Сапфірові брекети –це один з видів брекетів, призначених для ортодонтичного лікування. Вони досить популярні у тих, хто не бажає демонструвати всьому світу металеві брекети, а хоче «родзинку». Причина – їх прозорість та майже непомітний вигляд.

 

Всі думають, що сапфірові брекети виготовлені з дорогоцінних каменів, тому і так називаються. Насправді це не так. Матеріал, з його виготовлені брекети –медичний, це штучні сапфіри, які ще й гарно виблискують. Тож якщо вже вирівнювати зуби, то робити це треба гарно і з яскравинкою. Якщо ж ви бажаєте прозорість, але блиск вам ні до чого –обирайте керамічні брекети, вони матові.

 

Сапфірові брекети досить білі за кольором, тому будуть гарно і непомітно виглядати на білих зубах. Якщо ж колір вашої емалі жовтуватий чи сіруватий, майте на увазі, що в такому випадку сапфірові брекети будуть контрастувати і той самий прозорий ефект, заради якого їх обирають –буде відсутній.

 

За своїми лікувальними характеристиками сапфірові брекети стоять чи не на останньому місці, після металевих та керамічних. Вони крихкі, не підходять для вирішення досить серйозних проблем, лікувальний процес протікає довше, і по силі дії на зуби, вони більш слабкі ніж металеві та керамічні.

 

Але, звичайно, в них є і значні переваги:
– естетичний вигляд. Тут їм конкурентів не має
– гіпполергеність. На відміну від металевих брекетів, яі можуть визивати алергічні реакції на метал
– атравматичність. Сапфірові брекети мають досить комфортну форму, тому звикати до них треба менше і вони не травмують ясна та м’які тканини ротової порожнини
– стійкість до фарбування. Пальму першості в цій категорії займають керамічні брекети, але і сапфірові не пасуть задніх. Їх прозорий вигляд залишається до кінця лікування.

 

Сапфірові брекети ставляться на зуби однаково як і інші системи –ніякої різниці немає. Також не має різниці і догляд за ними. Але однозначно з сапфіровими брекетами ви будете сяяти, бо такі брекети роблять свого власника яскравим!

 

Наші ортодонти мають справу з різними системами брекетів і запропонують вам варіант, який підійде вам за показами і відповідатиме вашим бажанням. Вам досить лише зателефонувати 044-485—00 і записатися на прийом, далі вже справа наших стоматологів!

 

ІНШІ СТАТТІ

Зуби мудрості: видаляти або залишити?

Незважаючи на свою гарну й шляхетну назву, зуби мудрості своєю появою приносять не скільки розуму, скільки проблем і дискомфортних відчуттів. Вісімки можуть дуже довго і болісно прорізуватися, завдаючи при цьому постійний біль,  рости в неправильному напрямку, змінювати прикус, зміщувати природнє  положення сусідніх зубів. А якщо копнути ще глибше, зуби мудрості важко піддаються стоматологічному лікуванню і можуть викликати розвиток патологій на сусідніх зубах.

 

Є люди, яким пощастило – у них зуби мудрості  або зовсім не прорізуються, або прорізуються рівними, здоровими, без будь-яких неприємних відчуттів. Однак не всім природа зробила такий подарунок, і залишається лише одне рішення – видалити вісімки, які заважають спокійно жити.

 

Ми вирішили з’ясувати, чи варто видаляти зуби мудрості і які є протипоказання до даної стоматологічної процедури.

 

Видалити можна, залишити

 

Серед протипоказань до видалення зубів мудрості  можна віднести наступні випадки:

 

  1. Якщо зуби здорові, рекомендується їх залишити в спокої, щоб:

 

  • зберегти природну опору для використання в майбутньому , як опори протеза;
  • запобігти зміщення і хитання сімки;
  • зберегти жувальну функцію при видаленні або втраті сусідніх зубів.

 

  1. Якщо на інший щелепи є зуб “антагоніст”.

 

Коли відбувається видалення однієї з таких вісімок, протилежна втрачає опору, деформується, може висуватися вперед, втрачає жувальну функцію.

 

Якщо третій моляр має оптимальну будову, росте в правильному положенні і здоровий, у видаленні немає необхідності. Існування безлічі особливостей фізіології та анатомії, ускладнюють стоматологічне лікування, а іноді і роблять його неможливим, показань до видалення вісімок буде набагато більше, ніж до їх збереженню.

