Змінні ортодонтичні апарати

Інформація про послугу

Ортодонтичне лікування у сучасному світі проводять з використанням незмінних і змінних апаратів. Для лікування дітей від 7 до 13 років особливо важливе місце займають саме змінні апарати. Цей вік супроводжується зміною молочних зубів на постійні, а також активним ростом обох щелеп. Такі апарати застосовуються у так званому періоді “змінного прикусу”, коли щелепа має постійні та молочні зуби. 

Розповсюджена причина ортодонтичних патологій — нерівномірний ріст нижньої й верхньої щелепи. Простіше кажучи, одна щелепа росте швидше, а інша — навпаки. Згодом новим зубам не вистачає місця та вони скупчуються та перекривають один одного. Коли щелепа росте занадто швидко — між зубами виникають проміжки, що мають назву “треми”. Знімний ортодонтичний апарат має змогу впливати на процес росту щелепи дитини: прискорити його чи навпаки уповільнити. Тож основне призначення таких лікувальних приладів — корекція аномалій росту зубів та щелеп. 

Які бувають знімні апарати 

Лікарі-ортодонти ділять апарати, що знімаються, на 2 категорії: 

  1. Апарати для однієї щелепи, що носяться більшу частину доби або навіть усю добу. 
  2. Двощелепні апарати, що носять для корекції патологій до 14 годин в домашніх умовах, наприклад, під час сну. 

Пластинки для зубів 

До змінних апаратів належать так звані пластинки, що можуть використовуватися як упродовж всього дня, так і виключно у нічний час. Виглядає пластинка як виріб з пластмаси, виготовлений за індивідуальним відбитком. Кріпиться до зубів пластинки за допомогою металевого дроту — кламера. У деяких випадках пластинки має гвинти чи пружини, що потрібні для надання додаткового лікувального впливу. Для ефективного коригування патологій за допомогою пластинки, необхідно навідуватися до ортодонта раз на 3 тижні, щоб спеціаліст проводив настройку змінного апарату. 

Під час їжі та гігієни ротової порожнини пластинку знімають. Зазначимо, що пацієнт самостійно може зняти апарати у будь-який момент, тому відповідальність за ефективне лікування залежить саме від вас. Якщо не виконувати приписів лікаря та носити пластинку не регулярно — ефект буде мінімальний й це подовжить терміни лікування. 

Зверніть увагу, що на початкових етапах носіння цього знімного ортодонтичного апарату можливо посилення слиновиділення, незначні больові відчуття та зміна вимови. зазвичай, всі ці не приємні дрібниці проходять протягом двох тижнів. Догляд за пластинкою дуже простий: достатньо двічі на доби очищувати її поверхню зубною щіткою. 

Зубні елайнери

Елайнер — це капа, яку потрібно носити до 22 годин на день. Зазвичай, курс лікування триває не менше місяця, у складних випадках — до року. Принцип дії елайнера доволі простий: він тисне на нерівні зуби, формуючи бажану форму зубного ряду. Елайнер допоможе у випадках середньої тяжкості та при регулярному носінні й виконанні усіх приписів ортодонта показує дуже ефективні результати. 

Необхідно зазначити, що використання елайнерів чи пластинок — це тільки перший крок ортодонтичного лікування. Для формування ідеального зубного ряду може знадобитися подальше встановлення брекет-системи, що вже є незнімним ортодонтичним апаратом. 

Що пропонує наша клініка

Ми маємо великий досвід у роботі з ортодонтичними патологіями, тому допоможемо підібрати кращу методику лікування патологій зубів і щелеп у дитячому віці. Наші фахівці запропонують кращі знімні системи, призначать оптимальний курс корекції патології. Звертаючись до нас на ранніх стадіях, ви заздалегідь подбаєте про формування правильного прикусу та гарної посмішки у своєї дитини.

Безкоштовна консультація!

Дамо відповідь на будь-які питання стосовно лікування зубів і підберемо потрібну програму лікування