Лікування пульпіту молочних зубів

Інформація про послугу

Запальний процес, що відбувається у м’яких тканинах зуба, а саме нерву та судин, що знаходиться у середині зуба, лікарі називають пульпітом. Призначення пульпи — живлення твердих тканин зуба, але під час проникнення інфекції м’яка тканина пульпи запалюється і стає причиною сильного болю. 

За статистикою, кожна шоста проблема, пов’язана із зубним болем викликана пульпітом, і значно частіше він зустрічається, як не дивно, у дітей. Причина пов’язана з особливостями дитячого організму та імунітетів. Дентин у молочних дитячих зубів значно м’якший, ніж у постійних, тому шлях для проникнення інфекції значно легший. Так само і з імунною системою: вона ще недорозвинена, тому не може боротися із виникненням запалення так, як робить це імунітет дорослої людини.

Чим небезпечне запалення пульпи

Найрозповсюдженіша причина пульпіту — це ускладнення карієсу. Небезпека полягає у тому, що у дітей 2-3 років пульпіт за 1 добу може перейти із гострої стадії у хронічну. Тому категорично не можна відкладати звернення до стоматолога. За добу чи дві пульпіт може перетворитися на гранульому або періодонтит, і зберегти пошкоджений зуб вже буде неможливо.

Як зрозуміти, що у дитини виник пульпіт

Нестерпний біль, що з’являється раптово, зазвичай у нічну пору доби — не єдиний, але основний симптом.

До інших ознак, за якими можна запідозрити пульпіт належать:

Якщо гостра стадія перетікає у хронічну, дитина жаліється на тягнучий біль в області зуба, що підсилюється під час навантаження — жування чи розмови. Біль може відчуватися та у сусідніх зубів. Якщо випадок запущений можлива поява гною та збільшення лімфовузлів.

Якщо дитина скаржиться на зубний біль — це вже достатній привід звернутися до нашої клініки. Чим швидше запаленням займеться лікар-стоматолог, тим швидше дитині стане легше і лікування буде ефективним та швидким.

Лікування пульпіту у дитини: як вгамувати біль та врятувати пошкоджений зуб

Не дивлячись на серйозність симптомів, у більшості випадків на щастя, лікар може врятувати молочний зуб, що запалився. Якщо ви вважаєте, що молочні зуби — не такі вже і важливі, поспішимо вас запевнити: вони необхідні для формування правильного прикусу і повинні випадати у конкретному віці, не раніше.

Ми пропонуємо лікування двома методиками: біологічною і девітальною. Обирати методику буде лікар, адже вона залежить від стадії пульпіту та його типу.

Біологічна методика

Це так званий делікатний метод, адже він дозволяє не тільки зберегти зуб і нейтралізувати запальний процес, але й вилікувати тканину пульпи. Стоматолог обробить уражену ділянку спеціальним медичним розчином, після чого буде встановлення пломба. У таких випадках, лікар пропише курс протизапальних засобів, які ви зможете давати дитині вдома.

Зверніть увагу: біологічне лікування можливе тільки на ранніх стадіях пульпіту. Тож не слід чекати поки запалення провокує тяжкі наслідки, при перших симптомах скоріш рушайте до лікаря.

Девітальний метод лікування пульпіту у дітей

На жаль, це не делікатний метод, і доведеться прикласти багатьох зусиль аби врятувати дитячий зуб. Метод включає 4 кроки:

  1. Зуб знеболюють за допомогою анестетичного гелю та ін’єкції у десну.
  2. На пульпу наноситься спеціальна паста, що знищить запалений нерв. Цей процес займає від 2-ох до 7-ми днів.
  3. При наступному візиті лікар наносить спеціальну суміш, що “запечатує” пульпу.
  4. Встановлюється пломба.
  5. Цей метод не простий, але допоможе навіть у складних випадках пульпіту.

Що ми пропонуємо у своїй клініці:

Пульпіт — неприємне і розповсюджене захворювання. Тож якщо ви бачите перші симптоми пульпіту у свого малюка — записуйтеся до нас на консультацію, аби не пропустити небезпечне захворювання і подолати його швидко, безболісно і ефективно.

Безкоштовна консультація!

Дамо відповідь на будь-які питання стосовно лікування зубів і підберемо потрібну програму лікування