Імплантація зубів, як і будь яка інша процедура має підготовчий період і має певні рекомендації під час реабілітаційного періоду та після закінчення всіх процедур. В першу чергу, дотримання цих рекомендації пришвидшує загоєння ран, мінімізує ризики ускладнень та дозволяє пацієнту почуватися більш комфортно та знати на що звертати увагу і що як має бути.

Перед проведення імплантації стоматолог порадить Вам наступне:

 1. Пройти повне обстеження ротової порожнини, вилікувати карієс, пародонтит та інші можливі запалення. Осередок інфекції у ротовій порожнини- це ризик попадання інфекції в місце вживлення імпланту, що, в свою чергу може призвести до його відторгнення.
 1. Після повної санації ротової порожнини лікар призначить рентгенологічні дослідження, щоб подивитися стан кісткової та м’якої тканин. Зазвичай, найбільш повне дослідження –це комп’ютерна томографія (3D діагностика) ротової порожнини. Лікар робить висновок чи достатньо кісткової тканини і чи більше немає запалень в м’яких тканинах. Якщо кісткової тканини недостатньо, пацієнту буде рекомендована процедура нарощування кістки.

Важливо надати лікарю повну інформацію щодо стану свого здоров’я, хронічних захворювань, прийому ліків та способу життя. Лікар має врахувати ці фактори при прийнятті рішення щодо імплантації. А також впевнитися, що у пацієнта не має медичних протипоказань до операції.

Якщо пацієнт має алергічні реакції на анестетики, які використовуються при імплантації зубів, йому буде рекомендовано імплантацію в медичному сні (седацію).

За тиждень до операції не потрібно вживати лікарських засобів, що можуть спричинити кровотечу під час операції. До таких ліків відносять такі, які містять в своєму складі аспірин, гепарин.

Відразу після вживлення імпланту:

–          Не вживати їжу та будь-яку рідину протягом двох годин, окрім холодної води

–          Після двох годин можна вживати м’яку теплу їжу, найкраще супи.

–          В перший день після імплантації вживайте лише охолоджені напої та холодну їжу для профілактики опіків та уникнення кровотечі

–          Виключити з раціону тверду їжу, гостру та гарячі їжу.

Лікар обов’язково рекомендуватиме Вам препарати для профілактики запалювальних процесів та уникнення інфекції.

Гігієна ротової порожнини звичайна, як і до операції. Після вживання їжі краще прополоскати рота антибактеріальними розчинами. Обов’язкове користування засобами гігієни, що порекомендує Ваш лікар. Також обов’язково приходити на огляд до стоматолога кожні три місяці в перший рік після імплантації та раз на півроку в наступні. Професійна гігієна раз на півроку додатково подовжить термін служби імпланту.

Спосіб життя відразу після імплантації:

– утримайтеся від паління та вживання алкоголю

-якщо є набряк, то можна прикладати лід до щоки (попередньо завернувши в рушника), по 15 хвилин кожну годину в першу добу після операції.

– уникати фізичних навантажень, переохолоджень та перегріву

– перших два тижні не планувати авіа перельоти

Природні реакції після імплантації:

–          Після операції можлива легка кровотеча. Слина може мати рожевий колір 2-3 доби

–          Може незначне підвищення температури тіла до 37,1 – 37,5

–          Можливий головний біль, ниючий біль в щелепі, в роті в місці імплантації, можлива рухливість зубів, підвищена чутливість зубів до 2-4 тижнів.

–          Відчуття напруги и в щелепі

–          Виникнення плям жовтого коричневого кольору на обличчі (гематоми)

–          Втрата чутливості в місці операції протягом певного часу після операції

 

Важливо негайно звернутися до лікаря, якщо Ви спостерігаєте інші реакції чи:

–          Запалення ясен та біль не проходить впродовж 3 днів після операції

–          Якщо температура тіла підвищилася до 38 градусів та вище, або не проходить впродовж 3 днів

–          Кровотеча вам здається більшою ніж мала б бути. При цьому вона може супроводжуватися болем, що не зникає при вживанні лікарських засобів

–          Розходження країв рани

–          Неприємний запах, сіруватий наліт на краях рани

Ці ускладнення з’являться досить рідко, але на них варто звернути увагу. В будь-якому випадку, що Вам здається не таким як має бути, краще звернутися до лікаря.

