Хороша підготовка до вагітності не менш важлива, ніж власне благополучний перебіг вагітності. Жінка повинна заздалегідь впевнитись в тому, що в змозі забезпечити задовільні умови існування для плода. Відомо, що вагітність використовує значні ресурси організму майбутньої мами, тому необхідно підтримувати оптимальний стан здоров’я, включаючи належний догляд за порожниною рота. Усі стоматологічні проблеми краще вирішити до зачаття малюка, адже, відвідуючи лікаря-стоматолога завчасно, ви піклуєтесь і про своє здоров’я, і про здоров’я майбутньої дитини.

Сьогодні ми поговоримо про стоматологічну підготовку пацієнток жіночої статі до такого важливого періоду в їх житті.

Перш за все, важлива санація ротової порожнини. Санація – це комплекс лікувально-профілактичних заходів, направлених на «оздоровлення» порожнини рота і попередження стоматологічних захворювань. Якщо в ротовій порожнині майбутньої мами наявні зубні відкладення, каріозні порожнини або чинники ризики їх виникнення, це означає, що там наявні осередки інфекції, з яких мікроорганізми можуть поширюються по всьому організму. Також доведений факт, що карієс і захворювання пародонту можуть загострюватися під час вагітності. Пов’язують це, по-перше, зі зміною гормонального фону жінки, а, по-друге, зі змінами харчових смаків. Адже, всім відомо, вагітні нерідко люблять поласувати «солоденьким», що негативно впливає на стан емалі та провокує виникнення карієсу.

Як наслідок, можливі ускладнення вагітності та негативний вплив на розвиток зубів у дитини. Якщо ж займатися профілактикою під час планування вагітності, цих неприємностей можна уникнути.

Отже, на початку стоматологічної підготовки до вагітності рекомендується зробити панорамний знімок зубів для того, щоб повністю оцінити ситуацію в ротовій порожнині та спланувати лікування.

Подальші маніпуляції, за необхідності, полягають у наступному:

професійна гігієна порожнини рота (лікар-стоматолог проводить комплекс заходів, направлених на попередження розвитку карієсу та захворювання ясен, а також підбирає усі необхідні засоби і предмети домашньої гігієни за показаннями, удосконалює навички їх використання);
лікування зубів з вогнищами запалення – карієс, пульпіт, періодонтит;
заміна старих неякісних пломб, адже існує ризик розвитку вторинного карієсу під ними;
обстеження стану ясен
* під час вагітності розповсюдженим є діагноз «гінгівіт вагітних», для якого характерні такі симптоми як почервоніння, набряклість, кровоточивість ясен, біль під час чищення зубів, неприємний запах з рота, збільшення ясен в розмірі; виникає внаслідок змін гормонального фону жінки, тому здоров’ю ясен треба приділити окрему увагу;

видалення зубів та коренів зубів, які не вже не врятувати терапевтичним та ортопедичним лікуванням.
До того ж лікування до вагітності викликає менше стресу та хвилювання, ніж будь-які медичні маніпуляції у жінки в положенні.

Стоматологія «ViLiDA» пропонує сучасні методи діагностики та лікування. Лікарі нашої клініки грамотно проконсультують та спланують лікування в період підготовки до вагітності для того, щоб уникнути будь-яких ускладнень у майбутньому. Якщо приділити більше уваги стоматологічному здоров’ю до такого особливого та специфічного етапу життя, з’являється більша ймовірність того, що жінка матиме змогу насолоджуватись цим прекрасним періодом, а не думати про те, куди звернутися за стоматологічною допомогою.

З турботою про Вас і Ваших майбутніх малюків, ViLiDA!

ІНШІ СТАТТІ

ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ НА ОБОЛОНІ В КИЄВІ

Видалення зубів на Оболоні

 

Видалення зубів – це хірургічна стоматологічна процедура, що вимагає від лікаря вправності, навичок і знань. Сучасне обладнання та інструменти в нашій клініці в Оболоні допомагають зробити її легше як для пацієнта, так і для стоматолога. Завдяки професіоналізму наших співробітників екстракція навіть в складних випадках проходить просто і швидко.

 

 

Кому необхідна процедура

 

Видалення зубів показано тільки в тому випадку, якщо лікувати їх доступними медицині методами неможливо. Призначається в таких ситуаціях:

 

  • підготовка ясен до установки імплантатів;
  • важкі форми кісти, пульпіт, запалення кореня;
  • установка протезів;
  • неправильний ріст зуба мудрості.

 

Нерідко виникає необхідність видалення молочного зуба у дітей в разі розвитку запального процесу або якщо почав вже прорізатися постійний.

 

Підготовчий процес

 

Екстракція проводиться після ретельної підготовки. Наші фахівці в клініці в Оболоні розкажуть детально про всі необхідні підготовчі заходи. Пацієнт проходить попередній огляд, на якому лікар визначає хороший метод знеболювання. Якщо необхідно видалення зубів мудрості, іноді хірург схиляється до операції під загальним наркозом. Наші стоматологи ніколи не призначають анестезію без попереднього огляду, адже необхідно повністю виключити алергію на препарати.

