Сучасний 3D-принтер здатний надрукувати практично що завгодно: будинки, машини, протези й багато чого іншого. Не дивно, що ця унікальна технологія проникла й у сферу стоматології, де справила справжню революцію в ортопедичному лікуванні.

Перші спроби впровадження 3D-друку в стоматології були зроблені в 90-х роках компанією Align Technology. За допомогою 3D-принтера компанія виготовляла капи для вирівнювання зубів, що дало потужний поштовх для розвитку даної технології у сфері стоматології. Завдяки сучасному обладнанню і його можливостям з’явилася принципово нова методика виготовлення штучних ортопедичних систем: протезів, коронок, імплантатів та ін.

Однак розвиток цієї технології протікав не настільки стрімко: знадобилося близько 20 років, щоб домогтися високої якості друку та оптимізувати роботу згідно з чинними протоколами лікування. У 2012 році компанією Layer Wise був надрукований перший імплантат. У тому ж році було вироблено перше успішне вживлення пацієнту нижньої щелепи з титану, яка була повністю надрукована на 3D-принтері. Після цього технологія стала стрімко розвиватися і вдосконалюватися за якістю з року в рік.

Особливості застосування технології 3D-друку в зуботехнічній лабораторії

При традиційному стоматологічному методі протезування зубів використовуються гіпсові зліпки. Формування та виготовлення такого зліпка здійснюється в кілька етапів, а також вимагає безлічі супутніх коригувань і підгонок.

За допомогою стоматологічного 3D-сканера вдається створити максимально точну і детальну модель зубощелепної системи пацієнта. Обладнання моделює всю порожнину рота без будь-якого дискомфорту для людини. Після отримання повноцінної тривимірної моделі її можна розбити на окремі елементи потрібного розміру в спеціальному редакторі.

В кінцевому підсумку, зуботехнічний 3D-принтер здійснює друк готової моделі протеза з полімерів або металу. Готовий виріб повністю відповідає індивідуальним параметрам пацієнта, не потребує додаткового коригування і підгонки, що істотно прискорює процес лікування.

Переваги використання технологій 3D-друку в стоматології

Сучасний стоматологічний 3D-принтер здатний виготовляти якісні та довговічні моделі коронок, вінірів, мостів та інших ортопедичних конструкцій. Це значно прискорює і полегшує роботу зуботехнічної лабораторії: завдяки великому асортименту матеріалів можна вирішити будь-яке завдання в найкоротші терміни. Всього за одну сесію 3D-принтер здатний надрукувати досить велику кількість необхідних виробів. Всі тривимірні моделі зберігаються у файлах, що дозволяє в майбутньому повторно виготовити аналогічну конструкцію.

Пацієнту більше не потрібно чекати 2-3 дні, поки буде виготовлена гіпсова модель. За допомогою сучасних технологій все відбувається швидше: використовуючи інтраоральний сканер лікар всього за кілька хвилин може створити тривимірну модель ротової порожнини та відправити її в лабораторію, де буде виконаний друк. Максимальна точність і швидкість роблять лікування більш ефективним, комфортним, швидким і економічним.

Що можна надрукувати на стоматологічному 3D-принтері

Серед найбільш напрямків, що мають попит використання технології 3D-друку, можна виділити наступні конструкції, які можна надрукувати:

Крім цього, є такий перспективний напрямок, який зараз активно розвивається, як друк тимчасових і постійних ортопедичних конструкцій, а також базисів знімних протезів.

ІНШІ СТАТТІ

Види діагностики при ортодонтичному лікуванні

Мета ортодонтичного лікування полягає у виправленні існуючих природних або придбаних дефектів, утворених в жувальної-мовному апараті людини. Перед початком будь-якого стоматологічного лікування необхідна діагностика і підготовка. Тільки при якісної ортодонтической діагностиці можна досягти хороших результатів лікування:
• сформувати правильне і рівне становище зубів;
• скорегувати співвідношення верхнього та зубного ряду;
• домогтися правильного функціонування щелеп;
• виправити порушення зубного ряду, що впливають на загальну естетику особи.

Діагностика перед ортодонтичним лікуванням складається з комплексу заходів, спрямованих на отримання важливої інформації про порушення і дефекти зубного ряду для кожного конкретного пацієнта. Після цього ортодонт збирає і аналізує отримані відомості, щоб на їх основі скласти індивідуальний план лікування.

Комплексна ортодонтическая діагностика особливо важлива для юних пацієнтів – дітей і підлітків. При роботі з жувальної-мовним апаратом зростаючого організму фахівець не тільки коригує положення зубів, але також здійснює багаторівневу регулювання процесу зростання всієї зубощелепної системи.

