Зубний біль доставляє істотний дискомфорт як дитині, так і дорослому. Коли ви п’єте або жуєте, посміхаєтеся, стискаєте щелепу, говорите або навіть нічого не робите, біль в зубах може стати нестерпним. Зубний біль буває періодично виникає або постійної і з’являтися під впливом будь-якого подразника або мимовільно.
Чому може виникати біль?

Періодичний зубний біль, що нагадує про себе під впливом подразника, може з’являтися внаслідок розвитку каріозних утворень, стоншування емалі, що призводить до чутливості і больових відчуттів при прийомі їжі і пиття, а також при виявленні дентину біля шийки зуба (як це буває при пародонтозі).

Зубний біль як приступ, що виникає спонтанно як вдень, так і вночі, може сигналізувати про наявність пульпіту. Різкі гострі постійні болі , які локалізуються в одному з зубів, часто сигналізують про  пародонтит. В кожному окремому випадку вірний діагноз може поставити тільки стоматолог.

Зубний біль часто повідомляє про те, що патологія перейшла в крайню стадію, через що виникли серйозні ускладнення, які вже ніяк не можна ігнорувати. Самостійне зниження або зникнення больових відчуттів – це ще не ознака того, що проблеми більше немає. Навпаки, це може свідчити про те, що захворювання перейшло на більш серйозну стадію.

Біль в зубах часто виникає через пошкодження нервів. Зубний біль – це завжди несподіваний і небажаний сюрприз. Він може віддавати в скроневу область або вухо, ставати сильнішими при русі щелепи або при натисканні, супроводжуватися підвищенням температури та іншими малоприємними симптомами.

Поширені причини виникнення болю в зубах

Також причиною появи болю в зубах може стати одне з наступних захворювань:

Пародонтит – запальний процес в тканинах, що оточують верхівку зуба. Пародонтит супроводжується різкого гострого безперервної болем, яка локалізується в одному зубі. Біль часто знаходить пульсуючий характер і посилюється при натисканні на пошкоджений зуб. Хвороба може супроводжуватися розхитування зуба і набряками ясна.

Пульпіт – запальний процес в пульпі. При пульпіті біль з’являється мимовільно навіть без впливу будь-якого подразника і може виникати в будь-який час доби. Зубний біль при пульпіті приймає постійний ниючий наростаючий характер або супроводжується нападами. Відмітна особливість болю при пульпіті – її віддача в скроню або вухо. Терпіти таку біль довгий час практично нереально.

Чим небезпечний зубний біль?
Навіть якщо больові відчуття зменшилися або пройшли самі по собі, це не ознака того, що захворювання відступило. Можливо воно просто перейшло в хронічну стадію. При хронічній стадії багатьох стоматологічних захворювань спостерігається відмирання нервів і подальше повернення больових відчуттів. Не звертаючи уваги на біль в зубах, можна прийти до того, що розвинуться вкрай серйозні патології, такі як остеомієліт, флегмона або абсцес.

Діагностика зубного болю
При виникненні гострих больових відчуттів в зубах потрібно негайно звернутися до стоматолога, який зможе виявити причину захворювання і призначити правильне лікування. Для діагностування болю в зубах, стоматолог призначає рентген зубної порожнини. Користуватися екстреними засобами для полегшення зубного болю можна лише тоді, коли вона виникла вночі або у вихідний день. Відкладати візит до стоматолога надовго не можна.

ІНШІ СТАТТІ

Сапфірові брекети

Сапфірові брекети –це один з видів брекетів, призначених для ортодонтичного лікування. Вони досить популярні у тих, хто не бажає демонструвати всьому світу металеві брекети, а хоче «родзинку». Причина – їх прозорість та майже непомітний вигляд.

 

Всі думають, що сапфірові брекети виготовлені з дорогоцінних каменів, тому і так називаються. Насправді це не так. Матеріал, з його виготовлені брекети –медичний, це штучні сапфіри, які ще й гарно виблискують. Тож якщо вже вирівнювати зуби, то робити це треба гарно і з яскравинкою. Якщо ж ви бажаєте прозорість, але блиск вам ні до чого –обирайте керамічні брекети, вони матові.

 

Сапфірові брекети досить білі за кольором, тому будуть гарно і непомітно виглядати на білих зубах. Якщо ж колір вашої емалі жовтуватий чи сіруватий, майте на увазі, що в такому випадку сапфірові брекети будуть контрастувати і той самий прозорий ефект, заради якого їх обирають –буде відсутній.

