В стоматології, як і в іншій медицині кожен лікар стоматолог має свою одну або декілька спеціалізацій. Ця спеціалізація ґрунтується на його основних знаннях, досвіді, практичному лікуванні, юридично та й зазвичай саме те, чим любить займатися лікар. На жаль, чи на щастя, щоб оволодіти одному лікарю усіма стоматологічними спеціалізаціями не вистачить і життя.. і не потрібно це, бо краще бути спеціалістом в одному ніж всього потрохи. Отже, сьогодні ми вирішили познайомити вас з основними спеціалізаціями лікарів стоматологів, щоб вам краще було орієнтуватися в нашому стоматологічному світі і чітко розуміти, з якими проблемами до якого спеціаліста звертатися.

 

Отже, стоматолог –терапевт. Найбільш розповсюджена спеціалізація лікаря. Цей лікар лікує ваші зуби від карієсу, пульпіту та періодонтиту. Його стихія – пломби. Також лікар спеціалізується на реставраціях зубів фотополімерними матеріалами. Часто саме на перший прийом ви попадаєте до терапевта, він оглядає стан ротової порожнини, призначає діагностику, ставить діагноз, направляю до колег-вузьких спеціалістів.

 

Лікар, стоматолог загального прийому поєднує в собі і терапевта і гігієніста, може навіть і виконувати протезування.

 

Більш вужча спеціалізація лікаря терапевта це лікар, що опікується коренями зубів – лікар –ендодонтист.

 

Стоматолог –гігієніст –відповідає за стан вашої ротової порожнини, частіше саме гігієніст робить вам професійну чистку зубів, навчає правильної домашньої гігієни, допомагає підібрати правильні гігієнічні засоби по догляду за зубами та яснами.

 

Стоматолог – ортодонт .Це лікар, що займається порушеннями зубощелепної системи. Виправлення прикусу, вирівнювання зубів, порушення вимови, жування, дихання внаслідок дефектів щелеп і це далеко не повний перелік сфери опікування лікаря ортодонта.

 

Стоматолог –хірург. Його найбільше бояться як дорослі так і діти. Так, саме він найчастіше видаляє зуби у пацієнтів. Але окрім видалення зубів хірурги працюють з операціями на яснах, працюють з кістковою тканиною, ставлять імплантати.

 

Стоматолог ортопед – це лікар красивих посмішок. Будь –які види «штучних зубів» – від вінірів до протезів та штучних щелеп –це парафія лікаря ортопеда.
А ось за ваші ясна турбується лікар пародонтолог. Він знає все про «бактерії» що шкодять яснам та вміє їх бороти.

 

Стоматологи, яким подобається працювати з дітьми зазвичай ведуть і дитячий прийом. Це, мабуть, найскладніша частина терапевтичної стоматології, бо потрібно не лише знати особливості лікування молочних зубів, а й з кожним маленьким пацієнтом вести додаткову роботу.

 

Це основні спеціалізації лікарів стоматологів , що можна зустріти в сучасних стоматологічних клініках. Мусимо додати, що в наших стоматологіях Віліда на Оболоні і Віліда на Петропавлівськй Борщагівці працюють найкращі спеціалісти своєї справи! Бажаємо вам гарних спеціалістів та гарних зубів.

 

ІНШІ СТАТТІ

Безпечне лікування

Кожен, хто хоч раз відвідував заклади охорони здоров’я (державні чи приватні) хоча б раз у житті ставив собі питання «А чи безпечне лікування у цьому закладі?», «Чи ризикую я довірившись цим лікарям?»

 

Звичайно, що для кожного закладу, а тим паче приватного, безпека здоров’я пацієнта стоїть на першому місці. Держава теж опікується пацієнтом, затверджуючи різні норми санітарно-гігієнічних умов прийому пацієнтів та різних інших документів, що регламентують роботу клініки.

