Самолігуючі брекети

Service Information

Самолігуючі брекети: все про те, чого Ви ще не знали

 

Виправлення зубних аномалій і прикусу за допомогою класичних брекет-систем нерідко заподіює пацієнту багато незручностей і дискомфорту. Період звикання до досить великої конструкції в ротовій порожнині може зайняти кілька місяців, плюс потрібно адаптуватися і вчитися правильно їсти, пити і доглядати за брекетами. Вирівнювання зубів буває досягає до 2-х років, тому такі труднощі можуть відлякати пацієнта і підштовхнути його зовсім відмовитися від виправлення прикусу.

 

Незалежно від типу конструкції і матеріалу, брекет-системи складаються з двох ключових становить – це самі брекети або кронштейни, а також металева дуга. На одній зі сторін брекети мають сітчастою структурою, за рахунок якої вони міцно фіксуються на поверхні зубів. Металева ортодонтическая дуга пропускається через них і за рахунок її поступового повернення в вихідну форму здійснюється корекція зубного ряду.

 

Конструкція класичних брекетів може бути вельми об’ємної, так як зуби можуть бути розміщені на неоднаковій висоті і відхиляються в різні боки через що їх положення неоднаково. Головна відмінність самолігуючі брекетів полягає в особливій конструкції кронштейнів. У них немає лігатур – кріплень для металевого дроту. За рахунок цього досягається більш м’яка фіксація.
Традиційна лигатура замінюється на кліпси, за рахунок яких ортодонтическая дуга може вільно розміщуватися, приймаючи правильний напрямок. Відсутність сверхжесткой фіксації і вільний рух дуги дає можливість уникнути надмірного тертя і навантаження на металеву дріт в пазах кліпсів брекетів.

 

Різновиди самолігуючі брекетів
Самалігірующіе брекети виготовляються з різних матеріалів, що безпосередньо впливає на їх ціну і зовнішній вигляд. Такі брекети бувають наступних видів:
1. Металеві – традиційний класичний варіант, який має доступну ціну і при цьому відмінною міцністю. Металеві системи вкрай ефективні, тому їх рекомендують до установки навіть в самих серйозних випадках викривлення зубів. Однак є головний мінус – такі брекети дуже помітні. Але тим, кому кінцевий результат важливіше тимчасових естетичних незручностей, даний варіант підходить найбільше;
2. Керамічні – можуть похвалитися підвищеною міцністю, зручні в носінні завдяки мінімізації тертя пазів кронштейнів та дроту. Такі брекети з кераміки зазвичай дорожчі ніж ті, що виготовляють з металу. Вони підійдуть тим пацієнтам, які хочуть зберегти естетику зубів під час носіння брекетів. При установці можна підібрати максимально відповідний відтінку емалі колір керамічної конструкції, завдяки чому такі брекети менш помітні під час шкарпетки;
3. Сапфірові – прозорі брекет-системи, які практично непомітні на зубах, якщо пильно НЕ вдивлятися. Такі конструкції вважаються найдорожчими.

 

Переваги установки самолігуючі брекетів
Брекет-системи без лігатури мають дуже важливим для багатьох пацієнтів перевагою – це максимальне зниження навантаження на зуби. Завдяки цьому корекція зубного ряду і прикусу буде протікати більш комфортно в щадному режимі, доставляючи людині менше незручностей.

 

Також серед переваг самолігуючі брекетів можна відзначити наступне:
• Завдяки відсутності жорстких гачків, конструкція більш компактна. За рахунок цього помітно скорочується період звикання, а догляд за конструкцією стає простішим;
• Навіть при наявності пародонтіческіх захворювань пацієнтам можуть встановлюватися самолігуючі брекет-системи;
• Після установки конструкції, яка проходить швидше і простіше для пацієнта, немає необхідності в постійних візитах до стоматолога для коригування ступеня натягу дуги;
• Мінімальний тиск на слизову оболонку рота дозволяє істотно знизити загальну травматичність протягом усього періоду вирівнювання зубів.
Детальніше про самолігуючі брекетах вам розповість професійний ортодонт на Оболоні в стоматологічній клініці «ViLiDa». Ми раді надати вам повну консультацію про різні типи брекет-систем, щоб ви могли вибрати ту, що підійде найбільше.

 

 

Free consultation!

We will give answers to any questions regarding dental treatment and select the right treatment program