Зубний біль доставляє істотний дискомфорт як дитині, так і дорослому. Коли ви п’єте або жуєте, посміхаєтеся, стискаєте щелепу, говорите або навіть нічого не робите, біль в зубах може стати нестерпним. Зубний біль буває періодично виникає або постійної і з’являтися під впливом будь-якого подразника або мимовільно.
Чому може виникати біль?

Періодичний зубний біль, що нагадує про себе під впливом подразника, може з’являтися внаслідок розвитку каріозних утворень, стоншування емалі, що призводить до чутливості і больових відчуттів при прийомі їжі і пиття, а також при виявленні дентину біля шийки зуба (як це буває при пародонтозі).

Зубний біль як приступ, що виникає спонтанно як вдень, так і вночі, може сигналізувати про наявність пульпіту. Різкі гострі постійні болі , які локалізуються в одному з зубів, часто сигналізують про  пародонтит. В кожному окремому випадку вірний діагноз може поставити тільки стоматолог.

Зубний біль часто повідомляє про те, що патологія перейшла в крайню стадію, через що виникли серйозні ускладнення, які вже ніяк не можна ігнорувати. Самостійне зниження або зникнення больових відчуттів – це ще не ознака того, що проблеми більше немає. Навпаки, це може свідчити про те, що захворювання перейшло на більш серйозну стадію.

Біль в зубах часто виникає через пошкодження нервів. Зубний біль – це завжди несподіваний і небажаний сюрприз. Він може віддавати в скроневу область або вухо, ставати сильнішими при русі щелепи або при натисканні, супроводжуватися підвищенням температури та іншими малоприємними симптомами.

Поширені причини виникнення болю в зубах

Також причиною появи болю в зубах може стати одне з наступних захворювань:

Пародонтит – запальний процес в тканинах, що оточують верхівку зуба. Пародонтит супроводжується різкого гострого безперервної болем, яка локалізується в одному зубі. Біль часто знаходить пульсуючий характер і посилюється при натисканні на пошкоджений зуб. Хвороба може супроводжуватися розхитування зуба і набряками ясна.

Пульпіт – запальний процес в пульпі. При пульпіті біль з’являється мимовільно навіть без впливу будь-якого подразника і може виникати в будь-який час доби. Зубний біль при пульпіті приймає постійний ниючий наростаючий характер або супроводжується нападами. Відмітна особливість болю при пульпіті – її віддача в скроню або вухо. Терпіти таку біль довгий час практично нереально.

Чим небезпечний зубний біль?
Навіть якщо больові відчуття зменшилися або пройшли самі по собі, це не ознака того, що захворювання відступило. Можливо воно просто перейшло в хронічну стадію. При хронічній стадії багатьох стоматологічних захворювань спостерігається відмирання нервів і подальше повернення больових відчуттів. Не звертаючи уваги на біль в зубах, можна прийти до того, що розвинуться вкрай серйозні патології, такі як остеомієліт, флегмона або абсцес.

Діагностика зубного болю
При виникненні гострих больових відчуттів в зубах потрібно негайно звернутися до стоматолога, який зможе виявити причину захворювання і призначити правильне лікування. Для діагностування болю в зубах, стоматолог призначає рентген зубної порожнини. Користуватися екстреними засобами для полегшення зубного болю можна лише тоді, коли вона виникла вночі або у вихідний день. Відкладати візит до стоматолога надовго не можна.

ІНШІ СТАТТІ

Сріблити чи герметизувати – обираємо разом!

Сріблити чи герметизувати – обираємо разом!

 

Добре відомо, що карієс у дітей зустрічається частіше ніж у дорослих. Зубна емаль молочних зубів дуже м’яка та вразлива, тому піддається згубному впливу бактерій. Якщо нехтувати гігієною ротової порожнини малюка, то згодом на зубах можуть з’явитися плями, а потім невеликі дірки. Але краще до цього не доводити! Щоб запобігти розвитку зубних захворювань, потрібно кожні 3 місяці перевіряти стан зубів дитини у стоматолога та застосовувати ефективні профілактичні заходи: герметизація фісур або сріблення зубів.

 


Давайте по черзі. Сріблення молочних зубів що це та навіщо?
Процедура сріблення молочних зубів – один із популярних та ефективних способів профілактики карієсу у дітей віком до 3-х років. Виглядає це дуже просто: лікар ватною паличкою протирає уражені ділянки зуба, покриваючи їх спеціальним розчином (30% розчин нітрату срібла). В результаті цього на зубах утворюється спеціальна плівочка, яка проникає в уражені ділянки зуба та запобігає розвитку каріозних процесів. 

