Встановлення системи абсолютно безболісна процедура, але для звикання відчуттів у роті може знадобитися від 2 днів до 3 тижнів. ви можете відчувати ниючий біль, зуд і є ймовірність винекнення подразнень слизової оболонки рота.
Гігієна:
Наліт на зубах може спровокувати винекнення карієсу, тому гігієні ротової порожнини потрібно приділяти більше уваги ніж зазвичай. Ваш стоматолог обов’язково навчить Вас доглядати за зубами та ротом, але ми нагадаємо:
- чистити зуби необхідно два рази на день- зранку та ввечері, спочатку спеціальною щіткою, потім йоршиком, проміжки між зубами – зубною ниткою
- Техніка чистки щіткою відрізняється від звичайного способу. Як правильно -навчить стоматолог.
- Рекомендуємо використовувати ополіскувач.
- Для додаткової гігієни ротової порожнини використовують також іригатор. Це спеціальний пристрій, який від високим тиском води вичищує важкодоступні місця.
- Важливо 1 раз на 3 місяці проходити професійну чистку зубів.
- Процедура домашньої гігієни має бути більш тривалою ніж зазвичай, від 5 до 10 хвилин щоразу. Але важливий не час, а якість гігієни, тому, якщо Ви не впевнені у результаті, ще раз зверніться до лікаря та пройдуть разом з ним навчання.
Ці поради допоможуть зберегти Ваші зуби та ясна в період ортодонтичного лікування.
Їжа та напої:
- Бажано не вживати тверду їжу : гріхи, насіння, цукерки, тверді овочі та фрукти (можна лише в подрібненому вигляді), сухарі
- Морозиво та «клейкі» цукерки типу іриски, що налипають на зуби, чіпси, сир, все, що може налипати, хлібобулочні вироби, кукурузні палички, шоколад. Словом все, що може налипати на систему і зуби і таким чином важко її потім відчистити.
- Не вживати їжу, що може фарбувати зуби: ягоди, буряк, червоне вино, каву, солодкі кольорові напої. Ця їжа може пофарбувати естетичні брекети і ефект «невидимих» конструкції зникне.
- Не варто їсти занадто холодну чи гарячу їжу. Брекет системи не дуже гарно переносять перепади температур і можуть змінювати свої укріплюючі властивості.
Можна вживати при лікуванні брекетами:
- Йогурти та молочні продукти
- Каші, супи, пюре, Словом м’яку та пастоподібну їжу.
Привід звернутися до лікаря позапланово:
- Відклеївся брекет
- Не одягається чи зламався знімний апарат
Після зняття брекетів є ще декілька процедур для закріплення результату:
- Професійна чистка зубів. Необхідно зняти залишки клею, та відполірувати зуби
- Ремінералізація зубів. Ваші зуби трішки настраждалися і їм потрібна спеціальна терапія
- Якщо зуби пожовтіли, Ви можете їх відбілити
- Для закріплення результату потрібно ще деякий час користуватися ретейнерами. Ці пристрої заважають зубам стати на своє звичне місце. Тому час їх носіння визначається Вашим лікарем та індивідуальною ситуацією.