Хороша підготовка до вагітності не менш важлива, ніж власне благополучний перебіг вагітності. Жінка повинна заздалегідь впевнитись в тому, що в змозі забезпечити задовільні умови існування для плода. Відомо, що вагітність використовує значні ресурси організму майбутньої мами, тому необхідно підтримувати оптимальний стан здоров’я, включаючи належний догляд за порожниною рота. Усі стоматологічні проблеми краще вирішити до зачаття малюка, адже, відвідуючи лікаря-стоматолога завчасно, ви піклуєтесь і про своє здоров’я, і про здоров’я майбутньої дитини.

Сьогодні ми поговоримо про стоматологічну підготовку пацієнток жіночої статі до такого важливого періоду в їх житті.

Перш за все, важлива санація ротової порожнини. Санація – це комплекс лікувально-профілактичних заходів, направлених на «оздоровлення» порожнини рота і попередження стоматологічних захворювань. Якщо в ротовій порожнині майбутньої мами наявні зубні відкладення, каріозні порожнини або чинники ризики їх виникнення, це означає, що там наявні осередки інфекції, з яких мікроорганізми можуть поширюються по всьому організму. Також доведений факт, що карієс і захворювання пародонту можуть загострюватися під час вагітності. Пов’язують це, по-перше, зі зміною гормонального фону жінки, а, по-друге, зі змінами харчових смаків. Адже, всім відомо, вагітні нерідко люблять поласувати «солоденьким», що негативно впливає на стан емалі та провокує виникнення карієсу.

Як наслідок, можливі ускладнення вагітності та негативний вплив на розвиток зубів у дитини. Якщо ж займатися профілактикою під час планування вагітності, цих неприємностей можна уникнути.

Отже, на початку стоматологічної підготовки до вагітності рекомендується зробити панорамний знімок зубів для того, щоб повністю оцінити ситуацію в ротовій порожнині та спланувати лікування.

Подальші маніпуляції, за необхідності, полягають у наступному:

професійна гігієна порожнини рота (лікар-стоматолог проводить комплекс заходів, направлених на попередження розвитку карієсу та захворювання ясен, а також підбирає усі необхідні засоби і предмети домашньої гігієни за показаннями, удосконалює навички їх використання);
лікування зубів з вогнищами запалення – карієс, пульпіт, періодонтит;
заміна старих неякісних пломб, адже існує ризик розвитку вторинного карієсу під ними;
обстеження стану ясен
* під час вагітності розповсюдженим є діагноз «гінгівіт вагітних», для якого характерні такі симптоми як почервоніння, набряклість, кровоточивість ясен, біль під час чищення зубів, неприємний запах з рота, збільшення ясен в розмірі; виникає внаслідок змін гормонального фону жінки, тому здоров’ю ясен треба приділити окрему увагу;

видалення зубів та коренів зубів, які не вже не врятувати терапевтичним та ортопедичним лікуванням.
До того ж лікування до вагітності викликає менше стресу та хвилювання, ніж будь-які медичні маніпуляції у жінки в положенні.

Стоматологія «ViLiDA» пропонує сучасні методи діагностики та лікування. Лікарі нашої клініки грамотно проконсультують та спланують лікування в період підготовки до вагітності для того, щоб уникнути будь-яких ускладнень у майбутньому. Якщо приділити більше уваги стоматологічному здоров’ю до такого особливого та специфічного етапу життя, з’являється більша ймовірність того, що жінка матиме змогу насолоджуватись цим прекрасним періодом, а не думати про те, куди звернутися за стоматологічною допомогою.

З турботою про Вас і Ваших майбутніх малюків, ViLiDA!

ІНШІ СТАТТІ

Як вибрати клініку для лікування

Як вибрати клініку для лікування: ключові критерії

 

Кожен день все більше стоматологічних клінік пропонують незамінні і інноваційні послуги своїх фахівців в самому різному ціновому сегменті. Але як непідготовленому пацієнтові визначитися з вибором установи, де він буде проходити лікування? На жаль, випадки медичних помилок не є рідкістю, тому будь-який пацієнт хоче, щоб його обслуговував досвідчений фахівець в сучасній клініці. Адже в разі некомпетентності стоматолога людина ризикує втратити не тільки багато грошей, але і своє здоров’я. Стоматологія на Оболоні «ViLiDa» розповість вам, як правильно вибрати клініку і не помилитися.

 

 

Чому потрібно приділити увагу при виборі клініки?