Види діагностики, використовувані в сучасному ортодонтичному лікуванні

1. Комп’ютерна томографія – даний метод повсюдно застосовується ортодонтами, незважаючи на те, що з’явився він порівняно недавно. МРТ дає достовірну і якісну інформацію про стан щелепного апарату. За допомогою томографії роблять пошарові знімки ділянок щелепи, яким потрібно приділити особливу увагу при діагностиці;

2. МРТ (магнітно-резонансна томографія) – в ряді захворювань побачити всю їх складність і глибину можна лише за допомогою знімків МРТ;

3. Ортопантомограмма (панорамний знімок) – різновид томограми, яка дає можливість детально відобразити картину кісткової тканини. Ортопантомограмма має широкий огляд і дозволяє отримати дуже якісні деталізовані знімки, на яких видно:
• видимі межі патологій;
• розташування кореневої системи;
• основні пазухи;
• кісткова зубна тканина.

4. Рентген – даний метод зараз відноситься до числа низькоефективних і застосовується в клініках, де немає більш сучасного діагностичного обладнання;

5. ТРГ (телерентгенограмм) – даний метод діагностики передбачає створення дуже докладного знімка в необхідної області, де буде добре видно все тканини. Завдяки ТРГ можна:
• З’ясувати ступінь проходження м’яких тканин в порожнині рота;
• Винести висновок про існуючі кісткових утвореннях;
• Більш детально розглянути тверду зубну тканину;
• Виконати глибокий ортодонтический аналіз.

6. Фотопротокол – візуалізація того, як зуби будуть виглядати після повного курсу лікування.
На основі всіх отриманих в ході діагностичного дослідження даних ортодонт становить план підготовки та ортодонтичного лікування.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Безпечне лікування

Кожен, хто хоч раз відвідував заклади охорони здоров’я (державні чи приватні) хоча б раз у житті ставив собі питання «А чи безпечне лікування у цьому закладі?», «Чи ризикую я довірившись цим лікарям?»

 

Звичайно, що для кожного закладу, а тим паче приватного, безпека здоров’я пацієнта стоїть на першому місці. Держава теж опікується пацієнтом, затверджуючи різні норми санітарно-гігієнічних умов прийому пацієнтів та різних інших документів, що регламентують роботу клініки.

 

Для нас, стоматології Віліда, дотримання санітарно-гігієнічних норм прийому це, в першу чергу, наша репутація та відповідальність перед пацієнтом. Окрім державних норм та нормативів ми маємо ще ряд внутрішніх правил та розпоряджень, яких суворо дотримуємося і постійно перевіряємо їх виконання нашими працівниками.
Тож пацієнт може бути спокійний за своє здоров’я. Ми не тільки ефективно полікуємо зуби, але й зробимо це безпечно.

 

Тож, щоб не бути голослівними, ось наші основні правила санітарно-гігієнічних норм, що прийняті в клініках Віліда:

 

  1. В своїй роботі лікарі використовують одноразові стерильні матеріали та інструменти, та інструменти багаторазового використання. Одноразові матеріали та інструменти використовуються індивідуально для кожного пацієнта окремо. Якщо лікар бачить, що індивідуальну стерильну упаковку такого інструменту чи матеріалу пошкоджено, він візьме іншу.
  2. Інструменти багаторазового використання після кожного прийому обробляються наступним чином: спочатку замочуються у розчині дезифікуючого засобу, потім ретельно промиваються від органічних залишків. Після чого, інструменти запаковуються у спеціальну вакуумну упаковку та стерилізуються в спеціальному боксі- автоклаві. Весь процес стерилізації автоматизований, та виключає людський фактор. За допомогою стерилізації «вбиваються» всі відомі інфекції, мікроби та бактерії. За допомогою спеціальних індикаторів перевіряється ступінь стерилізації. Якщо вона не достатня, інструмент не використовується. Стерильні інструменти відкриваються у присутності пацієнта, щоб запевнити його у чистоті нашої роботи.
  3. Кожен лікар на прийом одягає одноразові рукавички та маску, якщо потрібно, то додатково використовується і одноразовий одяг поверх спеціальної форми.
  4. Після кожного прийому пацієнта всі дотикові поверхні в кабінеті протираються дезінфікуючим розчином.
  5. Щонайменше три рази на день по 30 хвилин кабінет оброблюється спеціальним проти бактерицидним світлом – цей процес називається кварцуванням. За допомогою цього процесу дезинфікується повітря в кабінеті.
  6. Декілька разів на місяць всі кабінети та приміщення клініки генерально прибираються – вимивається та дезинфікується абсолютно всі поверхні, меблі, предмети інтер’єру, тощо.
  7. А ще додатково весь персонал клініки проходить медогляд, вакцинуються та проходять діагностичні та профілактичні заходи.
    Сподіваємося, що тепер Ви ще більше будете впевнені у безпеці лікування у стоматологічних клініках Віліда. Якщо у Вас залишились бодай найменші сумніви – зверніться до адміністратора і ми організуємо Вам індивідуальну екскурсію і покажемо весь процес особисто.

