Сріблити чи герметизувати – обираємо разом!

 

Добре відомо, що карієс у дітей зустрічається частіше ніж у дорослих. Зубна емаль молочних зубів дуже м’яка та вразлива, тому піддається згубному впливу бактерій. Якщо нехтувати гігієною ротової порожнини малюка, то згодом на зубах можуть з’явитися плями, а потім невеликі дірки. Але краще до цього не доводити! Щоб запобігти розвитку зубних захворювань, потрібно кожні 3 місяці перевіряти стан зубів дитини у стоматолога та застосовувати ефективні профілактичні заходи: герметизація фісур або сріблення зубів.

 


Давайте по черзі. Сріблення молочних зубів що це та навіщо?
Процедура сріблення молочних зубів – один із популярних та ефективних способів профілактики карієсу у дітей віком до 3-х років. Виглядає це дуже просто: лікар ватною паличкою протирає уражені ділянки зуба, покриваючи їх спеціальним розчином (30% розчин нітрату срібла). В результаті цього на зубах утворюється спеціальна плівочка, яка проникає в уражені ділянки зуба та запобігає розвитку каріозних процесів. 

 

Переваги сріблення молочних зубів:

 

 

Однак дана процедура має й недоліки:

 

 


Можна зробити висновок, що задача сріблення молочних зубів – уповільнити розвиток карієсу, покращити гігієну ротової порожнини та відтягнути пломбування зубів. Дана процедура є тимчасовою.

 

Тепер поговоримо про герметизацію фісур молочних зубів
Герметизація фісур – важливий метод профілактики карієсу. Фісури — це заглиблення, які знаходяться на жувальних зубах. Дуже важливо провести герметизацію відразу ж, після прорізування постійних жувальних зубів. Адже щойно прорізані зуби дуже слабкі й легко піддаються впливу бактерій. Герметизація дозволяє наповнити фісури спеціальним захисним розчином.

 

Цей метод має наступні переваги:

 

 


Щодо недоліків, то деякі спеціалісти стверджують, що після обробки зубів спеціальним гелем природний ріст та формування зубів погіршуються. Також для обробки одного елементу зуба потрібно приблизно 20 хвилин. Не кожна дитина зможе висидіти, якщо потрібно обробити декілька таких елементів.

 


Отже, і герметизація і сріблення зубів являються профілактичними заходами запобігання карієсу. Ми пояснили плюси та мінуси кожного методу, але вибір залишається за Вами. А щоб не сумніватися та прийняти правильне рішення, то краще запишіться на прийом до наших спеціалістів, Вони оглянуть зубки вашої дитини та підберуть більш прийнятний метод профілактувати для Вашого випадку.

ІНШІ СТАТТІ

Брекети або елайнери? За і проти кожного методу

Порушення прикусу – дуже поширена проблема. Практично 70% людей мають потребу в ортодонтичному виправленні прикусу. Це допомагає не тільки усунути візуальні недосконалості зубного ряду, але також запобігти такій патології , як порушення постави, хронічні головні болі і навіть передчасне старіння обличчя.

 

Ортодонтичне лікування зараз можна здійснити двома популярними способами – встановити брекети або сучасні елайнери. Що ж вибрати? Зараз ми розглянемо основні особливості кожного з цих методів виправлення прикусу, щоб зрозуміти, який з них, і в яких випадках, буде краще.

 

Брекет-система – це складна конструкція, яка складається з встановлюваних на зуби замків і ортодонтичного дроту, що зв’язує їх в єдине ціле. Також конструкція може бути доповнена лигатурами, що не вимагають частої корекції. За рахунок особливостей впливу ортодонтичної дуги створюється тягова сила, здатна змінити конфігурацію нерівно стоячих зубів. Через складну конструкцію брекети можуть викликати дискомфорт в процесі носіння і пошкоджувати слизову оболонку ротової порожнини.

 

Елайнери – це інноваційні капи з прозорого пластика, що відрізняються більш комфортним носінням. Їх можна зняти під час прийому їжі і чищення зубів, а також під час важливих заходів. У теорії вони зовсім не впливають на звичний життєвий ритм людини. Але існує один з головних недоліків елайнерів.
Для належного терапевтичного ефекту від елайнерів носити їх потрібно не менше 20-22 годин на добу. За фактом, знімати їх дозволяється на нетривалий період, якого буде достатньо для чистки та прийому їжі. Подібний особистий контроль за ортодонтичним лікуванням може бути небезпечним. Забудькуватість, втрата змінних кап, вишукування зайвих приводів не носити елайнери – все це врешті-решт негативно позначається на ефективності лікування.