 

Для нас, стоматології Віліда, дотримання санітарно-гігієнічних норм прийому це, в першу чергу, наша репутація та відповідальність перед пацієнтом. Окрім державних норм та нормативів ми маємо ще ряд внутрішніх правил та розпоряджень, яких суворо дотримуємося і постійно перевіряємо їх виконання нашими працівниками.
Тож пацієнт може бути спокійний за своє здоров’я. Ми не тільки ефективно полікуємо зуби, але й зробимо це безпечно.

 

Тож, щоб не бути голослівними, ось наші основні правила санітарно-гігієнічних норм, що прийняті в клініках Віліда:

 

 1. В своїй роботі лікарі використовують одноразові стерильні матеріали та інструменти, та інструменти багаторазового використання. Одноразові матеріали та інструменти використовуються індивідуально для кожного пацієнта окремо. Якщо лікар бачить, що індивідуальну стерильну упаковку такого інструменту чи матеріалу пошкоджено, він візьме іншу.
 2. Інструменти багаторазового використання після кожного прийому обробляються наступним чином: спочатку замочуються у розчині дезифікуючого засобу, потім ретельно промиваються від органічних залишків. Після чого, інструменти запаковуються у спеціальну вакуумну упаковку та стерилізуються в спеціальному боксі- автоклаві. Весь процес стерилізації автоматизований, та виключає людський фактор. За допомогою стерилізації «вбиваються» всі відомі інфекції, мікроби та бактерії. За допомогою спеціальних індикаторів перевіряється ступінь стерилізації. Якщо вона не достатня, інструмент не використовується. Стерильні інструменти відкриваються у присутності пацієнта, щоб запевнити його у чистоті нашої роботи.
 3. Кожен лікар на прийом одягає одноразові рукавички та маску, якщо потрібно, то додатково використовується і одноразовий одяг поверх спеціальної форми.
 4. Після кожного прийому пацієнта всі дотикові поверхні в кабінеті протираються дезінфікуючим розчином.
 5. Щонайменше три рази на день по 30 хвилин кабінет оброблюється спеціальним проти бактерицидним світлом – цей процес називається кварцуванням. За допомогою цього процесу дезинфікується повітря в кабінеті.
 6. Декілька разів на місяць всі кабінети та приміщення клініки генерально прибираються – вимивається та дезинфікується абсолютно всі поверхні, меблі, предмети інтер’єру, тощо.
 7. А ще додатково весь персонал клініки проходить медогляд, вакцинуються та проходять діагностичні та профілактичні заходи.
  Сподіваємося, що тепер Ви ще більше будете впевнені у безпеці лікування у стоматологічних клініках Віліда. Якщо у Вас залишились бодай найменші сумніви – зверніться до адміністратора і ми організуємо Вам індивідуальну екскурсію і покажемо весь процес особисто.

 

Ваше здоров’я –це наша відповідальність.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Різниця в лікуванні зубів з використанням мікроскопу і без

Розвиток сучасної стоматології йде семимильними кроками. Все більш досконалі і ефективні методи лікування зубів і порожнини рота впроваджуються в українські стоматологічні клініки вже зараз. Сьогодні особливо виділяється лікування за допомогою оптичного устаткування, що не тільки підвищує якість надання стоматологічних послуг, але і робить їх максимально комфортними для пацієнтів.

 

 

Стоматологічна клініка «ViLiDa» вже давно пропонує своїм пацієнтам випробувати лікування зубів з використанням мікроскопу. В арсеналі клініки є сучасний стоматологічний мікроскоп Scaner найвищого класу. Використання такого обладнання для лікування зубів дає можливість вирішувати більш широкий ряд стоматологічних проблем, а також вчасно запобігти розвитку небажаних ускладнень для пацієнта.

 

 

Чим лікування зубів з мікроскопом відрізняється від звичайного?

 

 

Перш за все стоматологічний мікроскоп дозволяє лікарю набагато більш детально розглянути все те, що йому належить лікувати. Устаткування має технологію тридцятикратного збільшення і забезпечує найкраще висвітлення робочого простору в ротовій порожнині. Зазвичай лікарі покладаються на рентгенівські знімки, тактильні відчуття і вельми обмежений огляд існуючих проблем.

