Імплантація зубів – хірургічний метод відновлення втраченого зуба. Ця хірургічна процедура необхідна не лише для естетичного вигляду посмішки, але я для збереження здоров’я сусідніх зубів.
Успішна імплантація – це не тільки досвід та робота спеціаліста, який проводить операцію, але й відповідальність пацієнта, який повинен дотримуватися усіх рекомендацій лікаря в період реабілітації.

 

Спеціалісти нашої клініки розробили для Вашого комфорту дуже зручну пам’ятку, яка допоможе Вам пережити реабілітацію та швидко повернутися в звичайний режим.

Що не можна робити відразу після операції:

 

Гігієна ротової порожнини

Правила харчування

 

Після операції Ви відчуєте слабкість та втому. Тому рекомендуємо, щоб хтось зі знайомих або близьких супроводжував Вас. Не забувайте прикладати холодні компреси в перші 3 години після операції. На 10-15 хвилини з інтервалом 20-30 хвилин. Це допоможе зменшити набряки.

 

 

Коли варто звернутися до лікаря:

 

Обов’язково дотримуйтеся усіх рекомендацій, назначених лікарем. Приймайте ліки, які виписав Вам спеціаліст. Слідкуйте за своїм самопочуттям: контролюйте набряки, температуру тіла, кровоточивість у зоні втручання. У разі будь-яких ускладнень терміново зверніться до лікаря.

 

Не забудьте прийти на профогляд через 3-4 місяці після операції, а потім – кожні півроку.

 

ІНШІ СТАТТІ

Бруксизм зубів

Бруксизмом називають явище, коли уві сні людина сильно стискує щелепи чи зуби, або ж скрегоче ними.Найчастіше, що в нас бруксизм ми дізнаємося або від близьких, що чують вночі скрегіт зубів, або ; від стоматолога, що каже «у вас підвищена стираємість зубів», або ж можемо здогадатися по болям щелепи зранку.

Як би там не було, але це не природні дії нашого організму і наслідком цього можуть бути:

підвищене стирання зубів, або їх зношуваність;
біль голови;
травми щелепи та зубів навіть до переломів коронкової частини зуба;
підвищена чутливість зубів.
Загалом, нічого приємного. І якщо ви постійно страждаєте на бруксизм, потрібно вживати заходів, щоб не травмувати та не втратити зуби.

Причиною бруксизму лікарі називають стреси, найчастіше це не лише стоматологічна проблема, можна навіть сказати, що бруксизм, це скоріше стоматологічний наслідок, а проблему треба шукати в іншому місці та звертатися до невролога, чи лора. Ще існує така думка, що найчастіше на бруксизм страждають ділові люди, бо саме їх високий ритм життя призводить стресів.

Дуже рідко причиною бруксизму може бути і будова щелепного суглобу або щелепної системи, тож ,яка б не була причина –першочергове завдання її виявити. А далі вже, відповідно до причини підібрати прийнятні методи лікування.

Протягом часу встановлення причини бруксизму та його лікування необхідно захистити зуби від подальшого впливу стискання та скреготу. Для цього можна використовувати спеціальні індивідуально виготовлені капи, що захистять зуби. Такі капи одягаються на ніч. І звичайно, позбавлятися стресів, та причин виникнення бруксизму.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Травма зуба: перша допомога

Зуби, як і інші наші органи можуть травмуватися, здебільшого це трапляється в наслідок дорожньо-транспортної пригоди, бійки чи удару, невдалого падіння, або ж це може бути спортивна травма тощо.

Які б не бути причини, потрібно максимально швидко нівелювати наслідки і намагатися зберегти зуби. Тож найперша порада, якомога швидше дістатися до найближчого стоматолога. Він огляне місце травми і надасть першу стоматологічну допомогу, а далі, за необхідності, відбудеться лікування.

Друга порада, якщо зуб вибитий, чи відкололася його частина – обов’язково візьміть з собою до лікаря. У випадку відколотої частини це допоможе зрозуміти стоматологу, чи можуть бути ще відколоті частини в м’яких тканинах. У випадку з вибитим зубом – його можна спробувати повернути на місце і досить висока ймовірність його приживлення. Єдине що потрібно його правильно транспортувати до лікаря: вибитий зуб необхідно вимити, покласти в будь яку ємність і додати до нього або власну слину, або молоко, в крайньому випадку підійде і вода. Важливо щоб зуб знаходився у вологому середовищі і не висох. Для успішного повернення зуба на місце дорога кожна хвилина, в ідеалі перші 30 хвилин найважливіші, але якщо зуб вдало буде доставлений до лікаря і місце трави дозволить можна реімплантувати зуб у лунку протягом 2 годин. В будь –якому разі, навіть якщо Ви розумієте, що не вкладаєтесь у дві години – все одно не втрачайте надію і докладіть максимум зусиль до збереження зуба і зустрічі зі стоматологом.

