Щаслива та людина, котра ні разу в житті не чекала на настання ранку та можливість отримати стоматологічну допомогу при зубному болі. Зубний біль вважається одним із найсильніших, що важко переноситься, і досить важко усувається за допомогою медичних препаратів в домашніх умовах. І як би ви не слідкували за здоров’ям своїх зубів, нажаль, бувають випадки, коли настає той самий «чорний» день.

 

Насправді, вдень ще якось воно терпиться, бо нагальні справи та дії відволікають від болю, а от вночі він особливо дає про себе знати. І якщо ви думаєте, що перетерпите, ви помиляєтесь. В рідких випадках, звичайно, бувають такі випадки, але це лише означає, що гострий процес перейшов у хронічну стадію. Зубний біль насправді це сигнал, що є місце гострому процесу і ігнорувати (якщо, звичайно, вдасться) його не можна, бо причина, що його викликала може руйнувати зуб і призвести до незворотніх процесів.
Отже, чому виникає той злощасний зубний біль і що робити.

 

1.Зненацький зубний біль без певної причини. Він виникає і зникає після впливу на зуб холодного чи гарячого, солодкого. Біль короткостроковий. Скоріше за все причиною такого болю є карієс. Потрібно нагадувати, що біль –це вже сигнал до того, щоб записатися до стоматолога?
2.Біль, що виникає без особливої причини, короткотривалий. Скоріше за все це той карієс, що пропустили чи проігнорували дістався до пульпи –нерву зуба.
3.Той самий зубний біль, що посилюється в ночі і на нього мало впливають знеболюючі. Цей вид болю може супроводжуватися набряком в районі щоки, до зубу неможливо доторкнутися. Такий вид болю визваний гострим гнойним абсцесом. Не слід терпіти і зволікати – хутчіш шукайте цілодобову стоматологію. Він не пройде і нікуди не дінеться.

 

Черговий стоматолог проведе огляд, зробить знімок, відтвердить діагноз, точно визначить «хворий» зуб, під анестезією «відкриє його і покладе в нього тимчасові ліки. Щоб зуб заспокоївся і дав вам можливість вже без швидкої але досить терміново пролікувати і зберегти зуб.

 

Причинами цих випадків найчастіше бувають пропущені або недоліковані карієси, пропущені профілактичні огляди або не досить гарний догляд за зубами.

 

Інший вид гострих станів – наслідки стоматологічного лікування. Від недбалого ставлення лікаря до індивідуальної реакції організму на лікування. В будь якому випадку, при стоматологічному лікуванні лікар має попередити, на що звертати увагу, обов’язково маєте дотримуватися всіх рекомендацій і приймати рекомендовані препарати, і в разі непередбачуваних чи нестандартних реакцій невідкладно звертатися до свого стоматолога.

 

Нагадаємо, що ви можете звернутися і в нашу клініку, якщо відчуваєте гострий зубний біль. Наші стоматологи без черги та вагань нанадуть швидку допомогу та полегшать ваш стан. При потребі, проведуть якісне подальше лікування.

 

ІНШІ СТАТТІ

Гранульоми і кісти: що це, види лікування

Гранульома – це стоматологічне захворювання, при якому в основі кореня зуба утворюється невеликий гнійний мішечок (до 5 мм), що складається з гранулярноъ тканини. Гнійний мішок оточується фіброзною капсулою, що з’єднується з верхівкою кореня зуба.

При відсутності своєчасного лікування гранульоми, захворювання прогресує і перетворюється в кісту. Кіста являє собою фіброзне утворення, в якому містяться мертві клітини. Згодом кіста здатна розростатися, що в свою чергу може привести до утворення нориці, що повністю з’єднує кісту з яснами. Лікування нориці дуже важке і тривале, тому краще не доводити проблему до цієї стадії і лікувати її при перших ознаках утворення гранульоми.

Гранульома і кіста – симптоми

Основний симптом утворення гранульоми або кісти – це гострий біль. Однак трапляється так, що ці захворювання не супроводжуються ніякими хворобливими відчуттями або іншими симптомами. Зовнішні ознаки зубів і ясен можуть ніяк не видавати наявність гранульоми або кісти. Пацієнт може навіть не підозрювати про те, що у нього розвинулася велика кіста, через що лікування буде проводитися вже на запущеній стадії.

Іноді буває так, що людина захворює застудою, грипом, або іншими запальними станами, при яких імунна система послаблюється, і гранульома або кіста різко дають знати про себе. Супроводжується це нестерпним болем в ураженій ділянці, підвищенням температури тіла, збільшенням лімфовузлів і загальним станом слабкості всього організму. Часто також спостерігається запаморочення, головний біль і різь в очах. В окремих випадках з’являється  набрякання ясен, і навіть потемніння ураженого зуба.

Методи лікування гранульоми і кісти

Способи лікування гранульоми і кісти бувають різними і індивідуально підбираються залежно від складності захворювання:

  1. Терапевтичний метод

Пацієнту на початковій стадії захворювання можна призначати курс антибіотиків, здатних вбити бактерії, що провокують запалення. Даний метод лікування в більшості випадків дозволяє зберегти пошкоджений зуб, так як здійснюється своєчасно.

