Усі медичні спеціальності так чи інакше тісно пов’‎язані. У деяких клінічних випадках лікар-стоматолог вимушений направити пацієнта на консультацію до лікаря іншої спеціалізації для того, щоб краще діагностувати проблему, дослідити причини її виникнення, встановити остаточний діагноз та скласти план лікування. Сьогодні стоматологи часто працюють у команді з лікарями-лорами.

Найбільш розповсюдженою причиною звернення пацієнта до оториноларинголога є одонтогенний гайморит. Гайморит-це запалення слизової оболонки гайморової пазухи. Причиною виникнення одонтогенного гаймориту може бути інфекція в кореневих каналах зубів верхньої щелепи та навколишніх тканин. У такому випадку пацієнти будуть скаржитись на:

Біль у верхній щелепі та зубах верхньої щелепи;
Виділення з порожнини носа;
Відчуття важкості у носових пазухах і вухах;
Головний біль, що посилюється при нахилі голови вперед;
Можливу сльозотечу;
Загальну слабкість та підвищення температури тіла.
Для діагностики одонтогенного гаймориту призначаються додаткові методи обстеження, а саме рентгенологічне дослідження або комп’‎ютерну томографію.

У такому випадку причинний зуб, що спровокував виникнення запалення у верхньощелепній пазусі, потребує ендодонтичного лікування, тобто механічну та медикаментозну обробку системи кореневих каналів зуба та їх якісне пломбування для ліквідації запального процесу. Паралельно призначається антибактеріальна терапія за показаннями. Допомога лікаря-лора полягає в промиванні пазух, а також призначенні засобів, що відновлюють прохідність природних отворів гайморової пазухи. Якщо причинний зуб значно зруйнований або запалення навколо верхівки досягає занадто великих розмірів лікар-стоматолог вирішує питання про доцільність збереження зуба або його можливе видалення.

Причиною виникнення захворювання також може бути сполучення між порожниною рота та гайморовою пазухою після видалення зуба верхньої щелепи. Така клінічна ситуація потребує ушивання сполучення, що виникло, з подальшою консультацією лікаря-лора.

Оториноларинголог також консультує пацієнтів перед стоматологічними хірургічними маніпуляціями із залученням в процес гайморової пазухи. Наприклад, перед синус-ліфтингом, необхідним за показаннями для проведення імплантації в порожнині рота.

А що ж робити пацієнту, коли гайморит тривалий час не проходить?

По-перше, необхідно зробити комп’‎ютерну томографію пазух в трьох проекціях.

По-друге, виключити одонтогенне походження інфекції (тобто від зуба) або ліквідувати наявне запалення на верхівці кореня зуба.

По-третє, важлива консультація лікаря-лора, який детально обстежує стан гайморової пазухи, визначає проблеми та шляхи їх вирішення.

Ні в якому разі не відкладайте консультацію стоматолога та лора, якщо Вас турбують подібні скарги. Пам’‎ятайте: чим раніше почати лікувати захворювання, тим більше шансів на швидкий та успішний перебіг. Командна робота лікарів різних спеціальностей забезпечує пацієнта повноцінною діагностикою та комплексним підходом до лікування захворювання.

При виникненні хоча б однієї або кількох перерахованих скарг, звертайтесь за кваліфікованою допомогою до лікарів.

Будьте здорові!

З турботою про вас, стоматологічна клініка ViLiDA!

ІНШІ СТАТТІ

Відбілювання зубів в домашніх умовинах: ризики, адекватні методи, ефективність

Під професійним відбілюванням зубів в стоматологічній клініці мається на увазі зміна їх кольору за допомогою спеціальних засобів, у складі яких присутні компоненти, що впливають на органічні сполуки в дентині (перекис водню, карбамід). Домашнє ж відбілювання в більшості випадків – це освітлення зубної емалі, за допомогою всіляких народних, аптечних або професійних засобів.

 

Ризики домашнього відбілювання зубів

 

У відбілювання зубів в домашніх умовах є свої плюси. Це і більш доступна ціна, і широкий спектр методів, і економія часу на похід в клініку, адже все можна зробити самостійно. На цьому переваги домашніх  експериментів над своєю усмішкою закінчуються.

 

Головний мінус такого домашнього відбілювання – це низька ефективність. Максимум, чого можна добитися – це відновлення свого природного відтінку зубної емалі. У свою чергу професійне відбілювання може освітлити емаль на 10-12 тонів для створення ідеальної  білосніжної усмішки.

 

Істотним ризиком домашніх методів є безконтрольне використання. Не кожен здатний адекватно оцінити стан здоров’я ясен і зубів. Адже багато методів  можуть володіти рядом побічних дій: викликати алергію, дратувати ясна, підвищувати чутливість зубів і навіть руйнувати емаль.

 

Кому підійдуть домашні методи відбілювання?

