Стоматологія для вагітних (що можна і коли лікувати)
Для кожної жінки вагітність-дуже відповідальний період у житті. У цей час важливо контролювати стан свого здоров’я, бути під наглядом професіоналів. Це також стосується стоматологічного здоров’я. Багато жінок « в особливому положенні » з певним острахом ставляться до проведення різних стоматологічних маніпуляцій. Проте слід оцінювати всі ризики, зважувати «за» та «проти» їх проведення, адже краще вчасно спланувати візит до лікаря-стоматолога, щоб запобігти ускладненням, які можуть завадити насолоджуватись цим прекрасним періодом життя.
Вагітність умовно поділяють на 3 періоди-триместри. Найбільш сприятливим для проведення стоматологічних втручань є другий триместр (приблизно 13-27 тиждень). У цей період рекомендується проводити професійну гігієну ротової порожнини та лікування зубів, якщо є необхідність. Слід зазначити, що під час вагітності розповсюдженим є діагноз «гінгівіт вагітних». Дане захворювання характеризується запаленням ясен і виникає внаслідок змін гормонального фону. При цьому спостерігаються такі симптоми: почервоніння, набряклість, кровоточивість ясен, біль під час чищення зубів, неприємний запах з рота, збільшення ясен в розмірі. Для корекції цього стану необхідний регулярний огляд стоматолога, проведення професійної гігієни та ретельний домашній догляд, підібраний лікарем за показаннями. Звичайно, професійна чистка під час вагітності має певні особливості, що допомагають мінімізувати ризики під час виконання маніпуляції. При проведенні гігієни вагітним жінкам варто уникати використання ультразвуку та полірувальних порошків, а слід надати перевагу ручним інструментам. Виконувати процедуру краще при оптичному збільшенні: з використанням бінокулярів чи мікроскопу для контролю маніпуляцій. Пам’ятайте, що гінгівіт, який вчасно не лікується, здатний переходити в пародонтит – захворювання при якому в порожнині рота наявна велика кількість патогенних мікроорганізмів, що мають вплив і на вагітну жінку, і на стан плода.
А що ж робити, коли турбує зубний біль?
У такому випадку не треба терпіти, чекати та панікувати, а варто відвідати стоматолога, не залежно від триместру. Карієс та його ускладнення – це постійне перебування мікробів у порожнині рота майбутньої мами, тому краще не відкладати лікування зубів. Обов’язково попередьте лікаря про своє положення. Хороший досвідчений спеціаліст зважить всі ризики, підбере максимально безпечний метод лікування. Коли є можливість лікувати зуби без анестезії, тоді краще уникати використання анестетика. Якщо ж вагітна не в змозі витримати біль, то сучасна стоматологія пропонує спеціальні анестетики, дозволені вагітним жінкам. Вони, як правило, без адреналіну (який володіє судинозвужуючою дією), наприклад анестетики на основі мепівакаїну.
Усі додаткові методи дослідження, такі як цифрова рентгенографія, комп’ютерна томографія, призначаються тільки за показаннями. При необхідності проведення рентгенологічного обстеження, надаються спеціальні засоби захисту: фартух зі свинцю покриває живіт та шию вагітної жінки, тим самим захищаючи від опромінення і маму, і майбутню дитину. Сучасне рентгенологічне обладнання володіє мінімальним променевим навантаженням.
Надзвичайно важливим є також комфорт вагітної в стоматологічному кріслі. У нашій клініці лікар допомагає пацієнтці обрати максимально комфортне положення в кріслі та пропонує зручну подушку і плед, щоб створити сприятливі умови для лікування та зменшити хвилювання жінки.
Майбутні мами обов’язково повинні слідкувати за здоров’ям своїх зубів і ясен. Не займайтесь самолікуванням чи народними методами лікування, щоб не зашкодити ні своєму організму, ні організму дитини. Звертайтесь за кваліфікованою допомогою до спеціалістів, адже здорова мама – здоровий малюк!
Максимально комфортне та безпечне лікування пропонують лікарі нашої клініки.
З турботою про Вас і Ваших малюків, ViLiDA! ☺
Всі ми мріємо про гарну та здорову посмішку, але не завжди таку маємо. Що ж робити, коли до ідеалу далеко?
Кривизна зубних рядів і правильний прикус – це не тільки естетична проблема. Багатьох людей загалом влаштовують невеличкі недосконалості їх посмішки, але часто буває, що такі, на перший погляд, незначні особливості впливають на стан всього зубного ряду. Зубна система функціонує з перебоями і, в наслідок цього, ми маємо вже функціональні проблеми, такі як стираємість зубів, неправильне та нерівномірне розподілення жувального навантаження, захворювання зубів, запальні процеси в яснах, проблеми в скронево-нижньощелепних суглобах. І, врешті решт, стається так, що виправити не тільки складно, але й достатньо об’ємно і по часу і по фінансам. Нажаль, не завжди вдається виправити і усунути всі проблеми без виправлення етиологічного фактору – нерівності зубних рядів і неправильного прикусу.
Причин появи порушень в прикусі достатньо багато: алергії,захворювання ЛОР органів, травми, генетичні фактори, шкідливі звички та інше.
Що робити, щоб все ж таки мати здорову посмішку з правильним прикусом?
В період молочного прикусу потрібно своєчасно виправляти шкідливі звички, такі як довготривале годування з пляшечки, довтотривале грудне годування, своєчасно переходити на тверду їжу, усувати звичку смоктання пальців, своєчасно лікувати ЛОР захворювання, регулярно відвідувати стоматолога.
