Імплантація зубів – хірургічний метод відновлення втраченого зуба. Ця хірургічна процедура необхідна не лише для естетичного вигляду посмішки, але я для збереження здоров’я сусідніх зубів.
Успішна імплантація – це не тільки досвід та робота спеціаліста, який проводить операцію, але й відповідальність пацієнта, який повинен дотримуватися усіх рекомендацій лікаря в період реабілітації.

 

Спеціалісти нашої клініки розробили для Вашого комфорту дуже зручну пам’ятку, яка допоможе Вам пережити реабілітацію та швидко повернутися в звичайний режим.

Що не можна робити відразу після операції:

 

Гігієна ротової порожнини

Правила харчування

 

Після операції Ви відчуєте слабкість та втому. Тому рекомендуємо, щоб хтось зі знайомих або близьких супроводжував Вас. Не забувайте прикладати холодні компреси в перші 3 години після операції. На 10-15 хвилини з інтервалом 20-30 хвилин. Це допоможе зменшити набряки.

 

 

Коли варто звернутися до лікаря:

 

Обов’язково дотримуйтеся усіх рекомендацій, назначених лікарем. Приймайте ліки, які виписав Вам спеціаліст. Слідкуйте за своїм самопочуттям: контролюйте набряки, температуру тіла, кровоточивість у зоні втручання. У разі будь-яких ускладнень терміново зверніться до лікаря.

 

Не забудьте прийти на профогляд через 3-4 місяці після операції, а потім – кожні півроку.

 

ІНШІ СТАТТІ

Правильний прикус – це який? На що впливає прикус, його види та методи лікування.

Прикус – це функціональний стан зубів щодо співвідношення нижньої і верхньої зубних дуг в той момент, коли щелепи щільно змикаються.

 

Правильним називають прикус, коли щелепи змикаються так, що верхній зубний ряд перекриває нижній на третину, в той час як зуби взаємодіють один з одним таким чином, при якому зуби-антагоністи чітко змикаються між собою. Серед інших ознакою правильного прикусу можна виділити:

  • Відсутність мовних порушень і жувальних функцій;
  • Відсутність проміжків між сусідніми зубами в одному ряду;
  • Умовна лінія розділяє обличчя навпіл, проходячи чітко між центральними різцями верхньої і нижньої щелепи.

Які існують види прикусу?

У ортодонтії визначають дев’ять різновидів прикусу, з яких тільки чотири вважаються варіантами норми, а інші п’ять – патології.

До нормальних різновидів прикусу відносять:

  1. Прямий – ріжучі краї зубів змикаються стик в стик;
  2. Прогенічний – верхній зубний ряд трохи висунутий вперед, щодо положення нижнього;
  3. Біпрогенічний – зуби незначно відхилені вперед;
  4. Ортогнатичний – еталонний правильний прикус, коли верхній зубний ряд прикриває нижній не більше ніж на 1/3.

Варто зазначити, що прямий прикус буде вважатися нормальним, якщо у людини відсутні проблеми і патології змикання зубних рядів, а також будь-які дискомфортні відчуття.

Якщо відвідувати стоматолога нерегулярно, виявити аномалії прикусу самостійно можна лише на пізніх стадіях. Неправильний прикус може бути врождений і набутий. Порушення прикусу найчастіше відбувається в процесі росту і розвитку зубощелепної системи, починаючи з дитячого віку. Однак і у дорослих подібні патології можуть розвинутися по ряду причин, таких як травма або видалення якогось із зубів.

На наявність патологій прикусу насамперед вказують такі ознаки, як випинання будь-якої з щелеп, а також відсутність стику між ріжучими краями.

Серед патологічних порушень прикусу виділяють наступні:

  1. Перехресний – щелепи перекривають одна одну нерівномірно з боків зубного ряду або спереду;
  2. Відкритий – між зубними рядами утворюється щілина;
  3. Глибокий – верхній ряд зубів перекриває нижній більше ніж на половину;
  4. Мезіальний – нижній зубний ряд істотно видається вперед, щодо положення верхнього;
  5. Дистальний – верхній ряд зубів надмірно висувається вперед, щодо положення нижнього.

На що впливають патології прикусу?

Аномальні порушення прикусу часто призводять до проблем з вимовою, вад зовнішності, травмування слизової оболонки порожнини рота і навіть до порушень роботи серцево-судинної системи через недостатній обсяг кисню в крові. Неправильний прикус нерідко супроводжується проблемами з жуванням їжі, через що в шлунок потрапляє їжа великого обсягу, що погано відображається на роботі шлунково-кишкового тракту.