 

Естетика
Основним критерієм ортодонтичного лікування виступає естетична сторона. Прозорі тонкі елайнери з пластика майже непомітні на зубах під час носіння. При відсутності близького особистого контакту ваш співрозмовник може зовсім не помітити наявність такої капи в ротовій порожнині.
Прийнято вважати, що брекет-система більш помітна , однак це помилка. Існують конструкції, які максимально непомітні – до них відносяться естетичні керамічні або сапфірові брекети. Замочки спеціально підбираються в тон емалі зубів, а дуга може бути прозорою або покритою особливим напиленням, що зливається з кольором замків. Є також повністю невидимі брекет-системи – лінгвальні, які встановлюються на внутрішню поверхню зубів. Вони абсолютно непомітні навіть при близькому візуальному контакті.

 

Ефективність
Ефективність елайнерів майже наближена до брекетів, але є і клінічні порушення, де установка останніх буде більш доцільною. Брекети легко і швидко зможуть впоратися з корпусним переміщенням зубного ряду і складними викривленнями. Елайнери теж впораються з подібним завданням, але для цього потрібно буде більше часу.
Елайнери більш ефективні ніж брекети при вирівнюванні сегмента зубів або в разі лікування перехресного прикусу. Можна підвести підсумок, що прозорі капи ефективні при нескладних патологіях прикусу, в той час як брекет-системи здатні впоратися з більш складними випадками викривлення.

 

Період звикання
Після установки брекетів є період звикання, який приносить людині безліч головного болю. Звикання може тривати 2-4 місяці і супроводжуватися порушеннями мови, хворобливістю, травмами слизових і мови.
Елайнери в питанні адаптації викликають дискомфорт набагато рідше. Дуже рідко виникає роздратування і кровоточивість ясен. Однак невелика корекція здатна вирішити і ці незручності.

 

Правила харчування
Зняти брекет-систему неможливо, тому ортодонти прописують особливу дієту: не можна їсти горіхи, насіння, а будь-яку тверду їжу різати на маленькі шматочки. Також з раціону доведеться виключити будь-які забарвлюють емаль напої і продукти.
У свою чергу елайнери – це знімна конструкція, тому ніяких обмежень в харчуванні немає. Основною вимогою буде ретельна гігієна кап, зубів і порожнини рота кожен раз після прийому їжі перед безпосередньою установкою.

 

Гігієна порожнини рота
В процесі носіння елайнеров гігієна порожнини рота за зубами не відрізняється від звичної. А ось при носінні брекет-системи виникають труднощі з очищенням зубів через додаткових місць, де може скупчуватися наліт.
Тому кожен пацієнт перед установкою брекетів проходить навчання тому, як правильно дотримуватися гігієни: спосіб очищення зубів і самої конструкції, правила використання додаткових гігієнічних інструментів, таких як йоржики, флоси тощо.

 

Ціна
Вартість ортодонтичного лікування для багатьох виступає одним з ключових критеріїв вибору. Ціна елайнеров наближена до ціни естетичних брекет-систем. Однак металеві брекети будуть коштувати дешевше елайнеров, при тому, що їх ефективність однакова, а в деяких випадках і більше помітна. Тому тут кожен повинен визначити, що для нього в пріоритеті – дешево і сердито, або дорого, але красиво і естетично.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Зубний біль – можливі проблеми

Зубний біль доставляє істотний дискомфорт як дитині, так і дорослому. Коли ви п’єте або жуєте, посміхаєтеся, стискаєте щелепу, говорите або навіть нічого не робите, біль в зубах може стати нестерпним. Зубний біль буває періодично виникає або постійної і з’являтися під впливом будь-якого подразника або мимовільно.
Чому може виникати біль?

Періодичний зубний біль, що нагадує про себе під впливом подразника, може з’являтися внаслідок розвитку каріозних утворень, стоншування емалі, що призводить до чутливості і больових відчуттів при прийомі їжі і пиття, а також при виявленні дентину біля шийки зуба (як це буває при пародонтозі).

Зубний біль як приступ, що виникає спонтанно як вдень, так і вночі, може сигналізувати про наявність пульпіту. Різкі гострі постійні болі , які локалізуються в одному з зубів, часто сигналізують про  пародонтит. В кожному окремому випадку вірний діагноз може поставити тільки стоматолог.

Зубний біль часто повідомляє про те, що патологія перейшла в крайню стадію, через що виникли серйозні ускладнення, які вже ніяк не можна ігнорувати. Самостійне зниження або зникнення больових відчуттів – це ще не ознака того, що проблеми більше немає. Навпаки, це може свідчити про те, що захворювання перейшло на більш серйозну стадію.

Біль в зубах часто виникає через пошкодження нервів. Зубний біль – це завжди несподіваний і небажаний сюрприз. Він може віддавати в скроневу область або вухо, ставати сильнішими при русі щелепи або при натисканні, супроводжуватися підвищенням температури та іншими малоприємними симптомами.

Поширені причини виникнення болю в зубах

  • Запущений карієс, при якому інфекція досягла порожнини в середині зуба. При цьому біль буде постійним навіть без впливу подразника;
  • Погано запломбований зуб;
  • Оголення чутливої області дентину біля шийки зуба;
  • Поява тріщин на зубній емалі – супроводжується підвищенням чутливості в зубах (навіть при диханні).