  1. Безопераційний метод

Безопераційне лікування передбачає застосування спеціальних медикаментозних препаратів, які вводяться безпосередньо в ділянку утворення гранульоми через розсверлений канал зуба. Даний спосіб лікування дозволяє повністю очистити кореневі канали від інфекції і зберегти пошкоджений зуб. Також проводиться лікування під мікроскопом, що дозволяє добитися максимальної точності при введенні препарату в пошкоджену область зуба.

  1. Хірургічний метод

До хірургічного лікування вдаються вже в важких,  запущених випадках, а також коли кістозні утворення знаходяться в важкодоступній ділянці ясен. Під час лікування проводиться резекція, після чого ставиться особливий дренажний пристрій, що дозволяє прибрати накопичившийся гній. Далі здійснюється хірургічне втручання одним з двох способів: гемісекція, що припускає видалення кореня зуба, або цистектомія – видалення ушкодженої верхівки зубного кореня і самого новоутворення.

Якщо занадто запустити захворювання, стоматолог може прийняти рішення видаляти уражений зуб повністю. Зберегти зуб не вийде в ряді випадків, до яких відносять:

  • Істотне руйнування ураженого зуба;
  • Відсутність сенсу взагалі залишати зуб на місці при узгодженому ортодонтичному або ортопедичному лікуванні;
  • Наявність безлічі проколів (перфорації) зубного кореня, або ж їх великий розмір;
  • Утворення вертикальних тріщин зуба або кореня;
  • Утворення пародонтальної кишені, через яку інфекція проникає всередину .
ЧИТАТИ ДАЛІ
Видаляти чи лікувати

За спостереженнями наших стоматологів всі пацієнти діляться на дві великі категорії: перші будь за що бажають зберегти навіть безнадійний зуб, другі – готові за найменшої проблеми видалили і забути, адже лікувати дорого і якщо вже пошкоджений зуб, то видалити та й годі.
То що ж правильніше, видаляти чи лікувати?

 

Правильної та однозначної відповіді не існує, бо всі ми різні і зуби в нас різні і ситуації різні.

Спробуймо розібратися разом:

1.Ситуація 1: пошкоджено молочний зуб. Більшість батьків вважають, що краще видалили, адже це ж молочний зуб, він і так випаде. Навіщо лишній раз дитині ці стреси. Насправді, дуже важливо для подальшого розвитку зубного ряду максимально зберегти молочні зуби до моменту їх природньої зміни. Молочний зуб тримає місце для постійного і якщо його видалити передчасно, то інші зуби можуть рухатися на вільне місце і зовсім не захотіти поступитися ним для постійного зуба. Як наслідок, постійний зуб виросте там де йому заманеться, а не там де потрібно. Тож готуйте дитину до лікування і вчасно лікуйте молочні зуби. Майте на увазі, що карієс молочних зубів прогресує дуже швидко і зволікати не варто, бо може бути пульпіт. А, враховуючи, вік дитини, лікування може бути не тільки неприємним, а ще й дуже стресовим. Щоб не дійти до карієсу ви, як батьки, маєте два дієвих інструменти: правильна гігієна від початку появи зубів та профілактичний огляд стоматолога раз на пів роки, а можливо і частіше, якщо ви знаєте, що зуби схильні до карієсу.

 

2.Ситуація 2: потрібно вирівнювати зуби і для цього треба звільнити місце. Зазвичай, в такому випадку видаляють зуби мудрості. Інколи ситуація потребує видалення інших зубів, але це все дуже індивідуально. В такому випадку разом з ортодонтом зважте всі за та проти, опираюсь на прогнозний майбутній результат. Інколи, задля ефективного лікування потрібно жертвувати зубами.

 

3.Ситуація 3: звичайний зуб пошкоджено карієсом дуже сильно. Такі випадки мають найбільше протиріч. Одні стоматологи до останнього боротимуться за ваш зуб, інші відразу будуть рекомендувати видалення і подальшу імплантацію. Вирішувати вам, але перед прийняттям рішення зважте всі за та проти. Адже свій зуб завжди краще імлантата. Але якщо його спасіння неадекватне по вартості чи вкладеним зусиллям, то можливо краще відразу спростити собі життя. В такому випадку ми порадимо вам консультації у декількох стоматологів різних спеціальностей. І ще маєте знати, що гарантій на «приречений» зуб ніхто не дає, і можна дуже довго витратити часу на його спасіння і так нічого не добитися.

 

4.Ситуація 4: зуби мудрості. Вони завжди виділяються своїми «історіями» на фоні інших зубів. Більшість стоматологів вважає, що їх потрібно видаляти без вагань. Але ми вам радимо наступне, якщо зуб мудрості не прорізався, не турбує, не заважає іншим зубам – хай собі буде. Якщо ж він впливає на зубний ряд, росте неправильно, або прорізався і не приймає участі у жуванні – видаляйте і не шкодуйте. Пам’ятайте, що у більшості випадків зуби мудрості не лікуються, бо їх розміщення дуже заважає це робити ефективно. До того ж вони часто бувають «проблемними» саме через те, що не приймають участі у жувальному процесі. Але є окремі випадки, коли через будову щелепи зуби мудрості виконують повноцінну «зубну» функцію, то ж їх видалення лише додасть проблем.
5.Ситуація 5: травми зуба. В таких випадках рішення приймається на основі клінічної картини. Якщо можна спасти зуб –треба спасати, якщо він розкришився, треба діставати всі частини і переконатися, що вони не залишилися в тканинах.

