Протезування є надійним способом відновлення функціональної цінності зубів та їх естетичних якостей. Дана стоматологічна процедура складається з багатьох послідовних маніпуляцій, які виконуються протягом кількох візитів до стоматолога-ортопеда.

 

Розглянемо, які саме етапи включає протезування зубів у сучасній стоматологічній практиці.

 

Перш за все, важлива ретельна діагностика ротової порожнини: лікар визначає стан ясен, кісткової тканини, наявність чи відсутність зубних відкладень, карієсу або його ускладнень. Також стоматолог звертає увагу на пропорційність частин обличчя та досліджує функцію скронево-нижньощелепного суглоба. Спочатку лікар оцінює візуально, а потім призначає додаткові методи обстеження, такі як ортопантомографію (панорамний знімок зубів обох щелеп) або комп’‎ютерну томографію. Важливим є також ретельний збір анамнезу пацієнта з приводу наявності специфічних чи неспецифічних захворювань, алергічних реакцій.

 

Після проведення діагностики та постановки діагнозу переходимо до наступного етапу: вибір методу протезування та складання плану лікування. Ортопедична конструкція обирається за певними показаннями, а також побажаннями пацієнта та його фінансовими можливостями. Зубне протезування загалом поділяється на два види: знімне та незнімне. Незнімне охоплює такі види конструкцій як вкладка, коронка, вінір, мостоподібний протез. Знімне протезування включає протези (акрилові, нейлонові, бюгельні).

 

Перед постановкою ортопедичних конструкцій бажано провести санацію порожнини рота, а саме: спланувати професійну гігієну ротової порожнини, пролікувати карієс та його ускладнення, усунути наявне запалення ясен.

 

Наступний етап – ортопедичний. Стоматолог знімає відбитки зубів, визначає центральне співвідношення щелеп для того, щоб виготовлена конструкція була стабільною у порожнині рота, повноцінно відновлювала жувальну ефективність та не порушувала мовну функцію.

 

Одним з найважливіших етапів протезування є препарування зубів. Методика препарування визначається залежно від обраної конструкції. Мінімальне препарування зубів передбачене при виготовленні вінірів.

 

Пацієнт разом з лікарем-ортопедом обирає колір майбутньої ортопедичної конструкції при природному денному освітленні, порівнюючи з наявними в порожнині рота власними зубами, а також враховуючи профіль обличчя, колір шкіри.

 

Під час цього візиту лікар виготовляє тимчасові конструкції, які відновлюватимуть жувальну функцію зубів, а також демонструватимуть дизайн майбутньої посмішки.

 

Під час наступного відвідування стоматолога проводиться оцінка якості виготовленої в лабораторії коронки чи протезу, примірка в порожнині рота. І лікар, і пацієнт повинні бути задоволені функціональними та естетичними якостями ортопедичної конструкції. Лише після цього проводиться заключний етап: фіксація в порожнині рота.
Завжди слід попереджати пацієнта про адаптаційний період, що полягає у звиканні до нової конструкції в роті. Проявляється відчуттям дискомфорту в ротовій порожнині, підвищенням слиновиділення, порушенням дикції. Якщо конструкція призначена за показаннями та правильно виготовлена, неприємні відчуття зникають за досить короткий проміжок часу. Дуже важливо, щоб пацієнт був психологічно налаштований на швидку адаптацію.

 

Спеціалісти нашої клініки завжди відповідально ставляться до діагностики та вибору необхідної ортопедичної конструкції. Лікарі допомагають відновити здоров’‎я та красу Вашої посмішки!Сяйте своєю посмішкою разом з нами!

 

З турботою, стоматологічна клініка ViLiDA!

ІНШІ СТАТТІ

Лікування іноземних пацієнтів в клініках Віліда

Ми раді вітати в наших клініках пацієнтів з різних країн. Європейська якість матеріалів, лікування та обслуговування, а також значно нижча вартість навіть з урахуванням витрат на переліт та проживання забезпечують постійний потік пацієнтів. ЧОму вам вигідно лікувати зуби в наших клініках:

 

Низька вартість, висока якість лікування відносно більшості країн. Наші спеціалісти вважаються одними з найкращих в світі. Ми використовуємо обладнання світових виробників, сертифіковані та якісні матеріали від надійних постачальників. Наші стоматологи проходять стажування та навчання у найкращих світових експертів.

 

Гарантія безпеи лікування. Ми гарантуємо повну стерильність та чистоту в наших клініках, постійне достимання санітарно-гігієнічних норм. Також ми надаємо гарантії на низку стоматологічних послуг.

 

Ми використовуємо в лікуванні європейські протоколи та пропонуємо нашим пацієнтам найкраще рішення їх стоматологічних проблем.

 

Ми турбуємося про вас, тому окрім стоматологічного лікування у вас буде свій менеджер супроводу, що допомагатиме вам до, під час та після лікування. Наш персонал володіє іноземними мовами, тож ви не будете відчувати будь-які перешкоди. Також ми можемо порадити вам готель, рансфер, надати гіда, перекладача чи скласти культурну програму перебування в Києві- культурній столиці України з величезним історичним насліддям.

