Щаслива та людина, котра ні разу в житті не чекала на настання ранку та можливість отримати стоматологічну допомогу при зубному болі. Зубний біль вважається одним із найсильніших, що важко переноситься, і досить важко усувається за допомогою медичних препаратів в домашніх умовах. І як би ви не слідкували за здоров’ям своїх зубів, нажаль, бувають випадки, коли настає той самий «чорний» день.

 

Насправді, вдень ще якось воно терпиться, бо нагальні справи та дії відволікають від болю, а от вночі він особливо дає про себе знати. І якщо ви думаєте, що перетерпите, ви помиляєтесь. В рідких випадках, звичайно, бувають такі випадки, але це лише означає, що гострий процес перейшов у хронічну стадію. Зубний біль насправді це сигнал, що є місце гострому процесу і ігнорувати (якщо, звичайно, вдасться) його не можна, бо причина, що його викликала може руйнувати зуб і призвести до незворотніх процесів.
Отже, чому виникає той злощасний зубний біль і що робити.

 

1.Зненацький зубний біль без певної причини. Він виникає і зникає після впливу на зуб холодного чи гарячого, солодкого. Біль короткостроковий. Скоріше за все причиною такого болю є карієс. Потрібно нагадувати, що біль –це вже сигнал до того, щоб записатися до стоматолога?
2.Біль, що виникає без особливої причини, короткотривалий. Скоріше за все це той карієс, що пропустили чи проігнорували дістався до пульпи –нерву зуба.
3.Той самий зубний біль, що посилюється в ночі і на нього мало впливають знеболюючі. Цей вид болю може супроводжуватися набряком в районі щоки, до зубу неможливо доторкнутися. Такий вид болю визваний гострим гнойним абсцесом. Не слід терпіти і зволікати – хутчіш шукайте цілодобову стоматологію. Він не пройде і нікуди не дінеться.

 

Черговий стоматолог проведе огляд, зробить знімок, відтвердить діагноз, точно визначить «хворий» зуб, під анестезією «відкриє його і покладе в нього тимчасові ліки. Щоб зуб заспокоївся і дав вам можливість вже без швидкої але досить терміново пролікувати і зберегти зуб.

 

Причинами цих випадків найчастіше бувають пропущені або недоліковані карієси, пропущені профілактичні огляди або не досить гарний догляд за зубами.

 

Інший вид гострих станів – наслідки стоматологічного лікування. Від недбалого ставлення лікаря до індивідуальної реакції організму на лікування. В будь якому випадку, при стоматологічному лікуванні лікар має попередити, на що звертати увагу, обов’язково маєте дотримуватися всіх рекомендацій і приймати рекомендовані препарати, і в разі непередбачуваних чи нестандартних реакцій невідкладно звертатися до свого стоматолога.

 

Нагадаємо, що ви можете звернутися і в нашу клініку, якщо відчуваєте гострий зубний біль. Наші стоматологи без черги та вагань нанадуть швидку допомогу та полегшать ваш стан. При потребі, проведуть якісне подальше лікування.

 

ІНШІ СТАТТІ

Зубний наліт: у чому небезпека і як вберегтися?

Сьогодні професійна гігієна – найпопулярніша процедура серед пацієнтів, які піклуються про красиву та здорову посмішку. Навіть при дотриманні щоденного домашнього чищення зубів не завжди можна похвалитися ідеальною гігієною порожнини рота. Найчастіше це пов’язано з недотриманням основних гігієнічних правил догляду та наявністю шкідливих звичок, таких як паління. Важливо розуміти, що саме погана гігієна порожнини рота провокує виникнення зубного нальоту та каменю і стає першочерговим чинником захворювань зубів та ясен.

Тож що ж таке зубний наліт і чому він є небезпечним?

Зубний наліт – це скупчення бактерій, які накопичуються на поверхні зуба після вживання їжі та напоїв з барвниками. Позбутися цього скупчення бактерій, так званого м’якого зубного нальоту, можна за допомогою зубної щітки і пасти. Але невдовзі, через кілька годин після чищення зубів, ціла армія різних мікробів знову атакує ротову порожнину. Зубний наліт накопичується не тільки на зубах, а також у міжзубних проміжках. Небезпечним є те, що бактерії, які містяться в зубному нальоті, виділяють кислоту, а вона здатна руйнувати емаль зуба.