Відсутність лікування неправильного прикусу може привести до:

  • утрудненого дихання- через те, що нижня щелепа зміщується, відбувається звуження дихальних шляхів. Це часто призводить до швидкої стомлюваності, нестачі в мозку кисню і хронічного хропіння;
  • стоматологічні проблеми, серед яких пошкодження щік і язика, пародонтит, утворення важко виліковних вогнищ карієсу, нерівномірне стирання зубної емалі та інше ;
  • порушенням роботи скронево-щелепного суглоба – неможливість повністю закривати або відкривати рот, клацання щелепи та інше;
  • погіршення естетики особи через аномалії розвитку щелеп.

Як лікують різні порушення прикусу?

Лікування прикусу може проводитися при будь-якій з форм порушень за допомогою сучасних ортодонтичних систем, таких як брекети або елайнери. Однак є ряд обмежень можливостей подібних конструкцій, які залежать від особливостей або виду зубної аномалії.

Наприклад, при сильній скупченості зубів не рекомендується установка лінгвальних (або внутрішніх) брекетів. Сучасні елайнери хоч і показують високу ефективність, не завжди здатні впоратися з сильними патологіями так само швидко, як брекети.

Коли у пацієнта спостерігається скелетна форма прикусу, не завжди її можна вилікувати за допомогою ортодонтичних систем. Бувають випадки, коли для корекції положення і розміру щелепи необхідна допомога відразу двох фахівців – хірурга і ортодонта.

Будь-яке порушення прикусу можна ефективно вилікувати, досягнувши стабільного, прогнозованого результату. Відмовляючись від своєчасної ортодонтичної допомоги, пацієнт ризикує ускладнити існуючу проблему, що призведе до підвищення вартості лікування надалі. Стоматологічна клініка «ViLiDa» пропонує безліч рішень для лікування різних видів порушення прикусу, завдяки співпраці з надійними і досвідченими

ЧИТАТИ ДАЛІ
Лікування зубів у вагітних жінок

Сучасна медицина і стоматологія радить підходити до вагітності серйозно і планувати її. Це означає, що майбутня мама має підготувати свій організм до досить тривалих і кардинальних змін у своєму організмі. Ці зміни впливають і на стан ротової порожнини. Бо Вашому малюку потрібно буде багато кальцію і магнію і брати його він буде у Вас. Тому не дивно, що після вагітності та вигодовування малечі майже кожна матуся страждає від захворювань зубів та ясен.

 

В період планування вагітності необхідно пройти повний медогляд ротової порожнини, вилікувати всі джерела інфекції (карієс, запалення ясен тощо), гарно професійно почистити зуби та можливо лікар порадить річні профілактичні заходи для укріплення емалі та насичення організму кальцієм та корисними для зубів мінералами.

 

Під час вагітності добова потреба у кальції зростає у декілька разів, бо це один з основних елементів формування кісток, скелету та зубів майбутньої дитини. Повноцінно без кальцію не можуть сформуватися у дитини м’язи, нервові клітини, волосся, шкіра, внутрішні органи. Добова доза кальцію для вагітної складає 1300 мг. Багато кальцію є в таких продуктах як твердий сир, йогурт, фундук, кисло-молочний сир, молоко, шпинат, броколі, білокачанна капуста, зелена цибуля, тунець. Пам’ятайте, що кальцій засвоюється організмом лише при достатній кількості вітаміну Д. І у всьому має бути міра, бо передозування кальцієм теж не є добрим ні для мами ні для малюка.

 

Які стоматологічні процедури дозволені вагітним жінкам?

 

В першому триместрі варто уникати будь-яких стоматологічних втручань, окрім професійної гігієни. У матуся змінюється гормональний фон, може з’явитися дефіцит кальцію та магнію, що може впливати на захисні функції слини і ротова порожнина стає більш уразливою до розвитку бактерій. Можливі запалення ясен, розвиватися карієс.

 

Якщо потреба у лікуванні зубів з’явилася, це потрібно робити у другому триместрі, коли ще можна всидіти в стоматологічному кріслі і майбутня мама відчуває себе добре.

 

У третьому триместрі неможливість лікування пов’язана з тим, що вагітній не варто довго знаходитись у лежачому чи напівлежачому положенні на спині. А ще нервування вагітної можуть спричинити передчасні пологи чи викидень. Тож ризикувати не варто.

