Сьогодні професійна гігієна – найпопулярніша процедура серед пацієнтів, які піклуються про красиву та здорову посмішку. Навіть при дотриманні щоденного домашнього чищення зубів не завжди можна похвалитися ідеальною гігієною порожнини рота. Найчастіше це пов’язано з недотриманням основних гігієнічних правил догляду та наявністю шкідливих звичок, таких як паління. Важливо розуміти, що саме погана гігієна порожнини рота провокує виникнення зубного нальоту та каменю і стає першочерговим чинником захворювань зубів та ясен.
Тож що ж таке зубний наліт і чому він є небезпечним?
Зубний наліт – це скупчення бактерій, які накопичуються на поверхні зуба після вживання їжі та напоїв з барвниками. Позбутися цього скупчення бактерій, так званого м’якого зубного нальоту, можна за допомогою зубної щітки і пасти. Але невдовзі, через кілька годин після чищення зубів, ціла армія різних мікробів знову атакує ротову порожнину. Зубний наліт накопичується не тільки на зубах, а також у міжзубних проміжках. Небезпечним є те, що бактерії, які містяться в зубному нальоті, виділяють кислоту, а вона здатна руйнувати емаль зуба.
Застарілий зубний наліт твердіє і перетворюється на зубний камінь, що призводить в подальшому до розвитку карієсу, захворювань ясен та навіть втрати зубів у запущених випадках.
Основним та найдієвішим методом запобігання утворення зубного нальоту та зубного каменю є дотримання ретельної гігієни ротової порожнини. Якщо нехтувати правилами домашнього догляду, бактерії скупчуються спочатку на поверхні зуба, а згодом стають небезпечними для всього організму, адже потрапляють до різних органів нашого тіла. До речі, корисний факт: наявність зубного каменю в порожнині рота збільшує ризик інфаркту в 2 рази!
Отже, виділимо такі важливі поради по догляду за порожниною рота, які допоможуть уникнути накопичення зубного нальоту та зубного каменю:
Чистити зуби за допомогою зубної щітки (мануальної чи електричної) та зубної пасти протягом 2-3 хвилин двічі на день.
Змінювати зубну щітку або насадки до електричної зубної щітки кожні 3 місяці.
Використовувати міжзубні йоршики та флоси для очищення міжзубних проміжків.
Не забувати про чистку язика.
Користуватися іригатором.
Додатково застосовувати ополіскувач для покращення ефекту чищення.
Дотримуючись цих неважких, але таких корисних порад, можна запобігти накопиченню зубного нальоту та зубного каменю на поверхні зубів. А це являється найкращою профілактикою стоматологічних захворювань.
Також важливо не забувати про професійну гігієну ротової порожнини в стоматологічному кріслі. Лікар-стоматолог проводить комплекс заходів, направлених на попередження розвитку карієсу та захворювання ясен.
У нашій клініці професійна гігієна ротової порожнини включає такі 6 етапів:
Зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвуку.
Зняття м’якого зубного нальоту з використанням повітряно-абразивної системи Air-flow.
Полірування зубів пастою.
Чищення міжзубних проміжків (флосинг).
Флюоризація зубів.
Навчання індивідуальній гігієні ротової порожнини – лікар разом з пацієнтом підбирає всі необхідні засоби і предмети гігієни за показаннями, а також удосконалює навички їх використання.
Професійне чищення рекомендовано обов’язково проводити раз в півроку, а при наявності у пацієнтів брекетів чи імплантів – раз в 3 місяці. При відтягуванні чистки, цей процес може бути більш тривалим по часу та супроводжуватись неприємними відчуттями.
Пам’ятайте, що інвестування в професійну гігієну – це суттєве заощадження грошей у майбутньому.
Сяйте своєю красивою та здоровою посмішкою разом з нами!
З турботою про Вас, ViLiDA!