Чи траплялась з Вами ситуація, коли у такий відповідальний момент відпадає шматочок зуба? Погодьтесь, Ви опиняєтесь у не дуже приємному становищі. Але якщо ж все-таки стався подібний інцидент, не засмучуйтесь завчасно, головне швидко вжити необхідні заходи, про які ми сьогодні поговоримо.

Що може спровокувати травму зуба?

Перш за все, на думку спадає побутова травма. Часто активні ігри дітей можуть закінчуватись невдалим падінням з пошкодженням зубів або ж шкідливі звички, такі як гризіння ручки чи олівця, провокують травмування зубів.

Важливу роль також відіграє харчовий раціон. Любителі насіння є частими пацієнтами стоматолога зі скаргами на відлам шматочка зуба. Не варто також випробовувати міцність своїх зубів, відкриваючи ними пляшки чи розколюючи горішки.

Або ж може трапитись ситуація, коли під час бійки вибили зуб. Звісно, у цьому випадку скарги будуть наявні не тільки на травму зуба, але ж все-таки проблема вибитого зуба має бути вирішена якомога швидше.

Травмування зубів може виникнути через неправильний прикус, коли порушені контакти зубів. У такому випадку певні зуби отримують неадекватне навантаження, внаслідок чого виникає їх травмування.

Бруксизм (неконтрольоване скреготіння зубами) впливає на процеси стирання зубів, що може також призвести до відколу частини зуба.

Старі пломби в порожнині рота часто стають причиною відколу шматочка зуба, тому треба періодично полірувати наявні пломби, замінити їх у разі необхідності.

Залежно від того яка частина зуба відкололась, розглядають такі типи пошкодження:

✔ Емаль: поверхня зуба у місці відколу гостра та шорсткувата, з’являється підвищена чутливість (гіперестезія) ушкодженого зуба.

✔ Дентин: виникають больові відчуття на гаряче/холодне, солодке/кисле.

✔ Пульпа: характерний гострий різкий біль.

Які заходи треба прийняти в першу чергу?

Існують такі найпопулярніші методи відновлення зламаного зуба:

✔ Пломбування фотополімерним матеріалом, художня реставрація.

Застосовується при незначних пошкодженнях зуба, виконується в один візит.

✔ Мікропротезування:

✔ Видалення зуба: у випадках, коли зуб неможливо врятувати внаслідок сильного травмування, перелому кореня.

Якщо відразу не усунути проблему відламу зуба, виникають ризики таких ускладнень:

– гіперестезія (підвищена чутливість зуба);

– запалення ясен;

– виникнення больових відчуттів, як при жуванні, так і в стані спокою;

– неправильний розподіл навантаження між сусідніми зубами.

Отже, якщо Ви випадково травмували зуб, обов’язково зверніться за допомогою до спеціаліста! На жаль, зуб не зможе відновитись самостійно, а больові відчуття не минуть безслідно. Проблему краще вирішувати якнайшвидше, щоб уникнути ускладнень та отримати хороший естетичний та функціональний результат.

Сяйте своєю посмішкою разом з нами,

з турботою про Вас, ViLiDA!

ІНШІ СТАТТІ

Рекомендації після імплантації зубів.

Імплантація зубів, як і будь яка інша процедура має підготовчий період і має певні рекомендації під час реабілітаційного періоду та після закінчення всіх процедур. В першу чергу, дотримання цих рекомендації пришвидшує загоєння ран, мінімізує ризики ускладнень та дозволяє пацієнту почуватися більш комфортно та знати на що звертати увагу і що як має бути.

Перед проведення імплантації стоматолог порадить Вам наступне:

  1. Пройти повне обстеження ротової порожнини, вилікувати карієс, пародонтит та інші можливі запалення. Осередок інфекції у ротовій порожнини- це ризик попадання інфекції в місце вживлення імпланту, що, в свою чергу може призвести до його відторгнення.
  1. Після повної санації ротової порожнини лікар призначить рентгенологічні дослідження, щоб подивитися стан кісткової та м’якої тканин. Зазвичай, найбільш повне дослідження –це комп’ютерна томографія (3D діагностика) ротової порожнини. Лікар робить висновок чи достатньо кісткової тканини і чи більше немає запалень в м’яких тканинах. Якщо кісткової тканини недостатньо, пацієнту буде рекомендована процедура нарощування кістки.