 

Ми прймаємо як готівковий та і безготівковий розрахунок, надаємо документи для страхових компаній.
Для вашої зручності, перед поїздкою ми домовляємося про всі моменти вашого перебування в Києві: погоджуємо попередній план лікування (для цього вам необхідно буде надіслати панорамний знімок на пошту клініки -контакти дивіться нижче) необхідний трансфер, рівень готелю, кількість та терміни ваших візитів до клініки, а також довготривалість перебування.
Також ви можете отримати безкоштовну консультацію щодо лікування та перебування в Києві у нашого представника на Кіпрі: +35795129336, Вікторія
Задати питання безпосереньо клініці за телефонами чи по Viber: +380633800600
За запитом на пошту ви можете отримати повний прайс на наші послуги, а також надіслати панорамний знімок для складання попереднього плану лікування: vilidadent@gmail.com
Деякі наші ціни на стоматологічні послуги:
Професійна чистка зубівв: 45 евро
Фотополімерна плома: від 28 евро
Реставрація фронтального зуба: від 45 евро
Відбілювання системою Magic Smile: від 100 евро
Металокерамічна коронка: від 200 евро
Вінір: від 255 евро
Бюгельний протез: від 275 евро
Імплант One Q: від 330 евро
Імплант Biohorizons: від 700 евро
Імплант Strauman: від 1000 евро
Окрім стоматологічних послуг за вашим бажанням в перервах між лікуванням можете скористатися послугами нашого косметологічного кабінету:
Мезотерапія від 13 евро
Ботокс від 40 евро
Гіалуронідаза від 34 евро
SMAS ліфтинг Ultraformer 3 від243 евро
Будемо раді бачити вас в наших клініках! Впевнені, що після візиту ви будете радити нас всім своїм друзям та знайомим!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Види анестезії

Анестезією називають комплекс заходів, метою яких є усунення больових відчуттів при стоматологічному лікуванні. Зараз лікування зубів без болю за допомогою спеціальних препаратів дозволяє людям, які бояться больових відчуттів при стоматологічному втручанні, отримувати якісне лікування без будь-якого психоемоційного хвилювання і стресу. Знеболення дозволяє не тільки пацієнтові розслабитися і перенести лікування набагадто легше, але також дає можливість стоматологу більш якісно і оперативно провести всі необхідні маніпуляції, не заспокоюючи при цьому хворого.

Які бувають види анестезії?

З моменту, коли ефір вперше став використовуватися як препарат для загального наркозу, медицина зробила крок далеко вперед. Сучасні стоматологічні клініки використовують різні види анестезії, які підбираються виходячи з проблеми, яка присутня у пацієнта, а також складності її лікування. Також анестезія може використовуватися за бажанням пацієнта навіть у тих випадках, коли в цьому немає особливої необхідності (за винятком медичних протипоказань).

Існує три основних види анестезії, які використовуються в стоматологічному лікуванні. Розглянемо кожен з них детальніше, щоб з’ясувати плюси і мінуси в тих чи інших випадках.

1. Місцева анестезія

При даному виді знеболювання анестетик вводиться в м’яку тканину ясен, а також в кістку або окістя. За рахунок цього досягається точкове знеболювання в тому місці, де буде здійснюватися лікування. Такий вид анестезії може здійснюватися безпосередньо стоматологом.

Плюси:

У 95% випадків, при яких необхідно здійснювати амбулаторне стоматологічне лікування, підходить саме місцева анестезія;
Даний метод знеболення вважається найбільш щадним щодо медикаментозного навантаження на організм;
Місцева анестезія доступна за ціною.
Мінуси:

Короткочасні больові відчуття при введенні голки шприца з анестетиком;
Може знадобитися кілька уколів для повного усунення болю (залежить від індивідуальних особливостей організму);
Така анестезія має локальну дію і не впливає на свідомість пацієнта.
2. Наркоз (загальна анестезія)

Наркоз – це знеболювання, що досягається шляхом повного відключення свідомості пацієнта за допомогою спеціальних препаратів, при якому відбувається релаксація всіх основних систем організму. Загальний наркоз використовується в разі хірургічного стоматологічного втручання і проводиться тільки спеціальним лікарем анестезіологом-реаніматологом.

Плюси:

Повна відсутність будь-якого болю;
Пацієнт не пам’ятає про проведені маніпуляції після виходу зі стану наркозу.
Мінуси:

Можливий утруднений або тривалий вихід пацієнта зі стану наркозу;
Існує ризик появи ускладнень;
Можливий негативний вплив на дихальну і серцево-судинну системи.
3. Седація

Лікування в медичному сні або седація передбачає використання малої дози седативного медикаментозного препарату, який дозволяє ввести пацієнта в стан легкого сну, завдяки чому виключається компонент страху, а також тривожності або психічного хвилювання.

