Вже давно не секрет, що процедура імплантації зубів є найбільш ефективним рішенням по відновленню втрачених зубів. Пацієнт отримує «нові» зуби, максимально ідентичні до природніх, або ще навіть кращі. Відновлюється жувальна функція, естетика. Пацієнт веде повноцінне життя, виглядає гарно та багато посміхається.
Майже всі системи імплантації заявляють про максимальну приживаність імплантатів до людського організму, але все ж залишають статистичний відсоток на рівні 3%.
То цих 3% -це що за випадки? Чи можна їх уникнути і в них не попасти? Давайте розберемося детальніше:

 

1. Діагностика та первинний збір та аналіз інформації – основа успішного лікування. Яким би не був досвідченим лікар, він не всесильний і не може побачити те, що покаже комп’ютерна томографія зубів. Без неї ми б не радили продовжувати спілкування зі стоматологом, очевидно, що нічим добрим воно не завершиться.
Другою частиною консультації є збір інформації щодо стану здоров’я та способу життя пацієнта. Є ряд захворювань при яких імплантація протипоказана через високі ризики відторгнення організмом імплантату. Це такі захворювання як цукровий діабет 1 го типу, деякі захворювання кровоносної системи, кісток, онкологічні захворювання, та захворювання щитовидної залози. Пацієнту варто розуміти, що в такому випадку приховування інформації не в його інтересах.

 

2. Паління пацієнта. Вважається, що паління також є протипоказанням до імплантації. Але важливо також додати, що на ризики відторгнення впливає і кількість випалених цигарок на добу та стаж курця. При невеликих дозах ризики незначні, а от при випалюванні цілої пачки ризик збільшується. Нікотин, що міститься в цигарках вливає на звужуваність судин, що в свою чергу зменшує кількість кисню, яка потрапляє до тканин. Від нестачі кисню імплантат гірше приживається в кістці.

 

3. Порушення проведення процедури імплантації або ж неякісні матеріали. Якщо ці два фактори поєднати –це взагалі вибухова суміш. Провідні та відомі системи імплантації дають на свої вироби пожиттєву гарантію та пацієнт має підтримку в будь якій країні світу. Але ці всі привілеї доступні, коли імплантати офіційно ввезені в країну та мають відповідні сертифікати якості. Якщо ж імплантати дешеві, невідомо де і як зроблені – це високий ризик не тільки відторгнень але й ускладнень після операції. Тож завжди цікавтеся інформацією про те, що вам мають приживляти так само глибоко як і те, хто це має робити.

 

4. Подальший успіх приживлення імплантатів та їх використання напряму залежить і від того як пацієнт буде дотримуватися рекомендації лікаря. За імплантатами доглядати не важко і майже так як і за власними зубами, але погана гігієна та несвоєчасні огляди лікаря можуть прискорити та скоротити термін використання імплантата.

 

Отже, насправді 3% -це зовсім мало, коли ти в них не потрапляєш. Тож будьте уважні і бережіть ваші власні зуби, але якщо треба – приходьте до нас! В нас є все для успішної імплантації: досвід, якість та гарні імплантологи!

 

ІНШІ СТАТТІ

Дитяча стоматологія:

Дитяча стоматологія: за чим мають слідкувати батьки від народження дитини

 

Турбота про зуби – незмінна частина життя кожної людини з моменту її народження. Попри те, що молочні дитячі зубки – це тимчасове явище, довіряти турботу про них не варто одній лише зубній феї. Від того, наскільки правильно батьки стежать за станом ротової порожнини своєї дитини, буде залежати те, як часто в майбутньому їй доведеться відвідувати стоматолога.

Поява молочних зубів – на що звернути увагу

 

Поява молочних зубів відбувається поступово:
14-16 місяців – тимчасові жувальні зуби;

• 1,5 року – ікла;

• 1,5 – 2 роки – другі жувальні зуби;

• 3 роки – повний ряд з 20-и молочних зубів.

 

Якщо до року у малюка ще не з’явилися перші зубки, варто звернутися за консультацією до стоматолога. Є ймовірність, що прорізування вже на підході. Дитячий стоматолог може дати рекомендації для батьків, наприклад, змінити раціон дитини, додати в нього більше вітаміну D (часто затримка росту зубів може бути викликана рахітом).
Не останню роль відіграє спадковість. Якщо у когось з батьків теж спостерігалося запізнення прорізування, швидше за усе, у дитини буде подібний випадок. Дуже рідко зустрічається таке захворювання як адентія. Це повна відсутність зубних зачатків, викликана порушеннями в процесі внутрішньоутробного розвитку. У будь-якому випадку – не забувайте про візит до стоматолога навіть тоді, коли зубки ще не з’явилися, так можна буде виявити проблеми на початковому етапі.