 

 

У будь-якій стоматологічній клініці першим, кого зустрічає пацієнт, є адміністратор. Вкрай важливо звернути увагу на те, наскільки грамотно проводиться первинна консультація. Незважаючи на те, що у адміністратора немає медичної освіти, він повинен розбиратися в ключових моментах спеціалізації клініки і знати відповіді на актуальні питання. Спілкування з пацієнтом повинно бути ввічливим, ненастирливим і коректним – якщо вас з порогу відправляють на консультацію до стоматолога, це свідчить про некомпетентність адміністратора.

 

Спектр послуг стоматологічних клінік настільки широкий, що людина може легко в них заплутатися. У хорошою фаховою клініці стоматолог завжди готовий проконсультувати пацієнта і ознайомити його з плюсами і мінусами тих чи інших методів лікування. Відмінним показником якості клініки вважається, коли лікар пропонує скласти план лікування, озвучує приблизну вартість лікування зубів, а також визначає, скільки часу буде потрібно для досягнення бажаних результатів.

 

Вкрай важливо відзначити, чи робить клініка повний спектр стоматологічної допомоги. Коли в установі працюють фахівці всіх напрямків, у пацієнта з’являється безліч варіантів лікування, з яких можна вибрати найбільш оптимальний на основі існуючої проблеми. Сучасна хороша клініка не ставить пацієнта в обмежені рамки.
Не можна ігнорувати зростання показників захворюваності на ВІЛ-інфекцію, гепатит та іншими небезпечними інфекційними хворобами. В ході лікування пацієнт повинен бути повністю впевнений в тому, що в обраній клініці йому не загрожує зараження. Тому вкрай важливо перевірити, як клініка здійснює стерилізацію інструментів і дезінфекцію в приміщенні. Оцінити це на перший погляд можна, звернувши увагу на одноразові витратні матеріали, такі як бахіли, маски, рукавички, пелюшки, на те, розкриваються чи при пацієнті пакети зі стоматологічним інструментом, оснащені чи кабінети стерилізаційними шафами і бактерицидними лампами. Особливо цьому приділяється увага в період коронавирусной пандемії.

Ознаки гарної стоматологічної клініки, якій можна довіряти

 

Клініка, в якій ви сміливо можете проходити лікування, має:
• Сертифікати, ліцензію і супроводжуючі документи, що дозволяють здійснювати стоматологічне лікування на території України;
• Красиве, чисте і приємне для знаходження всередині приміщення;
• Штат досвідчених фахівців, всю необхідну інформацію про яких можна легко знайти на сайті або інформаційному стенді безпосередньо в самій клініці;
• Встановлений графік роботи з попереднім записом на консультацію / прийом до потрібного лікаря;
• Графік санітарної обробки і дезінфекції кабінетів, службових приміщень, туалетних кімнат на видному для пацієнтів місці;
• Сучасне стоматологічне обладнання та меблі;
• Реальні позитивні відгуки на незалежних джерелах в мережі, а також позитивні відгуки близького кола знайомих;
• Повну прозорість всіх послуг і бездоганну репутацію лікарів;
• Кваліфікований і доброзичливий персонал (адміністратори, прибиральники, помічники);
• Активні наповнені корисною інформацією акаунти в соціальних мережах, власний сайт.

 

В одній клініці можуть працювати десятки фахівців. Однак, якою б перспективною і хорошою вона не була б, багато в чому результат лікування буде залежати від стоматолога.

 

Якщо вам потрібен хороший стоматолог в Києві з професійним і уважним підходом до пацієнта, а також чудовою репутацією – звертайтеся в клініку «ViLiDa», де підбору лікарів приділяється ключова увага. Ми пишаємося нашим високопрофесійним колективом і гарантуємо кращий результат лікування кожного пацієнта.

ЧИТАТИ ДАЛІ
ТЕРАПІЯ

Терапевтическая стоматология | Цены на лечение зубов в Киеве

 

 

К терапевтической стоматологии относят:

 

  • лечение зубов, пораженных кариесом,
  • лечение зубов некариозных поражений эмали
    пломбирование и лечение зубных каналов

 

Лечение зубов, пораженных кариесом

 

Зачастую лечат очень просто: вычищают зуб от пораженных тканей и ставят пломбу. Если поражения слишком обширные и глубокие, то лечение зубов в Киеве может происходить в несколько этапов – сначала стоматолог поставит временную пломбу, затем постоянную. Вовремя не вылеченный кариес может распространиться на соседние зубы и перерасти в пульпит – воспаление внутренних тканей зуба.

 

 

 

Чаще всего кариес вызывают бактерии, живущие в зубном налете и зубном камне. Поэтому, гигиена зубов – первый и важнейший шаг к профилактике кариеса.

 

 

 

Кариес обнаруживается как визуально – небольшое темное пятно на зубе уже может свидетельствовать о кариозном поражении, так и с помощью диагностики – скрытый кариес или между зубами. Кариозные зубы также могут реагировать на пищу, холодные/горячие продукты, боль в зубе без особой причины и неприятный запах изо рта.

