Пульпіт – це запалення судинно-нервового пучка (пульпи) зуба, що виникає в наслідок невилікованого карієсу, травми зуба, захворювань пародонта.
Найбільш частим симптомом є біль, що виникає при вживанні гарячої, холодної їжі, інколи при вдиханні холодного повітря. Біль буває короткостроковим і зникає тоді коли зникає подразник. І біль буває таким що довго не проходить.
На цьому етапі пацієнту варто терміново звернутися до стоматолога для попередження ускладнень. Цими ускладженнями можуть бути апікальний періодонтит, периапікальний абсцес, остеомієліт.
ДІагноз лікар ставить на основі скарг пацієнта, клінічних даних та додаткових методів обстеження.
Пульпіт класифікується як:
Лікування:
При обортньому пульпіті життєздатність пульпи може бути повністю збережена. Для цього повністю видаляють карієс та відновлюють зуб, щоб уникнути попадання мікробів.
Необортній пульпіт потребує ендодонтичного лікування у вигляді видалення пульпи. При цьому канали зуба також вичищаються, щоб перешкодити новому запаленню. Коли пульпа видалена і канали вичещені, спочатку пломбуюються канали, потім коронкова частина зуба.
В процесі лікування пульпи чи її видалення обов’язково роблять контрольні рентген знімки.
Рівень професіоналізму лікаря, контрольні знімки та якісні матеріали дозволяють зберегти зуб на довгі роки. Не ризикуйте своїм здоров’ям, приходьте до нас! А якщо ще дослухаєтеся до наших порад і будете робити профілактичні огляди раз на півроку, то взагалі можете не відчути на собі що таке неприємний пульпіт.