Відбілювання зубів – це висвітлення зубної емалі на декілька тонів, в наслідок чого зуби стають значно білішими.

 

Від природи наші зуби далеко не білі і мають багато різних відтінків. Безумовно, наш спосіб життя та звички суттєво впливають на колір зубної емалі, від чього навіть природній колір зубів з часом темнішає. Тому і існує така процедура як відбілювання, для того, щоб не тільки повернути Вашим зубам їх колір, а й освітлити їх до бажаного кольору.
Існує декілька видів відбілювання зубів, є багато народних методів, які обіцяють однаковий ефект як і в стоматології, але ці методи не мають доказової бази і навіть є такі, що можуть нашкодити і замість білизни Ви можете отримати безліч проблем.

 

Але все ж таки, як можна ефективно і, головне, безпечно відбілити зуби в стоматології?
Останнім часом користуються популярністю різні системи лампового відбілювання. Процедура достатньо комфортна і проста: на попередньо професійно очищені зуби наноситься спеціальний гель. Дія цього гелю активується за допомогою спеціальної лампи. Лампа світить- зуби відбілюються. Різні системи відрізняються складом та якістю гелей, їх здатністю впливати на емаль та змінювати її колір, а також безпечністю.

 

Ми щасливі, що в клініках Віліда з’явилась система американсього виробництва Magic smile.

 

Це абсолютно безпечна система відбілювання, що не тільки відбілює зуби, але завдяки спеціальному мінеральному складу геля укріплює зубну емаль і робить її більш міцною. Видимий та відчутний результат Ви зможете побачити вже на першій процедурі, а для якісного результату необхідно всього 1-3 процедури, в залежності від стану кольору зубів і бажаного майбутнього відтінку. За весь курс ймовірно відбілити зуби до 9 тонів. Також від використання системи є і додаткові приємні бонуси – вона безпечна, проходить без болю і чуттєвості зубів і якщо слідувати всім рекомендаціям лікаря, то ефект від відбілювання може протриматися до 2-х років.
Процедура відбілювання більше косметична ніж лікувальна, але вона має свої протипоказання:

 

 

 

Іншими словами, відбілювання показано при повністю здорових чи вилікуваних зубах.
Перед процедурою відбілювання необхідно також пройти професійну гігієну зубів, щоб очистити їх від зубного каменю, нальоту щоб в процесі відбілювання діяти на реальний колір емалі.

 

І остання рекомендація, якщо Ви ніколи не відбілювали зуби за допомогою лампи і хочете відбілити зуби перед важливою подією в Вашому житті, весілля, наприклад, юбілей чи фотосесія, намагайтеся відвідати стоматологію на два тижні раніше події, щоб уникнути можливого неочікуваного результату, бо відбілювання – це все ж таки втручання в природній колір і як відреагує організм – дуже індивідуально.

 

Стоматологи клініки Віліда допоможуть розібратися в тонкощах відбілювання зубів, дадуть ефективні поради і зроблять Ваше перебування в клініці максимально комфортним.

 

Чекаємо Вас в наших клініках на Оболоні та на Петрівській Борщагівці.

 

ІНШІ СТАТТІ

Металеві брекети -все, що ви про них не знали

Металева брекет-система – одна з найнадійніших, дієвих і перевірених часом конструкцій, призначена для виправлення зубних аномалій і прикусу. Металеві брекети прості у встановленні, відрізняються найбільш доступною ціною, а їх популярність зумовлена ​​ефективністю, яка здатна перевершити інші аналогічні системи.

 

 

За встановлення брекетів відповідає ортодонт, головне завдання якого полягає в тому, щоб подарувати пацієнтові гарну посмішку, зробити прикус фізіологічно правильним, а зуби якомога рівнішими.

 

 

Система металевих скоб може встановлюватися як для дітей, так і для дорослих. Починаючи з 7-ми років дітям вже можна ставити брекети, однак дитячий ортодонт радить дочекатися 12-ти або 14-ти років – цей період вважається найбільш оптимальним для виправлення існуючих проблем з викривленням зубного ряду.