 

Переваги сріблення молочних зубів:

 

  • зупиняє розвиток карієсу;
  • безболісно;
  • швидко;
  • низька вартість;
  • можливість проводити діткам до 3-х років.

 

Однак дана процедура має й недоліки:

 

  • не лікує карієс, а лише сповільнює його розвиток;
  • невисока ефективність процедури для жувальних зубів;
  • під впливом розчину зубна емаль темнішає;
  • необхідно повторювати кожен місяць;

 


Можна зробити висновок, що задача сріблення молочних зубів – уповільнити розвиток карієсу, покращити гігієну ротової порожнини та відтягнути пломбування зубів. Дана процедура є тимчасовою.

 

Тепер поговоримо про герметизацію фісур молочних зубів
Герметизація фісур – важливий метод профілактики карієсу. Фісури — це заглиблення, які знаходяться на жувальних зубах. Дуже важливо провести герметизацію відразу ж, після прорізування постійних жувальних зубів. Адже щойно прорізані зуби дуже слабкі й легко піддаються впливу бактерій. Герметизація дозволяє наповнити фісури спеціальним захисним розчином.

 

Цей метод має наступні переваги:

 

  • безболісно;
  • забезпечує додатковий захист зубів та зміцнює емаль;
  • запобігає розвитку каріозних процесів;
  • захист від появи вторинного карієсу.

 


Щодо недоліків, то деякі спеціалісти стверджують, що після обробки зубів спеціальним гелем природний ріст та формування зубів погіршуються. Також для обробки одного елементу зуба потрібно приблизно 20 хвилин. Не кожна дитина зможе висидіти, якщо потрібно обробити декілька таких елементів.

 


Отже, і герметизація і сріблення зубів являються профілактичними заходами запобігання карієсу. Ми пояснили плюси та мінуси кожного методу, але вибір залишається за Вами. А щоб не сумніватися та прийняти правильне рішення, то краще запишіться на прийом до наших спеціалістів, Вони оглянуть зубки вашої дитини та підберуть більш прийнятний метод профілактувати для Вашого випадку.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Стоматит і його лікування

Стоматит – це запальний процес, локалізований на слизових оболонках ротової порожнини. Практично кожна людина з раннього віку так чи інакше стикалась з даним захворюванням в тій чи іншій формі. Хвороба може тривати від 4 до 14 днів – все залежить від складності, а також від ефективності методів лікування запалень.

Інфекції ротової порожнини можна вилікувати самостійно в домашніх умовах, проте, якщо у людини стоматит в запущеній формі, звернення до стоматолога не уникнути, так як можуть виникнути серйозні ускладнення через інфекційне навантаження на організм.

Основні симптоми стоматиту

Зрозуміти, що у вас стоматит можна відразу, так як дане захворювання відразу дає про себе знати різким болем, який посилюється під час прийому їжі. Це захворювання має низку загальних симптомів:

На поверхні слизової оболонки ротової порожнини з’являється одна або декілька виразок з червоними краями і білою плівкою;
У місцях, уражених стоматитом, з’являється набряк, почервоніння;
При впливі на виразки відчувається гострий біль, який суттєво ускладнює вживання і пережовування їжі, а в деяких випадках і вимову;
Ясна можуть кровоточити, з’являється неприємний запах з рота, посилюється слиновиділення;
Гострі форми стоматиту можуть супроводжуватися підвищенням температури, а також збільшенням лімфатичних вузлів.
Види стоматиту і причини його появи

Існує ряд форм стоматиту, відмінність яких полягає в причинах, що викликали дане захворювання:

Алергічний – виразки в роті при даній формі найчастіше з’являються після прийому певних медикаментозних препаратів;
Герпетичний – виникає при впливі вірусу герпесу;
Афтозний – запалення виникає через нестачу в організмі важливих мінералів і вітамінів, особливо вітаміну В12 і заліза;
Грибковий – поява виразок провокується грибком Candida albicans.
Можна відзначити ще багато форм стоматиту. Так виразки в ротовій порожнині можуть виникнути через тривалий прийом антибіотиків, що знищують корисну мікрофлору в роті, через що захисні бар’єри слабко протистоять вірусам і бактеріям, що провокує захворювання.

Ще стоматит виникає внаслідок зовнішніх впливів, наприклад, через часте куріння, надмірне вживання алкоголю, травмування слизової оболонки.

Лікування стоматиту у дітей і дорослих

Коли стоматит виявлений на початковій стадії, його можна спробувати вилікувати за допомогою домашніх засобів. Наприклад, хороший ефект можна очікувати від всім відомого розчину солі та соди.

