Імплантація зубів, як і будь яка інша процедура має підготовчий період і має певні рекомендації під час реабілітаційного періоду та після закінчення всіх процедур. В першу чергу, дотримання цих рекомендації пришвидшує загоєння ран, мінімізує ризики ускладнень та дозволяє пацієнту почуватися більш комфортно та знати на що звертати увагу і що як має бути.
Перед проведення імплантації стоматолог порадить Вам наступне:
- Пройти повне обстеження ротової порожнини, вилікувати карієс, пародонтит та інші можливі запалення. Осередок інфекції у ротовій порожнини- це ризик попадання інфекції в місце вживлення імпланту, що, в свою чергу може призвести до його відторгнення.
- Після повної санації ротової порожнини лікар призначить рентгенологічні дослідження, щоб подивитися стан кісткової та м’якої тканин. Зазвичай, найбільш повне дослідження –це комп’ютерна томографія (3D діагностика) ротової порожнини. Лікар робить висновок чи достатньо кісткової тканини і чи більше немає запалень в м’яких тканинах. Якщо кісткової тканини недостатньо, пацієнту буде рекомендована процедура нарощування кістки.
Важливо надати лікарю повну інформацію щодо стану свого здоров’я, хронічних захворювань, прийому ліків та способу життя. Лікар має врахувати ці фактори при прийнятті рішення щодо імплантації. А також впевнитися, що у пацієнта не має медичних протипоказань до операції.
Якщо пацієнт має алергічні реакції на анестетики, які використовуються при імплантації зубів, йому буде рекомендовано імплантацію в медичному сні (седацію).
За тиждень до операції не потрібно вживати лікарських засобів, що можуть спричинити кровотечу під час операції. До таких ліків відносять такі, які містять в своєму складі аспірин, гепарин.
Відразу після вживлення імпланту:
– Не вживати їжу та будь-яку рідину протягом двох годин, окрім холодної води
– Після двох годин можна вживати м’яку теплу їжу, найкраще супи.
– В перший день після імплантації вживайте лише охолоджені напої та холодну їжу для профілактики опіків та уникнення кровотечі
– Виключити з раціону тверду їжу, гостру та гарячі їжу.
Лікар обов’язково рекомендуватиме Вам препарати для профілактики запалювальних процесів та уникнення інфекції.
Гігієна ротової порожнини звичайна, як і до операції. Після вживання їжі краще прополоскати рота антибактеріальними розчинами. Обов’язкове користування засобами гігієни, що порекомендує Ваш лікар. Також обов’язково приходити на огляд до стоматолога кожні три місяці в перший рік після імплантації та раз на півроку в наступні. Професійна гігієна раз на півроку додатково подовжить термін служби імпланту.
Спосіб життя відразу після імплантації:
– утримайтеся від паління та вживання алкоголю
-якщо є набряк, то можна прикладати лід до щоки (попередньо завернувши в рушника), по 15 хвилин кожну годину в першу добу після операції.
– уникати фізичних навантажень, переохолоджень та перегріву
– перших два тижні не планувати авіа перельоти
Природні реакції після імплантації:
– Після операції можлива легка кровотеча. Слина може мати рожевий колір 2-3 доби
– Може незначне підвищення температури тіла до 37,1 – 37,5
– Можливий головний біль, ниючий біль в щелепі, в роті в місці імплантації, можлива рухливість зубів, підвищена чутливість зубів до 2-4 тижнів.
– Відчуття напруги и в щелепі
– Виникнення плям жовтого коричневого кольору на обличчі (гематоми)
– Втрата чутливості в місці операції протягом певного часу після операції
Важливо негайно звернутися до лікаря, якщо Ви спостерігаєте інші реакції чи:
– Запалення ясен та біль не проходить впродовж 3 днів після операції
– Якщо температура тіла підвищилася до 38 градусів та вище, або не проходить впродовж 3 днів
– Кровотеча вам здається більшою ніж мала б бути. При цьому вона може супроводжуватися болем, що не зникає при вживанні лікарських засобів
– Розходження країв рани
– Неприємний запах, сіруватий наліт на краях рани
Ці ускладнення з’являться досить рідко, але на них варто звернути увагу. В будь-якому випадку, що Вам здається не таким як має бути, краще звернутися до лікаря.
Разом зі встановленим імплантом лікар має видати Вам паспорт импланта, де буде вказано серійний номер імпланту, номер імплантованого зуба, та інші можливі відомості, що будуть корисні в майбутньому. Зберігайте ці відомості.