 

За своїми лікувальними характеристиками сапфірові брекети стоять чи не на останньому місці, після металевих та керамічних. Вони крихкі, не підходять для вирішення досить серйозних проблем, лікувальний процес протікає довше, і по силі дії на зуби, вони більш слабкі ніж металеві та керамічні.

 

Але, звичайно, в них є і значні переваги:
– естетичний вигляд. Тут їм конкурентів не має
– гіпполергеність. На відміну від металевих брекетів, яі можуть визивати алергічні реакції на метал
– атравматичність. Сапфірові брекети мають досить комфортну форму, тому звикати до них треба менше і вони не травмують ясна та м’які тканини ротової порожнини
– стійкість до фарбування. Пальму першості в цій категорії займають керамічні брекети, але і сапфірові не пасуть задніх. Їх прозорий вигляд залишається до кінця лікування.

 

Сапфірові брекети ставляться на зуби однаково як і інші системи –ніякої різниці немає. Також не має різниці і догляд за ними. Але однозначно з сапфіровими брекетами ви будете сяяти, бо такі брекети роблять свого власника яскравим!

 

Наші ортодонти мають справу з різними системами брекетів і запропонують вам варіант, який підійде вам за показами і відповідатиме вашим бажанням. Вам досить лише зателефонувати 044-485—00 і записатися на прийом, далі вже справа наших стоматологів!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Лікування зубів у вагітних жінок

Сучасна медицина і стоматологія радить підходити до вагітності серйозно і планувати її. Це означає, що майбутня мама має підготувати свій організм до досить тривалих і кардинальних змін у своєму організмі. Ці зміни впливають і на стан ротової порожнини. Бо Вашому малюку потрібно буде багато кальцію і магнію і брати його він буде у Вас. Тому не дивно, що після вагітності та вигодовування малечі майже кожна матуся страждає від захворювань зубів та ясен.

 

В період планування вагітності необхідно пройти повний медогляд ротової порожнини, вилікувати всі джерела інфекції (карієс, запалення ясен тощо), гарно професійно почистити зуби та можливо лікар порадить річні профілактичні заходи для укріплення емалі та насичення організму кальцієм та корисними для зубів мінералами.

 

Під час вагітності добова потреба у кальції зростає у декілька разів, бо це один з основних елементів формування кісток, скелету та зубів майбутньої дитини. Повноцінно без кальцію не можуть сформуватися у дитини м’язи, нервові клітини, волосся, шкіра, внутрішні органи. Добова доза кальцію для вагітної складає 1300 мг. Багато кальцію є в таких продуктах як твердий сир, йогурт, фундук, кисло-молочний сир, молоко, шпинат, броколі, білокачанна капуста, зелена цибуля, тунець. Пам’ятайте, що кальцій засвоюється організмом лише при достатній кількості вітаміну Д. І у всьому має бути міра, бо передозування кальцієм теж не є добрим ні для мами ні для малюка.

 

Які стоматологічні процедури дозволені вагітним жінкам?

 

В першому триместрі варто уникати будь-яких стоматологічних втручань, окрім професійної гігієни. У матуся змінюється гормональний фон, може з’явитися дефіцит кальцію та магнію, що може впливати на захисні функції слини і ротова порожнина стає більш уразливою до розвитку бактерій. Можливі запалення ясен, розвиватися карієс.

 

Якщо потреба у лікуванні зубів з’явилася, це потрібно робити у другому триместрі, коли ще можна всидіти в стоматологічному кріслі і майбутня мама відчуває себе добре.

 

У третьому триместрі неможливість лікування пов’язана з тим, що вагітній не варто довго знаходитись у лежачому чи напівлежачому положенні на спині. А ще нервування вагітної можуть спричинити передчасні пологи чи викидень. Тож ризикувати не варто.

 

Але що робити, коли зуб таки заболів. По перше, не терпіти зубний біль і йти до стоматолога у будь-якому триместрі. Намагатися уникати рентгену, по можливості. Але якщо без нього не можливо визначити діагноз чи встановити який зуб хворий, то обмежитися одним знімком і прикрити живіт вагітної спеціальною накидкою. Хоча сучасні апарати і мають мінімальний вплив на організм, але все ж стоматологи радять користуватися ними вагітним лише в разі термінового лікування.