 

Ми розглянули найбільш часті випадки, що можуть статися з вашими зубами. Сподіваємося, що у вас не буде складного вибору, лише можемо додати, що слідкуйте за зубами і не доведеться їх видаляти. Але якщо вже так сталося, обирайте хірургів нашої стоматології і памя’тайте, що залишати місце втраченого зуба вільним не можна (окрім зуба мудрості), адже вільне місце може негативно вплинути як на сусідні зуби так і на весь зубний ряд. А зайві проблеми вам точно ні до чого.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Видалення зуба: як проходить підготовка до видалення зуба?

Видалення зуба – це хірургічна операція, при якій шляхом механічного впливу за
допомогою спеціального стоматологічного інструменту здійснюється розсічення,
розшарування і розрив м’яких тканинних структур, в результаті чого зуб витягується з
альвеолярної лунки.
У стоматологічній практиці є конкретні показання, які визначають необхідність
видалення зуба. Головне завдання полягає в запобіганні розвитку запального процесу,
втрати розташованих поруч зубів, а також загального зараження організму.

Які зуби видаляють?

Операція з видалення зуба показана при наступних станах:

● виправлення аномалій прикусу, коли певні зубні одиниці заважають іншим, а
також перед установкою ортодонтичного апарату (видалення зуба мудрості);
● неправильне розташування коронки, що призводить до травматизації поверхні
щоки або язика;
● гнійні утворення (кіста на верхівці кореня, флюс);
● рухливість зуба 3 або 4 ступенів;
● значне ураження тканин пародонту;
● пульпіт в запущеній стадії;
● перелом зуба;
● повне руйнування коронки та кореня.

Остаточний вердикт про доцільність видалення зуба стоматолог приймає в ході огляду
і діагностики за допомогою рентгена. Якщо є навіть мала ймовірність відновлення,
фахівець буде вдаватися до зубозберігаючого підходу, який є основою
стоматологічного лікування.
В ході діагностики може бути прийнято рішення про необхідність такої процедури, як
резекція верхівки зуба. Це також хірургічна процедура, в ході якої з верхівки кореня
зуба видаляються вогнища поширення інфекції. Простіше кажучи, вогнище хронічної
інфекції розкривають, вичищають, зрізають, дезінфікують і після цього ставлять
пломбу на верхівку кореня. Головне завдання резекції – збереження цілісності та
функціональності зуба.

Як проходить підготовка до видалення зуба?

Оскільки екстракція зуба є хірургічним втручанням, до процедури треба серйозно
підготуватися. Тільки так можна буде безпроблемно перенести всі маніпуляції з
мінімальним ризиком виникнення ускладнень. На підготовчому етапі слід зробити
рентген, який дозволяє побачити форму і розмір коренів зуба, а також визначити
локалізація вогнищ запалення. При виявленні запальних процесів буде призначено попереднє лікування. Видалення зуба у стоматології буде проводитися тільки після
купірування запалення.
За пару годин до операції пацієнту рекомендується провести премедикацію з
використанням заспокійливих засобів, які допоможуть посилити ефективність місцевої
анестезії. За добу-дві перед видаленням варто відмовитися від вживання алкоголю.

Як здійснюється видалення зуба?

Операція видалення зуба займає в середньому 5-20 хвилин (без урахування дії
анестезії) і проходить в кілька етапів:
1. Введення місцевих знеболювальних препаратів;
2. Відділення ясен від коронкової частини зуба, щоб уникнути випадкового
травмування слизових;
3. Розхитування і видалення хворого зуба за допомогою спеціального інструменту.
Якщо у зуба криві коріння, коронка попередньо розпилюється на фрагменти для
їх видалення по частинах;
4. Очищення лунки при наявності осколків;
5. Обробка антисептиком;
6. Лунка після видалення зуба притискається тампоном або робиться зшивання
ясен в разі необхідності.

Видалення ретинованого зуба мудрості
Видалення ретинованих зубів – вкрай складна хірургічна операція. Вона передбачає
видалення зуба, який лише частково прорізався над яснами (в середньому на третину)
або зовсім не прорізався, але продовжує рости в неправильному напрямку під окістям.
Дана процедура здійснюється за допомогою посиленої анестезії, бо є більш
травматичною і болючою. Видалення зуба мудрості починається з надрізу ясен в точці
проведення операції, після чого здійснюється розпилювання видимої зубної тканини та
фрагментація зуба на частини для подальшого видалення. Після видалення зуба
вивільнена альвеолярна лунка обробляється антисептиком і вшивається.

ЧИТАТИ ДАЛІ