Під професійним відбілюванням зубів в стоматологічній клініці мається на увазі зміна їх кольору за допомогою спеціальних засобів, у складі яких присутні компоненти, що впливають на органічні сполуки в дентині (перекис водню, карбамід). Домашнє ж відбілювання в більшості випадків – це освітлення зубної емалі, за допомогою всіляких народних, аптечних або професійних засобів.

 

Ризики домашнього відбілювання зубів

 

У відбілювання зубів в домашніх умовах є свої плюси. Це і більш доступна ціна, і широкий спектр методів, і економія часу на похід в клініку, адже все можна зробити самостійно. На цьому переваги домашніх  експериментів над своєю усмішкою закінчуються.

 

Головний мінус такого домашнього відбілювання – це низька ефективність. Максимум, чого можна добитися – це відновлення свого природного відтінку зубної емалі. У свою чергу професійне відбілювання може освітлити емаль на 10-12 тонів для створення ідеальної  білосніжної усмішки.

 

Істотним ризиком домашніх методів є безконтрольне використання. Не кожен здатний адекватно оцінити стан здоров’я ясен і зубів. Адже багато методів  можуть володіти рядом побічних дій: викликати алергію, дратувати ясна, підвищувати чутливість зубів і навіть руйнувати емаль.

 

Кому підійдуть домашні методи відбілювання?

 

Коли потрібно видалити м’який наліт і незначно освітлити емаль, можна спробувати домашні методи відбілювання. Серйозні проблеми з порушенням пігментації вирішити не вийде, тому навіть не варто витрачати на це час.

 

Якщо ви впевнені в тому, що у вас відсутні захворювання ясен і каріозні порожнини, то можете спробувати методи самостійного відбілювання. В іншому випадку піддавати свою ротову порожнину експериментів краще не варто.

 

Якщо на передніх зубах встановлені пломби, які з часом стали темніше, початковий відтінок їм ніщо не дозволить повернути. Освітлити тільки емаль, тому пломби в таких випадках просто змінюють.

 

Підручні методи освітлення зубів в домашніх умовах

 

Більшість коштів, які допоможуть трошки освітлити емаль і запобігти утворенню зубного каменю, у кожного є вдома під рукою. Однак незважаючи на доступність цих методів, користуватися ними вкрай акуратно, інакше є ризик появи захворювань ротової порожнини.

 

  1. Сода

 

Сода виступає в якості м’якого абразиву, який поступово знімає накопичений наліт. Соду додають в зубну пасту або використовують в якості самостійного засобу при чищенні зубів. Результат не буде помітний відразу, але через кілька тижнів використання можна буде помітити освітлення емалі.

 

Дрібні частинки соди не ушкоджують і не дряпають емаль, проте не варто дуже старатися при чищенні. Зловживати содою теж не варто – краще за все робити перерви і дуже дбайливо очищати зуби.

 

  1. Перекис водню

 

Трипроцентний перекис водню може використовуватися не тільки для знезараження ран. Він допомагає позбутися від зубного нальоту завдяки своїй високій активності. Досить додати чайну ложку перекису на склянку води і полоскати цим розчином рот протягом 5-10 хвилин. Цього буде достатньо, щоб видалити м’який наліт і частинки їжі.

 

  1. Активоване вугілля

 

 

Пігулка активованого вугілля розтирається, після чого отриманим порошком разом із зубною пастою або без неї бережно очищаються зуби. Не варто побоюватися чорного кольору – він зникне після полоскання, а з зубних проміжків через 10-15 хвилин після чищення. Однак таким методом не можна зловживати – досить 3-4 разів на місяць.

 

Професійні засоби для домашнього відбілювання

 

Зараз в аптеках можна знайти безліч засобів, що дозволяють відбілити емаль в домашніх умовинах.

 

  1. Відбілюючі зубні пасти

 

У складі таких паст присутній дрібний абразив, безпечний для ясен і емалі. Їх ефект схожий з застосуванням соди. При тривалому і регулярному використанні відбілюючих паст можна освітлити зуби на 1-2 тони. Ефективність таких паст нетривала, а користуватися ними весь час не рекомендується, так як це може спровокувати стирання і пошкодження емалі.

 

  1. Відбілюючі смужки

 

За допомогою смужок зуби можна освітлити на 2-3 тони. Користуватися ними треба не менше місяця, але отриманий результат зберігається недовго. Крім цього, смужки Не відбілює зубні проміжки, що може контрастувати з освітленої рівною поверхнею зубів. Смужки просочені спеціальним засобом, який має впливати на зуби не менше 30 хвилин.

 

  1. Відбілюючі олівці

 

Такі олівці оснащуються пензликом, за допомогою якої на зуби наноситься відбілюючий гель. Після завершення часу впливу, гель видаляється. У таких олівцях концентрація активних компонентів дуже низька. З одного боку, це не дозволить нашкодити зубам, а з іншого – ефективність відбілювання буде невисокою.

ІНШІ СТАТТІ

Правильний прикус – це який? На що впливає прикус, його види та методи лікування.

Прикус – це функціональний стан зубів щодо співвідношення нижньої і верхньої зубних дуг в той момент, коли щелепи щільно змикаються.

