Під професійним відбілюванням зубів в стоматологічній клініці мається на увазі зміна їх кольору за допомогою спеціальних засобів, у складі яких присутні компоненти, що впливають на органічні сполуки в дентині (перекис водню, карбамід). Домашнє ж відбілювання в більшості випадків – це освітлення зубної емалі, за допомогою всіляких народних, аптечних або професійних засобів.
Ризики домашнього відбілювання зубів
У відбілювання зубів в домашніх умовах є свої плюси. Це і більш доступна ціна, і широкий спектр методів, і економія часу на похід в клініку, адже все можна зробити самостійно. На цьому переваги домашніх експериментів над своєю усмішкою закінчуються.
Головний мінус такого домашнього відбілювання – це низька ефективність. Максимум, чого можна добитися – це відновлення свого природного відтінку зубної емалі. У свою чергу професійне відбілювання може освітлити емаль на 10-12 тонів для створення ідеальної білосніжної усмішки.
Істотним ризиком домашніх методів є безконтрольне використання. Не кожен здатний адекватно оцінити стан здоров’я ясен і зубів. Адже багато методів можуть володіти рядом побічних дій: викликати алергію, дратувати ясна, підвищувати чутливість зубів і навіть руйнувати емаль.
Кому підійдуть домашні методи відбілювання?
Коли потрібно видалити м’який наліт і незначно освітлити емаль, можна спробувати домашні методи відбілювання. Серйозні проблеми з порушенням пігментації вирішити не вийде, тому навіть не варто витрачати на це час.
Якщо ви впевнені в тому, що у вас відсутні захворювання ясен і каріозні порожнини, то можете спробувати методи самостійного відбілювання. В іншому випадку піддавати свою ротову порожнину експериментів краще не варто.
Якщо на передніх зубах встановлені пломби, які з часом стали темніше, початковий відтінок їм ніщо не дозволить повернути. Освітлити тільки емаль, тому пломби в таких випадках просто змінюють.
Підручні методи освітлення зубів в домашніх умовах
Більшість коштів, які допоможуть трошки освітлити емаль і запобігти утворенню зубного каменю, у кожного є вдома під рукою. Однак незважаючи на доступність цих методів, користуватися ними вкрай акуратно, інакше є ризик появи захворювань ротової порожнини.
- Сода
Сода виступає в якості м’якого абразиву, який поступово знімає накопичений наліт. Соду додають в зубну пасту або використовують в якості самостійного засобу при чищенні зубів. Результат не буде помітний відразу, але через кілька тижнів використання можна буде помітити освітлення емалі.
Дрібні частинки соди не ушкоджують і не дряпають емаль, проте не варто дуже старатися при чищенні. Зловживати содою теж не варто – краще за все робити перерви і дуже дбайливо очищати зуби.
- Перекис водню
Трипроцентний перекис водню може використовуватися не тільки для знезараження ран. Він допомагає позбутися від зубного нальоту завдяки своїй високій активності. Досить додати чайну ложку перекису на склянку води і полоскати цим розчином рот протягом 5-10 хвилин. Цього буде достатньо, щоб видалити м’який наліт і частинки їжі.
- Активоване вугілля
Пігулка активованого вугілля розтирається, після чого отриманим порошком разом із зубною пастою або без неї бережно очищаються зуби. Не варто побоюватися чорного кольору – він зникне після полоскання, а з зубних проміжків через 10-15 хвилин після чищення. Однак таким методом не можна зловживати – досить 3-4 разів на місяць.
Професійні засоби для домашнього відбілювання
Зараз в аптеках можна знайти безліч засобів, що дозволяють відбілити емаль в домашніх умовинах.
- Відбілюючі зубні пасти
У складі таких паст присутній дрібний абразив, безпечний для ясен і емалі. Їх ефект схожий з застосуванням соди. При тривалому і регулярному використанні відбілюючих паст можна освітлити зуби на 1-2 тони. Ефективність таких паст нетривала, а користуватися ними весь час не рекомендується, так як це може спровокувати стирання і пошкодження емалі.
- Відбілюючі смужки
За допомогою смужок зуби можна освітлити на 2-3 тони. Користуватися ними треба не менше місяця, але отриманий результат зберігається недовго. Крім цього, смужки Не відбілює зубні проміжки, що може контрастувати з освітленої рівною поверхнею зубів. Смужки просочені спеціальним засобом, який має впливати на зуби не менше 30 хвилин.
- Відбілюючі олівці
Такі олівці оснащуються пензликом, за допомогою якої на зуби наноситься відбілюючий гель. Після завершення часу впливу, гель видаляється. У таких олівцях концентрація активних компонентів дуже низька. З одного боку, це не дозволить нашкодити зубам, а з іншого – ефективність відбілювання буде невисокою.