Реставрація зубів – це повне відновлення зуба в наслідок його руйнування чи травми. Застосовується для відновлення жувальної функціїї зубів та естетичної складової. Естетичну реставрацію зубів ще називають художньою.

При різних видах пошкодження зубів можуть застосовуватися і різні види реставрації. Наприлад, при незначних ушкодженнях зазвичай стоматолог використовує світлоотверджуючий матеріал -фотополімер. Якщо ушкодження значні, то стоматолог реставрує зуб за допомогою кераміки. Мета реставраціїї -повне відновлення зуба, його форми, і, звичайно, щоб результат не був помітний ні пацієнту ні оточуючим.

 

Також, в залежності від виду зуба розрізняють різні способи його реставрації. Так на передніх зубах найчастіше використовують нарощування, якщо необхідно закрити скол чи від зуба відламався невеличий шматочок в наслідок травми, наприклад, чи коли потрібно прибрати щілину між зубами чи відновити відтінок зуба. Можна використовувати і такий метод як встановлення ультратонких пластин, що повністю закривають зуб і можуть навіть змінювати його форму та колір. Такі пластини називають вініри. За допомогою їх формуєься голівудська посмішка.

 

Якщо мова йде про реставрацію молярів чи премолярів, то найчастіше використовують або пломби або вкладки або, якщо руйнування досить значні- коронки.
У випадку, коли стоматолог реставрує зуб безпосередньо в ротовій порожнині -це називається прямий метод реставрації. Він зручний ще й ти, що все можна зробити в один візит.

 

Якщо використовуються вкладки, коронки -це непрямий метод реставраціїї. Він більш естетичний з візульної точки зору, більш дорогий, але й біль довговічний. Щоправда одним візитом тут не обійтися. Тому що перед тим як поставити обрану конструкцію, необхідно підготувати зуб, зробити конструкцію в лабобраторії. До цього провести діагностику, зняти відбитки, іноді необхідно створити діагностичну модель та зпрогнозувати майбутній результат. Але ж те, що ви отримаєте в результаті реставраціїї Вам точно сподобається.

 

 

Ще однією відміністю звичайної реставраціїї зубів від художньої є те, що матеріали, що використовуються в звичайній реставраціїї з часом можуть змінювати колір і якщо спершу вони абсолютно непомітні в ротовій порожнині, то пізніше буде помітно.При хужодній реставрації такої проблеми не має, і матеріали, шо використовуються більш точно прилягають до поверхні зубів, що значно подовжує термін “функціонування” реставрації.
Вартість реставрації зубів також залежить від методу. Звичайна -менш дорога, а художня залежить від вибору матеріалу.

 

Чи можна відновити за допомогою реставрації повністю зруйнований зуб?

 

Все залежить від стану тієї частини зуба, що залишилася. Якщо корені зуба проліквані чи абсолютно здорові, а коронкова частина відсутня,то зуб відновлюється за допомогою протезування. На спеціальний штифт встановлюється коронка і таким чином відновлюється повна функція зуба зі збереженням його кореня.
У випадку, якщо навіть корінь зберегти не можливо, то зазвичай використовуються два способи його відновлення – імплантація зубів, коли видаляються всі залишки зуба та вживлюється імплант (штучний корінь) і на імплант встановлюється коронка.

 

 

Інший спосіб -це використання мотовидної конструкціїї, коли на сусідні зуби одягається міст, що закриває відсутній зуб. Візуально виглядає естетично і гарно. Недоліком цього способу є те, що сусідні зуби підпадають під обробку, а на місці відсутнього зуба можуть відбуватися незворотні процеси – деформація десни, кістки, з часом можуть початися запальні процеси при недостатній гігієні і, найнеприємніше, що в сусідніх зубів є місце для руху і з часом вони можуть стати рухливими і навіть випасти. Тоді знову потрібно буде одягати мостовидну конструкцію, але вже на наступні сусідні зуби і таким чином, відновлювати вже 3 зуба.

 

 

Який би Виметод не обрали зі своїм стоматологом пам’ятайте не лише про зовнішню естетику, але й про майбутнє. Адже ми хочемо не лише гарну помішку, а й довговічну і без шкоди для здоров’я.