 

Якщо можна лікувати зуби без анестезії, то краще її не використовувати. Якщо біль нестерпний, то потрібно обирати спеціальні анестетики, дозволені вагітним. Зазвичай, це анестетики без адреналіну. Обов’язково попередьте лікаря про свій стан і упевніться, що лікар використовує саме потрібний Вам анестетик.

 

Хірургічні втручання у вагітних проводяться лише за наявності гострих станів. Це може бути травма зуба чи запалення.

 

Під час вигодовування дитини потреба в кальції зростає ще більше, і саме в цей період мами відчувають значне погіршення стану зубів. Обов’язково дотримуйтесь рекомендацій лікаря щодо вживання кальцію, та якщо необхідно приймайте кальцевмісні вітамінно мінеральні комплекси.

 

І ще раз нагадуємо, що заплановані вагітності та підготовка збереже Ваше здоров’я і допоможе уникнути непередбачуваних ситуацій!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Засоби гігієни за ротовою порожниною

Які засоби гігієни існують на ринку та які з них найбільш ефективні.

1.Зубні щітки

 

За допомогою зубної щітки чистяться зуби, прибирається наліт, залишки їжі.

 

Щітки бувають:

  • звичайні класичні, які працюють за допомогою рухів руки
  • пульсуючі
  • звукові
  • електричні

 

На будь який смак та гаманець. Комусь подобається коли щітка сама чистить і потрібно лише її підтримувати, а хтось полюбляє класику. Важливо пам’ятати основні вимоги до щіток: щітинка має бути м’якою, щоб не травмувати ясна та не стирати емаль зубів, надавайте перевагу синтетичній щітині-вона не так швидко як натуральна накопичує на собі бактерії.

 

У будь-якому випадку, зубну щітку потрібно змінювати раз на три місяці. Якщо є проблеми з яснами, варто звернутися до стоматолога гігієніста, щоб він оцінив як ви читите зуби та, можливо, відкорегував вашу техніку чи допоміг підібрати іншу щітку. Якщо виносите брекети, для вас передбачені спеціальні щітки для покращеної гігієни.

 

2. Зубні пасти

 

Тут вибір настільки різноманітний, що очі розбігаються і можна провести декілька годин коло полички з пастами в магазині. Що важливо знати? Пасти бувають звичайні та з лікувальними властивостями. Звичайні пасти містять компоненти, що укріплюють емаль та допомогають щітці почистити поверхню зуба. Лікувальні пасти, у більшості випадків, містять в собі більш потужний склад елементів щоб вплинути на те чи інше захворювання. Наприклад, при підвищеній чутливості зубів рекомендують спеціальну пасту в складі якої є елементи що “закривають” тріщинки в емалі зубів і чутливість зменшується.
Всі стоматологи переконані, що більш важлива техніка чистки зубів, а не паста. Паста носить скоріше допоміжний характер щоб процедура чистки зубів була приємнішою.

 

3. Зубні ополіскувачі, бальзами,елексири

Це додатковий догляд, що подомагає позбутися від зубного нальоту, бактерій та неприємного запаху. Вливає не лише на зуби і ясна, як щітка з пастою, а й очищує язик та ті місця до яких складно дістатися щіткою. Ці продукти бувають різні на складом та видами. Підбирайте той, що найбільше відповідає стану вашої ротової прожнини.

 

4. Міжзубні йоржики та зубні нитки

 

Міжзубні йоржики допомагають чистити проміжки між зубами, особливо коли вони достить великі. Щітка не завжи може в цих проміжках гарно почистити зуби. Зубна нитка також чистить міжзубні проміжки, куди йоржик не здатен попасти. І ниткою і йоржиком чистити досить легко.

 

5.Іригатор.

 

Це апарат для чистки зубів. Сама чистка відбувається за рахунок напору води. Вважається, що іригатор найбільш ефективно видаляє наліт та залишки їжі навіть в важкодоступних місцях. Напір води також додатково масує ясна і таким чином покращується кровообіг. Це позитивно впливає на зміцнення ясен. Особливо іригатор рекомендований людям з коронками, імплантами, незнімними протезами, мостами. Паліям та тим, в кого досить сильний неприємний запах з рота, а такж вагітним та годуючим мамам.

 

Для того, щоб зрозуміти та підібрати для себе найбільш ефективний та оптимальний набір засобів гігієни рекомендуємо відвідати уроки гігієни у наших лікарів. Також на уроці лікар навчить правильним технікам чистки та правильному використанню цих засобів.
А ще для вашої зручності ці та інші засоби ви можете придбати в наших клініках.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