Найбільш оптимальний час для виправлення прикусу -вік, коли починається зміна молочних зуів на постійні, в середньому в 6 років. В цьому віці організм ще росте і будь-які корекції будуть проходити швидше та ефективніше, ніж у більш старшому віці. Деякі проблеми можливо виправити лише в дитинстві, тому важливо не пропустити правильний момент початку ортодонтичного лікування.
В дорослому віці також застосовується лікування по виправленню зубних рядів. Але з віком воно більш тривале, ніж в дитинстві. Але нехай Вас це не лякає, сучасні технології роблять лікування комфортним і максимально ефективним.
В будь-якому випадку, результат ортодонтичного лікування направлений на зміну життя пацієнта і усунення проблем, пов’язаних з неправильним прикусом чи нерівними зубними рядами. Методів такого лікування може бути декілька. Умовно їх можна розділити на два: лікування за допомогою незнімних конструкцій -це різноманітні брекет системи та лікуванння за допомогою знімних конструкцій – це капи, трейнери, пластини.
Який саме метод застосовується в Вашому випадку, вирішує Ваш ортодонт разом з Вами і, обов’язково, при цьому враховувати Вашу клінічну картину, індивідуальні особливості, спосіб життя та бажаний результат.
Обов’язково перед початком лікування небхідно пройти повну діагностику щелепної системи. Це можуть бути знімки, огляд, фотофіксація, спеціальні ортодонтичні діагностичні заходи.
Також обов’язковим перед початком ортодонтичного лікування необхідно вилікувати всі проблеми зубів та ясен: усунути запальні процеси, карієс, пройти професійну гігієну, тобто небхідна повна санація ротової порожнини.
Під час ортодонтичного лікування важливо виконати всі рекомендації ортодонта, відвідувати його для корекції і контролю порядку лікування, приділяти особливу увагу гігієні порожнини рота.
Після вирівнювання зубів небхідні профілактичні процедури, які відновлять міцність емалі зубів, допоможуть закріпити результат.
Наша стоматологія має всі доступні на ринку системи ортодонтичного лікування і професіоналів-ортодонтів, що оберуть оптимальний для Вас спосіб лікуваняння. Ви залишитесь задоволеними! Наше завдання -зберегти, відновити чи створити Вам здорову та неперевершену посмішку.
Чекаємо на Вас в наших клініках!
Пломбування зубів – це пряма реставрація пошкоджених зубних одиниць, яка виконується в порожнині рота за допомогою спеціальних пломбувальних матеріалів. Цей різновид стоматологічної реставрації передбачає відновлення цілісності, функціональності та естетичності коронки зуба. Головна мета стоматолога – запломбувати зуб таким чином, щоб домогтися максимальної відповідності відреставрованої коронки до її природної форми зі збереженням природного рельєфу.
Показання до пломбування
Пошкоджений зуб підлягає пломбуванню в наступних випадках:
У якості профілактики карієсу у дітей може бути показана така процедура, як герметизація фісур. Вона передбачає перекриття поглиблень на зубах спеціальним пломбувальним матеріалом. Це допомагає запобігти утворенню і розвитку карієсу на перекритих ділянках. Герметизацію рекомендується проводити якомога швидше, відразу після того, як прорізалися зуби у дитини. Завдяки цьому лікування карієсу буде потрібним набагато рідше.
Особливості пломбування зубів
На сьогодні естетичні та ефективні пломби є результатом впровадження інноваційних пломбувальних матеріалів. Залежно від ступеня і характеру руйнування коронки, а також ряду функціональних вимог, в стоматологічній практиці застосовують наступні матеріали для пломбування:
Реставрація зубів за допомогою пломбування проходить в кілька етапів. Перший – це лікування пошкодженого зуба, при якому проводиться ретельне очищення емалі від нальоту і каменю, видаляються уражені тканини, проводиться діагностика стану пульпи, виконується антимікробна обробка ротової порожнини для більш надійної фіксації пломбувального матеріалу. Тільки після цього стоматолог виготовляє матеріал, щоб встановити пломбу.
У разі необхідності видаляється нерв зуба, здійснюється лікування періодонтиту та подальше пломбування каналів. Всі маніпуляції виконуються з використанням місцевої анестезії. Якщо у пацієнта діагностовано глибокий карієс без пульпіту, використовуються спеціальні вкладки та ізолюючі прокладки – їх поміщають в очищену від уражених тканин порожнину зуба і тільки потім встановлюють пломбу.
Переваги прямої реставрації
Завдяки використанню високотехнологічного обладнання та сучасних пломбувальних матеріалів пряма реставрація зубів методом пломбування має безліч переваг:
Навіть велика пломба здатна зберегти життєздатність коронкової частини зуба, бо в ході пломбування зберігається природне зубоясенне кріплення, а також обмін речовин між слиною і зубними тканинами.
Догляд за пломбою: рекомендації
Щоб після пломбування зубів встановлена пломба служила довго, фахівці рекомендують строго дотримуватися правил гігієни ротової порожнини. Слід чистити зуби не менше двох разів на день з використанням щітки, ополіскувача, зубної нитки або іригатора, а також проходити професійну чистку зубів в клініці раз на півроку для запобігання утворенню зубного каменю. Якщо болить зуб після пломбування, слід швидко звернутися до стоматолога.