 

В клініках Віліда використовуються практично всі відомі методи реставрації зубів, і наші пацієнти йдуть задоволеними результатом та повертаються лише для профілактики!

 

 

ІНШІ СТАТТІ

Як вибрати клініку для лікування

Як вибрати клініку для лікування: ключові критерії

 

Кожен день все більше стоматологічних клінік пропонують незамінні і інноваційні послуги своїх фахівців в самому різному ціновому сегменті. Але як непідготовленому пацієнтові визначитися з вибором установи, де він буде проходити лікування? На жаль, випадки медичних помилок не є рідкістю, тому будь-який пацієнт хоче, щоб його обслуговував досвідчений фахівець в сучасній клініці. Адже в разі некомпетентності стоматолога людина ризикує втратити не тільки багато грошей, але і своє здоров’я. Стоматологія на Оболоні «ViLiDa» розповість вам, як правильно вибрати клініку і не помилитися.

 

 

Чому потрібно приділити увагу при виборі клініки?

 

 

У будь-якій стоматологічній клініці першим, кого зустрічає пацієнт, є адміністратор. Вкрай важливо звернути увагу на те, наскільки грамотно проводиться первинна консультація. Незважаючи на те, що у адміністратора немає медичної освіти, він повинен розбиратися в ключових моментах спеціалізації клініки і знати відповіді на актуальні питання. Спілкування з пацієнтом повинно бути ввічливим, ненастирливим і коректним – якщо вас з порогу відправляють на консультацію до стоматолога, це свідчить про некомпетентність адміністратора.

 

Спектр послуг стоматологічних клінік настільки широкий, що людина може легко в них заплутатися. У хорошою фаховою клініці стоматолог завжди готовий проконсультувати пацієнта і ознайомити його з плюсами і мінусами тих чи інших методів лікування. Відмінним показником якості клініки вважається, коли лікар пропонує скласти план лікування, озвучує приблизну вартість лікування зубів, а також визначає, скільки часу буде потрібно для досягнення бажаних результатів.

 

Вкрай важливо відзначити, чи робить клініка повний спектр стоматологічної допомоги. Коли в установі працюють фахівці всіх напрямків, у пацієнта з’являється безліч варіантів лікування, з яких можна вибрати найбільш оптимальний на основі існуючої проблеми. Сучасна хороша клініка не ставить пацієнта в обмежені рамки.
Не можна ігнорувати зростання показників захворюваності на ВІЛ-інфекцію, гепатит та іншими небезпечними інфекційними хворобами. В ході лікування пацієнт повинен бути повністю впевнений в тому, що в обраній клініці йому не загрожує зараження. Тому вкрай важливо перевірити, як клініка здійснює стерилізацію інструментів і дезінфекцію в приміщенні. Оцінити це на перший погляд можна, звернувши увагу на одноразові витратні матеріали, такі як бахіли, маски, рукавички, пелюшки, на те, розкриваються чи при пацієнті пакети зі стоматологічним інструментом, оснащені чи кабінети стерилізаційними шафами і бактерицидними лампами. Особливо цьому приділяється увага в період коронавирусной пандемії.

Ознаки гарної стоматологічної клініки, якій можна довіряти

 

Клініка, в якій ви сміливо можете проходити лікування, має:
• Сертифікати, ліцензію і супроводжуючі документи, що дозволяють здійснювати стоматологічне лікування на території України;
• Красиве, чисте і приємне для знаходження всередині приміщення;
• Штат досвідчених фахівців, всю необхідну інформацію про яких можна легко знайти на сайті або інформаційному стенді безпосередньо в самій клініці;
• Встановлений графік роботи з попереднім записом на консультацію / прийом до потрібного лікаря;
• Графік санітарної обробки і дезінфекції кабінетів, службових приміщень, туалетних кімнат на видному для пацієнтів місці;
• Сучасне стоматологічне обладнання та меблі;
• Реальні позитивні відгуки на незалежних джерелах в мережі, а також позитивні відгуки близького кола знайомих;
• Повну прозорість всіх послуг і бездоганну репутацію лікарів;
• Кваліфікований і доброзичливий персонал (адміністратори, прибиральники, помічники);
• Активні наповнені корисною інформацією акаунти в соціальних мережах, власний сайт.

