Усі медичні спеціальності так чи інакше тісно пов’‎язані. У деяких клінічних випадках лікар-стоматолог вимушений направити пацієнта на консультацію до лікаря іншої спеціалізації для того, щоб краще діагностувати проблему, дослідити причини її виникнення, встановити остаточний діагноз та скласти план лікування. Сьогодні стоматологи часто працюють у команді з лікарями-лорами.

Найбільш розповсюдженою причиною звернення пацієнта до оториноларинголога є одонтогенний гайморит. Гайморит-це запалення слизової оболонки гайморової пазухи. Причиною виникнення одонтогенного гаймориту може бути інфекція в кореневих каналах зубів верхньої щелепи та навколишніх тканин. У такому випадку пацієнти будуть скаржитись на:

Біль у верхній щелепі та зубах верхньої щелепи;
Виділення з порожнини носа;
Відчуття важкості у носових пазухах і вухах;
Головний біль, що посилюється при нахилі голови вперед;
Можливу сльозотечу;
Загальну слабкість та підвищення температури тіла.
Для діагностики одонтогенного гаймориту призначаються додаткові методи обстеження, а саме рентгенологічне дослідження або комп’‎ютерну томографію.

У такому випадку причинний зуб, що спровокував виникнення запалення у верхньощелепній пазусі, потребує ендодонтичного лікування, тобто механічну та медикаментозну обробку системи кореневих каналів зуба та їх якісне пломбування для ліквідації запального процесу. Паралельно призначається антибактеріальна терапія за показаннями. Допомога лікаря-лора полягає в промиванні пазух, а також призначенні засобів, що відновлюють прохідність природних отворів гайморової пазухи. Якщо причинний зуб значно зруйнований або запалення навколо верхівки досягає занадто великих розмірів лікар-стоматолог вирішує питання про доцільність збереження зуба або його можливе видалення.

Причиною виникнення захворювання також може бути сполучення між порожниною рота та гайморовою пазухою після видалення зуба верхньої щелепи. Така клінічна ситуація потребує ушивання сполучення, що виникло, з подальшою консультацією лікаря-лора.

Оториноларинголог також консультує пацієнтів перед стоматологічними хірургічними маніпуляціями із залученням в процес гайморової пазухи. Наприклад, перед синус-ліфтингом, необхідним за показаннями для проведення імплантації в порожнині рота.

А що ж робити пацієнту, коли гайморит тривалий час не проходить?

По-перше, необхідно зробити комп’‎ютерну томографію пазух в трьох проекціях.

По-друге, виключити одонтогенне походження інфекції (тобто від зуба) або ліквідувати наявне запалення на верхівці кореня зуба.

По-третє, важлива консультація лікаря-лора, який детально обстежує стан гайморової пазухи, визначає проблеми та шляхи їх вирішення.

Ні в якому разі не відкладайте консультацію стоматолога та лора, якщо Вас турбують подібні скарги. Пам’‎ятайте: чим раніше почати лікувати захворювання, тим більше шансів на швидкий та успішний перебіг. Командна робота лікарів різних спеціальностей забезпечує пацієнта повноцінною діагностикою та комплексним підходом до лікування захворювання.

При виникненні хоча б однієї або кількох перерахованих скарг, звертайтесь за кваліфікованою допомогою до лікарів.

Будьте здорові!

З турботою про вас, стоматологічна клініка ViLiDA!

ІНШІ СТАТТІ

Чи є життя після імплантації зубів

Імплантація зубів – хірургічний метод відновлення втраченого зуба. Ця хірургічна процедура необхідна не лише для естетичного вигляду посмішки, але я для збереження здоров’я сусідніх зубів.
Успішна імплантація – це не тільки досвід та робота спеціаліста, який проводить операцію, але й відповідальність пацієнта, який повинен дотримуватися усіх рекомендацій лікаря в період реабілітації.

 

Спеціалісти нашої клініки розробили для Вашого комфорту дуже зручну пам’ятку, яка допоможе Вам пережити реабілітацію та швидко повернутися в звичайний режим.

Що не можна робити відразу після операції:

 • займатися спортом;
 • палити та вживати алкоголь. Бажано уникнути цих поганих звичок за 2-3 дні до операцій та 5-7 днів після;
  відвідувати сауну та басейн;
 • чіпати рану руками або язиком.

