Лікування молочних зубів

Service Information

Помилково вважати, що молочні зуби не потребують лікування з тієї причини, що вони тимчасові й все одно з часом випадуть. З того моменту, як у дитини прорізаються зуби та до того, як вони повністю змінюються на постійні, проходить у середньому 13 років. Це досить тривалий період, у ході якого щелепи повністю розвиваються, формується прикус на тимчасових зубах, дозрівають корінні зуби. Все це забезпечено наявністю здорових молочних зубів.

 

Батьки повинні пам’ятати, що видалення ураженого зуба не завжди є хорошим вибором, адже:

 

 

Поширені захворювання молочних зубів

 

  1. Карієс – процес каріозного ураження починається з демінералізації та розм’якшення емалі, через що на поверхні молочних зубів утворюються білі плями. Початковий карієс у стадії плями може розвиватися у дітей починаючи з двох років. При відсутності лікування таких плям тріскається емаль, а інфекція поширюється у дентин, провокуючи утворення середнього та глибокого карієсу;
  2. Пульпіт – це ускладнення, що виникає на тлі запущеного глибокого карієсу у дітей від чотирьох років, якому властиво запалення нерва тимчасового зуба. При пульпіті дитина відчуває гострий біль, підвищується її температура тіла;
  3. Періодонтит – виникає при відсутності своєчасного лікування пульпіту та глибокого карієсу. Це вкрай небезпечне захворювання, яке може пошкодити зачаток корінного зуба.

 

Особливості лікування молочних зубів

 

До 2-2, 5 років у дитини з’являється повний комплект з 20 тимчасових зубів. Залежно від віку дитини при стоматологічному лікуванні вдаються до різних технологій, що дозволяє вирішити проблему за одне відвідування:

 

 

У цьому віці діти починають активно вживати різні продукти харчування, у тому числі й солодощі. На тлі надмірного вживання солодкого та недостатньої гігієни порожнини рота у деяких дітей утворюються перші ознаки карієсу у вигляді білих плям на емалі. Важливо не упустити цей момент й вчасно звернутися до стоматолога для запобігання більш серйозних захворювань.

 

Для лікування подібних утворень практично не використовується бормашина. Для цього вдаються до безболісних методик ремінералізації емалі зубів – інфільтрації, фторування, озонування;

 

 

Даній віковій групі властивий ризик утворення глибокого карієсу й його ускладнень у вигляді пульпіту та періодонтиту. Стоматолог намагається по можливості зберегти нерв зуба маленького пацієнта.

 

Лікування пульпіту тимчасового зуба зводиться до депульпірування, пломбування каналів коренів та відновлення коронки за допомогою пломби. При неможливості реставрації тимчасовий зуб видаляють.

 

Етапи лікування

 

Батьки приводять дитину на прийом стоматолога у клініку, після чого:

 

  1. Спеціаліст проводить огляд передніх зубів при закритій щелепі;
  2. Далі оглядаються жувальні моляри, премоляри та слизові оболонки;
  3. За допомогою спеціального карієс-маркера лікар перевіряє цілісність зубів у важкодоступних ділянках;
  4. При наявності показань проводиться ремінералізація емалі зубів;
  5.  

При наявності проблемних зон проводиться терапія та лікування.

Free consultation!

We will give answers to any questions regarding dental treatment and select the right treatment program