 

В одній клініці можуть працювати десятки фахівців. Однак, якою б перспективною і хорошою вона не була б, багато в чому результат лікування буде залежати від стоматолога.

 

Якщо вам потрібен хороший стоматолог в Києві з професійним і уважним підходом до пацієнта, а також чудовою репутацією – звертайтеся в клініку «ViLiDa», де підбору лікарів приділяється ключова увага. Ми пишаємося нашим високопрофесійним колективом і гарантуємо кращий результат лікування кожного пацієнта.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Засоби гігієни за ротовою порожниною

Які засоби гігієни існують на ринку та які з них найбільш ефективні.

1.Зубні щітки

 

За допомогою зубної щітки чистяться зуби, прибирається наліт, залишки їжі.

 

Щітки бувають:

  • звичайні класичні, які працюють за допомогою рухів руки
  • пульсуючі
  • звукові
  • електричні

 

На будь який смак та гаманець. Комусь подобається коли щітка сама чистить і потрібно лише її підтримувати, а хтось полюбляє класику. Важливо пам’ятати основні вимоги до щіток: щітинка має бути м’якою, щоб не травмувати ясна та не стирати емаль зубів, надавайте перевагу синтетичній щітині-вона не так швидко як натуральна накопичує на собі бактерії.

 

У будь-якому випадку, зубну щітку потрібно змінювати раз на три місяці. Якщо є проблеми з яснами, варто звернутися до стоматолога гігієніста, щоб він оцінив як ви читите зуби та, можливо, відкорегував вашу техніку чи допоміг підібрати іншу щітку. Якщо виносите брекети, для вас передбачені спеціальні щітки для покращеної гігієни.

 

2. Зубні пасти

 

Тут вибір настільки різноманітний, що очі розбігаються і можна провести декілька годин коло полички з пастами в магазині. Що важливо знати? Пасти бувають звичайні та з лікувальними властивостями. Звичайні пасти містять компоненти, що укріплюють емаль та допомогають щітці почистити поверхню зуба. Лікувальні пасти, у більшості випадків, містять в собі більш потужний склад елементів щоб вплинути на те чи інше захворювання. Наприклад, при підвищеній чутливості зубів рекомендують спеціальну пасту в складі якої є елементи що “закривають” тріщинки в емалі зубів і чутливість зменшується.
Всі стоматологи переконані, що більш важлива техніка чистки зубів, а не паста. Паста носить скоріше допоміжний характер щоб процедура чистки зубів була приємнішою.

 

3. Зубні ополіскувачі, бальзами,елексири

Це додатковий догляд, що подомагає позбутися від зубного нальоту, бактерій та неприємного запаху. Вливає не лише на зуби і ясна, як щітка з пастою, а й очищує язик та ті місця до яких складно дістатися щіткою. Ці продукти бувають різні на складом та видами. Підбирайте той, що найбільше відповідає стану вашої ротової прожнини.

 

4. Міжзубні йоржики та зубні нитки

 

Міжзубні йоржики допомагають чистити проміжки між зубами, особливо коли вони достить великі. Щітка не завжи може в цих проміжках гарно почистити зуби. Зубна нитка також чистить міжзубні проміжки, куди йоржик не здатен попасти. І ниткою і йоржиком чистити досить легко.

 

5.Іригатор.

 

Це апарат для чистки зубів. Сама чистка відбувається за рахунок напору води. Вважається, що іригатор найбільш ефективно видаляє наліт та залишки їжі навіть в важкодоступних місцях. Напір води також додатково масує ясна і таким чином покращується кровообіг. Це позитивно впливає на зміцнення ясен. Особливо іригатор рекомендований людям з коронками, імплантами, незнімними протезами, мостами. Паліям та тим, в кого досить сильний неприємний запах з рота, а такж вагітним та годуючим мамам.

