Стрімке поширення пандемії змусило стоматологічні клініки перейти на екстрений режим роботи, при якому допомога надається тільки пацієнтам, що потребують нагального втручання фахівця. А це означає, що в період карантину планові відвідування стоматолога доведеться перенести на більш сприятливий час.

 

На даний момент до нагальних випадків відносяться:

 

До випадків, що не вимагає термінового втручання відносяться:

 

Що робити, якщо захворів зуб на карантині?

 

Зубний біль – малоприємне відчуття. Але як лікуватися в умовах карантину? Для початку зв’яжіться зі своїм лікуючим стоматологом або зверніться за консультацією до клініки. Лікар допоможе визначити, чи є ваш випадок невідкладним, або лікування можна ненадовго відкласти. У разі ситуацій, які потребують термінового втручання, стоматолог може прописати вам підходять знеболюючі або медикаментозні засоби для вирішення проблеми з зубами і ротовою порожниною.

 

4 способи підтримувати здоров’я зубів в період карантину

 

Вимушена самоізоляція може стати нелегким випробуванням і спричинити за собою сильний стрес. Незважаючи на обставини, що склалися гігієна і догляд за порожниною рота допомагають підтримувати звичний моральний настрій і уникнути серйозних ускладнень, які потребують невідкладного втручання стоматолога. Дотримуючись 4-х простих правил, ви зможете захистити свої зуби і ротову порожнину в період карантину.

 

 

1. Не нехтуйте регулярним доглядом

 

Карантин – це не час лінуватися. Не забувайте щодня чистити зуби вранці і ввечері. Ставтеся до чищення відповідально – ретельно обробляйте поверхню зубів і мови. Завершуйте чистку спеціальним ополіскувачем для порожнини рота.

 

2. Слідкуйте за температурою їжі
Для зубної емалі вкрай шкідлива занадто холодна або гаряча їжа, а особливо – різкі перепади температури. Емаль – це своєрідний захисний шар, який захищає зуб від зовнішніх подразників. Коли зуби і емаль знаходяться в хорошому стані, ви не відчуваєте біль при впливі гарячого або холодного. Однак якщо ви схильні до чутливості емалі, краще не вживати крижані напої і не є гаряче відразу після холодного.

 

3. Відмовтеся від самостійного відбілювання зубів

 

Через те, що естетичні стоматологічні процедури зараз недоступні, багато хто вдається до підручним і народних засобів відбілювання. Стоматологи не рекомендують ставити подібні експерименти над емаллю, так як багато продуктів (перекис водню, сода, лимон, активоване вугілля та ін.) Можуть пошкодити емаль і ясна. Якщо ви завдасте сумнівну суміш на зуби, висока ймовірність розвинути гіперчутливість зубів, пошкодити ясна і навіть занести інфекцію. Дочекайтеся скасування карантину і довірте відбілювання фахівцям.

 

4. Міняйте аксесуари для гігієни ротової порожнини
Не забувайте про важливість заміни зубної щітки кожні три місяці (це стосується і електричних щіток – запасіться насадками). Якщо ви перенесли вірусну інфекцію – відразу міняйте стару щітку на нову, щоб не занести інфекцію.

 

ІНШІ СТАТТІ

Зубний наліт: у чому небезпека і як вберегтися?

Сьогодні професійна гігієна – найпопулярніша процедура серед пацієнтів, які піклуються про красиву та здорову посмішку. Навіть при дотриманні щоденного домашнього чищення зубів не завжди можна похвалитися ідеальною гігієною порожнини рота. Найчастіше це пов’язано з недотриманням основних гігієнічних правил догляду та наявністю шкідливих звичок, таких як паління. Важливо розуміти, що саме погана гігієна порожнини рота провокує виникнення зубного нальоту та каменю і стає першочерговим чинником захворювань зубів та ясен.

Тож що ж таке зубний наліт і чому він є небезпечним?

Зубний наліт – це скупчення бактерій, які накопичуються на поверхні зуба після вживання їжі та напоїв з барвниками. Позбутися цього скупчення бактерій, так званого м’якого зубного нальоту, можна за допомогою зубної щітки і пасти. Але невдовзі, через кілька годин після чищення зубів, ціла армія різних мікробів знову атакує ротову порожнину. Зубний наліт накопичується не тільки на зубах, а також у міжзубних проміжках. Небезпечним є те, що бактерії, які містяться в зубному нальоті, виділяють кислоту, а вона здатна руйнувати емаль зуба.

