Коли і в яких випадках рекомендовано позбавлятися від зубів мудрості
Треті моляри, вісімки або більш звичні нам «зуби мудрості» у багатьох людей починають прорізуватися в період з 15 до 25 років. І це для багатьох не найприємніший факт, так як ріжучі зуби здатні спровокувати безліч захворювань ротової порожнини. Стоматологи діляться на дві категорії: одні за видалення “вісімок” відразу, як тільки вони прорізалися,а інші ж радять залишити зуби в спокої і лікувати їх в разі виникнення проблем з ними.
У яких же випадках рекомендується позбутися від зубів мудрості, а коли їх краще залишити вам розповість стоматологічна клініка «ViLiDa».
Коли видаляти вісімки не потрібно?
Бувають випадки, коли по різним причинам в щелепі зубам мудрості просто не вистачає місця. У багатьох вони ростуть неправильно, витісняючи сусідні зуби, завдаючи тим самим великий дискомфорт. Однак є щасливчики, у яких зуби мудрості без проблем прорізаються і не доставляють незручностей протягом усього життя.
В такому випадку видаляти зуби не потрібно. Досить правильного догляду і регулярного відвідування стоматолога, який допоможе запобігти розвитку карієсу в настільки важкодоступних ділянках щелепи.
Коли зуби мудрості видаляти потрібно?
Існує ряд випадків, коли видалення вісімок уникнути не вийде:
Дістопія – це неправильне положення зуба в яснах. Моляр може зміщуватися в бік язика, щоки або взагалі розгорнуть навколо своєї осі. Результатом такого порушення є пошкодження слизової щік, порушення рухливості скронево-щелепного суглоба і поява прихованих каріозних утворень.
Коли щелепа занадто мала для трейтіх молярів, вона може надавати зайвий тиск на сусідні зуби. В результаті тиск переходить по всьому ряду зубів, що призводить до серйозної деформації. Через це порушується прикус, розвиваються порушення скронево-щелепних суглобів і прихований карієс. Також вісімки видаляють при ортодонтичному лікуванні деформації зубного ряду за допомогою брекет-систем, щоб згодом вони не піднесли несподіваних «сюрпризів» і не зіпсували отриманий результат.
Ретенція – це порушення, при якому зуб мудрості не до кінця прорізається. Через ретенції нерідко виникає перекоронаріт, запалення м’яких тканин, що оточують зуб, через що у людини можуть виникнуть труднощі з жуванням і біль.
Сам зуб при цьому як-би закривається капюшоном з м’якої тканини, під якою накопичується гній і, якщо тривалий час не лікувати цю проблему, може виникнути флюс.