Бруксизмом називають явище, коли уві сні людина сильно стискує щелепи чи зуби, або ж скрегоче ними.Найчастіше, що в нас бруксизм ми дізнаємося або від близьких, що чують вночі скрегіт зубів, або ; від стоматолога, що каже «у вас підвищена стираємість зубів», або ж можемо здогадатися по болям щелепи зранку.

Як би там не було, але це не природні дії нашого організму і наслідком цього можуть бути:

підвищене стирання зубів, або їх зношуваність;
біль голови;
травми щелепи та зубів навіть до переломів коронкової частини зуба;
підвищена чутливість зубів.
Загалом, нічого приємного. І якщо ви постійно страждаєте на бруксизм, потрібно вживати заходів, щоб не травмувати та не втратити зуби.

Причиною бруксизму лікарі називають стреси, найчастіше це не лише стоматологічна проблема, можна навіть сказати, що бруксизм, це скоріше стоматологічний наслідок, а проблему треба шукати в іншому місці та звертатися до невролога, чи лора. Ще існує така думка, що найчастіше на бруксизм страждають ділові люди, бо саме їх високий ритм життя призводить стресів.

Дуже рідко причиною бруксизму може бути і будова щелепного суглобу або щелепної системи, тож ,яка б не була причина –першочергове завдання її виявити. А далі вже, відповідно до причини підібрати прийнятні методи лікування.

Протягом часу встановлення причини бруксизму та його лікування необхідно захистити зуби від подальшого впливу стискання та скреготу. Для цього можна використовувати спеціальні індивідуально виготовлені капи, що захистять зуби. Такі капи одягаються на ніч. І звичайно, позбавлятися стресів, та причин виникнення бруксизму.

ІНШІ СТАТТІ

Чищення зубів на Борщагівці (Київ)

Чищення зубів на Борщагівці (Київ)

 

Правильний догляд за порожниною рота дозволяє надовго позбутися від бактеріального нальоту і попередити появу карієсу. На практиці забезпечити якісний догляд в домашніх умовах виходить не завжди. Професійне чищення зубів в нашій клініці “Віліда” захистить їх і поверне природну білизну.

 

 

Звідки беруться зубні відкладення

 

Наліт-це відкладення бактерій, що з’являється в результаті застрявання шматочків їжі. Мінералізується він протягом 4-12 годин. Тому ми рекомендуємо мінімум двічі на день чистити зуби. Після їжі слід користуватися ниткою, ополіскувачем або хоча б жувальною гумкою.

 

 

Камінь-це затверділий наліт. Якщо не знімати його вчасно, то він набуває темно-коричневий відтінок. Найчастіше виникає на внутрішній поверхні нижнього зубного ряду. Справитися з кам’янистими відкладеннями може тільки фахівець-стоматолог. Самостійно, в домашніх умовах прибрати їх не вийде.

 

 

Якщо ви ретельно доглядаєте за порожниною рота, але наліт і камінь все одно з’являються, значить, потрібно переглянути харчування:

 

  • збільшити кількість твердої їжі;
  • жувати всією щелепою, а не однією стороною;
  • змінити чистячі засоби та щітки.

Від утворення нальоту до формування каменю проходить 4-6 місяців, тому гігієнічна чистка зубів у стоматолога рекомендована раз на півроку.

 

Як проходить чистка зубів

 

У клініці на Петропавлівській Борщагівці ми пропонуємо два види чистки:

  • Щіточками і йоржиками. Як правило, цей варіант підходить для дітей.
  • Ультразвуковий. Проводиться за допомогою спеціального апарату (скалера).

 

 

Сама процедура проходить поетапно:

 

Стоматолог-гігієніст оглядає порожнину рота і підбирає зручний варіант Чищення. Якщо у вас немає протипоказань (дитячий вік, імпланти, підвищена чутливість, аритмія), рекомендується ультразвукова чистка.

 

Відкладення знімаються за допомогою скалера – це вібруючий високочастотний інструмент, що прибирає камінь.
Видалення розм’якшеного каменю потоком Air Flow: суміш води, соди і повітря.
Ви можете проконсультуватися про правильне післяпроцедурному догляді у стоматолога.

