Сріблити чи герметизувати – обираємо разом!

 

Добре відомо, що карієс у дітей зустрічається частіше ніж у дорослих. Зубна емаль молочних зубів дуже м’яка та вразлива, тому піддається згубному впливу бактерій. Якщо нехтувати гігієною ротової порожнини малюка, то згодом на зубах можуть з’явитися плями, а потім невеликі дірки. Але краще до цього не доводити! Щоб запобігти розвитку зубних захворювань, потрібно кожні 3 місяці перевіряти стан зубів дитини у стоматолога та застосовувати ефективні профілактичні заходи: герметизація фісур або сріблення зубів.

 


Давайте по черзі. Сріблення молочних зубів що це та навіщо?
Процедура сріблення молочних зубів – один із популярних та ефективних способів профілактики карієсу у дітей віком до 3-х років. Виглядає це дуже просто: лікар ватною паличкою протирає уражені ділянки зуба, покриваючи їх спеціальним розчином (30% розчин нітрату срібла). В результаті цього на зубах утворюється спеціальна плівочка, яка проникає в уражені ділянки зуба та запобігає розвитку каріозних процесів. 

 

Переваги сріблення молочних зубів:

 

 

Однак дана процедура має й недоліки:

 

 


Можна зробити висновок, що задача сріблення молочних зубів – уповільнити розвиток карієсу, покращити гігієну ротової порожнини та відтягнути пломбування зубів. Дана процедура є тимчасовою.

 

Тепер поговоримо про герметизацію фісур молочних зубів
Герметизація фісур – важливий метод профілактики карієсу. Фісури — це заглиблення, які знаходяться на жувальних зубах. Дуже важливо провести герметизацію відразу ж, після прорізування постійних жувальних зубів. Адже щойно прорізані зуби дуже слабкі й легко піддаються впливу бактерій. Герметизація дозволяє наповнити фісури спеціальним захисним розчином.

 

Цей метод має наступні переваги:

 

 


Щодо недоліків, то деякі спеціалісти стверджують, що після обробки зубів спеціальним гелем природний ріст та формування зубів погіршуються. Також для обробки одного елементу зуба потрібно приблизно 20 хвилин. Не кожна дитина зможе висидіти, якщо потрібно обробити декілька таких елементів.

 


Отже, і герметизація і сріблення зубів являються профілактичними заходами запобігання карієсу. Ми пояснили плюси та мінуси кожного методу, але вибір залишається за Вами. А щоб не сумніватися та прийняти правильне рішення, то краще запишіться на прийом до наших спеціалістів, Вони оглянуть зубки вашої дитини та підберуть більш прийнятний метод профілактувати для Вашого випадку.

ІНШІ СТАТТІ

3D-друк в стоматології: де застосовується, як працює, переваги перед традиційними методами для пацієнта

Сучасний 3D-принтер здатний надрукувати практично що завгодно: будинки, машини, протези й багато чого іншого. Не дивно, що ця унікальна технологія проникла й у сферу стоматології, де справила справжню революцію в ортопедичному лікуванні.

Перші спроби впровадження 3D-друку в стоматології були зроблені в 90-х роках компанією Align Technology. За допомогою 3D-принтера компанія виготовляла капи для вирівнювання зубів, що дало потужний поштовх для розвитку даної технології у сфері стоматології. Завдяки сучасному обладнанню і його можливостям з’явилася принципово нова методика виготовлення штучних ортопедичних систем: протезів, коронок, імплантатів та ін.

Однак розвиток цієї технології протікав не настільки стрімко: знадобилося близько 20 років, щоб домогтися високої якості друку та оптимізувати роботу згідно з чинними протоколами лікування. У 2012 році компанією Layer Wise був надрукований перший імплантат. У тому ж році було вироблено перше успішне вживлення пацієнту нижньої щелепи з титану, яка була повністю надрукована на 3D-принтері. Після цього технологія стала стрімко розвиватися і вдосконалюватися за якістю з року в рік.

Особливості застосування технології 3D-друку в зуботехнічній лабораторії

При традиційному стоматологічному методі протезування зубів використовуються гіпсові зліпки. Формування та виготовлення такого зліпка здійснюється в кілька етапів, а також вимагає безлічі супутніх коригувань і підгонок.

За допомогою стоматологічного 3D-сканера вдається створити максимально точну і детальну модель зубощелепної системи пацієнта. Обладнання моделює всю порожнину рота без будь-якого дискомфорту для людини. Після отримання повноцінної тривимірної моделі її можна розбити на окремі елементи потрібного розміру в спеціальному редакторі.

В кінцевому підсумку, зуботехнічний 3D-принтер здійснює друк готової моделі протеза з полімерів або металу. Готовий виріб повністю відповідає індивідуальним параметрам пацієнта, не потребує додаткового коригування і підгонки, що істотно прискорює процес лікування.

