Вже давно не секрет, що процедура імплантації зубів є найбільш ефективним рішенням по відновленню втрачених зубів. Пацієнт отримує «нові» зуби, максимально ідентичні до природніх, або ще навіть кращі. Відновлюється жувальна функція, естетика. Пацієнт веде повноцінне життя, виглядає гарно та багато посміхається.
Майже всі системи імплантації заявляють про максимальну приживаність імплантатів до людського організму, але все ж залишають статистичний відсоток на рівні 3%.
То цих 3% -це що за випадки? Чи можна їх уникнути і в них не попасти? Давайте розберемося детальніше:

 

1. Діагностика та первинний збір та аналіз інформації – основа успішного лікування. Яким би не був досвідченим лікар, він не всесильний і не може побачити те, що покаже комп’ютерна томографія зубів. Без неї ми б не радили продовжувати спілкування зі стоматологом, очевидно, що нічим добрим воно не завершиться.
Другою частиною консультації є збір інформації щодо стану здоров’я та способу життя пацієнта. Є ряд захворювань при яких імплантація протипоказана через високі ризики відторгнення організмом імплантату. Це такі захворювання як цукровий діабет 1 го типу, деякі захворювання кровоносної системи, кісток, онкологічні захворювання, та захворювання щитовидної залози. Пацієнту варто розуміти, що в такому випадку приховування інформації не в його інтересах.

 

2. Паління пацієнта. Вважається, що паління також є протипоказанням до імплантації. Але важливо також додати, що на ризики відторгнення впливає і кількість випалених цигарок на добу та стаж курця. При невеликих дозах ризики незначні, а от при випалюванні цілої пачки ризик збільшується. Нікотин, що міститься в цигарках вливає на звужуваність судин, що в свою чергу зменшує кількість кисню, яка потрапляє до тканин. Від нестачі кисню імплантат гірше приживається в кістці.

 

3. Порушення проведення процедури імплантації або ж неякісні матеріали. Якщо ці два фактори поєднати –це взагалі вибухова суміш. Провідні та відомі системи імплантації дають на свої вироби пожиттєву гарантію та пацієнт має підтримку в будь якій країні світу. Але ці всі привілеї доступні, коли імплантати офіційно ввезені в країну та мають відповідні сертифікати якості. Якщо ж імплантати дешеві, невідомо де і як зроблені – це високий ризик не тільки відторгнень але й ускладнень після операції. Тож завжди цікавтеся інформацією про те, що вам мають приживляти так само глибоко як і те, хто це має робити.

 

4. Подальший успіх приживлення імплантатів та їх використання напряму залежить і від того як пацієнт буде дотримуватися рекомендації лікаря. За імплантатами доглядати не важко і майже так як і за власними зубами, але погана гігієна та несвоєчасні огляди лікаря можуть прискорити та скоротити термін використання імплантата.

 

Отже, насправді 3% -це зовсім мало, коли ти в них не потрапляєш. Тож будьте уважні і бережіть ваші власні зуби, але якщо треба – приходьте до нас! В нас є все для успішної імплантації: досвід, якість та гарні імплантологи!

 

ІНШІ СТАТТІ

Щоденна гігієна зубів

Щоденна гігієна ротової порожнини є невід’ємною частиною профілактичних процедур, що дозволяють зберегти Ваші зуби та ясна здоровими на довгі роки.

Лікування зубів – процедура не завжди приємна, але якщо Ви правильно і комплексно будете доглядати за своїми зубами, то лікувати зуби доведеться набагато пізніше.
Отже, з яких процедур та гігієнічних засобів складається щоденна гігієна ротової порожнини:

 

1. Чистка зубів.

Наші стоматологи рекомендують чистити зуби як мінімум 2 рази на день, оптимально зранку та ввечері, після 40 хвилин після їжі. Цей час обумовлений тим, що в роті відновлюється кислотно-лужний баланс і чистка зубів буде оптимальною в цей час. Тривалість чистки не менше 3 хвилин, важливо почистити кожен зуб щіткою. Зверніть увагу, що щітка може бути механічною, електичною або ультразвуковою. Кожна з них має своє призначення і не завжди всім підходить. Що стосується механічної щітки, то вона має бути середньої жорсткості з прямими синтетичними щітинками невеликого розміру. Зубні щітки мають бути індивідуальні, в кожного члена родини окремі і їх потрібно змінювати кожні 3 місяці, бо в них накопичуються бактерії і Ви після вказаного терміну просто будете разом зі щіткою використовувати ї бактерії.

 

Якою зубною пастою варто чистити зуби?

Якщо у Вас не має видимих проблем з зубами і стоматолог не рекомендував Вам інше, то використовуєте комплексні зубні пасти, що насичені мінералами і мікроелементами, які позитивно впливають на зубну емаль і зміцнюють ясна.

 

Як взнати, чи правильно Ви чистите зуби?

