ОРТОДОНТІЯ

Service Information

Ортодонтична стоматологія – це діагностика, профілактика та лікування порушень цілісності та функцій зубощелепної системи, аномалій прикусу чи окремих зубів. Методи, за допомогою яких вирішуються ці проблеми – це знімні та незнімні спеціальні ортодонтичні апарати.

 

До знімних апаратів відносять:

 

 

До незнімних конструкцій належать різновиди брекет систем, що розрізняють за способом кріплення, місця встановлення та матеріалу, з якого вони виготовлені, а також розширювачі піднебіння.

 

 

Капи та елайнери. Елайнери – це знімна невидима конструкція, виглядає як прозора капа. Зсередини це прозорі гнучні накладки, що одягають на зуби, поступово зміщуючи їх в потрібному напрямку. Така система безпечна для зубів. Виготовляють капи за допомогою комп’ютерної моделі індивідуально для кожного пацієнта. Такий підхід дозволяє проаналізувати будь-які зміни в зубному ряді. Капи не шкодять слизовій оболонці рота, не викликають алергічних реакцій і мають бути на зубах 20-22 години на добу.

 

 

Лицьові маски використовуються тоді, коли верхні зуби частково перекриваються нижніми. Така маска стимулює ріст верхньої щелепи.

 

 

Піднебінний розширювач використовуються для занадто вузької верхньої щелепи. Він кріпиться на моляри і завдяки своїй функції достатньо ефективно розширює щелепу. У дітей в момент активного росту достатньо 3-4- тижнів для досягнення потрібного результату.

 

 

Сучасні брекет системи класифікують за видами кріплення, місцем встановлення та матеріалами виготовлення. І також за ціновою категорією.

 

 

За кріпленням розрізняють лігатурні та самолігуючі брекет системи.

 

 

В лігатурних брекет системах кріплення здійснються за допомогою спеціальних елементів – металевих лігатур чи еластичного матеріалу.

 

 

Для фіксації дуги в самолігуючих системах вже є спеціальні застібки чи кліпси. Доглядати за ними легше саме за відсутності лігатур.

 

 

За місцем кріплення розрізняють вестибулярні і лінгвальні брекет системи.

 

 

Класичні вестибулярні апарати кріпляться за зовнішній стороні зубного ряду, а лінгвальні за внутрішній і їх практично не видно оточуючим. З точки зору естетики лінгвальні брекет системи -це найкращий вибір. В будь-якій системі є свої плюси та мінуси. В лінгвальній системі таким мінусом є можливі проблеми з дикцією.

 

 

Індивідуальні системи Incognito таких недоліків не мають, тому що виготовлені спеціально для кожно пацієнта окремо за індивідуальними мірками.

 

 

Види брекет систем за матеріалами виготовлення:

 

 

Металеві брекет системи. Це найбільш вживані і надійні апарати. Вони доступні за ціною кожному, кому необхідне ортодонтичне лікування.

 

Керамічні брекет системи виготолвені із стоматологічної кераміки, на вигляд вона такаж як і зубна емаль, тому вони менш помітні в роті.

 

Сапфірові брекет системи вважаються найбільш красивими, тому що виготовлені з штучного сапфіру. Вони виглядають радше як прикраса, аніж як лікувальний апарат.

Керамічні брекет-системи візуально виглядають більш привабливо але мають жовтий відтінок.

Free consultation!

We will give answers to any questions regarding dental treatment and select the right treatment program