Переваги використання технологій 3D-друку в стоматології

Сучасний стоматологічний 3D-принтер здатний виготовляти якісні та довговічні моделі коронок, вінірів, мостів та інших ортопедичних конструкцій. Це значно прискорює і полегшує роботу зуботехнічної лабораторії: завдяки великому асортименту матеріалів можна вирішити будь-яке завдання в найкоротші терміни. Всього за одну сесію 3D-принтер здатний надрукувати досить велику кількість необхідних виробів. Всі тривимірні моделі зберігаються у файлах, що дозволяє в майбутньому повторно виготовити аналогічну конструкцію.

Пацієнту більше не потрібно чекати 2-3 дні, поки буде виготовлена гіпсова модель. За допомогою сучасних технологій все відбувається швидше: використовуючи інтраоральний сканер лікар всього за кілька хвилин може створити тривимірну модель ротової порожнини та відправити її в лабораторію, де буде виконаний друк. Максимальна точність і швидкість роблять лікування більш ефективним, комфортним, швидким і економічним.

Що можна надрукувати на стоматологічному 3D-принтері

Серед найбільш напрямків, що мають попит використання технології 3D-друку, можна виділити наступні конструкції, які можна надрукувати:

  • індивідуальні капи для вирівнювання зубів, направляючі для щелепно-лицевої хірургії, хірургічні шаблони для імплантації;
  • бюгельні протези, коронки, мости;
  • розбірні та демонстраційні моделі щелепи, секторальне відтворення щелеп в прикусі та ін.

Крім цього, є такий перспективний напрямок, який зараз активно розвивається, як друк тимчасових і постійних ортопедичних конструкцій, а також базисів знімних протезів.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Вирівнювання зубів

Всі ми мріємо про гарну та здорову посмішку, але не завжди таку маємо. Що ж робити, коли до ідеалу далеко?
Кривизна зубних рядів і правильний прикус – це не тільки естетична проблема. Багатьох людей загалом влаштовують невеличкі недосконалості їх посмішки, але часто буває, що такі, на перший погляд, незначні особливості впливають на стан всього зубного ряду. Зубна система функціонує з перебоями і, в наслідок цього, ми маємо вже функціональні проблеми, такі як стираємість зубів, неправильне та нерівномірне розподілення жувального навантаження, захворювання зубів, запальні процеси в яснах, проблеми в скронево-нижньощелепних суглобах. І, врешті решт, стається так, що виправити не тільки складно, але й достатньо об’ємно і по часу і по фінансам. Нажаль, не завжди вдається виправити і усунути всі проблеми без виправлення етиологічного фактору – нерівності зубних рядів і неправильного прикусу.

 

Причин появи порушень в прикусі достатньо багато: алергії,захворювання ЛОР органів, травми, генетичні фактори, шкідливі звички та інше.
Що робити, щоб все ж таки мати здорову посмішку з правильним прикусом?

 

В період молочного прикусу потрібно своєчасно виправляти шкідливі звички, такі як довготривале годування з пляшечки, довтотривале грудне годування, своєчасно переходити на тверду їжу, усувати звичку смоктання пальців, своєчасно лікувати ЛОР захворювання, регулярно відвідувати стоматолога.
Найбільш оптимальний час для виправлення прикусу -вік, коли починається зміна молочних зуів на постійні, в середньому в 6 років. В цьому віці організм ще росте і будь-які корекції будуть проходити швидше та ефективніше, ніж у більш старшому віці. Деякі проблеми можливо виправити лише в дитинстві, тому важливо не пропустити правильний момент початку ортодонтичного лікування.

 

В дорослому віці також застосовується лікування по виправленню зубних рядів. Але з віком воно більш тривале, ніж в дитинстві. Але нехай Вас це не лякає, сучасні технології роблять лікування комфортним і максимально ефективним.
В будь-якому випадку, результат ортодонтичного лікування направлений на зміну життя пацієнта і усунення проблем, пов’язаних з неправильним прикусом чи нерівними зубними рядами. Методів такого лікування може бути декілька. Умовно їх можна розділити на два: лікування за допомогою незнімних конструкцій -це різноманітні брекет системи та лікуванння за допомогою знімних конструкцій – це капи, трейнери, пластини.
Який саме метод застосовується в Вашому випадку, вирішує Ваш ортодонт разом з Вами і, обов’язково, при цьому враховувати Вашу клінічну картину, індивідуальні особливості, спосіб життя та бажаний результат.

 

Обов’язково перед початком лікування небхідно пройти повну діагностику щелепної системи. Це можуть бути знімки, огляд, фотофіксація, спеціальні ортодонтичні діагностичні заходи.