Перед самостійним лікуванням стоматиту потрібно спробувати з’ясувати, чим він спровокований. Якщо стоматит виник після тривалого прийому антибіотиків, запальний процес буде усунутий після зниження медикаментозного навантаження на організм. Якщо захворювання викликане алергією – потрібно усунути алерген і пройти курс антигістамінних препаратів.

Коли у стоматита грибкова або вірусна природа, рекомендується скористатися спеціальними медикаментозними засобами, які призначені для лікування запальних вогнищ при стоматиті. До них відносять: противірусні мазі, протигрибкові препарати, антисептики, такі як хлоргексидин або мірамістин.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Лікування пародонтиту: причини утворення пародонтиту та як здійснюється лікування пародонтиту?

Пародонтит – це тривалий патологічний запальний процес, який виникає в опорному
апараті зуба: в ясенної тканини, періодонті, а також в кістковій тканині альвеолярних
відростків щелепи й цементу. Несвоєчасне або відсутнє лікування пародонтиту ясен
може спричинити атрофію кісткової тканини, кінцевий етап якої – втрата зубної
одиниці.

Запалення ясен, пародонтит, класифікується за двома ознаками. Перш за все за місцем
розвитку запального процесу:
1. Локалізований пародонтит – характеризується невеликим вогнищем ураження,
яке зачіпає не більше одного зуба (найчастіше виникає через механічне пошкодження слизової оболонки);
2. Генералізований пародонтит – ураження зачіпає відразу кілька зубів, а також може уражати кісткову і ясеневу тканини.
Також визначають пародонтит за характером протікання захворювання:
1. Гострий пародонтит – супроводжується періодичними нападами болю і стрімким прогресуванням симптомів;
2. Хронічний пародонтит – розвивається на тлі невилікуваного гострого пародонтиту, при цьому больові відчуття практично відсутні, але хвороба прогресує і провокує деформацію тканин.

Причини утворення пародонтиту

Однією з основних причин пародонтиту можна вважати нехтування якісною і правильною гігієною ротової порожнини, а також відсутність своєчасного лікування запалилися ясен.

Серед інших причин, які можуть спровокувати різні стадії пародонтиту, можна виділити такі як:
● генетична схильність;
● переважання м’якої їжі в повсякденному раціоні;
● жування тільки однією стороною щелепи;
● аномалії прикусу;
● недолік в організмі вітамінів групи В і С;
● підвищення навантаження на ясна після видалення жувальних зубів;
● наростання зубного каменю;
● надмірне вживання цукру і солодких продуктів;
● куріння, жування тютюну.

Ефективне лікування ясен і мінімізація згубних наслідків для зубів можливі тільки при
своєчасному виявленні запалення і зверненні в стоматологічну клініку. Якщо наявні
кровоточивість, запалення або набрякання ясен, слід якомога швидше звернутися до
фахівця.

Як здійснюється лікування пародонтиту?

Незалежно від віку стандартні методи лікування пародонтиту здійснюються комплексно і включають наступні обов’язкові етапи:
1. Усунення причини запалення
На даному етапі проводиться професійна чистка зубів: видалення м’яких відкладень,
зубного каменю, полірування зубних коронок. В обов’язковому порядку усуваються всі
фактори, які провокують розвиток захворювання. Каріозні утворення лікують і
пломбують, в разі сильного пошкодження зуб може бути видалено. Якщо запалилися
ясна, чим лікувати? Стоматолог дає пацієнту чітке керівництво по медикаментозному
лікуванню та догляду за ротовою порожниною.
2. Хірургічне лікування тканин пародонту
Стоматолог може вдаватися до таких методик як кюретаж пародонтальних карманів,
часткове видалення краю ясенного карману, скейлінг під’ясневий тощо.
3. Додаткові заходи

При наявності показань фахівець може призначити пацієнтові приймання
протизапальних препаратів, вітамінів, імуномодуляторів, а також дати рекомендації з
фізіолікування.

Конкретна стратегія лікування складається в індивідуальному порядку на основі стану
ясен пацієнта і загального здоров’я його організму. Варто розуміти, що яким чином і за допомогою яких засобів буде проходити лікування, може визначити тільки лікар-
стоматолог, а самолікування в домашніх умовах має бути неприпустимим.

При такому захворюванні, як пародонтит, лікування у домашніх умовах повинне бути
узгодженим з стоматологом. Можуть бути призначені полоскання, наприклад, відваром
кори дуба, розчином настоянок календули або ромашки.При наявності алергічних
реакцій найкраще вдаватися до допомоги протизапальних та антибактеріальних
розчинів, які продаються в аптеці.

ЧИТАТИ ДАЛІ