 

 

Види знеболюючого залежать від завдання, що стоїть перед хірургом. Екстракція зруйнованого зуба проводиться засобами на основі лідокаїну і більш сучасних місцевих знеболюючих. Ціна послуги залежить від препарату.

 

 

Основні етапи проведення процедури

 

Екстракція зубів в нашій клініці в Оболоні проходить в такі етапи:

  • діагностичні заходи, огляд порожнини рота;
  • знеболювання ін’єкцією в ясна (якщо мова йде про зуби мудрості, може застосовуватися загальний наркоз);
  • Витяг кореня з лунки;
  • обробка рани антисептиком;
  • накладення швів (при необхідності).

 

Професійні стоматологи нашої клініки в Оболоні здатні оперативно впоратися з будь-якими виниклими складнощами.

 

Якщо потрібно виконати видалення зубів мудрості, які ще не прорізалися, але при цьому ростуть неправильно, для захоплення коронки необхідно робити розріз ясна. Після цього потрібно накладення швів.

 

Протипоказання до екстракції

Видалення зубів в нашій клініці проводиться тільки в тому випадку, якщо у пацієнта відсутні протипоказання. Процедура не може бути виконана:

 

  • при гострих респіраторних захворюваннях;
  • травмі голови;
  • загостренні серцево-судинних патологій;
  • герпес.

 

Протипоказано видалення зубів жінкам в I і III триместрі вагітності.

 

Є ряд захворювань, при яких екстракція проводиться тільки під контролем лікаря вузького профілю. До таких патологій відносяться:

  • діабет;
  • захворювання нервової системи;
  • порушення згортання крові.

 

У нашій клініці кожному клієнту гарантований індивідуальний підхід, тому перед процедурою враховуються всі можливі нюанси, максимально виключаються ризики.

 

Щоб уникнути ускладнень, потрібно слідувати порадам наших фахівців. У перші два дні не можна полоскати ротову порожнину, гріти місце видалення. Не можна вживати гарячу їжу і напої. Лікар пропише рекомендовані знеболюючі препарати, а також інші процедури, що знімають біль і набряк (наприклад, прикладання холоду на місце екстракції).

 

Нашу сімейну стоматологію обрали вже тисячі сімей. Нам довіряють не тільки завдяки надійним фахівцям, якісним послугам, розташуванню в зручному районі Оболоні поруч зі станцією метро. У нас ще й найприйнятніші ціни.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Захист зубів під час карантину

Стрімке поширення пандемії змусило стоматологічні клініки перейти на екстрений режим роботи, при якому допомога надається тільки пацієнтам, що потребують нагального втручання фахівця. А це означає, що в період карантину планові відвідування стоматолога доведеться перенести на більш сприятливий час.

 

На даний момент до нагальних випадків відносяться:

  • періостит (флюс);
  • набряк в ротовій порожнині і на обличчі (наприклад, гострий гінгівіт);
  • гострий зубний біль;
  • пульпіт;
  • пошкодження зубів, слизової порожнини рота внаслідок травми;
  • кровотеча або запалення на місці видаленого зуба.

 

До випадків, що не вимагає термінового втручання відносяться:

  • Чищення, відбілювання, а також інші профілактичні та естетичні стоматологічні процедури по догляду за зубами;
  • Планові або первинні огляди у стоматолога;
  • Ортодонтичні стоматологічні процедури (за винятком тих, що спрямовані на термінове лікування гострих проблем: травм, запалення, гострого болю);
  • Протезування і імплантація зубів;
  • Планове видалення зубів;
  • Лікування карієсу.

 

Що робити, якщо захворів зуб на карантині?

 

Зубний біль – малоприємне відчуття. Але як лікуватися в умовах карантину? Для початку зв’яжіться зі своїм лікуючим стоматологом або зверніться за консультацією до клініки. Лікар допоможе визначити, чи є ваш випадок невідкладним, або лікування можна ненадовго відкласти. У разі ситуацій, які потребують термінового втручання, стоматолог може прописати вам підходять знеболюючі або медикаментозні засоби для вирішення проблеми з зубами і ротовою порожниною.

 

4 способи підтримувати здоров’я зубів в період карантину

 

Вимушена самоізоляція може стати нелегким випробуванням і спричинити за собою сильний стрес. Незважаючи на обставини, що склалися гігієна і догляд за порожниною рота допомагають підтримувати звичний моральний настрій і уникнути серйозних ускладнень, які потребують невідкладного втручання стоматолога. Дотримуючись 4-х простих правил, ви зможете захистити свої зуби і ротову порожнину в період карантину.

 

 

1. Не нехтуйте регулярним доглядом

 

Карантин – це не час лінуватися. Не забувайте щодня чистити зуби вранці і ввечері. Ставтеся до чищення відповідально – ретельно обробляйте поверхню зубів і мови. Завершуйте чистку спеціальним ополіскувачем для порожнини рота.