 

 

Комплексне чищення зубів на Борщагівці займає близько години. Процес видалення каменю і нальоту безболісний. Але при підвищеній чутливості чистка зубів може доставити певний дискомфорт пацієнтові. Основна мета-гігієнічна, а також придбання більш світлого відтінку посмішки, але це скоріше супутній ефект.

 

 

Відбілювання

 

Якщо ви хочете відбілити зуби в клініці “Віліда” на Петропавлівській Борщагівці, то ми пропонуємо записатися на професійне відбілювання. Його роблять тільки в комплексі з попередньою чищенням.

 

 

У нас застосовуються такі системи: Opalescence і Beyond Polus Advanced.

 

Перша-це хімічна процедура:

  • лікар захищає м’які тканини;
  • наносить спеціальний гель на поверхню зубів на 10-15 хвилин;
  • після закінчення цього часу знімає аплікацію.

 

При необхідності склад накладають повторно. За допомогою Opalescence можна освітлити зуби на 10 тонів.

 

Beyond Polus Advanced працює з використанням світлового випромінювання. На зуби наноситься гель, дія якого прискорюється за допомогою спеціальної блакитної лампи холодного світла.

 

Ціна послуг залежить від обраної системи відбілювання.

Процедури в клініці “Віліда” на Борщагівці
Ми надаємо не тільки гігієнічні послуги: чищення зубів і відбілювання. Також в клініці виконуються лікування і протезування.

 

 

Для ознайомлення з цінами і запису на огляд зателефонуйте нам. Адміністратор проконсультує з будь-якого питання, а також підкаже найближчий вільний час прийому.

 

 

Приватному медичному стоматологічному центру “Віліда” можна довірити здоров’я ваших зубів.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Травма зуба: перша допомога

Зуби, як і інші наші органи можуть травмуватися, здебільшого це трапляється в наслідок дорожньо-транспортної пригоди, бійки чи удару, невдалого падіння, або ж це може бути спортивна травма тощо.

Які б не бути причини, потрібно максимально швидко нівелювати наслідки і намагатися зберегти зуби. Тож найперша порада, якомога швидше дістатися до найближчого стоматолога. Він огляне місце травми і надасть першу стоматологічну допомогу, а далі, за необхідності, відбудеться лікування.

Друга порада, якщо зуб вибитий, чи відкололася його частина – обов’язково візьміть з собою до лікаря. У випадку відколотої частини це допоможе зрозуміти стоматологу, чи можуть бути ще відколоті частини в м’яких тканинах. У випадку з вибитим зубом – його можна спробувати повернути на місце і досить висока ймовірність його приживлення. Єдине що потрібно його правильно транспортувати до лікаря: вибитий зуб необхідно вимити, покласти в будь яку ємність і додати до нього або власну слину, або молоко, в крайньому випадку підійде і вода. Важливо щоб зуб знаходився у вологому середовищі і не висох. Для успішного повернення зуба на місце дорога кожна хвилина, в ідеалі перші 30 хвилин найважливіші, але якщо зуб вдало буде доставлений до лікаря і місце трави дозволить можна реімплантувати зуб у лунку протягом 2 годин. В будь –якому разі, навіть якщо Ви розумієте, що не вкладаєтесь у дві години – все одно не втрачайте надію і докладіть максимум зусиль до збереження зуба і зустрічі зі стоматологом.

Докладніше розберемо травматичні випадки, що можуть статися із зубами і як їх лікуватимуть:

  1. Зуб сколений. Ви не відчуваєте болю, з яснами все в порядку. В таких випадках проводиться реставрація коронкової частини зуба. При незначних сколах можливі вініри, пломби чи реставрації, при значних сколах можливе встановлення коронки. Якщо скол відбувся на раніше встановленій пломбі, вінірі чи коронці, то потрібна буде повна їх заміна.
  2. Зламаний чи тріснутий зуб. Все залежить від ступеню ураження. При незначних ураженнях і цілості дентину, лікар порадить, як і у випадку сколу –реставрацію. Якщо ураження значні, то в якості лікування лікар запропонує коронку, або ж навіть можуть бути такі випадки, що зуб потрібно буте видалити.
  3. Вибитий чи вивихнутий зуб. У разі вибитого зуба можливе його повернення на місце, вивих зуба також можливо вилікувати –або поставити його на місце, або видалити. Все залежить від конкретної ситуації і ушкоджень. Якщо зуб не врятувати – потрібно його видалити, якщо розламаний –видалити всі рештки, зачекати загоєння і обов’язково вирішити проблему «вільного» місця. Залишати дірку не можна, бо вона впливатиме на сусідні зуби і з часом вони можуть пошкодитися чи навіть бути втраченими.
  4. Вивихнута чи вибита чи зламана щелепа. Найперше потрібно зафіксувати її негайно звернутися до швидкої допомоги, травмпункту чи найближчої стоматології.