Є два способи: перший – звернутися до стоматолога, він оцінить стан ротової порожнини і, якщо необхідно, зкоригує Вашу чистку, дасть рекомендації щодо механічної чистки, щітки, зубної пасти. Будете іти на прийом, можете взяти із собою свої засоби. Другий спосіб – домашній- можна користуватися спеціальними таблетками індикаторами нальоту. Якщо зуби почищені погано і зубний наліт є в роті, він буде зафарбований в рожевий або синій колір і Ви побачите результат своєї чистки.

 

Якщо проблеми з зубами не зупинились, або з’явились неприємні відчуття, наліт, чутливість, кровоточивість ясен – це сигнал, що Ви щось робите не так, чи не вірно підібрані засоби гігієни. Рекомендуємо звернутися до нашого стоматолога-гігієніста і він відкоригує Ваш догляд за зубами та навчить правильної техніки чистки.

2. Після чистки зубів небхідно користуватися зубною ниткою і йоршиком. Стоматолог гігієніст покаже Вам для яких ділянок зубів необхідно їх правильно використовувати. Міжзубні проміжки індивідуальні для кожної людини і це необхідн враховувати при підборі йоршиків та нитки. На завершення процедури чистки буде використання ополіскувачів для ротової порожнини.
3. Після кожного прийому їжі необхідно ополіскувати зуби хоча б звичайною водою, щоб змити залишки їжі з зубів. Якщо такої можливості немає, то кращим способом очистки буде з’їсти твердий продукт, наприклад, яблуко, щоб природнім способом очистить зуби від нальоту та залишків обіду.

4. Як би Ви гарно не чистили зуби, комплексна чистка зубів у стоматолога двіччі на рік буде ідеальним доповненням щоденного догляду за здоров’ям Ваших зубів. Професійну чистку можна поєднати з профілактичним оглядом. Це дозволить побачити можливі проблеми на ранніх стадіях і вирішити їх до того, як вони стануть неприємними речами.
Пам’ятайте, що правильна щоденна гігієна зубів -це Ваш труд і вклад по збереженню здоров’я ротової порожнини якомога довше. Чим краще Ви будете докладати зусиль, тим здоровішими будуть Ваші зуби. профілактика практично нічого не вартує, а от лікування зубів це не лише не дуже приємна процедура а вже і певні фінансові витрати.

Бережіть свої зуби, приходьте до нас на профілактичні огляди, чистки та уроки гігієни.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Прорізування зубів
Прорізування зубів: гід для батьків
 
 
Молочні зуби у дитини відіграють важливо роль у подальшому розвитку і здоров’ї постійних зубів, мови, дикції дитини, впливають на якість жування їжі і її пережовування (їжа має потрапляти до шлунку в «підготовленому» вигляді). Якщо молочні зуби хворіють, їх обов’язково потрібно лікувати, але про це в інших статтях.
Отже, перші зуби у малюка можуть з’явитися вже у 6 місяців. Бувають випадки, що раніше, і бувають що перші зуби прорізуються після року.
Якщо ж у 1,5 року зубів ще не видно, потрібно звернутися до дитячого стоматолога. Він перевірить наявність зачатків зубів. Отже, якщо поява перших зубів річ індивідуальна, то порядок їх прорізування часто однаковий у всіх. Першими з’являються два нижні різці, за ними два верхніх, далі два крайніх верхніх. Якщо прорізування зубів у вашого малюка йде за планом, то після року з’являться крайні нижні різці, потім чотири премоляри і за ними 4 клики. Останніми, ближче до 3-х років з’являться моляри. В три роки у дитини мають бути всі 20 зубів. Але пам’ятайте, що якщо вони почали прорізуватися після року, то і завершитись цей процес може пізніше.
 
 
Декілька цікавих моментів:
–          Зазвичай, у дівчаток зуби прорізуються раніше ніж у хлопчиків
–          Зуби ростуть парами – справа і зліва
–          Починають зуби рости на нижній щелепі
–          Молочні зуби більш уразливі до карієсу і процеси в них відбуваються набагато швидше ніж у постійних, вони менші і біліші за звичайні. І між ними можуть бути великі щілини.
 
 
Процес прорізування молочних зубів не завжди проходить непомітно і часто приносить малюку дискомфорт. Ясна чешуться, болять, набрякають. Дитина може відмовлятися від їжі, бути плаксивою, капризною, погано спати, кусатися. Трапляється, що з’являється температура, порушується травлення, можуть бути подразнення від слини. Якщо ви не впевнені, що такі симптоми саме від зубів-зверніться до педіатра, щоб виключити можливі інші проблеми.
 