 

 

Особливості конструкції металевих брекетів

  • Стандартна система брекетів складається з наступних елементів:
  • Тримач (брекет) – пластина, що клеїться на кожен зуб спеціалізованим ортодонтичним клеєм;
  • Крила – виступаючий елемент конструкції, що представляє собою скобу, всередині якої передбачені пази, куди вставляється дуга;
  • Дуга – тоненька дріт з особливого металевого сплаву з ефектом «пам’яті форми». Після того як дуга зафіксована крилами, вона починає поступово витягати кожен зуб в правильному напрямку, прагнучи взяти свою початкову форму. За рахунок цього відбувається вирівнювання зубів;
  • Лігатури – кільця з металевого дроту або еластичної гуми, за допомогою яких дуга міцно фіксується з кожним брекетом. Також бувають безлігатурні брекет-системи.
    Різновиди металевих брекет-систем

 

Виділяють дві основні групи брекетів з металу:

 

1. Вестибулярні – класичні скоби, які встановлюють на зовнішню видиму поверхню зубів;

2. Лінгвальні – більш естетичні і непомітні системи, що встановлюються на внутрішню поверхню зубів, за рахунок чого вони залишаються абсолютно непомітними.

 

 

Також можна виділити дві групи брекетів за типом кріплення:
1. Лігатурні – система фіксується за рахунок особливих еластичних гумок (лігатури). Замість гумок можуть також використовуватися срібні, сталеві або алюмінієві міні-дроти;
2. безлігатурні – фіксація таких саморегулюючих систем здійснюється за рахунок кріплення за допомогою кліпс або мікрозамків.

 

 

Лігатурні брекети з металу відрізняються найбільш доступною ціною. Також вони досить зручні в носінні. Однак еластичні лігатури з часом розтягуються і раз в 1-1,5 місяця їх потрібно міняти.

 

На безлігатурні брекети ціна вище, але при цьому замочки міняти не потрібно. Завдяки цьому часто відвідувати ортодонта не доведеться.

 

Як довго потрібно носити металеві брекети?

Тривалість носіння металевих брекетів залежить від складності зубних аномалій і порушення прикусу. Максимальний термін носіння – 2,5 року. Найчастіше пацієнти носять брекети не більше 2-х років, а в разі легкого викривлення буде досить близько 1-го року.

 

 

Дізнатися більш точний термін носіння брекетів можна на консультації у ортодонта, який врахує характер порушення, міжзубну відстань, стан ротової порожнини і вік пацієнта. Також важливий і вибір виду брекет-системи. Так, наприклад, саморегулюючі брекети носяться на 3-6 місяців менше, ніж лігатурні.

 

 

Дізнатися більше корисної інформації про встановлення і носіння металевих брекетів ви можете на прийомі в ортодонта в стоматологічній клініці «ViLiDa».

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Зуби мудрості: видаляти або залишити?

Незважаючи на свою гарну й шляхетну назву, зуби мудрості своєю появою приносять не скільки розуму, скільки проблем і дискомфортних відчуттів. Вісімки можуть дуже довго і болісно прорізуватися, завдаючи при цьому постійний біль,  рости в неправильному напрямку, змінювати прикус, зміщувати природнє  положення сусідніх зубів. А якщо копнути ще глибше, зуби мудрості важко піддаються стоматологічному лікуванню і можуть викликати розвиток патологій на сусідніх зубах.

 

Є люди, яким пощастило – у них зуби мудрості  або зовсім не прорізуються, або прорізуються рівними, здоровими, без будь-яких неприємних відчуттів. Однак не всім природа зробила такий подарунок, і залишається лише одне рішення – видалити вісімки, які заважають спокійно жити.

 

Ми вирішили з’ясувати, чи варто видаляти зуби мудрості і які є протипоказання до даної стоматологічної процедури.

 

Видалити можна, залишити

 

Серед протипоказань до видалення зубів мудрості  можна віднести наступні випадки:

 

  1. Якщо зуби здорові, рекомендується їх залишити в спокої, щоб:

 

  • зберегти природну опору для використання в майбутньому , як опори протеза;
  • запобігти зміщення і хитання сімки;
  • зберегти жувальну функцію при видаленні або втраті сусідніх зубів.

 

  1. Якщо на інший щелепи є зуб “антагоніст”.