 

Також обов’язковим перед початком ортодонтичного лікування необхідно вилікувати всі проблеми зубів та ясен: усунути запальні процеси, карієс, пройти професійну гігієну, тобто небхідна повна санація ротової порожнини.
Під час ортодонтичного лікування важливо виконати всі рекомендації ортодонта, відвідувати його для корекції і контролю порядку лікування, приділяти особливу увагу гігієні порожнини рота.

 

Після вирівнювання зубів небхідні профілактичні процедури, які відновлять міцність емалі зубів, допоможуть закріпити результат.
Наша стоматологія має всі доступні на ринку системи ортодонтичного лікування і професіоналів-ортодонтів, що оберуть оптимальний для Вас спосіб лікуваняння. Ви залишитесь задоволеними! Наше завдання -зберегти, відновити чи створити Вам здорову та неперевершену посмішку.

 

Чекаємо на Вас в наших клініках!

ЧИТАТИ ДАЛІ
ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ НА ОБОЛОНІ В КИЄВІ

Видалення зубів на Оболоні

 

Видалення зубів – це хірургічна стоматологічна процедура, що вимагає від лікаря вправності, навичок і знань. Сучасне обладнання та інструменти в нашій клініці в Оболоні допомагають зробити її легше як для пацієнта, так і для стоматолога. Завдяки професіоналізму наших співробітників екстракція навіть в складних випадках проходить просто і швидко.

 

 

Кому необхідна процедура

 

Видалення зубів показано тільки в тому випадку, якщо лікувати їх доступними медицині методами неможливо. Призначається в таких ситуаціях:

 

  • підготовка ясен до установки імплантатів;
  • важкі форми кісти, пульпіт, запалення кореня;
  • установка протезів;
  • неправильний ріст зуба мудрості.

 

Нерідко виникає необхідність видалення молочного зуба у дітей в разі розвитку запального процесу або якщо почав вже прорізатися постійний.

 

Підготовчий процес

 

Екстракція проводиться після ретельної підготовки. Наші фахівці в клініці в Оболоні розкажуть детально про всі необхідні підготовчі заходи. Пацієнт проходить попередній огляд, на якому лікар визначає хороший метод знеболювання. Якщо необхідно видалення зубів мудрості, іноді хірург схиляється до операції під загальним наркозом. Наші стоматологи ніколи не призначають анестезію без попереднього огляду, адже необхідно повністю виключити алергію на препарати.

 

 

Види знеболюючого залежать від завдання, що стоїть перед хірургом. Екстракція зруйнованого зуба проводиться засобами на основі лідокаїну і більш сучасних місцевих знеболюючих. Ціна послуги залежить від препарату.

 

 

Основні етапи проведення процедури

 

Екстракція зубів в нашій клініці в Оболоні проходить в такі етапи:

  • діагностичні заходи, огляд порожнини рота;
  • знеболювання ін’єкцією в ясна (якщо мова йде про зуби мудрості, може застосовуватися загальний наркоз);
  • Витяг кореня з лунки;
  • обробка рани антисептиком;
  • накладення швів (при необхідності).

 

Професійні стоматологи нашої клініки в Оболоні здатні оперативно впоратися з будь-якими виниклими складнощами.

 

Якщо потрібно виконати видалення зубів мудрості, які ще не прорізалися, але при цьому ростуть неправильно, для захоплення коронки необхідно робити розріз ясна. Після цього потрібно накладення швів.

 

Протипоказання до екстракції

Видалення зубів в нашій клініці проводиться тільки в тому випадку, якщо у пацієнта відсутні протипоказання. Процедура не може бути виконана:

 

  • при гострих респіраторних захворюваннях;
  • травмі голови;
  • загостренні серцево-судинних патологій;
  • герпес.

 

Протипоказано видалення зубів жінкам в I і III триместрі вагітності.

 

Є ряд захворювань, при яких екстракція проводиться тільки під контролем лікаря вузького профілю. До таких патологій відносяться:

  • діабет;
  • захворювання нервової системи;
  • порушення згортання крові.

 

У нашій клініці кожному клієнту гарантований індивідуальний підхід, тому перед процедурою враховуються всі можливі нюанси, максимально виключаються ризики.

 

Щоб уникнути ускладнень, потрібно слідувати порадам наших фахівців. У перші два дні не можна полоскати ротову порожнину, гріти місце видалення. Не можна вживати гарячу їжу і напої. Лікар пропише рекомендовані знеболюючі препарати, а також інші процедури, що знімають біль і набряк (наприклад, прикладання холоду на місце екстракції).

 

Нашу сімейну стоматологію обрали вже тисячі сімей. Нам довіряють не тільки завдяки надійним фахівцям, якісним послугам, розташуванню в зручному районі Оболоні поруч зі станцією метро. У нас ще й найприйнятніші ціни.

ЧИТАТИ ДАЛІ