 

 

У випадку з використанням мікроскопу стоматолог діє не в сліпу, а напевно – точний контроль кожного руху і набагато більш широкий огляд навіть незначних ушкоджень або проблем із зубами дозволяє домогтися дійсно вражаючих результатів лікування. Завдяки спеціальним інструментам мікроскопіст має можливість не торкатися здорових тканин і працювати тільки з пошкодженими. Настільки акуратний і ощадний підхід до лікування дозволяє істотно продовжити життя зуба.

 

 

Ефективність і якість лікування зубів під мікроскопом підтверджено на міжнародному рівні. У багатьох прогресивних країнах Європи, а також в США і Японії таке лікування давно є повсякденною стандартної нормою на відміну від звичайного лікування без спеціалізованої оптики. Особливо затребувана це обладнання серед стоматологів-ендодонтистів, що займаються лікуванням зубних каналів.

 

 

Що може лікування з мікроскопом, чого не може звичайне?

 • Діагностування і профілактика каріозних утворень на ранніх стадіях. Найчастіше незначні осередки карієсу можуть бути непомітними при стоматологічному огляді або у лікаря немає можливості правильно діагностувати пошкоджені області зубної емалі і прийняти своєчасне рішення щодо усунення дефектів;
 • Максимально щадне видалення зубного каменю і нальоту в мікротріщинах емалі без будь-яких ушкоджень, здатних надалі спричинити за собою зараження;
 • Лікування кореневих каналів з використанням мікроскопа раніше було неможливим через відсутність повної видимості робочої області;
 • Максимально точне усунення дрібних часток з кореневої системи;
 • Лікування та усунення пошкоджень в важкодоступних місцях, що характеризуються повною невидимістю при відсутності спеціалізованої оптики;
 • Високоефективне лікування переломів, утворених в кореневій системі;
 • Полірування пломби в найбільш важкодоступних місцях для додання їй максимально анатомічної форми відповідної зубу, що необхідно для його захисту від зовнішніх впливів.

 

Можна зробити висновок, що лікування зубів і ротової порожнини з застосуванням стоматологічного мікроскопа набагато ефективніше, точніше, безпечне і дбайливе. Це підтверджують численні пацієнти клініки «ViLiDa», що вже встигли гідно оцінити переваги цього методу лікування.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Наше обладнання

Наша гордість – це наші стоматологи найвищої категорії, з великим практичним досвідом та високим рівнем професіоналізму. Але не меншу гордість ми відчуваємо за те, що наші спеціалисти мають можливість працювати на найновішому обладнанні від відомих світових виробників.

 

Рентген апарат Veraviewepocs 3D
Високотехнологічний апарат створений розробниками компанії «Morita» (Японія), відомого світового лідера в світі виготовлення стоматологічного обладнання. Veraviewepocs 3D характеризується високою розподільчою можливістю, низьким рівнем радіаційного навантаження, простотою в роботі з зображеннями, швидкістю процесу обробки знімків, високою якістю зображення.

 

Стоматологічні установки Anthos

 

Компанія Anthos (Італія) відома виготовленням прогресивного обладнання для стоматологічних клінік.
Установка Planmeca Intra (Фінляндія) -це дуже ефективний пристрій для проведення внутрішньоротової рентгенографії.

 

Апарат Vector активно застосовується спеціалістами кращих европейських клінік, використовується для очищення пародонтальних каналів та полірування зубних коренів. Завдяки ньому наші стоматологи легко видаляють невеликі та великі пародонтальні кармани.

 

Накінечник Prophy-Mate фірми Cavo (Німетчина) використвується для видалення відкладень на зубах м’якої консистенції та для полірування поверхні зубів.
Всі накінечники та бори, які використовуються в роботі лікарями клінік Віліда німецького та швейцарського виробництва (накінечники Cavo, бори NTI), що виключає можливість виходу з ладу обладнання під час роботи та мінімізує можливі ускладення при роботі з менш якісними інструментами.

ЧИТАТИ ДАЛІ