 

Коли відбувається видалення однієї з таких вісімок, протилежна втрачає опору, деформується, може висуватися вперед, втрачає жувальну функцію.

 

Якщо третій моляр має оптимальну будову, росте в правильному положенні і здоровий, у видаленні немає необхідності. Існування безлічі особливостей фізіології та анатомії, ускладнюють стоматологічне лікування, а іноді і роблять його неможливим, показань до видалення вісімок буде набагато більше, ніж до їх збереженню.

 

Видалити, не можна залишити

 

Можна виділити кілька найбільш поширених показань до видалення зубів мудрості:

 

  • Зміщення зубного ряду – зуби мудрості часто створюють надлишковий тиск на сусідні зуби. Через це може утворюватися скученість, порушується прикус – зубний ряд просто збивається в купу;
  • Ортодонтичне лікування – будь-який ортодонт при підготовці до установки ортодонтичної системи призначає видалення вісімок. Це сприяє скороченню періоду вирівнювання зубів, а також знижує ризик зміщення зубного ряду, якщо зуби мудрості почнуть прорізатися під час лікування або після його завершення;
  • Ретинованість зубів мудрості і больові відчуття – існує ризик запалення, коли, наприклад, прорізуванню зуба починає заважати «капюшон» з м’якої тканини, під яким скупчуються бактерії. Це істотно ускладнює гігієну порожнини рота і може призвести до хронічних запалень. Капюшон можна висікти хірургічним шляхом, проте рекомендується повне видалення вісімки;
  • Карієс – наявність каріозних уражень на зубах мудрості важко лікувати, тому стоматологи радять просто видалити пошкоджені вісімки.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Як підготуватися перед візитом до стоматолога

Як підготуватися перед візитом до стоматолога. Наші поради.

 

Не тільки діти бояться стоматологів. Більшість дорослих також відкладають візит до лікаря, відтягуючи неприємний момент на потім. Але, якщо підготуватися до візиту в стоматологію завчасно, то можна зменшити ризик неприємних больових відчуттів та помилкових хвилювань. Спеціально для Вас ми підготували поради, які допоможуть зробити Ваш візит до стоматолога спокійним та комфортним.

 

1.Напередодні постарайтеся гарно відпочити. Уникніть емоційних занять. Ляжте спати раніше, щоб краще виспатися. Ви будете відчувати себе бадьорим, а отже, лікування буде спокійним та менш болісним.
2.Відмовтеся від прийому алкоголю за добу до візиту, навіть “для хоробрості”. Спиртні напої знижують дію обезболюючих препаратів.
3.Перекусіть перед візитом до стоматолога. По-перше, лікування на голодний шлунок може викликати нудоту та запаморочення. По-друге, після лікування варто утриматися від їжі 2-3 години.
4.Не приїзжайте дуже рано. Зовсім не потрібно чекати свою чергу в коридорі клініки. Це може посилити Ваше хвилювання. Навіть, якщо Ви приїхали раніше, краще прогуляйтеся навколо стоматології або посидьте в машині.
5.Не забувайте про правила гігієни.Ретельно почистіть зуби щіткою та зубною ниткою. Освіжіть подих ополіскувачем для ротової порожнини. Якщо не має можливості це зробити перед візитом, в нашій стоматології є одноразові щітки, які ви за потреби можете використати.
6.Одягніть зручний одяг, який не буде ускладнювати Ваші рухи та дихання.
7.Обов’язково повідомте лікаря, якщо маєте алергію на певні препарати.
8.Не варто відправлятися на прийом, якщо у Вас температура, нежить або вірусне захворювання. Це може бути протипоказанням для лікування.
9.Будьте відверті з лікарем. Розкажіть про особливості свого організму. Задайте питання, які Вас цікавлять. Обговоріть всі деталі та нюанси, якщо Вас щось хвилює.
10.Ну і на десерт: порадуйте себе за сміливість. Зробіть щось приємне для себе: шопінг, кінотеатр, парк розваг або щось смачненьке.

 

Візит до стоматолога – не найприємніший момент, але сучасні технології, методи та обладнання допомагають робити лікування зубів майже безболісним. Уважно прислухайсятеся до порад лікаря. Слідуйте нашим порадам та не піддавайтеся страхам.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