 

Але що робити, коли зуб таки заболів. По перше, не терпіти зубний біль і йти до стоматолога у будь-якому триместрі. Намагатися уникати рентгену, по можливості. Але якщо без нього не можливо визначити діагноз чи встановити який зуб хворий, то обмежитися одним знімком і прикрити живіт вагітної спеціальною накидкою. Хоча сучасні апарати і мають мінімальний вплив на організм, але все ж стоматологи радять користуватися ними вагітним лише в разі термінового лікування.

 

Якщо можна лікувати зуби без анестезії, то краще її не використовувати. Якщо біль нестерпний, то потрібно обирати спеціальні анестетики, дозволені вагітним. Зазвичай, це анестетики без адреналіну. Обов’язково попередьте лікаря про свій стан і упевніться, що лікар використовує саме потрібний Вам анестетик.

 

Хірургічні втручання у вагітних проводяться лише за наявності гострих станів. Це може бути травма зуба чи запалення.

 

Під час вигодовування дитини потреба в кальції зростає ще більше, і саме в цей період мами відчувають значне погіршення стану зубів. Обов’язково дотримуйтесь рекомендацій лікаря щодо вживання кальцію, та якщо необхідно приймайте кальцевмісні вітамінно мінеральні комплекси.

 

І ще раз нагадуємо, що заплановані вагітності та підготовка збереже Ваше здоров’я і допоможе уникнути непередбачуваних ситуацій!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Реставрація зуба чи пломба?

Реставрація зуба чи пломба? – в чому їх різниця?

 

Досить часто наші пацієнти запитують: в чому різниця між реставрацією зубів та пломбуванням, адже, на їх думку, лікувальний процес майже однаковий, а ціна значно відрізняється?

 

Насправді, різниця є і вона досить суттєва.

Пломбування використовується у випадку лікування карієсу чи інших пошкоджень, коли потрібно «закрити» невелику порожнину зуба після вичищення від інфікованих карієсом тканин. Зазвичай, пломбування використовують коли пошкоджена одна третя частина зуба, тобто закрити потрібно невелику дірку.

 

Процедура виглядає наступним чином: лікар добре вичищає пошкоджені ділянки зуба, і за допомогою цементу, до здорових тканин зуба приклеюють пломбувальний матеріал. Його підбирають приблизно однаковим до кольору зуба, щоб пошкодження не було видно. Пломбування роблять для того, щоб зупинити інфікування зуба і не дати йому зруйнуватися. Якщо лікар зробить все правильно і не залишить уражені тканини, то пломба може прослужити довгі роки, але з часом, пломбувальний матеріал може змінити колір і почати відрізнятися від кольору зуба. Тому, коли прийде час, стоматологи рекомендують старі пломби змінювати на нові. До того ж, прогрес не стоїть на місці і до моменту зміни пломби пломбувальний матеріал буде інший- біль новий з іншими властивостями. На сьогоднішній день пломбувальний матеріал може бути різних видів і мати різні властивості, тому, якщо для пацієнта не важлива естетична складова, а, зазвичай, це зуби, яких не дуже видно, використовується пломбувальний метод. Коли ж естетична складова відіграє важливу роль, то доречно використовувати реставрацію зуба. Часто її ще називають художньою.

 

Реставрація тому так і називається, що відновлюється повністю зуб з урахуванням всіх естетичних моментів- кольору, форми, вигинів, боріздок. Це досить кропітка і справді художня робота. Також, реставрацію використовують коли зуб уражений більше ніж на третину, коли є дефекти форми зуба, його кольору. Найчастіше реставрують саме передні –фронтальні –зуби, бо їх найкраще видно при розмові чи посмішці. При реставрації враховуються абсолютно всі характеристики зуба: його колір, форма, прозорість емалі, всі боріздки, заглиблення, виступи, рельєф.

 

Реставрацію можна проводити двома методами: прямий – це коли робота проводиться безпосередньо на зубові в ротовій порожнині. Та непрямий –це коли реставраційна робота робиться в лабораторії по заздалегідь підготовленим відбиткам, і вже готовою кріпиться на підготовлений зуб. При непрямому методі реставрації можна вплинути на колір, змінити форму зуба, виправити невеликі дефекти. Найбільш популярним прикладом непрямої реставрації зубів є встановлення вінірів. Цей спосіб справі дозволяє створювати ідеальні посмішки і шедевральні роботи. Особливістю будь-якої реставрації є максимальна природність – лише наближена до ідеальної посмішка може викликати думку про реставрацію. Ідеальні форми завжди викликали думки про їх неприроднє походження, але яка різниця, коли пацієнт щасливий?

 

ЧИТАТИ ДАЛІ