Застарілий зубний наліт твердіє і перетворюється на зубний камінь, що призводить в подальшому до розвитку карієсу, захворювань ясен та навіть втрати зубів у запущених випадках.

Основним та найдієвішим методом запобігання утворення зубного нальоту та зубного каменю є дотримання ретельної гігієни ротової порожнини. Якщо нехтувати правилами домашнього догляду, бактерії скупчуються спочатку на поверхні зуба, а згодом стають небезпечними для всього організму, адже потрапляють до різних органів нашого тіла. До речі, корисний факт: наявність зубного каменю в порожнині рота збільшує ризик інфаркту в 2 рази!

Отже, виділимо такі важливі поради по догляду за порожниною рота, які допоможуть уникнути накопичення зубного нальоту та зубного каменю:

Чистити зуби за допомогою зубної щітки (мануальної чи електричної) та зубної пасти протягом 2-3 хвилин двічі на день.
Змінювати зубну щітку або насадки до електричної зубної щітки кожні 3 місяці.
Використовувати міжзубні йоршики та флоси для очищення міжзубних проміжків.
Не забувати про чистку язика.
Користуватися іригатором.
Додатково застосовувати ополіскувач для покращення ефекту чищення.
Дотримуючись цих неважких, але таких корисних порад, можна запобігти накопиченню зубного нальоту та зубного каменю на поверхні зубів. А це являється найкращою профілактикою стоматологічних захворювань.

Також важливо не забувати про професійну гігієну ротової порожнини в стоматологічному кріслі. Лікар-стоматолог проводить комплекс заходів, направлених на попередження розвитку карієсу та захворювання ясен.

У нашій клініці професійна гігієна ротової порожнини включає такі 6 етапів:

Зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвуку.
Зняття м’якого зубного нальоту з використанням повітряно-абразивної системи Air-flow.
Полірування зубів пастою.
Чищення міжзубних проміжків (флосинг).
Флюоризація зубів.
Навчання індивідуальній гігієні ротової порожнини – лікар разом з пацієнтом підбирає всі необхідні засоби і предмети гігієни за показаннями, а також удосконалює навички їх використання.
Професійне чищення рекомендовано обов’язково проводити раз в півроку, а при наявності у пацієнтів брекетів чи імплантів – раз в 3 місяці. При відтягуванні чистки, цей процес може бути більш тривалим по часу та супроводжуватись неприємними відчуттями.

Пам’ятайте, що інвестування в професійну гігієну – це суттєве заощадження грошей у майбутньому.

Сяйте своєю красивою та здоровою посмішкою разом з нами!

З турботою про Вас, ViLiDA!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Знімні протези
Знімні протези: види, догляд, особливості
 
 
Знімні протези –це спеціальні знімні конструкції, що заміщують всі відсутні зуби. Знімні протези використовують тоді, коли неможливо відновити зуби за допомогою інших видів лікування, наприклад, імплантації зубів, або ж вибір пацієнта. Протези, зазвичай, дешевше ніж імплантація, але менш ефективні в використанні, але інколи це єдино можливий спосіб відновити втрачені зуби.
 
 
 
Звичайно, що людина може вживати їжу, посміхатися і відчувати себе добре, але є і недоліки:
–          Знімні протези, через навантаження вливають на ясна і з часом рівень ясенного краю знижується. Тож протези рекомендуємо змінювати/коригувати кожні 3 роки.
–          Частково знімні протези одягаються з використанням своїх здорових зубів. Вони можуть їх пошкодити.
–          Повна заміна власних зубів- лише візуальна картинка, бо протези потрібно оберігати і обмежувати себе в певних видах їжі.
–          Дискомфорт при носінні. Погано закріплені протези можуть випадати, заважати, натирати, ламатися. Але гарний ортопед та якісний протез не додасть вам таких турбот.
 
 
Знімні протези виготовляють з різних матеріалів. Вони бувають акрилові, безакрилові, нейлонові, бюгельні.
Коли протез замінює частково відсутні зуби – він кріпиться до допомогою гачків на власні зуби.
 
 
Протези –це доступна альтернатива імплантації зубів, якого типу чи з якого матеріалу підійде саме вам – скаже лікар ортопед на консультації та після вивчення клінічної картини.
 
 
Доречі, щоб протези слугували вам довше, і щоб носилися комфортно, потрібно за ними доглядати. Це не складно і швидко увійде в звичку:
 
 
1.Після кожного прийому їжі обов1язково промийте його теплою водою, щоб змити рештки обіду.
 