 

Видалити, не можна залишити

 

Можна виділити кілька найбільш поширених показань до видалення зубів мудрості:

 

  • Зміщення зубного ряду – зуби мудрості часто створюють надлишковий тиск на сусідні зуби. Через це може утворюватися скученість, порушується прикус – зубний ряд просто збивається в купу;
  • Ортодонтичне лікування – будь-який ортодонт при підготовці до установки ортодонтичної системи призначає видалення вісімок. Це сприяє скороченню періоду вирівнювання зубів, а також знижує ризик зміщення зубного ряду, якщо зуби мудрості почнуть прорізатися під час лікування або після його завершення;
  • Ретинованість зубів мудрості і больові відчуття – існує ризик запалення, коли, наприклад, прорізуванню зуба починає заважати «капюшон» з м’якої тканини, під яким скупчуються бактерії. Це істотно ускладнює гігієну порожнини рота і може призвести до хронічних запалень. Капюшон можна висікти хірургічним шляхом, проте рекомендується повне видалення вісімки;
  • Карієс – наявність каріозних уражень на зубах мудрості важко лікувати, тому стоматологи радять просто видалити пошкоджені вісімки.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Лікування зубів у вагітних жінок

Сучасна медицина і стоматологія радить підходити до вагітності серйозно і планувати її. Це означає, що майбутня мама має підготувати свій організм до досить тривалих і кардинальних змін у своєму організмі. Ці зміни впливають і на стан ротової порожнини. Бо Вашому малюку потрібно буде багато кальцію і магнію і брати його він буде у Вас. Тому не дивно, що після вагітності та вигодовування малечі майже кожна матуся страждає від захворювань зубів та ясен.

 

В період планування вагітності необхідно пройти повний медогляд ротової порожнини, вилікувати всі джерела інфекції (карієс, запалення ясен тощо), гарно професійно почистити зуби та можливо лікар порадить річні профілактичні заходи для укріплення емалі та насичення організму кальцієм та корисними для зубів мінералами.

 

Під час вагітності добова потреба у кальції зростає у декілька разів, бо це один з основних елементів формування кісток, скелету та зубів майбутньої дитини. Повноцінно без кальцію не можуть сформуватися у дитини м’язи, нервові клітини, волосся, шкіра, внутрішні органи. Добова доза кальцію для вагітної складає 1300 мг. Багато кальцію є в таких продуктах як твердий сир, йогурт, фундук, кисло-молочний сир, молоко, шпинат, броколі, білокачанна капуста, зелена цибуля, тунець. Пам’ятайте, що кальцій засвоюється організмом лише при достатній кількості вітаміну Д. І у всьому має бути міра, бо передозування кальцієм теж не є добрим ні для мами ні для малюка.

 

Які стоматологічні процедури дозволені вагітним жінкам?

 

В першому триместрі варто уникати будь-яких стоматологічних втручань, окрім професійної гігієни. У матуся змінюється гормональний фон, може з’явитися дефіцит кальцію та магнію, що може впливати на захисні функції слини і ротова порожнина стає більш уразливою до розвитку бактерій. Можливі запалення ясен, розвиватися карієс.

 

Якщо потреба у лікуванні зубів з’явилася, це потрібно робити у другому триместрі, коли ще можна всидіти в стоматологічному кріслі і майбутня мама відчуває себе добре.

 

У третьому триместрі неможливість лікування пов’язана з тим, що вагітній не варто довго знаходитись у лежачому чи напівлежачому положенні на спині. А ще нервування вагітної можуть спричинити передчасні пологи чи викидень. Тож ризикувати не варто.

 

Але що робити, коли зуб таки заболів. По перше, не терпіти зубний біль і йти до стоматолога у будь-якому триместрі. Намагатися уникати рентгену, по можливості. Але якщо без нього не можливо визначити діагноз чи встановити який зуб хворий, то обмежитися одним знімком і прикрити живіт вагітної спеціальною накидкою. Хоча сучасні апарати і мають мінімальний вплив на організм, але все ж стоматологи радять користуватися ними вагітним лише в разі термінового лікування.

 

Якщо можна лікувати зуби без анестезії, то краще її не використовувати. Якщо біль нестерпний, то потрібно обирати спеціальні анестетики, дозволені вагітним. Зазвичай, це анестетики без адреналіну. Обов’язково попередьте лікаря про свій стан і упевніться, що лікар використовує саме потрібний Вам анестетик.

 

Хірургічні втручання у вагітних проводяться лише за наявності гострих станів. Це може бути травма зуба чи запалення.