Важливо надати лікарю повну інформацію щодо стану свого здоров’я, хронічних захворювань, прийому ліків та способу життя. Лікар має врахувати ці фактори при прийнятті рішення щодо імплантації. А також впевнитися, що у пацієнта не має медичних протипоказань до операції.

Якщо пацієнт має алергічні реакції на анестетики, які використовуються при імплантації зубів, йому буде рекомендовано імплантацію в медичному сні (седацію).

За тиждень до операції не потрібно вживати лікарських засобів, що можуть спричинити кровотечу під час операції. До таких ліків відносять такі, які містять в своєму складі аспірин, гепарин.

Відразу після вживлення імпланту:

–          Не вживати їжу та будь-яку рідину протягом двох годин, окрім холодної води

–          Після двох годин можна вживати м’яку теплу їжу, найкраще супи.

–          В перший день після імплантації вживайте лише охолоджені напої та холодну їжу для профілактики опіків та уникнення кровотечі

–          Виключити з раціону тверду їжу, гостру та гарячі їжу.

Лікар обов’язково рекомендуватиме Вам препарати для профілактики запалювальних процесів та уникнення інфекції.

Гігієна ротової порожнини звичайна, як і до операції. Після вживання їжі краще прополоскати рота антибактеріальними розчинами. Обов’язкове користування засобами гігієни, що порекомендує Ваш лікар. Також обов’язково приходити на огляд до стоматолога кожні три місяці в перший рік після імплантації та раз на півроку в наступні. Професійна гігієна раз на півроку додатково подовжить термін служби імпланту.

Спосіб життя відразу після імплантації:

– утримайтеся від паління та вживання алкоголю

-якщо є набряк, то можна прикладати лід до щоки (попередньо завернувши в рушника), по 15 хвилин кожну годину в першу добу після операції.

– уникати фізичних навантажень, переохолоджень та перегріву

– перших два тижні не планувати авіа перельоти

Природні реакції після імплантації:

–          Після операції можлива легка кровотеча. Слина може мати рожевий колір 2-3 доби

–          Може незначне підвищення температури тіла до 37,1 – 37,5

–          Можливий головний біль, ниючий біль в щелепі, в роті в місці імплантації, можлива рухливість зубів, підвищена чутливість зубів до 2-4 тижнів.

–          Відчуття напруги и в щелепі

–          Виникнення плям жовтого коричневого кольору на обличчі (гематоми)

–          Втрата чутливості в місці операції протягом певного часу після операції

 

Важливо негайно звернутися до лікаря, якщо Ви спостерігаєте інші реакції чи:

–          Запалення ясен та біль не проходить впродовж 3 днів після операції

–          Якщо температура тіла підвищилася до 38 градусів та вище, або не проходить впродовж 3 днів

–          Кровотеча вам здається більшою ніж мала б бути. При цьому вона може супроводжуватися болем, що не зникає при вживанні лікарських засобів

–          Розходження країв рани

–          Неприємний запах, сіруватий наліт на краях рани

Ці ускладнення з’являться досить рідко, але на них варто звернути увагу. В будь-якому випадку, що Вам здається не таким як має бути, краще звернутися до лікаря.

Разом зі встановленим імплантом лікар має видати Вам паспорт импланта, де буде вказано серійний номер імпланту, номер імплантованого зуба, та інші можливі відомості, що будуть корисні в майбутньому. Зберігайте ці відомості.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Канікули -як підготуватися

Відвідувати стоматолога і лікувати зуби – це точно не те, чим ваша дитина хоче займатися на літніх канікулах. Особливо коли її чекають поїздки на море, до бабусі в село і інші літні розваги. Навіть незважаючи на карантин, ми впевнені, що літній відпочинок дитини повинен проходити активно і весело. Тому дуже важливо підготуватися перед канікулами, і відвідати вашого дитячого стоматолога.