 

Гігієна ротової порожнини

 • Використовуйте м’яку зубну щітку.
 • Чистіть зуби обережно, не надавлюючи на ясна в області хірургічного втручання.
 • Перші 3-4 дні утримайтеся від інтенсивного полоскання ротової порожнини. Наберіть в рот антисептичний розчин, потримайте 10-15 хвилин та обережно сплюньте, повторювати після кожного прийому їжі.
  після зняття швів, для догляду за імплантами використовуйте зубну нитку, йоржики, іригатор.

Правила харчування

 • Відмовтеся від їжі перші три години після операції.
 • Надайте перевагу м’якій та теплій їжі.
 • Перші 3-4 дні уникайте вживання холодної та гарячої їжі, гострі та солоні страви, тверді та жорсткі продукти.
 • Пережовуйте їжу обережно, не пошкоджуючи зону хірургічного втручання.

 

Після операції Ви відчуєте слабкість та втому. Тому рекомендуємо, щоб хтось зі знайомих або близьких супроводжував Вас. Не забувайте прикладати холодні компреси в перші 3 години після операції. На 10-15 хвилини з інтервалом 20-30 хвилин. Це допоможе зменшити набряки.

 

 

Коли варто звернутися до лікаря:

 • посилений біль, який не проходить через 2-3 дні після операції;
 • різке збільшення набряку через 2-3 дні після операції;
 • підвищена температури тіла протягом 3-4 днів після операції, яка не спадає;
 • підвищена кровоточивість та набряк ясен протягом 2-3 днів після операції;
 • розходження швів;
 • дискомфорт, різкий біль під час відкривання рота.

 

Обов’язково дотримуйтеся усіх рекомендацій, назначених лікарем. Приймайте ліки, які виписав Вам спеціаліст. Слідкуйте за своїм самопочуттям: контролюйте набряки, температуру тіла, кровоточивість у зоні втручання. У разі будь-яких ускладнень терміново зверніться до лікаря.

 

Не забудьте прийти на профогляд через 3-4 місяці після операції, а потім – кожні півроку.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Лікування іноземних пацієнтів в клініках Віліда

Ми раді вітати в наших клініках пацієнтів з різних країн. Європейська якість матеріалів, лікування та обслуговування, а також значно нижча вартість навіть з урахуванням витрат на переліт та проживання забезпечують постійний потік пацієнтів. ЧОму вам вигідно лікувати зуби в наших клініках:

 

Низька вартість, висока якість лікування відносно більшості країн. Наші спеціалісти вважаються одними з найкращих в світі. Ми використовуємо обладнання світових виробників, сертифіковані та якісні матеріали від надійних постачальників. Наші стоматологи проходять стажування та навчання у найкращих світових експертів.

 

Гарантія безпеи лікування. Ми гарантуємо повну стерильність та чистоту в наших клініках, постійне достимання санітарно-гігієнічних норм. Також ми надаємо гарантії на низку стоматологічних послуг.

 

Ми використовуємо в лікуванні європейські протоколи та пропонуємо нашим пацієнтам найкраще рішення їх стоматологічних проблем.

 

Ми турбуємося про вас, тому окрім стоматологічного лікування у вас буде свій менеджер супроводу, що допомагатиме вам до, під час та після лікування. Наш персонал володіє іноземними мовами, тож ви не будете відчувати будь-які перешкоди. Також ми можемо порадити вам готель, рансфер, надати гіда, перекладача чи скласти культурну програму перебування в Києві- культурній столиці України з величезним історичним насліддям.

 

Ми прймаємо як готівковий та і безготівковий розрахунок, надаємо документи для страхових компаній.
Для вашої зручності, перед поїздкою ми домовляємося про всі моменти вашого перебування в Києві: погоджуємо попередній план лікування (для цього вам необхідно буде надіслати панорамний знімок на пошту клініки -контакти дивіться нижче) необхідний трансфер, рівень готелю, кількість та терміни ваших візитів до клініки, а також довготривалість перебування.
Також ви можете отримати безкоштовну консультацію щодо лікування та перебування в Києві у нашого представника на Кіпрі: +35795129336, Вікторія
Задати питання безпосереньо клініці за телефонами чи по Viber: +380633800600
За запитом на пошту ви можете отримати повний прайс на наші послуги, а також надіслати панорамний знімок для складання попереднього плану лікування: vilidadent@gmail.com
Деякі наші ціни на стоматологічні послуги:
Професійна чистка зубівв: 45 евро
Фотополімерна плома: від 28 евро
Реставрація фронтального зуба: від 45 евро
Відбілювання системою Magic Smile: від 100 евро
Металокерамічна коронка: від 200 евро
Вінір: від 255 евро
Бюгельний протез: від 275 евро
Імплант One Q: від 330 евро
Імплант Biohorizons: від 700 евро
Імплант Strauman: від 1000 евро
Окрім стоматологічних послуг за вашим бажанням в перервах між лікуванням можете скористатися послугами нашого косметологічного кабінету:
Мезотерапія від 13 евро
Ботокс від 40 евро
Гіалуронідаза від 34 евро
SMAS ліфтинг Ultraformer 3 від243 евро
Будемо раді бачити вас в наших клініках! Впевнені, що після візиту ви будете радити нас всім своїм друзям та знайомим!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Гранульоми і кісти: що це, види лікування