 

 

 

Лечение зубов некариозных поражений эмали

 

К таким заболеваниям относят повышенную стираемость зубов, гиперчувствительность, клиновидный дефект, травмы зуба, и т.д. Чтобы подобрать правильное лечение зубов, цены на которое могут быть также различными, необходима точная диагностика зубочелюстной системы и выявление причин.

 

Пломбирование и лечение зубных каналов

 

Часто происходит из-за пульпита – воспаления нерва зуба в следствие глубокого поражения зуба кариесом. Необходимо вычистить полностью зубные каналы от воспаленных тканей, в народе говорят, убить нерв, если требуется, поставить лекарство в канал, чтобы снять воспаление и убить оставшиеся бактерии. Такое лечение зубов в Киеве, цены также может иметь довольно различные, а его сложность заключается в том, что иногда каналы настолько малы, что невозможно «пройти» внутрь и убрать нерв, бывает, что каналы имеют своеобразную форму, разветвления, что тоже затрудняет работу стоматолога. Плохо пролеченные каналы могут стать причиной потери зуба, т.к. при лечении каналов зуба стоматолог работает практически в слепую, т.к. но не может видеть весь корень.

 

 

 

Но современная стоматология активно развивается и уже сейчас есть ряд методов, позволяющих проводить эффективное лечение зубов в Киеве. Это и постоянный диагностический контроль, и специальный аппарат, измеряющий длину канала (апекслокатор) и самое большое открытие в эндодонтии (лечении корней зуба)- это использование микроскопа. Лечение зубов под микроскопом существенно расширяет возможности стоматолога, т.к. он уже не работает в слепую, а может видеть в 30 раз сильнее, полагаться только на свое зрение.

 

 

 

Безусловно, что любое стоматологическое лечение зубов по желанию пациента может сопровождаться анестезией. При поверхностном или среднем кариесе анестезию можно использовать только если пациент попросит, а вот при глубоких поражениях или пульпите стоматолог сразу предложит Вам обезболивание. Перед использованием анестезии обязательно необходимо провести аллергопробы. Если Вы паталогически боитесь стоматологического лечения, или есть определенные показания, Вы можете лечить зубы в медикаментозном сне. Спросите об этой процедуре у своего врача.

 

 

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Профілактика-фторування, герметизація, гігієна

Досить часто у своїй практиці ми чуємо від батьків два питання коли вперше показати дитину стоматологу та коли починати чистити зуби і як це робити.

 

Вперше варто показати дитину стоматологу коли починають з’являтися перші молочні зуби. Лікар огляне, чи все в порядку, чи правильно починає формуватися зубний ряд. Також в цей час лікар розповість і навчить базовим принципам догляду за дитячими зубками. Особливу увагу потрібно звернути батькам, коли прорізування перших зубів затримується. Зазвичай, якщо в 1 рік дитина це не має зубів –це привід показати її лікарю. Лікар перевірить, чи є зачатки зубів, можливо вони просто затримуються.

 

В час, коли прорізується перший зубчик, батьки мають почати турбуватися і про гігієну ротової порожнини і зубів. Коли з’являються зуби слід звернути увагу на те, щоб дитина ні в якому разі не засинала з пляшечкою, яка містить солодке (дитяча суміш, сік, компот). Це може привести до раннього дитячого карієсу. Замість цього наповніть пляшечку звичайною водою. Якщо ви годуєте груддю, не допускайте засипання дитини під час годування. Після кожного харчування витріть порожнину рота дитина м’якою вологою серветкою або марлею. Це допоможе зберегти зуби вашому малюку здоровими.
Грудне вигодовування, то найцінніше харчування для малюка. Щоб у малюка і мами були здорові і міцні зуби, мама має вживати продукти, багаті кальцієм, бо він складає основу формування кісткового скелету дитини і зубів. Продукти, багаті на кальцій : молочні продукти, зокрема тверді сири, кунжут, мигдаль, сардини в маслі, петрушка, соя, молоко.

 

Важливим для малюків є вживання вітаміну Д, що допомагає організму засвоювати кальцій. В нашій місцевості вітамін Д потрібно приймати дітям від народження до 18 років майже весь час, окрім літнього періоду, коли достатньо сонця.

 

Коли дитина починає пробувати їсти дорослу їжу чистити зуби, як дорослим через вік дуже складно, тому батькам достатньо спеціальною пальчиком-щіткою чистити зуби малюка. Без зубної пасти.

 

Ворогами зубів у цьому віці є пляшковий карієс, зубний наліт, який залишається на зубах після вживання вуглеводних продуктів (наприклад, печива).