 

Правильним називають прикус, коли щелепи змикаються так, що верхній зубний ряд перекриває нижній на третину, в той час як зуби взаємодіють один з одним таким чином, при якому зуби-антагоністи чітко змикаються між собою. Серед інших ознакою правильного прикусу можна виділити:

  • Відсутність мовних порушень і жувальних функцій;
  • Відсутність проміжків між сусідніми зубами в одному ряду;
  • Умовна лінія розділяє обличчя навпіл, проходячи чітко між центральними різцями верхньої і нижньої щелепи.

Які існують види прикусу?

У ортодонтії визначають дев’ять різновидів прикусу, з яких тільки чотири вважаються варіантами норми, а інші п’ять – патології.

До нормальних різновидів прикусу відносять:

  1. Прямий – ріжучі краї зубів змикаються стик в стик;
  2. Прогенічний – верхній зубний ряд трохи висунутий вперед, щодо положення нижнього;
  3. Біпрогенічний – зуби незначно відхилені вперед;
  4. Ортогнатичний – еталонний правильний прикус, коли верхній зубний ряд прикриває нижній не більше ніж на 1/3.

Варто зазначити, що прямий прикус буде вважатися нормальним, якщо у людини відсутні проблеми і патології змикання зубних рядів, а також будь-які дискомфортні відчуття.

Якщо відвідувати стоматолога нерегулярно, виявити аномалії прикусу самостійно можна лише на пізніх стадіях. Неправильний прикус може бути врождений і набутий. Порушення прикусу найчастіше відбувається в процесі росту і розвитку зубощелепної системи, починаючи з дитячого віку. Однак і у дорослих подібні патології можуть розвинутися по ряду причин, таких як травма або видалення якогось із зубів.

На наявність патологій прикусу насамперед вказують такі ознаки, як випинання будь-якої з щелеп, а також відсутність стику між ріжучими краями.

Серед патологічних порушень прикусу виділяють наступні:

  1. Перехресний – щелепи перекривають одна одну нерівномірно з боків зубного ряду або спереду;
  2. Відкритий – між зубними рядами утворюється щілина;
  3. Глибокий – верхній ряд зубів перекриває нижній більше ніж на половину;
  4. Мезіальний – нижній зубний ряд істотно видається вперед, щодо положення верхнього;
  5. Дистальний – верхній ряд зубів надмірно висувається вперед, щодо положення нижнього.

На що впливають патології прикусу?

Аномальні порушення прикусу часто призводять до проблем з вимовою, вад зовнішності, травмування слизової оболонки порожнини рота і навіть до порушень роботи серцево-судинної системи через недостатній обсяг кисню в крові. Неправильний прикус нерідко супроводжується проблемами з жуванням їжі, через що в шлунок потрапляє їжа великого обсягу, що погано відображається на роботі шлунково-кишкового тракту.

Відсутність лікування неправильного прикусу може привести до:

  • утрудненого дихання- через те, що нижня щелепа зміщується, відбувається звуження дихальних шляхів. Це часто призводить до швидкої стомлюваності, нестачі в мозку кисню і хронічного хропіння;
  • стоматологічні проблеми, серед яких пошкодження щік і язика, пародонтит, утворення важко виліковних вогнищ карієсу, нерівномірне стирання зубної емалі та інше ;
  • порушенням роботи скронево-щелепного суглоба – неможливість повністю закривати або відкривати рот, клацання щелепи та інше;
  • погіршення естетики особи через аномалії розвитку щелеп.

Як лікують різні порушення прикусу?

Лікування прикусу може проводитися при будь-якій з форм порушень за допомогою сучасних ортодонтичних систем, таких як брекети або елайнери. Однак є ряд обмежень можливостей подібних конструкцій, які залежать від особливостей або виду зубної аномалії.

Наприклад, при сильній скупченості зубів не рекомендується установка лінгвальних (або внутрішніх) брекетів. Сучасні елайнери хоч і показують високу ефективність, не завжди здатні впоратися з сильними патологіями так само швидко, як брекети.

Коли у пацієнта спостерігається скелетна форма прикусу, не завжди її можна вилікувати за допомогою ортодонтичних систем. Бувають випадки, коли для корекції положення і розміру щелепи необхідна допомога відразу двох фахівців – хірурга і ортодонта.

Будь-яке порушення прикусу можна ефективно вилікувати, досягнувши стабільного, прогнозованого результату. Відмовляючись від своєчасної ортодонтичної допомоги, пацієнт ризикує ускладнити існуючу проблему, що призведе до підвищення вартості лікування надалі. Стоматологічна клініка «ViLiDa» пропонує безліч рішень для лікування різних видів порушення прикусу, завдяки співпраці з надійними і досвідченими

ЧИТАТИ ДАЛІ
Проблеми неправильного прикусу

Прикус – це те, яким чином змикаються наші зуби та щелепи. І не завжди це нерівні зуби. Зуби можуть бути рівними, але самі щелепи можуть мати відхилення від норми.
Неправильний прикус впливає не лише на зубний ряд, адже через некоректну роботу щелеп та їх змикання можуть з’являтися проблеми в зубах, можуть також з’являтися проблеми, які ви б жодним чином не пов’язали б з проблемами рота. Так наприклад, неправильний прикус може стати причиною асиметрії обличчя, головного болю, утрудненого дихання, проблем зі сном.