 

Привчання дитини до правильного дихання

Однією з найважливіших причин виникнення аномалій прикусу є ротове дихання. Під час того, як дитина дихає ротом, язик опускається вниз. Через це відбувається недолік компенсації тиску, яке забезпечується на верхній зубний ряд з боку щік. Результатом є звуження та скручування верхнього зубного ряду.
Батьки повинні стежити за тим, щоб дитина дихала правильно – через ніс. Піклуватися про це варто з моменту, коли малюк починає засипати з соскою – почекайте поки він засне та витягніть її з рота. Через пустушки язик знаходиться у неправильному положенні. Якщо уві сні дитина відкриває ротик, закривайте його, щоб вона дихала носом.

 

Також варто подбати про те, щоб після перенесеної нежиті, коли малюк дихав ротом, дана звичка не вкоренилася. Після того як проходить закладеність, стежте за носовим диханням та не давайте дитині часто дихати через рот.

 

Коли потрібно починати корекцію прикусу?

 

Після того, як проріжуться усі 20 молочних зуба (2-3 роки), можна записатися на профілактичний прийом до ортодонта. Діагностика допоможе поставити діагноз та визначити необхідність лікування. Найчастіше на цьому етапі рекомендують спеціальну гімнастику для тренування щелепних м’язів. Коли у дитини спостерігаються проблеми з носовим диханням, слід звернутися до отоларинголога.

 

Вирівняти прикус легше та швидше за усе у віці до 5-и років в процесі активного формування й рухливості кісткової тканини. З 7-и років можна вже починати використовувати знімні системи (капи, пластинки або трейнери), а також встановлювати часткові брекет-системи.
Прикус у підлітків починають виправляти з 12-14 років, після того, коли з’являються усі корінні зуби, але залишається рухливість кісткової тканини.

 

Гігієна молочних зубів

 

 

Чекати, поки зубів у дитини стане більше, щоб почати доглядати за ними, не варто. З самого першого зуба можна починати формувати корисну звичку у малюка. Дитячі стоматологи радять батькам самостійно чистити зуби дітям до 6-и років, показуючи, як правильно рухати щіткою (від основи зуба вимітаючими рухами).

 

Щоб зробити процес більш цікавим та приємним, перетворіть ритуал у гру та робіть це разом з дитиною – вона завжди хоче бути такою ж, як і її батьки.

 

Як часто відвідувати дитячого стоматолога?

 

Фахівці стоматологічної клініки «ViLiDa» настійно рекомендують приводити дитину на огляд не рідше 1 разу на 3 місяці – усього виходить 4 відвідування в рік. Настільки часті візити необхідні тому що у дітей розвиток проходить вкрай швидко, що стосується і зубів. Молочні зуби більш схильні до утворення карієсу. Регулярне відвідування дитячого стоматолога допоможе запобігти розвитку серйозних захворювань ротової порожнини та сформувати красиву, рівну й здорову посмішку у дитини.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Сапфірові брекети

Сапфірові брекети –це один з видів брекетів, призначених для ортодонтичного лікування. Вони досить популярні у тих, хто не бажає демонструвати всьому світу металеві брекети, а хоче «родзинку». Причина – їх прозорість та майже непомітний вигляд.

 

Всі думають, що сапфірові брекети виготовлені з дорогоцінних каменів, тому і так називаються. Насправді це не так. Матеріал, з його виготовлені брекети –медичний, це штучні сапфіри, які ще й гарно виблискують. Тож якщо вже вирівнювати зуби, то робити це треба гарно і з яскравинкою. Якщо ж ви бажаєте прозорість, але блиск вам ні до чого –обирайте керамічні брекети, вони матові.

 

Сапфірові брекети досить білі за кольором, тому будуть гарно і непомітно виглядати на білих зубах. Якщо ж колір вашої емалі жовтуватий чи сіруватий, майте на увазі, що в такому випадку сапфірові брекети будуть контрастувати і той самий прозорий ефект, заради якого їх обирають –буде відсутній.

 

За своїми лікувальними характеристиками сапфірові брекети стоять чи не на останньому місці, після металевих та керамічних. Вони крихкі, не підходять для вирішення досить серйозних проблем, лікувальний процес протікає довше, і по силі дії на зуби, вони більш слабкі ніж металеві та керамічні.