 

2. Слідкуйте за температурою їжі
Для зубної емалі вкрай шкідлива занадто холодна або гаряча їжа, а особливо – різкі перепади температури. Емаль – це своєрідний захисний шар, який захищає зуб від зовнішніх подразників. Коли зуби і емаль знаходяться в хорошому стані, ви не відчуваєте біль при впливі гарячого або холодного. Однак якщо ви схильні до чутливості емалі, краще не вживати крижані напої і не є гаряче відразу після холодного.

 

3. Відмовтеся від самостійного відбілювання зубів

 

Через те, що естетичні стоматологічні процедури зараз недоступні, багато хто вдається до підручним і народних засобів відбілювання. Стоматологи не рекомендують ставити подібні експерименти над емаллю, так як багато продуктів (перекис водню, сода, лимон, активоване вугілля та ін.) Можуть пошкодити емаль і ясна. Якщо ви завдасте сумнівну суміш на зуби, висока ймовірність розвинути гіперчутливість зубів, пошкодити ясна і навіть занести інфекцію. Дочекайтеся скасування карантину і довірте відбілювання фахівцям.

 

4. Міняйте аксесуари для гігієни ротової порожнини
Не забувайте про важливість заміни зубної щітки кожні три місяці (це стосується і електричних щіток – запасіться насадками). Якщо ви перенесли вірусну інфекцію – відразу міняйте стару щітку на нову, щоб не занести інфекцію.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
ТЕРАПІЯ

Терапевтическая стоматология | Цены на лечение зубов в Киеве

 

 

К терапевтической стоматологии относят:

 

  • лечение зубов, пораженных кариесом,
  • лечение зубов некариозных поражений эмали
    пломбирование и лечение зубных каналов

 

Лечение зубов, пораженных кариесом

 

Зачастую лечат очень просто: вычищают зуб от пораженных тканей и ставят пломбу. Если поражения слишком обширные и глубокие, то лечение зубов в Киеве может происходить в несколько этапов – сначала стоматолог поставит временную пломбу, затем постоянную. Вовремя не вылеченный кариес может распространиться на соседние зубы и перерасти в пульпит – воспаление внутренних тканей зуба.

 

 

 

Чаще всего кариес вызывают бактерии, живущие в зубном налете и зубном камне. Поэтому, гигиена зубов – первый и важнейший шаг к профилактике кариеса.

 

 

 

Кариес обнаруживается как визуально – небольшое темное пятно на зубе уже может свидетельствовать о кариозном поражении, так и с помощью диагностики – скрытый кариес или между зубами. Кариозные зубы также могут реагировать на пищу, холодные/горячие продукты, боль в зубе без особой причины и неприятный запах изо рта.

 

 

 

Лечение зубов некариозных поражений эмали

 

К таким заболеваниям относят повышенную стираемость зубов, гиперчувствительность, клиновидный дефект, травмы зуба, и т.д. Чтобы подобрать правильное лечение зубов, цены на которое могут быть также различными, необходима точная диагностика зубочелюстной системы и выявление причин.

 

Пломбирование и лечение зубных каналов

 

Часто происходит из-за пульпита – воспаления нерва зуба в следствие глубокого поражения зуба кариесом. Необходимо вычистить полностью зубные каналы от воспаленных тканей, в народе говорят, убить нерв, если требуется, поставить лекарство в канал, чтобы снять воспаление и убить оставшиеся бактерии. Такое лечение зубов в Киеве, цены также может иметь довольно различные, а его сложность заключается в том, что иногда каналы настолько малы, что невозможно «пройти» внутрь и убрать нерв, бывает, что каналы имеют своеобразную форму, разветвления, что тоже затрудняет работу стоматолога. Плохо пролеченные каналы могут стать причиной потери зуба, т.к. при лечении каналов зуба стоматолог работает практически в слепую, т.к. но не может видеть весь корень.

 

 

 

Но современная стоматология активно развивается и уже сейчас есть ряд методов, позволяющих проводить эффективное лечение зубов в Киеве. Это и постоянный диагностический контроль, и специальный аппарат, измеряющий длину канала (апекслокатор) и самое большое открытие в эндодонтии (лечении корней зуба)- это использование микроскопа. Лечение зубов под микроскопом существенно расширяет возможности стоматолога, т.к. он уже не работает в слепую, а может видеть в 30 раз сильнее, полагаться только на свое зрение.

 

 

 

Безусловно, что любое стоматологическое лечение зубов по желанию пациента может сопровождаться анестезией. При поверхностном или среднем кариесе анестезию можно использовать только если пациент попросит, а вот при глубоких поражениях или пульпите стоматолог сразу предложит Вам обезболивание. Перед использованием анестезии обязательно необходимо провести аллергопробы. Если Вы паталогически боитесь стоматологического лечения, или есть определенные показания, Вы можете лечить зубы в медикаментозном сне. Спросите об этой процедуре у своего врача.

 

 

 

ЧИТАТИ ДАЛІ