 

Під час вигодовування дитини потреба в кальції зростає ще більше, і саме в цей період мами відчувають значне погіршення стану зубів. Обов’язково дотримуйтесь рекомендацій лікаря щодо вживання кальцію, та якщо необхідно приймайте кальцевмісні вітамінно мінеральні комплекси.

 

І ще раз нагадуємо, що заплановані вагітності та підготовка збереже Ваше здоров’я і допоможе уникнути непередбачуваних ситуацій!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Стоматологія для вагітних (що можна і коли лікувати)

Стоматологія для вагітних (що можна і коли лікувати)
Для кожної жінки вагітність-дуже відповідальний період у житті. У цей час важливо контролювати стан свого здоров’я, бути під наглядом професіоналів. Це також стосується стоматологічного здоров’я. Багато жінок « в особливому положенні » з певним острахом ставляться до проведення різних стоматологічних маніпуляцій. Проте слід оцінювати всі ризики, зважувати «за» та «проти» їх проведення, адже краще вчасно спланувати візит до лікаря-стоматолога, щоб запобігти ускладненням, які можуть завадити насолоджуватись цим прекрасним періодом життя.

Вагітність умовно поділяють на 3 періоди-триместри. Найбільш сприятливим для проведення стоматологічних втручань є другий триместр (приблизно 13-27 тиждень). У цей період рекомендується проводити професійну гігієну ротової порожнини та лікування зубів, якщо є необхідність. Слід зазначити, що під час вагітності розповсюдженим є діагноз «гінгівіт вагітних». Дане захворювання характеризується запаленням ясен і виникає внаслідок змін гормонального фону. При цьому спостерігаються такі симптоми: почервоніння, набряклість, кровоточивість ясен, біль під час чищення зубів, неприємний запах з рота, збільшення ясен в розмірі. Для корекції цього стану необхідний регулярний огляд стоматолога, проведення професійної гігієни та ретельний домашній догляд, підібраний лікарем за показаннями. Звичайно, професійна чистка під час вагітності має певні особливості, що допомагають мінімізувати ризики під час виконання маніпуляції. При проведенні гігієни вагітним жінкам варто уникати використання ультразвуку та полірувальних порошків, а слід надати перевагу ручним інструментам. Виконувати процедуру краще при оптичному збільшенні: з використанням бінокулярів чи мікроскопу для контролю маніпуляцій. Пам’ятайте, що гінгівіт, який вчасно не лікується, здатний переходити в пародонтит – захворювання при якому в порожнині рота наявна велика кількість патогенних мікроорганізмів, що мають вплив і на вагітну жінку, і на стан плода.

А що ж робити, коли турбує зубний біль?

У такому випадку не треба терпіти, чекати та панікувати, а варто відвідати стоматолога, не залежно від триместру. Карієс та його ускладнення – це постійне перебування мікробів у порожнині рота майбутньої мами, тому краще не відкладати лікування зубів. Обов’язково попередьте лікаря про своє положення. Хороший досвідчений спеціаліст зважить всі ризики, підбере максимально безпечний метод лікування. Коли є можливість лікувати зуби без анестезії, тоді краще уникати використання анестетика. Якщо ж вагітна не в змозі витримати біль, то сучасна стоматологія пропонує спеціальні анестетики, дозволені вагітним жінкам. Вони, як правило, без адреналіну (який володіє судинозвужуючою дією), наприклад анестетики на основі мепівакаїну.

Усі додаткові методи дослідження, такі як цифрова рентгенографія, комп’ютерна томографія, призначаються тільки за показаннями. При необхідності проведення рентгенологічного обстеження, надаються спеціальні засоби захисту: фартух зі свинцю покриває живіт та шию вагітної жінки, тим самим захищаючи від опромінення і маму, і майбутню дитину. Сучасне рентгенологічне обладнання володіє мінімальним променевим навантаженням.

Надзвичайно важливим є також комфорт вагітної в стоматологічному кріслі. У нашій клініці лікар допомагає пацієнтці обрати максимально комфортне положення в кріслі та пропонує зручну подушку і плед, щоб створити сприятливі умови для лікування та зменшити хвилювання жінки.

Майбутні мами обов’язково повинні слідкувати за здоров’ям своїх зубів і ясен. Не займайтесь самолікуванням чи народними методами лікування, щоб не зашкодити ні своєму організму, ні організму дитини. Звертайтесь за кваліфікованою допомогою до спеціалістів, адже здорова мама – здоровий малюк!

Максимально комфортне та безпечне лікування пропонують лікарі нашої клініки.

З турботою про Вас і Ваших малюків, ViLiDA! ☺

ЧИТАТИ ДАЛІ