Розвиток сучасної стоматології йде семимильними кроками. Все більш досконалі і ефективні методи лікування зубів і порожнини рота впроваджуються в українські стоматологічні клініки вже зараз. Сьогодні особливо виділяється лікування за допомогою оптичного устаткування, що не тільки підвищує якість надання стоматологічних послуг, але і робить їх максимально комфортними для пацієнтів.

 

 

Стоматологічна клініка «ViLiDa» вже давно пропонує своїм пацієнтам випробувати лікування зубів з використанням мікроскопу. В арсеналі клініки є сучасний стоматологічний мікроскоп Scaner найвищого класу. Використання такого обладнання для лікування зубів дає можливість вирішувати більш широкий ряд стоматологічних проблем, а також вчасно запобігти розвитку небажаних ускладнень для пацієнта.

 

 

Чим лікування зубів з мікроскопом відрізняється від звичайного?

 

 

Перш за все стоматологічний мікроскоп дозволяє лікарю набагато більш детально розглянути все те, що йому належить лікувати. Устаткування має технологію тридцятикратного збільшення і забезпечує найкраще висвітлення робочого простору в ротовій порожнині. Зазвичай лікарі покладаються на рентгенівські знімки, тактильні відчуття і вельми обмежений огляд існуючих проблем.

 

 

У випадку з використанням мікроскопу стоматолог діє не в сліпу, а напевно – точний контроль кожного руху і набагато більш широкий огляд навіть незначних ушкоджень або проблем із зубами дозволяє домогтися дійсно вражаючих результатів лікування. Завдяки спеціальним інструментам мікроскопіст має можливість не торкатися здорових тканин і працювати тільки з пошкодженими. Настільки акуратний і ощадний підхід до лікування дозволяє істотно продовжити життя зуба.

 

 

Ефективність і якість лікування зубів під мікроскопом підтверджено на міжнародному рівні. У багатьох прогресивних країнах Європи, а також в США і Японії таке лікування давно є повсякденною стандартної нормою на відміну від звичайного лікування без спеціалізованої оптики. Особливо затребувана це обладнання серед стоматологів-ендодонтистів, що займаються лікуванням зубних каналів.

 

 

Що може лікування з мікроскопом, чого не може звичайне?

 

Можна зробити висновок, що лікування зубів і ротової порожнини з застосуванням стоматологічного мікроскопа набагато ефективніше, точніше, безпечне і дбайливе. Це підтверджують численні пацієнти клініки «ViLiDa», що вже встигли гідно оцінити переваги цього методу лікування.

ІНШІ СТАТТІ

Дитяча стоматологія:

Дитяча стоматологія: за чим мають слідкувати батьки від народження дитини

 

Турбота про зуби – незмінна частина життя кожної людини з моменту її народження. Попри те, що молочні дитячі зубки – це тимчасове явище, довіряти турботу про них не варто одній лише зубній феї. Від того, наскільки правильно батьки стежать за станом ротової порожнини своєї дитини, буде залежати те, як часто в майбутньому їй доведеться відвідувати стоматолога.

Поява молочних зубів – на що звернути увагу

 

Поява молочних зубів відбувається поступово:
14-16 місяців – тимчасові жувальні зуби;

• 1,5 року – ікла;

• 1,5 – 2 роки – другі жувальні зуби;

• 3 роки – повний ряд з 20-и молочних зубів.

 

Якщо до року у малюка ще не з’явилися перші зубки, варто звернутися за консультацією до стоматолога. Є ймовірність, що прорізування вже на підході. Дитячий стоматолог може дати рекомендації для батьків, наприклад, змінити раціон дитини, додати в нього більше вітаміну D (часто затримка росту зубів може бути викликана рахітом).
Не останню роль відіграє спадковість. Якщо у когось з батьків теж спостерігалося запізнення прорізування, швидше за усе, у дитини буде подібний випадок. Дуже рідко зустрічається таке захворювання як адентія. Це повна відсутність зубних зачатків, викликана порушеннями в процесі внутрішньоутробного розвитку. У будь-якому випадку – не забувайте про візит до стоматолога навіть тоді, коли зубки ще не з’явилися, так можна буде виявити проблеми на початковому етапі.