 
2.Два рази на день чистіть його спеціальною м’якою щіткою із спеціальною пастою для протезів. Можна за відсутності пасти використовувати дитячу зубну пасту, вона більш лагідна ніж «доросла» тому не пошкодить протез.
 
 
3.І дуже бажано замочувати протез у спеціальному розчині для видалення і запобігання скупченню нальоту.
 
 
4.Не дивуйтеся, але на знімним протезах, як і на власних зубах теж скупчується наліт і виникає зубний камінь. Тож двічі на рік їх теж проба професійно чистити у стоматолога.
 
 
Сучасні протези виготовляються досить індивідуально та з високоякісних матеріалів, тому після звикання майже не відчуваються у роті. Але якщо ж власнику такої конструкції захотілося від неї відпочити, протез можна залишити у спеціальному розчині.
 
 
Але щоб не доводити ситуацію до вибору протезу чи методу відновлення зубів, краще їх не втрачати і дбати про них. А для цього двічі на рік приходити на профілактичні огляди до наших стоматологів!
 
ЧИТАТИ ДАЛІ
Травма зуба: перша допомога

Зуби, як і інші наші органи можуть травмуватися, здебільшого це трапляється в наслідок дорожньо-транспортної пригоди, бійки чи удару, невдалого падіння, або ж це може бути спортивна травма тощо.

Які б не бути причини, потрібно максимально швидко нівелювати наслідки і намагатися зберегти зуби. Тож найперша порада, якомога швидше дістатися до найближчого стоматолога. Він огляне місце травми і надасть першу стоматологічну допомогу, а далі, за необхідності, відбудеться лікування.

Друга порада, якщо зуб вибитий, чи відкололася його частина – обов’язково візьміть з собою до лікаря. У випадку відколотої частини це допоможе зрозуміти стоматологу, чи можуть бути ще відколоті частини в м’яких тканинах. У випадку з вибитим зубом – його можна спробувати повернути на місце і досить висока ймовірність його приживлення. Єдине що потрібно його правильно транспортувати до лікаря: вибитий зуб необхідно вимити, покласти в будь яку ємність і додати до нього або власну слину, або молоко, в крайньому випадку підійде і вода. Важливо щоб зуб знаходився у вологому середовищі і не висох. Для успішного повернення зуба на місце дорога кожна хвилина, в ідеалі перші 30 хвилин найважливіші, але якщо зуб вдало буде доставлений до лікаря і місце трави дозволить можна реімплантувати зуб у лунку протягом 2 годин. В будь –якому разі, навіть якщо Ви розумієте, що не вкладаєтесь у дві години – все одно не втрачайте надію і докладіть максимум зусиль до збереження зуба і зустрічі зі стоматологом.

Докладніше розберемо травматичні випадки, що можуть статися із зубами і як їх лікуватимуть:

  1. Зуб сколений. Ви не відчуваєте болю, з яснами все в порядку. В таких випадках проводиться реставрація коронкової частини зуба. При незначних сколах можливі вініри, пломби чи реставрації, при значних сколах можливе встановлення коронки. Якщо скол відбувся на раніше встановленій пломбі, вінірі чи коронці, то потрібна буде повна їх заміна.
  2. Зламаний чи тріснутий зуб. Все залежить від ступеню ураження. При незначних ураженнях і цілості дентину, лікар порадить, як і у випадку сколу –реставрацію. Якщо ураження значні, то в якості лікування лікар запропонує коронку, або ж навіть можуть бути такі випадки, що зуб потрібно буте видалити.
  3. Вибитий чи вивихнутий зуб. У разі вибитого зуба можливе його повернення на місце, вивих зуба також можливо вилікувати –або поставити його на місце, або видалити. Все залежить від конкретної ситуації і ушкоджень. Якщо зуб не врятувати – потрібно його видалити, якщо розламаний –видалити всі рештки, зачекати загоєння і обов’язково вирішити проблему «вільного» місця. Залишати дірку не можна, бо вона впливатиме на сусідні зуби і з часом вони можуть пошкодитися чи навіть бути втраченими.
  4. Вивихнута чи вибита чи зламана щелепа. Найперше потрібно зафіксувати її негайно звернутися до швидкої допомоги, травмпункту чи найближчої стоматології.

Бажаємо Вам не потрапляти в ситуації, що травмують зуби, але якщо вже так сталося – звертайтеся, допоможемо!

ЧИТАТИ ДАЛІ