Також причиною появи болю в зубах може стати одне з наступних захворювань:

Пародонтит – запальний процес в тканинах, що оточують верхівку зуба. Пародонтит супроводжується різкого гострого безперервної болем, яка локалізується в одному зубі. Біль часто знаходить пульсуючий характер і посилюється при натисканні на пошкоджений зуб. Хвороба може супроводжуватися розхитування зуба і набряками ясна.

Пульпіт – запальний процес в пульпі. При пульпіті біль з’являється мимовільно навіть без впливу будь-якого подразника і може виникати в будь-який час доби. Зубний біль при пульпіті приймає постійний ниючий наростаючий характер або супроводжується нападами. Відмітна особливість болю при пульпіті – її віддача в скроню або вухо. Терпіти таку біль довгий час практично нереально.

Чим небезпечний зубний біль?
Навіть якщо больові відчуття зменшилися або пройшли самі по собі, це не ознака того, що захворювання відступило. Можливо воно просто перейшло в хронічну стадію. При хронічній стадії багатьох стоматологічних захворювань спостерігається відмирання нервів і подальше повернення больових відчуттів. Не звертаючи уваги на біль в зубах, можна прийти до того, що розвинуться вкрай серйозні патології, такі як остеомієліт, флегмона або абсцес.

Діагностика зубного болю
При виникненні гострих больових відчуттів в зубах потрібно негайно звернутися до стоматолога, який зможе виявити причину захворювання і призначити правильне лікування. Для діагностування болю в зубах, стоматолог призначає рентген зубної порожнини. Користуватися екстреними засобами для полегшення зубного болю можна лише тоді, коли вона виникла вночі або у вихідний день. Відкладати візит до стоматолога надовго не можна.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Безпека прийому: як зараз відбувається лікування в клініці

Пандемія COVID-19 внесла власні правила і корективи в наше повсякденне життя. І в першу чергу це торкнулося медичного обслуговування. Санітарні вимоги істотно посилилися, як і порядок прийому пацієнтів. Але при цьому необхідність у терміновому стоматологічному обслуговуванні ніхто не відміняв навіть в період карантину. Однак були внесені нові вимоги безпеки, які повинні допомогти захистити людей від поширення вірусу.

Клініка «ViLiDA» завжди дотримується високих стандартів санітарної обробки і дезінфекції, але, щоб ви знали які заходи вживаються, ми детально розповімо, що роблять в клініці для захисту пацієнтів від вірусу.

Заходи захисту пацієнтів в клініці «ViLiDA»

Щоб захистити своїх пацієнтів, стоматологічна клініка «ViLiDA» вдається до ряду серйозних дій:

• Санітарна обробка кабінетів – після завершення прийому кожного пацієнта проводиться ретельна санітарна обробка приміщення, а також всіх поверхонь і меблів із застосуванням спеціалізованих дезінфікуючих засобів;

• Засоби індивідуального захисту – все стоматологи і обслуговуючий персонал використовують повний комплект засобів індивідуального захисту, що закриває рот, ніс, очі і руки. Після кожного пацієнта стоматолог змінює засоби індивідуального захисту і проводить ретельну дезінфекцію рук, як того вимагає санітарно-епідеміологічний контроль;

• Індивідуальний прийом – в кабінетах одночасно обслуговують не більше одного пацієнта, щоб максимально знизити соціальні контакти;

• Дезінфекція стоматології – все приміщення клініки строго по годинах піддаються санітарній обробці: виконується миття підлоги, сидінь, поверхонь, дверних ручок і будь-яких інших об’єктів, що контактують з пацієнтами;

• Обробка інструментів – як і в звичайний час, проводиться повна дезінфекція стоматологічного обладнання та інструментів. Для лікування використовуються індивідуальні витратні матеріали, які розкриваються при пацієнті;

• Строгий контроль – на прийом можуть потрапити тільки ті пацієнти, у яких немає симптомів коронавируса, а також ті, хто не в’їжджав і не виїжджав за кордон у період прогресування епідемії;

• Перевірка температури – на вході у всіх пацієнтів перевіряється температура за допомогою спеціального обладнання. При перевищенні допустимих показників, людині може бути відмовлено в прийомі для захисту лікарів та пацієнтів;

• Черговість прийому – в першу чергу приймаються пацієнти з невідкладними проблемами і гострими захворюваннями зубів і ротової порожнини. Пацієнтам з менш терміновими випадками рекомендується дочекатися послаблень заходів карантину і записатися в більш благополучний епідеміологічний період. Те ж саме стосується планового лікування та косметичних процедур.

Як бачите, ми робимо все можливе, щоб максимально убезпечити кожного пацієнта і скоротити соціальні контакти до мінімуму. Відвідуючи клініку «ViLiDA» ви можете розраховувати не тільки на професійне, а й безпечне стоматологічне лікування в Києві.

ЧИТАТИ ДАЛІ