У стоматологічній клініці «ViLiDa» завжди раді приймати маленьких пацієнтів. У цей непростий епідеміологічне час ми докладаємо всіх зусиль, щоб убезпечити кожну дитину від контакту з вірусами і зробити прийом максимально безпечним. Тому ви сміливо можете приводити своїх діток на профілактичний огляд до стоматолога перед літніми поїздками на відпочинок.

Як підготуватися до поїздки?
Перш ніж планувати відпочинок, стоматологи радять пройти огляд ротової порожнини. Це необхідно для виявлення карієсу, запальних процесів, пульпіту та інших стоматологічних проблем, і їх завчасного усунення. Завдяки цьому ви істотно знижуєте ризик появи проблем з зубами у дитини під час відпочинку.

Ще один важливий фактор здоров’я зубів дитини протягом усього літа – це професійна гігієна. Навіть якщо зуби абсолютно здорові, скупчення нальоту може привести до утворення зубного каменю і карієсу. Щоб уникнути цього, запишіть дитини на гігієнічну чистку – дана процедура допоможе продовжити здоров’я зубів як мінімум на 3 літніх місяці.

Також не варто забувати про профілактику. Насолоджуватися літнім відпочинком, що не переживаючи за стан дитячих зубів допоможе процедура фторування і покриття стоматологічним герметиком. Якщо ви записалися на гігієнічну чистку, фторування зубів і подальше їх покриття герметиком стане відмінною додатковою профілактикою. Крім того, фахівці радять проводити герметизацію дітям з 6 років, коли з’являються перші постійні зуби.

Що робити під час відпочинку?
Будь-який батько знає, що відпочинок з дитиною неможливий без аптечки, в якій є необхідний мінімум для надання першої допомоги. Не забудьте покласти в аптечку дитячий знеболюючий препарат, наприклад, «Нурофен», на випадок виникнення зубного болю.

Не забувайте про регулярну гігієну порожнини рота – чистимо зуби 2 рази на день. Якщо дитина їздить відпочивати без вас, переконайтеся в тому, що у нього є власна щітка і паста, а також проведіть бесіду про важливість чистки зубів і про те, як це правильно робити самостійно.

Активний літній відпочинок – це також період підвищеної травматичності, при якій нерідко страждають зуби дитини. Як діяти в разі травми зуба? Якщо ви перебуваєте далеко від міста і стоматологічних клінік, необхідно надати першу допомогу – зупинити кровотечу, дати дитині знеболюючий препарат, використовувати холодні компреси на місці удару. При серйозних травмах ротової порожнини і поломки зубів, дитину потрібно якомога швидше доставити в клініку.

Літо – найкращий час для вирішення стоматологічних проблем
Якщо ви давно плануєте зайнятися посмішкою своєї дитини – літо стане одним з найбільш оптимальних періодів. Вирівнювання зубів за допомогою пластинки або брекет-системи – це тривалий процес, при якому ортодонт виконує численні процедури для підготовки зубів. Тому зайнятися такими стоматологічними втручаннями краще влітку – так дитина не буде відволікатися від навчального процесу.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Рекомендації до та після хірургічного втручання

Рекомендації до та після хірургічного втручання

До:

1.       Поїсти за 1 – 2 години до видалення.

2.       Явка до лікаря на 10-15 хвилин раніше назначеного часу.

3.       Для дитячого прийому – підібрати час після сну дитини.

Після:

4.       Протягом 6-8 годин не полоскати ротову порожнину з метою збереження кров’яного сгустку. Раніше 6-8 годин полоскання доцільні при гноєтечі  (по призначенню лікаря).

5.       З наступного дня  – ротові ванночки (не інтенсивне полоскання!!!) наступними розчинами на вибір:

1) ротокан, 2) гивалекс, 3) мараславин.

6.       Не вживати гарячої їжі та пиття 1,5-2 години.

7.       Для попередження кровотечі:

– не спати, не жувати на хворій стороні;

– не прикладати зігріваючі компреси.

– наступні  2 дні не відвідувати баню, не приймати  гарячі ванни, не перегріватися на сонці, обмежити фізичні навантаження.

– надати спокій рані – не чіпати ватою, пальцем тощо.

8.  Під час турбування звернутися до лікаря, який проводив хірургічну маніпуляцію чи до будь-якого іншого лікаря цієї клініки.

ЧИТАТИ ДАЛІ