 

Коли потрібно видалити м’який наліт і незначно освітлити емаль, можна спробувати домашні методи відбілювання. Серйозні проблеми з порушенням пігментації вирішити не вийде, тому навіть не варто витрачати на це час.

 

Якщо ви впевнені в тому, що у вас відсутні захворювання ясен і каріозні порожнини, то можете спробувати методи самостійного відбілювання. В іншому випадку піддавати свою ротову порожнину експериментів краще не варто.

 

Якщо на передніх зубах встановлені пломби, які з часом стали темніше, початковий відтінок їм ніщо не дозволить повернути. Освітлити тільки емаль, тому пломби в таких випадках просто змінюють.

 

Підручні методи освітлення зубів в домашніх умовах

 

Більшість коштів, які допоможуть трошки освітлити емаль і запобігти утворенню зубного каменю, у кожного є вдома під рукою. Однак незважаючи на доступність цих методів, користуватися ними вкрай акуратно, інакше є ризик появи захворювань ротової порожнини.

 

  1. Сода

 

Сода виступає в якості м’якого абразиву, який поступово знімає накопичений наліт. Соду додають в зубну пасту або використовують в якості самостійного засобу при чищенні зубів. Результат не буде помітний відразу, але через кілька тижнів використання можна буде помітити освітлення емалі.

 

Дрібні частинки соди не ушкоджують і не дряпають емаль, проте не варто дуже старатися при чищенні. Зловживати содою теж не варто – краще за все робити перерви і дуже дбайливо очищати зуби.

 

  1. Перекис водню

 

Трипроцентний перекис водню може використовуватися не тільки для знезараження ран. Він допомагає позбутися від зубного нальоту завдяки своїй високій активності. Досить додати чайну ложку перекису на склянку води і полоскати цим розчином рот протягом 5-10 хвилин. Цього буде достатньо, щоб видалити м’який наліт і частинки їжі.

 

  1. Активоване вугілля

 

 

Пігулка активованого вугілля розтирається, після чого отриманим порошком разом із зубною пастою або без неї бережно очищаються зуби. Не варто побоюватися чорного кольору – він зникне після полоскання, а з зубних проміжків через 10-15 хвилин після чищення. Однак таким методом не можна зловживати – досить 3-4 разів на місяць.

 

Професійні засоби для домашнього відбілювання

 

Зараз в аптеках можна знайти безліч засобів, що дозволяють відбілити емаль в домашніх умовинах.

 

  1. Відбілюючі зубні пасти

 

У складі таких паст присутній дрібний абразив, безпечний для ясен і емалі. Їх ефект схожий з застосуванням соди. При тривалому і регулярному використанні відбілюючих паст можна освітлити зуби на 1-2 тони. Ефективність таких паст нетривала, а користуватися ними весь час не рекомендується, так як це може спровокувати стирання і пошкодження емалі.

 

  1. Відбілюючі смужки

 

За допомогою смужок зуби можна освітлити на 2-3 тони. Користуватися ними треба не менше місяця, але отриманий результат зберігається недовго. Крім цього, смужки Не відбілює зубні проміжки, що може контрастувати з освітленої рівною поверхнею зубів. Смужки просочені спеціальним засобом, який має впливати на зуби не менше 30 хвилин.

 

  1. Відбілюючі олівці

 

Такі олівці оснащуються пензликом, за допомогою якої на зуби наноситься відбілюючий гель. Після завершення часу впливу, гель видаляється. У таких олівцях концентрація активних компонентів дуже низька. З одного боку, це не дозволить нашкодити зубам, а з іншого – ефективність відбілювання буде невисокою.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Все про лазерне відбілювання зубів

Лазерне відбілювання зубів – це технологія професійного освітлення зубної емалі, заснована на принципі впливу лазера та спеціального активирующего гелю на дентин. Даний метод дозволяє контролювати ступінь впливу лазерного променя окремо на кожен зуб. Завдяки цьому вдається домогтися максимально рівномірного відтінку зубної емалі.

Такий спосіб відбілювання має низку незаперечних переваг:

 

  • Лазерне обладнання дає стоматолога можливість точно підібрати час і інтенсивність впливу променя, за рахунок чого зуби освітлюються рівномірно відносно один одного;

 

  • Вся процедура лазерного відбілювання зубів займає не більше 1,5 години. В ході процедури здійснюється триразове нанесення і активація лазером спеціального гелю. Відбілюючий гель збирає світлове випромінювання через що розпадається на частки, під впливом яких відбувається освітлення зубної емалі. При цьому вплив лазерного променя триває близько 15 хвилин. Завершальним етапом є нанесення і активація лазером гелю, що знижує чутливість і дискомфорт;

 

  • Лазерне відбілювання зубів підходить людям з підвищеною чутливістю, так як при впливі немає нагрівання зубних тканин.

 

Ефективність відбілювання емалі лазером

 

Ефективність будь-якого методу відбілювання – це поняття в багатьох випадках відносне. Багато в чому результат буде залежати від початкового стану і відтінку зубної емалі.

