Незважаючи на свою гарну й шляхетну назву, зуби мудрості своєю появою приносять не скільки розуму, скільки проблем і дискомфортних відчуттів. Вісімки можуть дуже довго і болісно прорізуватися, завдаючи при цьому постійний біль,  рости в неправильному напрямку, змінювати прикус, зміщувати природнє  положення сусідніх зубів. А якщо копнути ще глибше, зуби мудрості важко піддаються стоматологічному лікуванню і можуть викликати розвиток патологій на сусідніх зубах.

 

Є люди, яким пощастило – у них зуби мудрості  або зовсім не прорізуються, або прорізуються рівними, здоровими, без будь-яких неприємних відчуттів. Однак не всім природа зробила такий подарунок, і залишається лише одне рішення – видалити вісімки, які заважають спокійно жити.

 

Ми вирішили з’ясувати, чи варто видаляти зуби мудрості і які є протипоказання до даної стоматологічної процедури.

 

Видалити можна, залишити

 

Серед протипоказань до видалення зубів мудрості  можна віднести наступні випадки:

 

  1. Якщо зуби здорові, рекомендується їх залишити в спокої, щоб:

 

 

  1. Якщо на інший щелепи є зуб “антагоніст”.

 

Коли відбувається видалення однієї з таких вісімок, протилежна втрачає опору, деформується, може висуватися вперед, втрачає жувальну функцію.

 

Якщо третій моляр має оптимальну будову, росте в правильному положенні і здоровий, у видаленні немає необхідності. Існування безлічі особливостей фізіології та анатомії, ускладнюють стоматологічне лікування, а іноді і роблять його неможливим, показань до видалення вісімок буде набагато більше, ніж до їх збереженню.

 

Видалити, не можна залишити

 

Можна виділити кілька найбільш поширених показань до видалення зубів мудрості:

 

ІНШІ СТАТТІ

Етапи протезування зубів

Протезування є надійним способом відновлення функціональної цінності зубів та їх естетичних якостей. Дана стоматологічна процедура складається з багатьох послідовних маніпуляцій, які виконуються протягом кількох візитів до стоматолога-ортопеда.

 

Розглянемо, які саме етапи включає протезування зубів у сучасній стоматологічній практиці.

 

Перш за все, важлива ретельна діагностика ротової порожнини: лікар визначає стан ясен, кісткової тканини, наявність чи відсутність зубних відкладень, карієсу або його ускладнень. Також стоматолог звертає увагу на пропорційність частин обличчя та досліджує функцію скронево-нижньощелепного суглоба. Спочатку лікар оцінює візуально, а потім призначає додаткові методи обстеження, такі як ортопантомографію (панорамний знімок зубів обох щелеп) або комп’‎ютерну томографію. Важливим є також ретельний збір анамнезу пацієнта з приводу наявності специфічних чи неспецифічних захворювань, алергічних реакцій.

 

Після проведення діагностики та постановки діагнозу переходимо до наступного етапу: вибір методу протезування та складання плану лікування. Ортопедична конструкція обирається за певними показаннями, а також побажаннями пацієнта та його фінансовими можливостями. Зубне протезування загалом поділяється на два види: знімне та незнімне. Незнімне охоплює такі види конструкцій як вкладка, коронка, вінір, мостоподібний протез. Знімне протезування включає протези (акрилові, нейлонові, бюгельні).

 

Перед постановкою ортопедичних конструкцій бажано провести санацію порожнини рота, а саме: спланувати професійну гігієну ротової порожнини, пролікувати карієс та його ускладнення, усунути наявне запалення ясен.

 

Наступний етап – ортопедичний. Стоматолог знімає відбитки зубів, визначає центральне співвідношення щелеп для того, щоб виготовлена конструкція була стабільною у порожнині рота, повноцінно відновлювала жувальну ефективність та не порушувала мовну функцію.