 

Неправильний прикус може бути різних видів: дистальний, мезіальний, глибокий, відкритий, перехресний.

 

Причини винекнення неправильного прикусу:

  • спосіб вигодовування дитини. Найбільш природній- грудне вигодовування стимулює правильне розташування щелеп і розвиток прикусу в майбутньому.
  • дитячі шкідливі звички – довготривале використання пустушок чи пальців. Якщо вже користуєтесь-обирайте пустушки, що рекомендовані ортодонтами і використовуйте їх якомога менше.
  • травми щелепи та передчасна втрата молочних зубів.
  • генетична схильність
  • поза під час сну та годування
  • часті захворювання лор-органів

 

Які наслідки можуть бути у неправильного прикусу?

1.Частий головний біль, клацання суглобів, запалення суглобів, незмикання рота -відкритий рот.
2.Неправильне розподілення навантаження на зуби, як наслідок, різноманітні проблеми з ними- стираємість, сколи, зміщення, наклони, руйнування зубів тощо
3.При неправильному прикусі страждає еститика обличчя – неправильні пропорції, занадто тонкі губи чи впалі щоки, ранні зморшки, опущені кути губ, тобто людина отримує раннє старіння.
4.Якщо страждають зуби – порушується жувальна функція, як наслідок маємо проблеми з кишково-шлунковим трактом.
5.Неправильна робота щелепних суглобів може призвести до зміщення шийних хребців і пацієнт отримує зажими в шийному відділі, головний біль, порушення мозкового кровообігу тощо

 

Тож правильний прикус -це не лише рівні зуби та гарна посмішка, це ще й здоровий організм. Якщо у вас є вищеописані проблеми, то варто відвідати ортодонта. Він проведе діагностику і виключить вплив прикусу на ваш організм чи проведе ефективне лікування по виправленню порушень.
А варіанти лікування неправильного прикусу можуть бути наступними:
у віці 4-9 років разом з ншими методами може бути ефективною гімнастика для щелепно-лицових м’язів. Також в цьому віці можливе використання спеціальних пластин та трейнерів. Вони виготовляються індивідуально з урахуванням конкретної клінічної картини пацієнта.

 

Після зміни молочних зубів на постійні можливе проведення лікування брекетами. В цьому віці зуби досить рухливі і лікування проходить легше та швидше ніж у зрілому віці. Хоча, якщо ви пропустили цей вік – не проблема. Лікування брекетами можна проводити і значно пізніше. Просто ортодонт має врахувати і вікові особливості.

 

Найбльш радикальний та “останній шанс” виправити дуже складні трансформації прикусу- хірургічний метод. Зазвичай використовується, коли інші методи виявились не ефективними.

 

І останнє, хочемо заувижити, що найголовніше батькам слідкувати за розвитком дитини, вчасно показувати її лікарю, використовувати правильні пустушки, прибирати шкідливі звички. А дорослим пацієнтам рекомендуємо не боятися виправляти проблеми навіть у дорослому віці. Кожна людина заслуговує на високу якість життя і гарну посмушку. Приходьте до нас за цим!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Бруксизм зубів

Бруксизмом називають явище, коли уві сні людина сильно стискує щелепи чи зуби, або ж скрегоче ними.Найчастіше, що в нас бруксизм ми дізнаємося або від близьких, що чують вночі скрегіт зубів, або ; від стоматолога, що каже «у вас підвищена стираємість зубів», або ж можемо здогадатися по болям щелепи зранку.

Як би там не було, але це не природні дії нашого організму і наслідком цього можуть бути:

підвищене стирання зубів, або їх зношуваність;
біль голови;
травми щелепи та зубів навіть до переломів коронкової частини зуба;
підвищена чутливість зубів.
Загалом, нічого приємного. І якщо ви постійно страждаєте на бруксизм, потрібно вживати заходів, щоб не травмувати та не втратити зуби.

Причиною бруксизму лікарі називають стреси, найчастіше це не лише стоматологічна проблема, можна навіть сказати, що бруксизм, це скоріше стоматологічний наслідок, а проблему треба шукати в іншому місці та звертатися до невролога, чи лора. Ще існує така думка, що найчастіше на бруксизм страждають ділові люди, бо саме їх високий ритм життя призводить стресів.

Дуже рідко причиною бруксизму може бути і будова щелепного суглобу або щелепної системи, тож ,яка б не була причина –першочергове завдання її виявити. А далі вже, відповідно до причини підібрати прийнятні методи лікування.

Протягом часу встановлення причини бруксизму та його лікування необхідно захистити зуби від подальшого впливу стискання та скреготу. Для цього можна використовувати спеціальні індивідуально виготовлені капи, що захистять зуби. Такі капи одягаються на ніч. І звичайно, позбавлятися стресів, та причин виникнення бруксизму.

ЧИТАТИ ДАЛІ