Професійна гігієна порожнини рота

Інформація про послугу

Професійну гігієну ротової порожнини рекомендовано проводити один раз у пів року. Пацієнти часто цікавляться: чи обов’язково відвідувати стоматолога для проведення цієї процедури двічі на рік, якщо вони вдома старанно чистять зуби зранку та ввечері?

На жаль, зубна щітка не здатна видалити всі скупчення бактерій та залишків їжі в порожнині рота, адже вони накопичуються не тільки на видимих поверхнях зубів, а й у міжзубних проміжках, які є досить важкодоступними для зубної щітки місцями. Вважається, що при домашньому чищенні зубів близько 40% зубних відкладень залишаються в ротовій порожнині. Згодом ці скупчення бактерій сприяють виникненню м’якого зубного нальоту, який потім твердіє і перетворюється на зубний камінь, що сприяє в подальшому розвитку карієсу, захворювань ясен та навіть втраті зубів у запущених випадках.

Тому, щоб запобігти виникненню захворювань зубів, варто регулярно відвідувати лікаря-стоматолога на профілактичні огляди та процедуру проведення професійної чистки.

Також пацієнти запитують: «З яких етапів складається професійна гігієна ротової порожнини?» та «Скільки часу триває ця процедура?»

Відповідаємо:

У нашій клініці професійна гігієна ротової порожнини включає такі 6 етапів:

  1. Зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвуку;
  2. Зняття м’якого зубного нальоту з використанням повітряно-абразивної системи Air-flow;
  3. Полірування зубів пастою;
  4. Чищення міжзубних проміжків (флосинг);
  5. Флюоризація зубів (покриття поверхонь зубів фторвмісним лаком);
  6. Навчання індивідуальній гігієні ротової порожнини – лікар разом з пацієнтом підбирає всі необхідні засоби і предмети гігієни за показаннями, а також удосконалює навички їх використання.

Професійна чистка триває в середньому від 40 хв до 1 год, залежно від ситуації в порожнині рота. Якщо в ротовій порожнині є велика кількість зубних відкладень та наявні захворювання ясен – час процедури збільшується або вона навіть може бути розділена на два послідовних візити.

Наступне запитання, яке цікавить багатьох: «Яким чином ультразвук прибирає зубний камінь?»

Застосування ультразвуку для професійної чистки передбачає використання спеціальних скалерів, які передають ультразвукові коливання і вібраційні хвилі. Під час процедури з кінчика інструмента подається вода, що запобігає перенагріванню насадки та дозволяє працювати не пошкоджуючи поверхню зуба. Внаслідок такої дії ультразвуку руйнується прикріплення твердого нальоту до поверхні зуба і, як наслідок, зуби очищуються від зубного каменю.

Наступним частим питанням пацієнтів є: «Чи не шкодять порошки, які стоматологи використовують для професійної гігієни, емалі зуба?».

Наша відповідь – ні, якщо обирати сучасні неагресивні порошки. Сьогодні для очищення м’якого зубного нальоту застосовується повітряно-абразивна система Air-flow з використанням наконечника PROPHYflex. Найкращі результати спостерігаються при виборі таких порошків: на основі бікарбонату кальцію, гліцину, еритритолу, які дуже бережно очищають поверхні зубів.

Також варто відповісти на питання: «Чи треба викинути стару зубну щітку після професійної чистки?»

Так, після проведення професійної гігієни ротової порожнини дійсно необхідно придбати нову зубну щітку, адже на старій залишились бактерії, а щетинки втратили належну форму та функцію.

Отже, професійна чистка – справді важлива та необхідна процедура, завдяки якій Ви отримаєте у винагороду красиву і здорову посмішку.

Не ігноруйте профілактичні огляди та професійну гігієну кожні 6 місяців, а при наявності брекетів чи імплантатів – раз у 3 місяці.

Безкоштовна консультація!

Дамо відповідь на будь-які питання стосовно лікування зубів і підберемо потрібну програму лікування