 

Одним з найважливіших етапів протезування є препарування зубів. Методика препарування визначається залежно від обраної конструкції. Мінімальне препарування зубів передбачене при виготовленні вінірів.

 

Пацієнт разом з лікарем-ортопедом обирає колір майбутньої ортопедичної конструкції при природному денному освітленні, порівнюючи з наявними в порожнині рота власними зубами, а також враховуючи профіль обличчя, колір шкіри.

 

Під час цього візиту лікар виготовляє тимчасові конструкції, які відновлюватимуть жувальну функцію зубів, а також демонструватимуть дизайн майбутньої посмішки.

 

Під час наступного відвідування стоматолога проводиться оцінка якості виготовленої в лабораторії коронки чи протезу, примірка в порожнині рота. І лікар, і пацієнт повинні бути задоволені функціональними та естетичними якостями ортопедичної конструкції. Лише після цього проводиться заключний етап: фіксація в порожнині рота.
Завжди слід попереджати пацієнта про адаптаційний період, що полягає у звиканні до нової конструкції в роті. Проявляється відчуттям дискомфорту в ротовій порожнині, підвищенням слиновиділення, порушенням дикції. Якщо конструкція призначена за показаннями та правильно виготовлена, неприємні відчуття зникають за досить короткий проміжок часу. Дуже важливо, щоб пацієнт був психологічно налаштований на швидку адаптацію.

 

Спеціалісти нашої клініки завжди відповідально ставляться до діагностики та вибору необхідної ортопедичної конструкції. Лікарі допомагають відновити здоров’‎я та красу Вашої посмішки!Сяйте своєю посмішкою разом з нами!

 

З турботою, стоматологічна клініка ViLiDA!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Стоматологія для майбутніх мам ( стоматологічна підготовка до вагітності )

Хороша підготовка до вагітності не менш важлива, ніж власне благополучний перебіг вагітності. Жінка повинна заздалегідь впевнитись в тому, що в змозі забезпечити задовільні умови існування для плода. Відомо, що вагітність використовує значні ресурси організму майбутньої мами, тому необхідно підтримувати оптимальний стан здоров’я, включаючи належний догляд за порожниною рота. Усі стоматологічні проблеми краще вирішити до зачаття малюка, адже, відвідуючи лікаря-стоматолога завчасно, ви піклуєтесь і про своє здоров’я, і про здоров’я майбутньої дитини.

Сьогодні ми поговоримо про стоматологічну підготовку пацієнток жіночої статі до такого важливого періоду в їх житті.

Перш за все, важлива санація ротової порожнини. Санація – це комплекс лікувально-профілактичних заходів, направлених на «оздоровлення» порожнини рота і попередження стоматологічних захворювань. Якщо в ротовій порожнині майбутньої мами наявні зубні відкладення, каріозні порожнини або чинники ризики їх виникнення, це означає, що там наявні осередки інфекції, з яких мікроорганізми можуть поширюються по всьому організму. Також доведений факт, що карієс і захворювання пародонту можуть загострюватися під час вагітності. Пов’язують це, по-перше, зі зміною гормонального фону жінки, а, по-друге, зі змінами харчових смаків. Адже, всім відомо, вагітні нерідко люблять поласувати «солоденьким», що негативно впливає на стан емалі та провокує виникнення карієсу.

Як наслідок, можливі ускладнення вагітності та негативний вплив на розвиток зубів у дитини. Якщо ж займатися профілактикою під час планування вагітності, цих неприємностей можна уникнути.

Отже, на початку стоматологічної підготовки до вагітності рекомендується зробити панорамний знімок зубів для того, щоб повністю оцінити ситуацію в ротовій порожнині та спланувати лікування.