 

Якщо порівнювати світлову лампу і лазер, то перевагою лазера є те, що процедура з його допомогою проходить набагато швидше. Вплив лазерного променя триває близько 15 хвилин, в той час як фотовибілювання займе в кілька разів більше часу.
Висока ефективність технології лазерного відбілювання зубів досягається за рахунок самої структури лазера. Це щільний потік високоінтенсивного світла, який спрямований прямо на оброблюваний зуб. До порівняння – промінь від лампи при фотовідбілювання розсіюється завжди.

 

Безпека процедури лазерного відбілювання зубів

 

Освітлення відтінку емалі за допомогою лазера вважається самим нешкідливим методом активного впливу. В ході процедури тривалість і точність променя контролюється стоматологом вручну. Завдяки особливій структурі, лазерний промінь не зачіпає ясна, що гарантує повну безпеку і відсутність дискомфортних відчуттів в області м’яких тканин.

 

Для глибокого проникнення в дентин використовуються низько концентровані гелі з воднем. За все основну роботу з відбілюванням відповідає лазер, завдяки чому емаль не пересушується і не пошкоджується. Після лазерного відбілювання зубів пацієнт не буде страждати підвищеною чутливістю або відчувати якийсь дискомфорт.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Ендодонтичне лікування зубів:

Ендодонтичне лікування зубів: показанння, протипоказання, види, ефективність, новітні методи (мікроскоп)

 

Ендодонтичне лікування зубів (лікування кореневих каналів) – це кропітлива та досить складна процедура. Але завдяки сучасному стоматологічному обладнанню та новітнім методам роботи маніпуляція стає максимально комфортною як для пацієнта, так і для лікаря-стоматолога.

 

Спочатку з’ясуємо: у яких випадках необхідно проводити ендодонтичне лікування?

 

Лікування системи кореневих каналів зуба проводиться при:

 

Ускладненнях карієсу, таких як пульпіт і періодонтит.

 

Якщо вчасно не пролікувати наявний в порожнині рота карієс, запальний процес поширюється на пульпу зуба, що містить нервові закінчення. При цьому пацієнти мають скарги на гострий пульсуючий біль, що може посилюватись уночі і не відразу минає після припинення дії подразників, таких як їжа чи напої. У такому випадку нерв видаляється і система кореневих каналів пломбується.

 

Лікування кореневих каналів необхідно також проводити, коли запальний процес поширюється на періодонт (зв’язковий апарат зуба) і виникає захворювання, що називається періодонтит. Найхарактернішими скаргами періодонтиту є біль при накушуванні та відчуття, що зуб збільшений в розмірах (зуб наче «виріс»).

 

Показаннями до ендодонтичного лікування є також виникнення гранульоми чи кісти. Найчастіше причиною їх виникнення є інфекція в системі кореневих каналів, яка поширюється за межі кореня в навколишні тканини. З’являються скарги на почервоніння і набряк ясен, біль при накушуванні.
Лікування кореневих каналів проводиться і при підготовці зуба до протезуванння. Перед покриттям зуба коронкою проводиться депульпація (видалення нервів).
Протипоказаннями до ендо лікування є:
Неможливість відновлення зуба.
Відсутність доступу до кореневих каналів.
Вертикальний перелом зуба.

 

Для того, щоб не боятись процесу лікування каналів, розглянемо послідовність виконання маніпуляцій при цій процедурі у нашій клініці:

 

1.Рентгенографія зуба перед початком лікування (для визначення кількості каналів у зубі, планування ендодонтичного втручання).
2.Знеболення.
3.Ізоляція місця проведення лікування від слини.
4.Забезпечення доступу до системи кореневих каналів.
5.Механічна обробка системи кореневих каналів (з використанням спеціальних «файлів»). Рентгенографія зуба з інструментом у кореневому каналі для правильного визначення його довжини.
6.Медикаментозна обробка з метою зменшення кількості бактерій, очистити інфіковані тканини.
7.Пломбування системи кореневих каналів термопластичною гутаперчею за допомогою сучасної системи обтурації Obtura.
8.Пломбування зуба фотополімерним матеріалом.
9.Контрольна рентгенографія.
10.Пломбування зуба фотополімерним матеріалом.

 

Для досягнення максимально успішних результатів лікування стоматолог використовує під час процедури мікроскоп, що дозволяє якісно пролікувати навіть найскладніші випадки. Оптичне збільшення допомагає краще оглянути анатомію зуба, контролювати свої дії в кореневих каналах на всіх етапах виконання процедури. Завдяки цьому зменшується відсоток можливих ускладнень після проведеного лікування. Сучасна стоматологія передбачає обов’язкове використання мікроскопа під час ендодонтичного лікування зубів для отримання ефективного результату.

 

Пам’ятайте, що краще вчасно пролікувати зуб, ніж у майбутньому його втратити!

ЧИТАТИ ДАЛІ