Гранульома – це стоматологічне захворювання, при якому в основі кореня зуба утворюється невеликий гнійний мішечок (до 5 мм), що складається з гранулярноъ тканини. Гнійний мішок оточується фіброзною капсулою, що з’єднується з верхівкою кореня зуба.

При відсутності своєчасного лікування гранульоми, захворювання прогресує і перетворюється в кісту. Кіста являє собою фіброзне утворення, в якому містяться мертві клітини. Згодом кіста здатна розростатися, що в свою чергу може привести до утворення нориці, що повністю з’єднує кісту з яснами. Лікування нориці дуже важке і тривале, тому краще не доводити проблему до цієї стадії і лікувати її при перших ознаках утворення гранульоми.

Гранульома і кіста – симптоми

Основний симптом утворення гранульоми або кісти – це гострий біль. Однак трапляється так, що ці захворювання не супроводжуються ніякими хворобливими відчуттями або іншими симптомами. Зовнішні ознаки зубів і ясен можуть ніяк не видавати наявність гранульоми або кісти. Пацієнт може навіть не підозрювати про те, що у нього розвинулася велика кіста, через що лікування буде проводитися вже на запущеній стадії.

Іноді буває так, що людина захворює застудою, грипом, або іншими запальними станами, при яких імунна система послаблюється, і гранульома або кіста різко дають знати про себе. Супроводжується це нестерпним болем в ураженій ділянці, підвищенням температури тіла, збільшенням лімфовузлів і загальним станом слабкості всього організму. Часто також спостерігається запаморочення, головний біль і різь в очах. В окремих випадках з’являється  набрякання ясен, і навіть потемніння ураженого зуба.

Методи лікування гранульоми і кісти

Способи лікування гранульоми і кісти бувають різними і індивідуально підбираються залежно від складності захворювання:

 1. Терапевтичний метод

Пацієнту на початковій стадії захворювання можна призначати курс антибіотиків, здатних вбити бактерії, що провокують запалення. Даний метод лікування в більшості випадків дозволяє зберегти пошкоджений зуб, так як здійснюється своєчасно.

 1. Безопераційний метод

Безопераційне лікування передбачає застосування спеціальних медикаментозних препаратів, які вводяться безпосередньо в ділянку утворення гранульоми через розсверлений канал зуба. Даний спосіб лікування дозволяє повністю очистити кореневі канали від інфекції і зберегти пошкоджений зуб. Також проводиться лікування під мікроскопом, що дозволяє добитися максимальної точності при введенні препарату в пошкоджену область зуба.

 1. Хірургічний метод

До хірургічного лікування вдаються вже в важких,  запущених випадках, а також коли кістозні утворення знаходяться в важкодоступній ділянці ясен. Під час лікування проводиться резекція, після чого ставиться особливий дренажний пристрій, що дозволяє прибрати накопичившийся гній. Далі здійснюється хірургічне втручання одним з двох способів: гемісекція, що припускає видалення кореня зуба, або цистектомія – видалення ушкодженої верхівки зубного кореня і самого новоутворення.

Якщо занадто запустити захворювання, стоматолог може прийняти рішення видаляти уражений зуб повністю. Зберегти зуб не вийде в ряді випадків, до яких відносять:

 • Істотне руйнування ураженого зуба;
 • Відсутність сенсу взагалі залишати зуб на місці при узгодженому ортодонтичному або ортопедичному лікуванні;
 • Наявність безлічі проколів (перфорації) зубного кореня, або ж їх великий розмір;
 • Утворення вертикальних тріщин зуба або кореня;
 • Утворення пародонтальної кишені, через яку інфекція проникає всередину .
ЧИТАТИ ДАЛІ