Подальші маніпуляції, за необхідності, полягають у наступному:

професійна гігієна порожнини рота (лікар-стоматолог проводить комплекс заходів, направлених на попередження розвитку карієсу та захворювання ясен, а також підбирає усі необхідні засоби і предмети домашньої гігієни за показаннями, удосконалює навички їх використання);
лікування зубів з вогнищами запалення – карієс, пульпіт, періодонтит;
заміна старих неякісних пломб, адже існує ризик розвитку вторинного карієсу під ними;
обстеження стану ясен
* під час вагітності розповсюдженим є діагноз «гінгівіт вагітних», для якого характерні такі симптоми як почервоніння, набряклість, кровоточивість ясен, біль під час чищення зубів, неприємний запах з рота, збільшення ясен в розмірі; виникає внаслідок змін гормонального фону жінки, тому здоров’ю ясен треба приділити окрему увагу;

видалення зубів та коренів зубів, які не вже не врятувати терапевтичним та ортопедичним лікуванням.
До того ж лікування до вагітності викликає менше стресу та хвилювання, ніж будь-які медичні маніпуляції у жінки в положенні.

Стоматологія «ViLiDA» пропонує сучасні методи діагностики та лікування. Лікарі нашої клініки грамотно проконсультують та спланують лікування в період підготовки до вагітності для того, щоб уникнути будь-яких ускладнень у майбутньому. Якщо приділити більше уваги стоматологічному здоров’ю до такого особливого та специфічного етапу життя, з’являється більша ймовірність того, що жінка матиме змогу насолоджуватись цим прекрасним періодом, а не думати про те, куди звернутися за стоматологічною допомогою.

З турботою про Вас і Ваших майбутніх малюків, ViLiDA!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Сапфірові брекети

Сапфірові брекети –це один з видів брекетів, призначених для ортодонтичного лікування. Вони досить популярні у тих, хто не бажає демонструвати всьому світу металеві брекети, а хоче «родзинку». Причина – їх прозорість та майже непомітний вигляд.

 

Всі думають, що сапфірові брекети виготовлені з дорогоцінних каменів, тому і так називаються. Насправді це не так. Матеріал, з його виготовлені брекети –медичний, це штучні сапфіри, які ще й гарно виблискують. Тож якщо вже вирівнювати зуби, то робити це треба гарно і з яскравинкою. Якщо ж ви бажаєте прозорість, але блиск вам ні до чого –обирайте керамічні брекети, вони матові.

 

Сапфірові брекети досить білі за кольором, тому будуть гарно і непомітно виглядати на білих зубах. Якщо ж колір вашої емалі жовтуватий чи сіруватий, майте на увазі, що в такому випадку сапфірові брекети будуть контрастувати і той самий прозорий ефект, заради якого їх обирають –буде відсутній.

 

За своїми лікувальними характеристиками сапфірові брекети стоять чи не на останньому місці, після металевих та керамічних. Вони крихкі, не підходять для вирішення досить серйозних проблем, лікувальний процес протікає довше, і по силі дії на зуби, вони більш слабкі ніж металеві та керамічні.

 

Але, звичайно, в них є і значні переваги:
– естетичний вигляд. Тут їм конкурентів не має
– гіпполергеність. На відміну від металевих брекетів, яі можуть визивати алергічні реакції на метал
– атравматичність. Сапфірові брекети мають досить комфортну форму, тому звикати до них треба менше і вони не травмують ясна та м’які тканини ротової порожнини
– стійкість до фарбування. Пальму першості в цій категорії займають керамічні брекети, але і сапфірові не пасуть задніх. Їх прозорий вигляд залишається до кінця лікування.

 

Сапфірові брекети ставляться на зуби однаково як і інші системи –ніякої різниці немає. Також не має різниці і догляд за ними. Але однозначно з сапфіровими брекетами ви будете сяяти, бо такі брекети роблять свого власника яскравим!

 

Наші ортодонти мають справу з різними системами брекетів і запропонують вам варіант, який підійде вам за показами і відповідатиме вашим бажанням. Вам досить лише зателефонувати 044-485—00 і записатися на прийом, далі вже справа наших стоматологів!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