування зубів використовуються гіпсові зліпки. Формування та виготовлення такого зліпка здійснюється в кілька етапів, а також вимагає безлічі супутніх коригувань і підгонок.

За допомогою стоматологічного 3D-сканера вдається створити максимально точну і детальну модель зубощелепної системи пацієнта. Обладнання моделює всю порожнину рота без будь-якого дискомфорту для людини. Після отримання повноцінної тривимірної моделі її можна розбити на окремі елементи потрібного розміру в спеціальному редакторі.

В кінцевому підсумку, зуботехнічний 3D-принтер здійснює друк готової моделі протеза з полімерів або металу. Готовий виріб повністю відповідає індивідуальним параметрам пацієнта, не потребує додаткового коригування і підгонки, що істотно прискорює процес лікування.

Переваги використання технологій 3D-друку в стоматології

Сучасний стоматологічний 3D-принтер здатний виготовляти якісні та довговічні моделі коронок, вінірів, мостів та інших ортопедичних конструкцій. Це значно прискорює і полегшує роботу зуботехнічної лабораторії: завдяки великому асортименту матеріалів можна вирішити будь-яке завдання в найкоротші терміни. Всього за одну сесію 3D-принтер здатний надрукувати досить велику кількість необхідних виробів. Всі тривимірні моделі зберігаються у файлах, що дозволяє в майбутньому повторно виготовити аналогічну конструкцію.

Пацієнту більше не потрібно чекати 2-3 дні, поки буде виготовлена гіпсова модель. За допомогою сучасних технологій все відбувається швидше: використовуючи інтраоральний сканер лікар всього за кілька хвилин може створити тривимірну модель ротової порожнини та відправити її в лабораторію, де буде виконаний друк. Максимальна точність і швидкість роблять лікування більш ефективним, комфортним, швидким і економічним.

Що можна надрукувати на стоматологічному 3D-принтері

Серед найбільш напрямків, що мають попит використання технології 3D-друку, можна виділити наступні конструкції, які можна надрукувати:

  • індивідуальні капи для вирівнювання зубів, направляючі для щелепно-лицевої хірургії, хірургічні шаблони для імплантації;
  • бюгельні протези, коронки, мости;
  • розбірні та демонстраційні моделі щелепи, секторальне відтворення щелеп в прикусі та ін.

Крім цього, є такий перспективний напрямок, який зараз активно розвивається, як друк тимчасових і постійних ортопедичних конструкцій, а також базисів знімних протезів.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Як підготуватися перед візитом до стоматолога

Як підготуватися перед візитом до стоматолога. Наші поради.

 

Не тільки діти бояться стоматологів. Більшість дорослих також відкладають візит до лікаря, відтягуючи неприємний момент на потім. Але, якщо підготуватися до візиту в стоматологію завчасно, то можна зменшити ризик неприємних больових відчуттів та помилкових хвилювань. Спеціально для Вас ми підготували поради, які допоможуть зробити Ваш візит до стоматолога спокійним та комфортним.

 

1.Напередодні постарайтеся гарно відпочити. Уникніть емоційних занять. Ляжте спати раніше, щоб краще виспатися. Ви будете відчувати себе бадьорим, а отже, лікування буде спокійним та менш болісним.
2.Відмовтеся від прийому алкоголю за добу до візиту, навіть “для хоробрості”. Спиртні напої знижують дію обезболюючих препаратів.
3.Перекусіть перед візитом до стоматолога. По-перше, лікування на голодний шлунок може викликати нудоту та запаморочення. По-друге, після лікування варто утриматися від їжі 2-3 години.
4.Не приїзжайте дуже рано. Зовсім не потрібно чекати свою чергу в коридорі клініки. Це може посилити Ваше хвилювання. Навіть, якщо Ви приїхали раніше, краще прогуляйтеся навколо стоматології або посидьте в машині.
5.Не забувайте про правила гігієни.Ретельно почистіть зуби щіткою та зубною ниткою. Освіжіть подих ополіскувачем для ротової порожнини. Якщо не має можливості це зробити перед візитом, в нашій стоматології є одноразові щітки, які ви за потреби можете використати.
6.Одягніть зручний одяг, який не буде ускладнювати Ваші рухи та дихання.
7.Обов’язково повідомте лікаря, якщо маєте алергію на певні препарати.
8.Не варто відправлятися на прийом, якщо у Вас температура, нежить або вірусне захворювання. Це може бути протипоказанням для лікування.
9.Будьте відверті з лікарем. Розкажіть про особливості свого організму. Задайте питання, які Вас цікавлять. Обговоріть всі деталі та нюанси, якщо Вас щось хвилює.
10.Ну і на десерт: порадуйте себе за сміливість. Зробіть щось приємне для себе: шопінг, кінотеатр, парк розваг або щось смачненьке.

 

Візит до стоматолога – не найприємніший момент, але сучасні технології, методи та обладнання допомагають робити лікування зубів майже безболісним. Уважно прислухайсятеся до порад лікаря. Слідуйте нашим порадам та не піддавайтеся страхам.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