 

Для того, щоб зрозуміти та підібрати для себе найбільш ефективний та оптимальний набір засобів гігієни рекомендуємо відвідати уроки гігієни у наших лікарів. Також на уроці лікар навчить правильним технікам чистки та правильному використанню цих засобів.
А ще для вашої зручності ці та інші засоби ви можете придбати в наших клініках.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Підготовка до лікування зубів брекет-системами

Перед початком лікування зубів за допомогою брекет-систем, необхідно пройти ретельну підготовку – відвідати пародонтолога і стоматолога-терапевта. Фахівці допоможуть визначити чи здорові зуби і ясна, а також чи готові вони до установки брекетів.

 

Тільки після виявлення і успішного лікування існуючих проблем можна направлятися до ортодонта, який проводить діагностику і складає план лікування.
Ортодонтична діагностика здійснюється в кілька етапів:
• Виготовлення рентгенівських знімків верхнього і нижнього зубних рядів;
• Виготовлення фотознімків особи пацієнта і його зубів;
• Виготовлення відбитків та зліпків зубних рядів;
• Дослідження зліпків за допомогою артикуляра.

 

Всі випадки індивідуальні, тому в залежності від існуючої патології пацієнт повинен проконсультуватися з хірургом, терапевтом, імплантологом і ортопедом для мінімізації будь-яких негативних наслідків в майбутньому. Після ретельної підготовки і діагностики буде підібрана максимально підходящий варіант брекет-системи, за допомогою якої можна буде добитися ідеального результату вирівнювання зубів без ускладнень.

 

Санація ротової порожнини – навіщо вона проводиться перед ортодонтичним лікуванням?

 

Невід’ємний етап підготовки – це консультація терапевта і санація. При наявності таких проблем, як запалення ясен, пульпіт, карієс та інших захворювань ротової порожнини, встановлювати брекет-систему не можна. У процесі руху зубного ряду будь-яка патологія може розвинутися і вилікувати її буде набагато складніше через особливості конструкції брекетів. Часто, щоб дістатися до ураженої ділянки, доводиться вдаватися до зніманню дуги і відклеювання лігатур або брекетів.
Крім іншого брекет-система може зробити навіть щоденне чищення складнішою, тому перед установкою рекомендується лікування навіть невеликих каріозних утворень і професійна гігієна зубів. У більшості випадків, обов’язковою умовою ортодонтичного лікування є видалення всіх чотирьох зубів мудрості.

 

Як здійснюється діагностика у терапевта?

 

Трапляється, що карієс протікає приховано – при такому захворюванні пацієнт не відчуває болю, а сама поразка при стандартному огляді залишається непоміченим. Також стоматологом терапевтом оцінюється:

 

• поточний стан пломб;
• наявність прихованих каріозних утворень під пломбами;
• стан ясен і пародонту;
• стан зубної емалі;
• наявність запальних вогнищ хронічного характеру;
• наявність і стан депульпованих зубів;
• наявність уражень зубної тканини некаріозного характеру;
• схильність до появи карієсу і ін.

Кожен з цих факторів буде впливати на складання плану лікування і кінцевий результат.

 

Що оцінює стоматолог-терапевт в процесі санації?

 

В першу чергу здійснюється лікування карієсу та пломбування. Чимала увага приділяється каналах, які лікувалися раніше. Наявність дефектів в запломбованих депульпованих зубів, карієсу, а також порушення прилягання – це прямий шлях до розвитку інфекції в каналах.

 

Навіть якщо відсутні будь-які хворобливі відчуття і немає видимих уражень, в канал можуть потрапити бактерії, що призведе до руйнування зубної тканини. Тому огляд депульпованих зубів так само важливий, як і своєчасна заміна пломби на якісну коронку.

 

Перед установкою брекет-системи необхідно усунути запальні процеси ясенного краю, а також нависають краю пломб. Останні з’являються якщо не був знятий поддесневой камінь в ході раннього стоматологічного лікування. Поддесневой зубний камінь – це безпосередня причина освіти нещільного прилягання самої матриці в процесі установки пломби. Дану проблему неможливо усунути, чи не змінив при цьому саму пломбу. Через нависає краю пломби збільшується ймовірність появи запалення.

 

Тільки після того, як всі проблеми ротової порожнини усунені, можна приступати до установки брекет-системи та ортодонтичного лікування зубів.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