ОБОЛОНЬ, пр. Гер. Сталiнграда, 6 корп. 2
+38 (044) 485 06 00
П. БОРЩАГІВКА, ул. Шкiльна, 22Б
+38 (044) 538 16 26
ОБОЛОНЬ
П. БОРЩАГІВКА

Відторгнення імплантату: вірогідність та причини

обложка статьи

Вже давно не секрет, що процедура імплантації зубів є найбільш ефективним рішенням по відновленню втрачених зубів. Пацієнт отримує «нові» зуби, максимально ідентичні до природніх, або ще навіть кращі. Відновлюється жувальна функція, естетика. Пацієнт веде повноцінне життя, виглядає гарно та багато посміхається.
Майже всі системи імплантації заявляють про максимальну приживаність імплантатів до людського організму, але все ж залишають статистичний відсоток на рівні 3%.
То цих 3% -це що за випадки? Чи можна їх уникнути і в них не попасти? Давайте розберемося детальніше:

 

1. Діагностика та первинний збір та аналіз інформації – основа успішного лікування. Яким би не був досвідченим лікар, він не всесильний і не може побачити те, що покаже комп’ютерна томографія зубів. Без неї ми б не радили продовжувати спілкування зі стоматологом, очевидно, що нічим добрим воно не завершиться.
Другою частиною консультації є збір інформації щодо стану здоров’я та способу життя пацієнта. Є ряд захворювань при яких імплантація протипоказана через високі ризики відторгнення організмом імплантату. Це такі захворювання як цукровий діабет 1 го типу, деякі захворювання кровоносної системи, кісток, онкологічні захворювання, та захворювання щитовидної залози. Пацієнту варто розуміти, що в такому випадку приховування інформації не в його інтересах.

 

2. Паління пацієнта. Вважається, що паління також є протипоказанням до імплантації. Але важливо також додати, що на ризики відторгнення впливає і кількість випалених цигарок на добу та стаж курця. При невеликих дозах ризики незначні, а от при випалюванні цілої пачки ризик збільшується. Нікотин, що міститься в цигарках вливає на звужуваність судин, що в свою чергу зменшує кількість кисню, яка потрапляє до тканин. Від нестачі кисню імплантат гірше приживається в кістці.

 

3. Порушення проведення процедури імплантації або ж неякісні матеріали. Якщо ці два фактори поєднати –це взагалі вибухова суміш. Провідні та відомі системи імплантації дають на свої вироби пожиттєву гарантію та пацієнт має підтримку в будь якій країні світу. Але ці всі привілеї доступні, коли імплантати офіційно ввезені в країну та мають відповідні сертифікати якості. Якщо ж імплантати дешеві, невідомо де і як зроблені – це високий ризик не тільки відторгнень але й ускладнень після операції. Тож завжди цікавтеся інформацією про те, що вам мають приживляти так само глибоко як і те, хто це має робити.

 

4. Подальший успіх приживлення імплантатів та їх використання напряму залежить і від того як пацієнт буде дотримуватися рекомендації лікаря. За імплантатами доглядати не важко і майже так як і за власними зубами, але погана гігієна та несвоєчасні огляди лікаря можуть прискорити та скоротити термін використання імплантата.

 

Отже, насправді 3% -це зовсім мало, коли ти в них не потрапляєш. Тож будьте уважні і бережіть ваші власні зуби, але якщо треба – приходьте до нас! В нас є все для успішної імплантації: досвід, якість та гарні імплантологи!