Плюси:

Мінімальний ризик появи побічних ефектів;
Можливість лікування відразу декількох проблем за одне відвідування стоматолога;
Простий вихід із стану сну;
Системи організму при седації продовжують функціонувати як зазвичай;
У пацієнта повністю відсутня больові відчуття і страх.
Найчастіше, коли йдеться про стоматологічне лікування під наркозом, передбачається саме седація. Даний метод дуже популярний у стоматологів, так як дає можливість максимально нешкідливо і комфортно здійснювати будь-які медичні маніпуляції і майже не має недоліків.

Види седації

1. Поверхнева

Цей різновид лікування в медичному сні найчастіше застосовується в амбулаторній практиці. Метод заснований на контрольованому і безперервному введенні пацієнту анестетика внутрішньовенно. При цьому людина залишається в свідомості і здатна виконувати прохання стоматолога, однак вона знаходиться в розслабленому стані, при якому повністю відсутні страх, тривожність, а всі проведені маніпуляції сприймаються спокійно.

2. Глибока

Доза препарату збільшується, і пацієнт вводиться в стан сну. При глибокій седації больові відчуття не вимикаються повністю, тому додатково використовують місцеву анестезію. Даний метод анестезії схожий із загальним наркозом, однак у нього менше протипоказань і побічних ефектів – глибока седація переноситься організмом набагато простіше і без наслідків, на відміну від наркозу.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Стоматологія для майбутніх мам ( стоматологічна підготовка до вагітності )

Хороша підготовка до вагітності не менш важлива, ніж власне благополучний перебіг вагітності. Жінка повинна заздалегідь впевнитись в тому, що в змозі забезпечити задовільні умови існування для плода. Відомо, що вагітність використовує значні ресурси організму майбутньої мами, тому необхідно підтримувати оптимальний стан здоров’я, включаючи належний догляд за порожниною рота. Усі стоматологічні проблеми краще вирішити до зачаття малюка, адже, відвідуючи лікаря-стоматолога завчасно, ви піклуєтесь і про своє здоров’я, і про здоров’я майбутньої дитини.

Сьогодні ми поговоримо про стоматологічну підготовку пацієнток жіночої статі до такого важливого періоду в їх житті.

Перш за все, важлива санація ротової порожнини. Санація – це комплекс лікувально-профілактичних заходів, направлених на «оздоровлення» порожнини рота і попередження стоматологічних захворювань. Якщо в ротовій порожнині майбутньої мами наявні зубні відкладення, каріозні порожнини або чинники ризики їх виникнення, це означає, що там наявні осередки інфекції, з яких мікроорганізми можуть поширюються по всьому організму. Також доведений факт, що карієс і захворювання пародонту можуть загострюватися під час вагітності. Пов’язують це, по-перше, зі зміною гормонального фону жінки, а, по-друге, зі змінами харчових смаків. Адже, всім відомо, вагітні нерідко люблять поласувати «солоденьким», що негативно впливає на стан емалі та провокує виникнення карієсу.

Як наслідок, можливі ускладнення вагітності та негативний вплив на розвиток зубів у дитини. Якщо ж займатися профілактикою під час планування вагітності, цих неприємностей можна уникнути.

Отже, на початку стоматологічної підготовки до вагітності рекомендується зробити панорамний знімок зубів для того, щоб повністю оцінити ситуацію в ротовій порожнині та спланувати лікування.

Подальші маніпуляції, за необхідності, полягають у наступному:

професійна гігієна порожнини рота (лікар-стоматолог проводить комплекс заходів, направлених на попередження розвитку карієсу та захворювання ясен, а також підбирає усі необхідні засоби і предмети домашньої гігієни за показаннями, удосконалює навички їх використання);
лікування зубів з вогнищами запалення – карієс, пульпіт, періодонтит;
заміна старих неякісних пломб, адже існує ризик розвитку вторинного карієсу під ними;
обстеження стану ясен
* під час вагітності розповсюдженим є діагноз «гінгівіт вагітних», для якого характерні такі симптоми як почервоніння, набряклість, кровоточивість ясен, біль під час чищення зубів, неприємний запах з рота, збільшення ясен в розмірі; виникає внаслідок змін гормонального фону жінки, тому здоров’ю ясен треба приділити окрему увагу;

видалення зубів та коренів зубів, які не вже не врятувати терапевтичним та ортопедичним лікуванням.
До того ж лікування до вагітності викликає менше стресу та хвилювання, ніж будь-які медичні маніпуляції у жінки в положенні.

Стоматологія «ViLiDA» пропонує сучасні методи діагностики та лікування. Лікарі нашої клініки грамотно проконсультують та спланують лікування в період підготовки до вагітності для того, щоб уникнути будь-яких ускладнень у майбутньому. Якщо приділити більше уваги стоматологічному здоров’ю до такого особливого та специфічного етапу життя, з’являється більша ймовірність того, що жінка матиме змогу насолоджуватись цим прекрасним періодом, а не думати про те, куди звернутися за стоматологічною допомогою.

З турботою про Вас і Ваших майбутніх малюків, ViLiDA!

ЧИТАТИ ДАЛІ