 

Привчання дитини до правильного дихання

Однією з найважливіших причин виникнення аномалій прикусу є ротове дихання. Під час того, як дитина дихає ротом, язик опускається вниз. Через це відбувається недолік компенсації тиску, яке забезпечується на верхній зубний ряд з боку щік. Результатом є звуження та скручування верхнього зубного ряду.
Батьки повинні стежити за тим, щоб дитина дихала правильно – через ніс. Піклуватися про це варто з моменту, коли малюк починає засипати з соскою – почекайте поки він засне та витягніть її з рота. Через пустушки язик знаходиться у неправильному положенні. Якщо уві сні дитина відкриває ротик, закривайте його, щоб вона дихала носом.

 

Також варто подбати про те, щоб після перенесеної нежиті, коли малюк дихав ротом, дана звичка не вкоренилася. Після того як проходить закладеність, стежте за носовим диханням та не давайте дитині часто дихати через рот.

 

Коли потрібно починати корекцію прикусу?

 

Після того, як проріжуться усі 20 молочних зуба (2-3 роки), можна записатися на профілактичний прийом до ортодонта. Діагностика допоможе поставити діагноз та визначити необхідність лікування. Найчастіше на цьому етапі рекомендують спеціальну гімнастику для тренування щелепних м’язів. Коли у дитини спостерігаються проблеми з носовим диханням, слід звернутися до отоларинголога.

 

Вирівняти прикус легше та швидше за усе у віці до 5-и років в процесі активного формування й рухливості кісткової тканини. З 7-и років можна вже починати використовувати знімні системи (капи, пластинки або трейнери), а також встановлювати часткові брекет-системи.
Прикус у підлітків починають виправляти з 12-14 років, після того, коли з’являються усі корінні зуби, але залишається рухливість кісткової тканини.

 

Гігієна молочних зубів

 

 

Чекати, поки зубів у дитини стане більше, щоб почати доглядати за ними, не варто. З самого першого зуба можна починати формувати корисну звичку у малюка. Дитячі стоматологи радять батькам самостійно чистити зуби дітям до 6-и років, показуючи, як правильно рухати щіткою (від основи зуба вимітаючими рухами).

 

Щоб зробити процес більш цікавим та приємним, перетворіть ритуал у гру та робіть це разом з дитиною – вона завжди хоче бути такою ж, як і її батьки.

 

Як часто відвідувати дитячого стоматолога?

 

Фахівці стоматологічної клініки «ViLiDa» настійно рекомендують приводити дитину на огляд не рідше 1 разу на 3 місяці – усього виходить 4 відвідування в рік. Настільки часті візити необхідні тому що у дітей розвиток проходить вкрай швидко, що стосується і зубів. Молочні зуби більш схильні до утворення карієсу. Регулярне відвідування дитячого стоматолога допоможе запобігти розвитку серйозних захворювань ротової порожнини та сформувати красиву, рівну й здорову посмішку у дитини.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Безпечне лікування

Кожен, хто хоч раз відвідував заклади охорони здоров’я (державні чи приватні) хоча б раз у житті ставив собі питання «А чи безпечне лікування у цьому закладі?», «Чи ризикую я довірившись цим лікарям?»

 

Звичайно, що для кожного закладу, а тим паче приватного, безпека здоров’я пацієнта стоїть на першому місці. Держава теж опікується пацієнтом, затверджуючи різні норми санітарно-гігієнічних умов прийому пацієнтів та різних інших документів, що регламентують роботу клініки.

 

Для нас, стоматології Віліда, дотримання санітарно-гігієнічних норм прийому це, в першу чергу, наша репутація та відповідальність перед пацієнтом. Окрім державних норм та нормативів ми маємо ще ряд внутрішніх правил та розпоряджень, яких суворо дотримуємося і постійно перевіряємо їх виконання нашими працівниками.
Тож пацієнт може бути спокійний за своє здоров’я. Ми не тільки ефективно полікуємо зуби, але й зробимо це безпечно.

 

Тож, щоб не бути голослівними, ось наші основні правила санітарно-гігієнічних норм, що прийняті в клініках Віліда:

 