 
Як же допомогти малюку пережити цей дискомфорт і полегшити його:
–          Малюку в цей період потрібно більше уваги, не відмовляйте в носіні на руках, пригортанні. Малюки, що на грудному вигодовуванні частіше просять їсти –не відмовляйте, адже для них це радше момент заспокоєння.
–          Фізично малюку можна допомогти масажем ясен –чистим пальцем чи замотаним у бинт, змочений в холодній воді
–          Малюки люблять все гризти в цей період, запропонуйте йому спеціальні гризунці. Інколи малюк знаходить свій спосіб «почесати» ясна, це може бути сухарик чи бублик (якщо за віком вже можна), або ж якась іграшка. Не відмовляйте малечі в цьому.
–          Більш травматичним для батьків є бажання малюка погризти їх – малеча може кусати груби мами, пальці чи що трапить на «зуб». Намагайтеся якомога легше відучити малюка від цього і пропонуйте заміну у вигляді іграшок.
–          Фармацевтична галузь також пропонує батькам різні «охолоджуючі» та анестезуючі гелі для полегшення стану малюка. Не всім вони допомагають і якщо вже користуєтесь, то впевніться, що саме прорізування зубів стало причиною дискомфорту малюка.
 
 
Прибудь яких симптомах, що вам здаються не стандартиними –звертайтеся до педіатра. І обов’язково підготуйте малечу до першого візиту до стоматолога. Лікар має впевнитися, що зуби прорізуються правильно, розповість до догляд за ними і про засоби гігієни для малюків.
 
ЧИТАТИ ДАЛІ
Консультація

Консультація: структура, тривалість, що стоматолог дивиться і що повинен/ не повинен говорити

 

Консультація лікаря-стоматолога необхідна для того, щоб зрозуміти скарги, проблеми та потреби пацієнта, визначити план лікування та прорахувати його вартість. Саме первинний діалог пацієнта з лікарем часто стає ключовим для подальшої спільної роботи над здоров’ям ротової порожнини пацієнта.

 

Сьогодні ми розповімо про те, як проходить консультація стоматолога у нашій клініці та яку інформацію має надати лікар, щоб виправдати очікування пацієнта.

 

Тривалість первинної консультації складає в середньому від 30 хвилин до 1 години.

 

Спершу стоматолог збирає анамнез: запитує скарги, визначає як давно вони турбують та дізнається чи вже проводилось лікування в минулому. Лікар неодмінно звертає увагу на зовнішній вигляд пацієнта, а саме: на пропорційність та симетричність обличчя, лінію змикання губ, стан кутів рота, підборіддя, розмір нижньої третини лиця. Потім проводиться огляд ротової порожнини, заповнення зубної формули та постановка попереднього діагнозу.

 

Наступним етапом є проведення додаткової діагностики, адже ретельне обстеження – це основа постановки правильного діагнозу та складання грамотного плану лікування. Вона може включати такі методи дослідження: ортопантомографія, комп’ютерна томографія, телерентгенографія – за показаннями.

 

У новітній стоматології є також важлива фотодіагностика пацієнта. Знімки треба для того, що зафіксувати первинну ситуацію в порожнині рота, з якою пацієнт звернувся до клініки. Виконуються профільні та внутрішньоротові фотографії, на яких видно каріозні порожнини, сколи пломб, тріщини емалі, стан ясен та ортопедичні конструкції.

 

Фотопротокол – це сучасний метод додаткової діагностики, що має багато переваг, а саме:
дозволяє провести комплексну консультацію лікарів різних спеціальностей;
допомагає скласти повноцінний план лікування;
дає змогу мінімізувати кількість візитів до клініки для повторних оглядів перед лікуванням;
демонстрація пацієнту знімків «до» та «після»;
надає детальну інформацію зубному техніку про пацієнта для врахування профілю та будови щелепи при виготовленні певних ортопедичних конструкцій.

 

Після повноцінної консультації лікар показує пацієнту готовий план лікування із зазначенням необхідних стоматологічних маніпуляцій та прорахунком їх вартості. Даний прорахунок в обов’язковому порядку віддається пацієнту на руки для зручності при ознайомленні або відправляється на електронну пошту. Стоматолог має пояснити необхідність та доцільність вказаних лікувальних заходів і мотивувати пацієнта на плідну спільну роботу, яка потребує як професіоналізму лікаря, так і бажання та зацікавленості пацієнта.

 

Для того, щоб переконатись в уміннях стоматолога, не соромтесь попросити показати приклади його виконаних робіт. Кожен кваліфікований досвідчений лікар може продемонструвати фото цікавих клінічних випадків та власних підходів до їх вирішення. Побачивши результати праці лікаря-стоматолога, у пацієнта з’являється більше довіри до нього.

 

Звертайте також увагу на манеру спілкування та поведінку лікаря. Стоматолог-професіонал завжди ввічливий, доброзичливий, говорить чітко та переконливо. Не допускається грубість та безтактовність лікаря.

 

Отже, якщо Вас турбують якісь стоматологічні проблеми і Ви хочете почути думку кваліфікованого лікаря, стоматологи нашої клініки обов’язково проведуть повноцінну консультацію, призначать необхідну діагностику та спланують відповідне грамотне лікування. У руках наших професіоналів Ви матимете змогу почуватись безпечно та бути впевненими в якості їх роботи.

 

Завітайте на консультацію до спеціалістів наших клінік на Оболоні та Борщагівці!

 

Пам’ятайте, що здорова та красива посмішка – це запорука успіху.
З турботою про Вас, ViLiDA!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