 

Ваше здоров’я –це наша відповідальність.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Зубний біль – можливі проблеми

Зубний біль доставляє істотний дискомфорт як дитині, так і дорослому. Коли ви п’єте або жуєте, посміхаєтеся, стискаєте щелепу, говорите або навіть нічого не робите, біль в зубах може стати нестерпним. Зубний біль буває періодично виникає або постійної і з’являтися під впливом будь-якого подразника або мимовільно.
Чому може виникати біль?

Періодичний зубний біль, що нагадує про себе під впливом подразника, може з’являтися внаслідок розвитку каріозних утворень, стоншування емалі, що призводить до чутливості і больових відчуттів при прийомі їжі і пиття, а також при виявленні дентину біля шийки зуба (як це буває при пародонтозі).

Зубний біль як приступ, що виникає спонтанно як вдень, так і вночі, може сигналізувати про наявність пульпіту. Різкі гострі постійні болі , які локалізуються в одному з зубів, часто сигналізують про  пародонтит. В кожному окремому випадку вірний діагноз може поставити тільки стоматолог.

Зубний біль часто повідомляє про те, що патологія перейшла в крайню стадію, через що виникли серйозні ускладнення, які вже ніяк не можна ігнорувати. Самостійне зниження або зникнення больових відчуттів – це ще не ознака того, що проблеми більше немає. Навпаки, це може свідчити про те, що захворювання перейшло на більш серйозну стадію.

Біль в зубах часто виникає через пошкодження нервів. Зубний біль – це завжди несподіваний і небажаний сюрприз. Він може віддавати в скроневу область або вухо, ставати сильнішими при русі щелепи або при натисканні, супроводжуватися підвищенням температури та іншими малоприємними симптомами.

Поширені причини виникнення болю в зубах

  • Запущений карієс, при якому інфекція досягла порожнини в середині зуба. При цьому біль буде постійним навіть без впливу подразника;
  • Погано запломбований зуб;
  • Оголення чутливої області дентину біля шийки зуба;
  • Поява тріщин на зубній емалі – супроводжується підвищенням чутливості в зубах (навіть при диханні).

Також причиною появи болю в зубах може стати одне з наступних захворювань:

Пародонтит – запальний процес в тканинах, що оточують верхівку зуба. Пародонтит супроводжується різкого гострого безперервної болем, яка локалізується в одному зубі. Біль часто знаходить пульсуючий характер і посилюється при натисканні на пошкоджений зуб. Хвороба може супроводжуватися розхитування зуба і набряками ясна.

Пульпіт – запальний процес в пульпі. При пульпіті біль з’являється мимовільно навіть без впливу будь-якого подразника і може виникати в будь-який час доби. Зубний біль при пульпіті приймає постійний ниючий наростаючий характер або супроводжується нападами. Відмітна особливість болю при пульпіті – її віддача в скроню або вухо. Терпіти таку біль довгий час практично нереально.

Чим небезпечний зубний біль?
Навіть якщо больові відчуття зменшилися або пройшли самі по собі, це не ознака того, що захворювання відступило. Можливо воно просто перейшло в хронічну стадію. При хронічній стадії багатьох стоматологічних захворювань спостерігається відмирання нервів і подальше повернення больових відчуттів. Не звертаючи уваги на біль в зубах, можна прийти до того, що розвинуться вкрай серйозні патології, такі як остеомієліт, флегмона або абсцес.

Діагностика зубного болю
При виникненні гострих больових відчуттів в зубах потрібно негайно звернутися до стоматолога, який зможе виявити причину захворювання і призначити правильне лікування. Для діагностування болю в зубах, стоматолог призначає рентген зубної порожнини. Користуватися екстреними засобами для полегшення зубного болю можна лише тоді, коли вона виникла вночі або у вихідний день. Відкладати візит до стоматолога надовго не можна.

ЧИТАТИ ДАЛІ