Стоматологія для вагітних (що можна і коли лікувати)
Для кожної жінки вагітність-дуже відповідальний період у житті. У цей час важливо контролювати стан свого здоров’я, бути під наглядом професіоналів. Це також стосується стоматологічного здоров’я. Багато жінок « в особливому положенні » з певним острахом ставляться до проведення різних стоматологічних маніпуляцій. Проте слід оцінювати всі ризики, зважувати «за» та «проти» їх проведення, адже краще вчасно спланувати візит до лікаря-стоматолога, щоб запобігти ускладненням, які можуть завадити насолоджуватись цим прекрасним періодом життя.

Вагітність умовно поділяють на 3 періоди-триместри. Найбільш сприятливим для проведення стоматологічних втручань є другий триместр (приблизно 13-27 тиждень). У цей період рекомендується проводити професійну гігієну ротової порожнини та лікування зубів, якщо є необхідність. Слід зазначити, що під час вагітності розповсюдженим є діагноз «гінгівіт вагітних». Дане захворювання характеризується запаленням ясен і виникає внаслідок змін гормонального фону. При цьому спостерігаються такі симптоми: почервоніння, набряклість, кровоточивість ясен, біль під час чищення зубів, неприємний запах з рота, збільшення ясен в розмірі. Для корекції цього стану необхідний регулярний огляд стоматолога, проведення професійної гігієни та ретельний домашній догляд, підібраний лікарем за показаннями. Звичайно, професійна чистка під час вагітності має певні особливості, що допомагають мінімізувати ризики під час виконання маніпуляції. При проведенні гігієни вагітним жінкам варто уникати використання ультразвуку та полірувальних порошків, а слід надати перевагу ручним інструментам. Виконувати процедуру краще при оптичному збільшенні: з використанням бінокулярів чи мікроскопу для контролю маніпуляцій. Пам’ятайте, що гінгівіт, який вчасно не лікується, здатний переходити в пародонтит – захворювання при якому в порожнині рота наявна велика кількість патогенних мікроорганізмів, що мають вплив і на вагітну жінку, і на стан плода.

А що ж робити, коли турбує зубний біль?

У такому випадку не треба терпіти, чекати та панікувати, а варто відвідати стоматолога, не залежно від триместру. Карієс та його ускладнення – це постійне перебування мікробів у порожнині рота майбутньої мами, тому краще не відкладати лікування зубів. Обов’язково попередьте лікаря про своє положення. Хороший досвідчений спеціаліст зважить всі ризики, підбере максимально безпечний метод лікування. Коли є можливість лікувати зуби без анестезії, тоді краще уникати використання анестетика. Якщо ж вагітна не в змозі витримати біль, то сучасна стоматологія пропонує спеціальні анестетики, дозволені вагітним жінкам. Вони, як правило, без адреналіну (який володіє судинозвужуючою дією), наприклад анестетики на основі мепівакаїну.

Усі додаткові методи дослідження, такі як цифрова рентгенографія, комп’ютерна томографія, призначаються тільки за показаннями. При необхідності проведення рентгенологічного обстеження, надаються спеціальні засоби захисту: фартух зі свинцю покриває живіт та шию вагітної жінки, тим самим захищаючи від опромінення і маму, і майбутню дитину. Сучасне рентгенологічне обладнання володіє мінімальним променевим навантаженням.

Надзвичайно важливим є також комфорт вагітної в стоматологічному кріслі. У нашій клініці лікар допомагає пацієнтці обрати максимально комфортне положення в кріслі та пропонує зручну подушку і плед, щоб створити сприятливі умови для лікування та зменшити хвилювання жінки.

Майбутні мами обов’язково повинні слідкувати за здоров’ям своїх зубів і ясен. Не займайтесь самолікуванням чи народними методами лікування, щоб не зашкодити ні своєму організму, ні організму дитини. Звертайтесь за кваліфікованою допомогою до спеціалістів, адже здорова мама – здоровий малюк!

Максимально комфортне та безпечне лікування пропонують лікарі нашої клініки.