 

Але, звичайно, в них є і значні переваги:
– естетичний вигляд. Тут їм конкурентів не має
– гіпполергеність. На відміну від металевих брекетів, яі можуть визивати алергічні реакції на метал
– атравматичність. Сапфірові брекети мають досить комфортну форму, тому звикати до них треба менше і вони не травмують ясна та м’які тканини ротової порожнини
– стійкість до фарбування. Пальму першості в цій категорії займають керамічні брекети, але і сапфірові не пасуть задніх. Їх прозорий вигляд залишається до кінця лікування.

 

Сапфірові брекети ставляться на зуби однаково як і інші системи –ніякої різниці немає. Також не має різниці і догляд за ними. Але однозначно з сапфіровими брекетами ви будете сяяти, бо такі брекети роблять свого власника яскравим!

 

Наші ортодонти мають справу з різними системами брекетів і запропонують вам варіант, який підійде вам за показами і відповідатиме вашим бажанням. Вам досить лише зателефонувати 044-485—00 і записатися на прийом, далі вже справа наших стоматологів!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Реставрація зуба чи пломба?

Реставрація зуба чи пломба? – в чому їх різниця?

 

Досить часто наші пацієнти запитують: в чому різниця між реставрацією зубів та пломбуванням, адже, на їх думку, лікувальний процес майже однаковий, а ціна значно відрізняється?

 

Насправді, різниця є і вона досить суттєва.

Пломбування використовується у випадку лікування карієсу чи інших пошкоджень, коли потрібно «закрити» невелику порожнину зуба після вичищення від інфікованих карієсом тканин. Зазвичай, пломбування використовують коли пошкоджена одна третя частина зуба, тобто закрити потрібно невелику дірку.

 

Процедура виглядає наступним чином: лікар добре вичищає пошкоджені ділянки зуба, і за допомогою цементу, до здорових тканин зуба приклеюють пломбувальний матеріал. Його підбирають приблизно однаковим до кольору зуба, щоб пошкодження не було видно. Пломбування роблять для того, щоб зупинити інфікування зуба і не дати йому зруйнуватися. Якщо лікар зробить все правильно і не залишить уражені тканини, то пломба може прослужити довгі роки, але з часом, пломбувальний матеріал може змінити колір і почати відрізнятися від кольору зуба. Тому, коли прийде час, стоматологи рекомендують старі пломби змінювати на нові. До того ж, прогрес не стоїть на місці і до моменту зміни пломби пломбувальний матеріал буде інший- біль новий з іншими властивостями. На сьогоднішній день пломбувальний матеріал може бути різних видів і мати різні властивості, тому, якщо для пацієнта не важлива естетична складова, а, зазвичай, це зуби, яких не дуже видно, використовується пломбувальний метод. Коли ж естетична складова відіграє важливу роль, то доречно використовувати реставрацію зуба. Часто її ще називають художньою.

 

Реставрація тому так і називається, що відновлюється повністю зуб з урахуванням всіх естетичних моментів- кольору, форми, вигинів, боріздок. Це досить кропітка і справді художня робота. Також, реставрацію використовують коли зуб уражений більше ніж на третину, коли є дефекти форми зуба, його кольору. Найчастіше реставрують саме передні –фронтальні –зуби, бо їх найкраще видно при розмові чи посмішці. При реставрації враховуються абсолютно всі характеристики зуба: його колір, форма, прозорість емалі, всі боріздки, заглиблення, виступи, рельєф.

 

Реставрацію можна проводити двома методами: прямий – це коли робота проводиться безпосередньо на зубові в ротовій порожнині. Та непрямий –це коли реставраційна робота робиться в лабораторії по заздалегідь підготовленим відбиткам, і вже готовою кріпиться на підготовлений зуб. При непрямому методі реставрації можна вплинути на колір, змінити форму зуба, виправити невеликі дефекти. Найбільш популярним прикладом непрямої реставрації зубів є встановлення вінірів. Цей спосіб справі дозволяє створювати ідеальні посмішки і шедевральні роботи. Особливістю будь-якої реставрації є максимальна природність – лише наближена до ідеальної посмішка може викликати думку про реставрацію. Ідеальні форми завжди викликали думки про їх неприроднє походження, але яка різниця, коли пацієнт щасливий?

 

ЧИТАТИ ДАЛІ