Починаючи з 5-6 років у дітей запускається процес випадання молочних зубів. Цей період зміни зубів може тривати аж до 14-15 років в залежності від індивідуальних особливостей організму. Випадання молочних зубів відбувається через поступове розсмоктування кореневої системи. Корінні зуби, які ростуть слідом за ними, просто виштовхують молочних побратимів з їх лунок.
Зазвичай зміна зубів протікає в тому ж порядку, в якому вони з’являлися у дитини. Сам процес може трохи затриматися, однак батькам потрібно знати, що якщо на місці випавшого молочного зуба протягом року так і не з’явився постійний корінний, то необхідний візит до стоматолога.
Для правильного прорізування корінних зубів, а також подальшого розвитку щелепної системи вкрай важливо, щоб зміна молочних зубок проходила в правильні фізіологічні терміни, а також природним шляхом. Без видимих на те причин немає необхідності видаляти молочні зуби у стоматолога – вони повинні випасти самі.
Коли зуб потрібно видаляти?
На жаль, є кілька медичних показань, при яких неможливо обійтися без видалення молочних зубів. Серед таких свідчень можна виділити:
• Підвищена рухливість зубів в процесі розсмоктування коренів – 2-а або 3-я ступінь рухливості, що виникає, коли коренева система розсмоктується на половину довжини;
• Затримка розсмоктування кореневої системи;
• Запущений періодонтит, загрозливий розвитку патології в зародку корінного зуба;
• Карієс в запущеній стадії, яка не піддається лікуванню;
• Пошкодження зубної тканини – перелом кореня, скол на коронці і т.п .;
• Порушення прикусу;
• Надкомплектні (зайві) зуби.
Професійний дитячий хірург здатний виконати оперативне видалення пошкодженого тимчасового дитячого зуба без будь-якої шкоди для дитини. Видалення за медичними показаннями в більшості випадків допомагає запобігти багатьом пошкодження, що впливають в подальшому на зростання корінних зубів: поява каріозних утворень на початковій стадії росту, зміщення зубів в щелепі та ін.
Видалення молочних зубів – чи є ризики?
Безпосередньо під дитячим молочним зубиком захований зачаток корінного. Для запобігання ризику його пошкодження дитячі стоматологи застосовують спеціальні щипці. Їх продумана конструкція не дає можливість при розхитуванні рухати зуб вниз, що дозволяє зберегти зачаток неушкодженим. Також такі щипці не сильно затискають коронку, так як у молочних зубів емаль більш тонка і крихка, ніж у постійних.
Досвідчені дитячі стоматологи клініки «ViLiDa» володіють колосальним досвідом лікування і видалення тимчасових молочних зубів. Фахівець допоможе виявити свідчення, коли потрібно вдатися до виривання зуба або ж обмежитися його лікуванням, а також надасть дитині необхідну психологічну підтримку під час проведення процедури. Уважний підхід в поєднанні з інноваційним стоматологічним обладнанням і нешкідливим засобами анестезії дозволять зробити видалення зубів для дитини максимально безпечним і комфортним.