  1. В своїй роботі лікарі використовують одноразові стерильні матеріали та інструменти, та інструменти багаторазового використання. Одноразові матеріали та інструменти використовуються індивідуально для кожного пацієнта окремо. Якщо лікар бачить, що індивідуальну стерильну упаковку такого інструменту чи матеріалу пошкоджено, він візьме іншу.
  2. Інструменти багаторазового використання після кожного прийому обробляються наступним чином: спочатку замочуються у розчині дезифікуючого засобу, потім ретельно промиваються від органічних залишків. Після чого, інструменти запаковуються у спеціальну вакуумну упаковку та стерилізуються в спеціальному боксі- автоклаві. Весь процес стерилізації автоматизований, та виключає людський фактор. За допомогою стерилізації «вбиваються» всі відомі інфекції, мікроби та бактерії. За допомогою спеціальних індикаторів перевіряється ступінь стерилізації. Якщо вона не достатня, інструмент не використовується. Стерильні інструменти відкриваються у присутності пацієнта, щоб запевнити його у чистоті нашої роботи.
  3. Кожен лікар на прийом одягає одноразові рукавички та маску, якщо потрібно, то додатково використовується і одноразовий одяг поверх спеціальної форми.
  4. Після кожного прийому пацієнта всі дотикові поверхні в кабінеті протираються дезінфікуючим розчином.
  5. Щонайменше три рази на день по 30 хвилин кабінет оброблюється спеціальним проти бактерицидним світлом – цей процес називається кварцуванням. За допомогою цього процесу дезинфікується повітря в кабінеті.
  6. Декілька разів на місяць всі кабінети та приміщення клініки генерально прибираються – вимивається та дезинфікується абсолютно всі поверхні, меблі, предмети інтер’єру, тощо.
  7. А ще додатково весь персонал клініки проходить медогляд, вакцинуються та проходять діагностичні та профілактичні заходи.
    Сподіваємося, що тепер Ви ще більше будете впевнені у безпеці лікування у стоматологічних клініках Віліда. Якщо у Вас залишились бодай найменші сумніви – зверніться до адміністратора і ми організуємо Вам індивідуальну екскурсію і покажемо весь процес особисто.

 

Ваше здоров’я –це наша відповідальність.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Знімні протези
Знімні протези: види, догляд, особливості
 
 
Знімні протези –це спеціальні знімні конструкції, що заміщують всі відсутні зуби. Знімні протези використовують тоді, коли неможливо відновити зуби за допомогою інших видів лікування, наприклад, імплантації зубів, або ж вибір пацієнта. Протези, зазвичай, дешевше ніж імплантація, але менш ефективні в використанні, але інколи це єдино можливий спосіб відновити втрачені зуби.
 
 
 
Звичайно, що людина може вживати їжу, посміхатися і відчувати себе добре, але є і недоліки:
–          Знімні протези, через навантаження вливають на ясна і з часом рівень ясенного краю знижується. Тож протези рекомендуємо змінювати/коригувати кожні 3 роки.
–          Частково знімні протези одягаються з використанням своїх здорових зубів. Вони можуть їх пошкодити.
–          Повна заміна власних зубів- лише візуальна картинка, бо протези потрібно оберігати і обмежувати себе в певних видах їжі.
–          Дискомфорт при носінні. Погано закріплені протези можуть випадати, заважати, натирати, ламатися. Але гарний ортопед та якісний протез не додасть вам таких турбот.
 
 
Знімні протези виготовляють з різних матеріалів. Вони бувають акрилові, безакрилові, нейлонові, бюгельні.
Коли протез замінює частково відсутні зуби – він кріпиться до допомогою гачків на власні зуби.
 
 
Протези –це доступна альтернатива імплантації зубів, якого типу чи з якого матеріалу підійде саме вам – скаже лікар ортопед на консультації та після вивчення клінічної картини.
 
 
Доречі, щоб протези слугували вам довше, і щоб носилися комфортно, потрібно за ними доглядати. Це не складно і швидко увійде в звичку:
 
 
1.Після кожного прийому їжі обов1язково промийте його теплою водою, щоб змити рештки обіду.
 
 
2.Два рази на день чистіть його спеціальною м’якою щіткою із спеціальною пастою для протезів. Можна за відсутності пасти використовувати дитячу зубну пасту, вона більш лагідна ніж «доросла» тому не пошкодить протез.
 
 
3.І дуже бажано замочувати протез у спеціальному розчині для видалення і запобігання скупченню нальоту.
 
 
4.Не дивуйтеся, але на знімним протезах, як і на власних зубах теж скупчується наліт і виникає зубний камінь. Тож двічі на рік їх теж проба професійно чистити у стоматолога.
 
 
Сучасні протези виготовляються досить індивідуально та з високоякісних матеріалів, тому після звикання майже не відчуваються у роті. Але якщо ж власнику такої конструкції захотілося від неї відпочити, протез можна залишити у спеціальному розчині.
 
 
Але щоб не доводити ситуацію до вибору протезу чи методу відновлення зубів, краще їх не втрачати і дбати про них. А для цього двічі на рік приходити на профілактичні огляди до наших стоматологів!
 
ЧИТАТИ ДАЛІ