 

Багато батьків вважають, що діти мають починати чистити зуби, коли самі можуть це зробити. Це помилкове судження. Адже карієс не буде чекати коли дитина навчиться чистити зуби, карієс з’являться там, де є зубний наліт. Отже, чистіть зуби малюкам самі. Не вмієте –звертайтеся до наших лікарів –ми навчимо.

 

Ще один ворог раннього карієсу молочних зубів – солодощі. Намагайтеся якомога довше не давати солоденьке дітям. Повірте, вони і без Вашої допомоги дійдуть до цукерок, чим пізніше дитина спробує цукерки, тим здоровіші зуби в неї будуть.

 

Ще одна застаріла думка існує у батьків, що молочні зуби можна не лікувати і нічого страшного, якщо вони трішки попсуються карієсом, адже такий зубчик можна видалити і виросте здоровий постійний. Нажаль, це не так. По –перше, карієс може передаватися на початок постійного зуба. По-друге, молочні зуби також мають нервові закінчення і можуть боліти. По-трете, передчасно молочні зуби не варто видаляти і вони потребують лікування. Бо відсутні зуби впливають на формування постійного ряду зубів.

 

Привчайте малечу з раннього дитинства слідкувати за зубами та їх гігієною, і кожні під року приходьте на профілактичні огляди. Пам’ятайте, що в молочних зубах карієс розвивається набагато швидше, ніж у постійних, тому уважно слідкуйте і оглядайте зуби дитини самостійно.
Чекаємо на Вас та Вашу малечу в наших клініках у дитячих стоматологів. Ми навчимо доглядати за зубами та розповімо про профілактичні заходи, щоб зберегти зуби Ваших малюків якомога довше здоровими!

 

 

Фторування зубів

 

Фторування зубів дуже розповсюджена процедура в дитячій стоматологіі. Використовується для профілактики виникнення карієсу та укріплення зубної емалі.

 

В дітей найчастіше зуби слабкі та емаль схильна до пошкоджень, тому такі профілактичні міри значним чином впливають на розповсюдженість карієсу.

 

Фторування -це процедура направлена на укріпленя емалі зуба. Вони може проводитися як дітям так і дорослим. Раніше в дитячому віці застосовували методи сріблення зубів.

 

Це теж один із методів профілактики розвитку карієсу. Але його недоліком є почорніння зуба, та й карієс можна лише зупинити, а не вилікувати. В сучасній стоматології сріблення зубів майже не використовується, бо фторування вважається більш ефективним засобом профілактики.
Фторування зубів досить легка та комфортна процедура навіть для дитини. Вона полягає в тому, що зуби покриваються спеціальним розчином в складі якого є фтор. Для ефективності та закріплення результату необхідно пройти процедуру декілька разів. В наслідок цього зубна емаль насичується фтором та зуби стають міцнішими і менш чутливими до карієсу.

 

Для дорослих також використовують процедуру фторування, якщо внаслідок лікування чи спосібу життя чи індивідуальних особливостей зубам не вистачає фтору і вони починають псуватись. В результаті проведенної процедури ще й знижується чутливість зубів.
Фтор – дуже корисний для зубів елемент. Він укріплює зубну емаль, підвищує її стійкість до бактерій, завдяки чому вони розмножуються не так швидко. Також фтор перешкоджає вимиванню кальцію з зубів. Зуби стають міцніші.

Процедура фторування зубів та фтор досить корисні для організму речі, але існують і протипоказання. Тому що передозування фтором призводить до серйозних захворювань, які призводять в тому числі і до руйнування зубів.Тому важливо обов’язково проконсультуватися зі стоматологом перед процедурою.
Фторування зубів призначають не лише в якості профілактики, але і у випадках коли зуби чутливі до розвитку карієсу, коли були перенесені захворювання ясен, після лікування брекет-системами, при чутливості зубів, підвищеній кількості зубного нальоту на зубах та під час вагітності для захисту зубів майбутньої мами.

 

Перед процедурою фторування необхідна консультація стоматолога, проведення професійної чистки зубів, інакше процедура не має сенсу, і повна санація ротової порожнини, тобто зуби мають бути здоровими або пролікованимим.
Фторування зубів можна проводити і в домашніх умовах, наприклад, використовувати пасти, що містять фтор. Також в аптеках з’явилось багато препаратів, направлених на укріплення емалі. Ми нагадуємо, що навіть в домашніх умовах фторування необхідно проводити після консультаціїї зі стоматологом та під його контролем. Безконтрольне та самостійне лікування може призвести до дуже негативних наслідків.

 

Але Вам переживати не потрібно, коли Ви в надійних руках наших спаціалістів. Приходьте до клінік Віліда та отримайте повну консультацію щодо прцедури фторування зубів.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