Застарілий зубний наліт твердіє і перетворюється на зубний камінь, що призводить в подальшому до розвитку карієсу, захворювань ясен та навіть втрати зубів у запущених випадках.

Основним та найдієвішим методом запобігання утворення зубного нальоту та зубного каменю є дотримання ретельної гігієни ротової порожнини. Якщо нехтувати правилами домашнього догляду, бактерії скупчуються спочатку на поверхні зуба, а згодом стають небезпечними для всього організму, адже потрапляють до різних органів нашого тіла. До речі, корисний факт: наявність зубного каменю в порожнині рота збільшує ризик інфаркту в 2 рази!

Отже, виділимо такі важливі поради по догляду за порожниною рота, які допоможуть уникнути накопичення зубного нальоту та зубного каменю:

Чистити зуби за допомогою зубної щітки (мануальної чи електричної) та зубної пасти протягом 2-3 хвилин двічі на день.
Змінювати зубну щітку або насадки до електричної зубної щітки кожні 3 місяці.
Використовувати міжзубні йоршики та флоси для очищення міжзубних проміжків.
Не забувати про чистку язика.
Користуватися іригатором.
Додатково застосовувати ополіскувач для покращення ефекту чищення.
Дотримуючись цих неважких, але таких корисних порад, можна запобігти накопиченню зубного нальоту та зубного каменю на поверхні зубів. А це являється найкращою профілактикою стоматологічних захворювань.

Також важливо не забувати про професійну гігієну ротової порожнини в стоматологічному кріслі. Лікар-стоматолог проводить комплекс заходів, направлених на попередження розвитку карієсу та захворювання ясен.

У нашій клініці професійна гігієна ротової порожнини включає такі 6 етапів:

Зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвуку.
Зняття м’якого зубного нальоту з використанням повітряно-абразивної системи Air-flow.
Полірування зубів пастою.
Чищення міжзубних проміжків (флосинг).
Флюоризація зубів.
Навчання індивідуальній гігієні ротової порожнини – лікар разом з пацієнтом підбирає всі необхідні засоби і предмети гігієни за показаннями, а також удосконалює навички їх використання.
Професійне чищення рекомендовано обов’язково проводити раз в півроку, а при наявності у пацієнтів брекетів чи імплантів – раз в 3 місяці. При відтягуванні чистки, цей процес може бути більш тривалим по часу та супроводжуватись неприємними відчуттями.

Пам’ятайте, що інвестування в професійну гігієну – це суттєве заощадження грошей у майбутньому.

Сяйте своєю красивою та здоровою посмішкою разом з нами!

З турботою про Вас, ViLiDA!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Наше обладнання

Наша гордість – це наші стоматологи найвищої категорії, з великим практичним досвідом та високим рівнем професіоналізму. Але не меншу гордість ми відчуваємо за те, що наші спеціалисти мають можливість працювати на найновішому обладнанні від відомих світових виробників.

 

Рентген апарат Veraviewepocs 3D
Високотехнологічний апарат створений розробниками компанії «Morita» (Японія), відомого світового лідера в світі виготовлення стоматологічного обладнання. Veraviewepocs 3D характеризується високою розподільчою можливістю, низьким рівнем радіаційного навантаження, простотою в роботі з зображеннями, швидкістю процесу обробки знімків, високою якістю зображення.

 

Стоматологічні установки Anthos

 

Компанія Anthos (Італія) відома виготовленням прогресивного обладнання для стоматологічних клінік.
Установка Planmeca Intra (Фінляндія) -це дуже ефективний пристрій для проведення внутрішньоротової рентгенографії.

 

Апарат Vector активно застосовується спеціалістами кращих европейських клінік, використовується для очищення пародонтальних каналів та полірування зубних коренів. Завдяки ньому наші стоматологи легко видаляють невеликі та великі пародонтальні кармани.