Бажаємо Вам не потрапляти в ситуації, що травмують зуби, але якщо вже так сталося – звертайтеся, допоможемо!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Засоби гігієни за ротовою порожниною

Які засоби гігієни існують на ринку та які з них найбільш ефективні.

1.Зубні щітки

 

За допомогою зубної щітки чистяться зуби, прибирається наліт, залишки їжі.

 

Щітки бувають:

  • звичайні класичні, які працюють за допомогою рухів руки
  • пульсуючі
  • звукові
  • електричні

 

На будь який смак та гаманець. Комусь подобається коли щітка сама чистить і потрібно лише її підтримувати, а хтось полюбляє класику. Важливо пам’ятати основні вимоги до щіток: щітинка має бути м’якою, щоб не травмувати ясна та не стирати емаль зубів, надавайте перевагу синтетичній щітині-вона не так швидко як натуральна накопичує на собі бактерії.

 

У будь-якому випадку, зубну щітку потрібно змінювати раз на три місяці. Якщо є проблеми з яснами, варто звернутися до стоматолога гігієніста, щоб він оцінив як ви читите зуби та, можливо, відкорегував вашу техніку чи допоміг підібрати іншу щітку. Якщо виносите брекети, для вас передбачені спеціальні щітки для покращеної гігієни.

 

2. Зубні пасти

 

Тут вибір настільки різноманітний, що очі розбігаються і можна провести декілька годин коло полички з пастами в магазині. Що важливо знати? Пасти бувають звичайні та з лікувальними властивостями. Звичайні пасти містять компоненти, що укріплюють емаль та допомогають щітці почистити поверхню зуба. Лікувальні пасти, у більшості випадків, містять в собі більш потужний склад елементів щоб вплинути на те чи інше захворювання. Наприклад, при підвищеній чутливості зубів рекомендують спеціальну пасту в складі якої є елементи що “закривають” тріщинки в емалі зубів і чутливість зменшується.
Всі стоматологи переконані, що більш важлива техніка чистки зубів, а не паста. Паста носить скоріше допоміжний характер щоб процедура чистки зубів була приємнішою.

 

3. Зубні ополіскувачі, бальзами,елексири

Це додатковий догляд, що подомагає позбутися від зубного нальоту, бактерій та неприємного запаху. Вливає не лише на зуби і ясна, як щітка з пастою, а й очищує язик та ті місця до яких складно дістатися щіткою. Ці продукти бувають різні на складом та видами. Підбирайте той, що найбільше відповідає стану вашої ротової прожнини.

 

4. Міжзубні йоржики та зубні нитки

 

Міжзубні йоржики допомагають чистити проміжки між зубами, особливо коли вони достить великі. Щітка не завжи може в цих проміжках гарно почистити зуби. Зубна нитка також чистить міжзубні проміжки, куди йоржик не здатен попасти. І ниткою і йоржиком чистити досить легко.

 

5.Іригатор.

 

Це апарат для чистки зубів. Сама чистка відбувається за рахунок напору води. Вважається, що іригатор найбільш ефективно видаляє наліт та залишки їжі навіть в важкодоступних місцях. Напір води також додатково масує ясна і таким чином покращується кровообіг. Це позитивно впливає на зміцнення ясен. Особливо іригатор рекомендований людям з коронками, імплантами, незнімними протезами, мостами. Паліям та тим, в кого досить сильний неприємний запах з рота, а такж вагітним та годуючим мамам.

 

Для того, щоб зрозуміти та підібрати для себе найбільш ефективний та оптимальний набір засобів гігієни рекомендуємо відвідати уроки гігієни у наших лікарів. Також на уроці лікар навчить правильним технікам чистки та правильному використанню цих засобів.
А ще для вашої зручності ці та інші засоби ви можете придбати в наших клініках.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