Докладніше розберемо травматичні випадки, що можуть статися із зубами і як їх лікуватимуть:

  1. Зуб сколений. Ви не відчуваєте болю, з яснами все в порядку. В таких випадках проводиться реставрація коронкової частини зуба. При незначних сколах можливі вініри, пломби чи реставрації, при значних сколах можливе встановлення коронки. Якщо скол відбувся на раніше встановленій пломбі, вінірі чи коронці, то потрібна буде повна їх заміна.
  2. Зламаний чи тріснутий зуб. Все залежить від ступеню ураження. При незначних ураженнях і цілості дентину, лікар порадить, як і у випадку сколу –реставрацію. Якщо ураження значні, то в якості лікування лікар запропонує коронку, або ж навіть можуть бути такі випадки, що зуб потрібно буте видалити.
  3. Вибитий чи вивихнутий зуб. У разі вибитого зуба можливе його повернення на місце, вивих зуба також можливо вилікувати –або поставити його на місце, або видалити. Все залежить від конкретної ситуації і ушкоджень. Якщо зуб не врятувати – потрібно його видалити, якщо розламаний –видалити всі рештки, зачекати загоєння і обов’язково вирішити проблему «вільного» місця. Залишати дірку не можна, бо вона впливатиме на сусідні зуби і з часом вони можуть пошкодитися чи навіть бути втраченими.
  4. Вивихнута чи вибита чи зламана щелепа. Найперше потрібно зафіксувати її негайно звернутися до швидкої допомоги, травмпункту чи найближчої стоматології.

Бажаємо Вам не потрапляти в ситуації, що травмують зуби, але якщо вже так сталося – звертайтеся, допоможемо!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Дитяча стоматологія:

Дитяча стоматологія: за чим мають слідкувати батьки від народження дитини

 

Турбота про зуби – незмінна частина життя кожної людини з моменту її народження. Попри те, що молочні дитячі зубки – це тимчасове явище, довіряти турботу про них не варто одній лише зубній феї. Від того, наскільки правильно батьки стежать за станом ротової порожнини своєї дитини, буде залежати те, як часто в майбутньому їй доведеться відвідувати стоматолога.

Поява молочних зубів – на що звернути увагу

 

Поява молочних зубів відбувається поступово:
14-16 місяців – тимчасові жувальні зуби;

• 1,5 року – ікла;

• 1,5 – 2 роки – другі жувальні зуби;

• 3 роки – повний ряд з 20-и молочних зубів.

 

Якщо до року у малюка ще не з’явилися перші зубки, варто звернутися за консультацією до стоматолога. Є ймовірність, що прорізування вже на підході. Дитячий стоматолог може дати рекомендації для батьків, наприклад, змінити раціон дитини, додати в нього більше вітаміну D (часто затримка росту зубів може бути викликана рахітом).
Не останню роль відіграє спадковість. Якщо у когось з батьків теж спостерігалося запізнення прорізування, швидше за усе, у дитини буде подібний випадок. Дуже рідко зустрічається таке захворювання як адентія. Це повна відсутність зубних зачатків, викликана порушеннями в процесі внутрішньоутробного розвитку. У будь-якому випадку – не забувайте про візит до стоматолога навіть тоді, коли зубки ще не з’явилися, так можна буде виявити проблеми на початковому етапі.

 

Привчання дитини до правильного дихання

Однією з найважливіших причин виникнення аномалій прикусу є ротове дихання. Під час того, як дитина дихає ротом, язик опускається вниз. Через це відбувається недолік компенсації тиску, яке забезпечується на верхній зубний ряд з боку щік. Результатом є звуження та скручування верхнього зубного ряду.
Батьки повинні стежити за тим, щоб дитина дихала правильно – через ніс. Піклуватися про це варто з моменту, коли малюк починає засипати з соскою – почекайте поки він засне та витягніть її з рота. Через пустушки язик знаходиться у неправильному положенні. Якщо уві сні дитина відкриває ротик, закривайте його, щоб вона дихала носом.

 

Також варто подбати про те, щоб після перенесеної нежиті, коли малюк дихав ротом, дана звичка не вкоренилася. Після того як проходить закладеність, стежте за носовим диханням та не давайте дитині часто дихати через рот.

 

Коли потрібно починати корекцію прикусу?

 

Після того, як проріжуться усі 20 молочних зуба (2-3 роки), можна записатися на профілактичний прийом до ортодонта. Діагностика допоможе поставити діагноз та визначити необхідність лікування. Найчастіше на цьому етапі рекомендують спеціальну гімнастику для тренування щелепних м’язів. Коли у дитини спостерігаються проблеми з носовим диханням, слід звернутися до отоларинголога.

 

Вирівняти прикус легше та швидше за усе у віці до 5-и років в процесі активного формування й рухливості кісткової тканини. З 7-и років можна вже починати використовувати знімні системи (капи, пластинки або трейнери), а також встановлювати часткові брекет-системи.
Прикус у підлітків починають виправляти з 12-14 років, після того, коли з’являються усі корінні зуби, але залишається рухливість кісткової тканини.

 

Гігієна молочних зубів

 

 

Чекати, поки зубів у дитини стане більше, щоб почати доглядати за ними, не варто. З самого першого зуба можна починати формувати корисну звичку у малюка. Дитячі стоматологи радять батькам самостійно чистити зуби дітям до 6-и років, показуючи, як правильно рухати щіткою (від основи зуба вимітаючими рухами).

 

Щоб зробити процес більш цікавим та приємним, перетворіть ритуал у гру та робіть це разом з дитиною – вона завжди хоче бути такою ж, як і її батьки.

 

Як часто відвідувати дитячого стоматолога?

 

Фахівці стоматологічної клініки «ViLiDa» настійно рекомендують приводити дитину на огляд не рідше 1 разу на 3 місяці – усього виходить 4 відвідування в рік. Настільки часті візити необхідні тому що у дітей розвиток проходить вкрай швидко, що стосується і зубів. Молочні зуби більш схильні до утворення карієсу. Регулярне відвідування дитячого стоматолога допоможе запобігти розвитку серйозних захворювань ротової порожнини та сформувати красиву, рівну й здорову посмішку у дитини.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