 

Накінечник Prophy-Mate фірми Cavo (Німетчина) використвується для видалення відкладень на зубах м’якої консистенції та для полірування поверхні зубів.
Всі накінечники та бори, які використовуються в роботі лікарями клінік Віліда німецького та швейцарського виробництва (накінечники Cavo, бори NTI), що виключає можливість виходу з ладу обладнання під час роботи та мінімізує можливі ускладення при роботі з менш якісними інструментами.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Ендодонтичне лікування зубів:

Ендодонтичне лікування зубів: показанння, протипоказання, види, ефективність, новітні методи (мікроскоп)

 

Ендодонтичне лікування зубів (лікування кореневих каналів) – це кропітлива та досить складна процедура. Але завдяки сучасному стоматологічному обладнанню та новітнім методам роботи маніпуляція стає максимально комфортною як для пацієнта, так і для лікаря-стоматолога.

 

Спочатку з’ясуємо: у яких випадках необхідно проводити ендодонтичне лікування?

 

Лікування системи кореневих каналів зуба проводиться при:

 

Ускладненнях карієсу, таких як пульпіт і періодонтит.

 

Якщо вчасно не пролікувати наявний в порожнині рота карієс, запальний процес поширюється на пульпу зуба, що містить нервові закінчення. При цьому пацієнти мають скарги на гострий пульсуючий біль, що може посилюватись уночі і не відразу минає після припинення дії подразників, таких як їжа чи напої. У такому випадку нерв видаляється і система кореневих каналів пломбується.

 

Лікування кореневих каналів необхідно також проводити, коли запальний процес поширюється на періодонт (зв’язковий апарат зуба) і виникає захворювання, що називається періодонтит. Найхарактернішими скаргами періодонтиту є біль при накушуванні та відчуття, що зуб збільшений в розмірах (зуб наче «виріс»).

 

Показаннями до ендодонтичного лікування є також виникнення гранульоми чи кісти. Найчастіше причиною їх виникнення є інфекція в системі кореневих каналів, яка поширюється за межі кореня в навколишні тканини. З’являються скарги на почервоніння і набряк ясен, біль при накушуванні.
Лікування кореневих каналів проводиться і при підготовці зуба до протезуванння. Перед покриттям зуба коронкою проводиться депульпація (видалення нервів).
Протипоказаннями до ендо лікування є:
Неможливість відновлення зуба.
Відсутність доступу до кореневих каналів.
Вертикальний перелом зуба.

 

Для того, щоб не боятись процесу лікування каналів, розглянемо послідовність виконання маніпуляцій при цій процедурі у нашій клініці:

 

1.Рентгенографія зуба перед початком лікування (для визначення кількості каналів у зубі, планування ендодонтичного втручання).
2.Знеболення.
3.Ізоляція місця проведення лікування від слини.
4.Забезпечення доступу до системи кореневих каналів.
5.Механічна обробка системи кореневих каналів (з використанням спеціальних «файлів»). Рентгенографія зуба з інструментом у кореневому каналі для правильного визначення його довжини.
6.Медикаментозна обробка з метою зменшення кількості бактерій, очистити інфіковані тканини.
7.Пломбування системи кореневих каналів термопластичною гутаперчею за допомогою сучасної системи обтурації Obtura.
8.Пломбування зуба фотополімерним матеріалом.
9.Контрольна рентгенографія.
10.Пломбування зуба фотополімерним матеріалом.

 

Для досягнення максимально успішних результатів лікування стоматолог використовує під час процедури мікроскоп, що дозволяє якісно пролікувати навіть найскладніші випадки. Оптичне збільшення допомагає краще оглянути анатомію зуба, контролювати свої дії в кореневих каналах на всіх етапах виконання процедури. Завдяки цьому зменшується відсоток можливих ускладнень після проведеного лікування. Сучасна стоматологія передбачає обов’язкове використання мікроскопа під час ендодонтичного лікування зубів для отримання ефективного результату.

 

Пам’ятайте, що краще вчасно пролікувати зуб, ніж у майбутньому його втратити!

ЧИТАТИ ДАЛІ