З турботою про Вас і Ваших малюків, ViLiDA! ☺

ІНШІ СТАТТІ

Видалення молочних зубів: за і проти

Починаючи з 5-6 років у дітей запускається процес випадання молочних зубів. Цей період зміни зубів може тривати аж до 14-15 років в залежності від індивідуальних особливостей організму. Випадання молочних зубів відбувається через поступове розсмоктування кореневої системи. Корінні зуби, які ростуть слідом за ними, просто виштовхують молочних побратимів з їх лунок.

 

 

Зазвичай зміна зубів протікає в тому ж порядку, в якому вони з’являлися у дитини. Сам процес може трохи затриматися, однак батькам потрібно знати, що якщо на місці випавшого молочного зуба протягом року так і не з’явився постійний корінний, то необхідний візит до стоматолога.

 

 

Для правильного прорізування корінних зубів, а також подальшого розвитку щелепної системи вкрай важливо, щоб зміна молочних зубок проходила в правильні фізіологічні терміни, а також природним шляхом. Без видимих на те причин немає необхідності видаляти молочні зуби у стоматолога – вони повинні випасти самі.
Коли зуб потрібно видаляти?

 

На жаль, є кілька медичних показань, при яких неможливо обійтися без видалення молочних зубів. Серед таких свідчень можна виділити:

 

• Підвищена рухливість зубів в процесі розсмоктування коренів – 2-а або 3-я ступінь рухливості, що виникає, коли коренева система розсмоктується на половину довжини;

• Затримка розсмоктування кореневої системи;

• Запущений періодонтит, загрозливий розвитку патології в зародку корінного зуба;

• Карієс в запущеній стадії, яка не піддається лікуванню;

• Пошкодження зубної тканини – перелом кореня, скол на коронці і т.п .;

• Порушення прикусу;

• Надкомплектні (зайві) зуби.

 

Професійний дитячий хірург здатний виконати оперативне видалення пошкодженого тимчасового дитячого зуба без будь-якої шкоди для дитини. Видалення за медичними показаннями в більшості випадків допомагає запобігти багатьом пошкодження, що впливають в подальшому на зростання корінних зубів: поява каріозних утворень на початковій стадії росту, зміщення зубів в щелепі та ін.

 

Видалення молочних зубів – чи є ризики?

 

Безпосередньо під дитячим молочним зубиком захований зачаток корінного. Для запобігання ризику його пошкодження дитячі стоматологи застосовують спеціальні щипці. Їх продумана конструкція не дає можливість при розхитуванні рухати зуб вниз, що дозволяє зберегти зачаток неушкодженим. Також такі щипці не сильно затискають коронку, так як у молочних зубів емаль більш тонка і крихка, ніж у постійних.
Досвідчені дитячі стоматологи клініки «ViLiDa» володіють колосальним досвідом лікування і видалення тимчасових молочних зубів. Фахівець допоможе виявити свідчення, коли потрібно вдатися до виривання зуба або ж обмежитися його лікуванням, а також надасть дитині необхідну психологічну підтримку під час проведення процедури. Уважний підхід в поєднанні з інноваційним стоматологічним обладнанням і нешкідливим засобами анестезії дозволять зробити видалення зубів для дитини максимально безпечним і комфортним.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Як підготуватися перед візитом до стоматолога

Як підготуватися перед візитом до стоматолога. Наші поради.

 

Не тільки діти бояться стоматологів. Більшість дорослих також відкладають візит до лікаря, відтягуючи неприємний момент на потім. Але, якщо підготуватися до візиту в стоматологію завчасно, то можна зменшити ризик неприємних больових відчуттів та помилкових хвилювань. Спеціально для Вас ми підготували поради, які допоможуть зробити Ваш візит до стоматолога спокійним та комфортним.

 

1.Напередодні постарайтеся гарно відпочити. Уникніть емоційних занять. Ляжте спати раніше, щоб краще виспатися. Ви будете відчувати себе бадьорим, а отже, лікування буде спокійним та менш болісним.
2.Відмовтеся від прийому алкоголю за добу до візиту, навіть “для хоробрості”. Спиртні напої знижують дію обезболюючих препаратів.
3.Перекусіть перед візитом до стоматолога. По-перше, лікування на голодний шлунок може викликати нудоту та запаморочення. По-друге, після лікування варто утриматися від їжі 2-3 години.
4.Не приїзжайте дуже рано. Зовсім не потрібно чекати свою чергу в коридорі клініки. Це може посилити Ваше хвилювання. Навіть, якщо Ви приїхали раніше, краще прогуляйтеся навколо стоматології або посидьте в машині.
5.Не забувайте про правила гігієни.Ретельно почистіть зуби щіткою та зубною ниткою. Освіжіть подих ополіскувачем для ротової порожнини. Якщо не має можливості це зробити перед візитом, в нашій стоматології є одноразові щітки, які ви за потреби можете використати.
6.Одягніть зручний одяг, який не буде ускладнювати Ваші рухи та дихання.
7.Обов’язково повідомте лікаря, якщо маєте алергію на певні препарати.
8.Не варто відправлятися на прийом, якщо у Вас температура, нежить або вірусне захворювання. Це може бути протипоказанням для лікування.
9.Будьте відверті з лікарем. Розкажіть про особливості свого організму. Задайте питання, які Вас цікавлять. Обговоріть всі деталі та нюанси, якщо Вас щось хвилює.
10.Ну і на десерт: порадуйте себе за сміливість. Зробіть щось приємне для себе: шопінг, кінотеатр, парк розваг або щось смачненьке.

 

Візит до стоматолога – не найприємніший момент, але сучасні технології, методи та обладнання допомагають робити лікування зубів майже безболісним. Уважно прислухайсятеся до порад лікаря. Слідуйте нашим порадам та не піддавайтеся страхам.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Сапфірові брекети

Сапфірові брекети –це один з видів брекетів, призначених для ортодонтичного лікування. Вони досить популярні у тих, хто не бажає демонструвати всьому світу металеві брекети, а хоче «родзинку». Причина – їх прозорість та майже непомітний вигляд.

 

Всі думають, що сапфірові брекети виготовлені з дорогоцінних каменів, тому і так називаються. Насправді це не так. Матеріал, з його виготовлені брекети –медичний, це штучні сапфіри, які ще й гарно виблискують. Тож якщо вже вирівнювати зуби, то робити це треба гарно і з яскравинкою. Якщо ж ви бажаєте прозорість, але блиск вам ні до чого –обирайте керамічні брекети, вони матові.

 

Сапфірові брекети досить білі за кольором, тому будуть гарно і непомітно виглядати на білих зубах. Якщо ж колір вашої емалі жовтуватий чи сіруватий, майте на увазі, що в такому випадку сапфірові брекети будуть контрастувати і той самий прозорий ефект, заради якого їх обирають –буде відсутній.

 

За своїми лікувальними характеристиками сапфірові брекети стоять чи не на останньому місці, після металевих та керамічних. Вони крихкі, не підходять для вирішення досить серйозних проблем, лікувальний процес протікає довше, і по силі дії на зуби, вони більш слабкі ніж металеві та керамічні.

 

Але, звичайно, в них є і значні переваги:
– естетичний вигляд. Тут їм конкурентів не має
– гіпполергеність. На відміну від металевих брекетів, яі можуть визивати алергічні реакції на метал
– атравматичність. Сапфірові брекети мають досить комфортну форму, тому звикати до них треба менше і вони не травмують ясна та м’які тканини ротової порожнини
– стійкість до фарбування. Пальму першості в цій категорії займають керамічні брекети, але і сапфірові не пасуть задніх. Їх прозорий вигляд залишається до кінця лікування.

 

Сапфірові брекети ставляться на зуби однаково як і інші системи –ніякої різниці немає. Також не має різниці і догляд за ними. Але однозначно з сапфіровими брекетами ви будете сяяти, бо такі брекети роблять свого власника яскравим!

 

Наші ортодонти мають справу з різними системами брекетів і запропонують вам варіант, який підійде вам за показами і відповідатиме вашим бажанням. Вам досить лише зателефонувати 044-485—00 і записатися на прийом, далі вже справа наших стоматологів!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