Разом зі встановленим імплантом лікар має видати Вам паспорт импланта, де буде вказано серійний номер імпланту, номер імплантованого зуба, та інші можливі відомості, що будуть корисні в майбутньому. Зберігайте ці відомості.

ІНШІ СТАТТІ

Догляд за брекет-системами

Встановлення системи абсолютно безболісна процедура, але для звикання відчуттів у роті може знадобитися від 2 днів до 3 тижнів. ви можете відчувати ниючий біль, зуд і є ймовірність винекнення подразнень слизової оболонки рота.

Гігієна:

Наліт на зубах може спровокувати винекнення карієсу, тому гігієні ротової порожнини потрібно приділяти більше уваги ніж зазвичай. Ваш стоматолог обов’язково навчить Вас доглядати за зубами та ротом, але ми нагадаємо:

 • чистити зуби необхідно два рази на день- зранку та ввечері, спочатку спеціальною щіткою, потім йоршиком, проміжки між зубами – зубною ниткою
 • Техніка чистки щіткою відрізняється від звичайного способу. Як правильно -навчить стоматолог.
 • Рекомендуємо використовувати ополіскувач.
 • Для додаткової гігієни ротової порожнини використовують також іригатор. Це спеціальний пристрій, який від високим тиском води вичищує важкодоступні місця.
 • Важливо 1 раз на 3 місяці проходити професійну чистку зубів.
 • Процедура домашньої гігієни має бути більш тривалою ніж зазвичай, від 5 до 10 хвилин щоразу. Але важливий не час, а якість гігієни, тому, якщо Ви не впевнені у результаті, ще раз зверніться до лікаря та пройдуть разом з ним навчання.

Ці поради допоможуть зберегти Ваші зуби та ясна в період ортодонтичного лікування.

Їжа та напої:

 • Бажано не вживати тверду їжу : гріхи, насіння, цукерки, тверді овочі та фрукти (можна лише в подрібненому вигляді), сухарі
 • Морозиво та «клейкі» цукерки типу іриски, що налипають на зуби, чіпси, сир, все, що може налипати, хлібобулочні вироби, кукурузні палички, шоколад. Словом все, що може налипати на систему і зуби і таким чином важко її потім відчистити.
 • Не вживати їжу, що може фарбувати зуби: ягоди, буряк, червоне вино, каву, солодкі кольорові напої. Ця їжа може пофарбувати естетичні брекети і ефект «невидимих» конструкції зникне.
 • Не варто їсти занадто холодну чи гарячу їжу. Брекет системи не дуже гарно переносять перепади температур і можуть змінювати свої укріплюючі властивості.

Можна вживати при лікуванні брекетами:

 • Йогурти та молочні продукти
 • Каші, супи, пюре, Словом м’яку та пастоподібну їжу.

Привід звернутися до лікаря позапланово:

 • Відклеївся брекет
 • Не одягається чи зламався знімний апарат

Після зняття брекетів є ще декілька процедур для закріплення результату:

 • Професійна чистка зубів. Необхідно зняти залишки клею, та відполірувати зуби
 • Ремінералізація зубів. Ваші зуби трішки настраждалися і їм потрібна спеціальна терапія
 • Якщо зуби пожовтіли, Ви можете їх відбілити
 • Для закріплення результату потрібно ще деякий час користуватися ретейнерами. Ці пристрої заважають зубам стати на своє звичне місце. Тому час їх носіння визначається Вашим лікарем та індивідуальною ситуацією.
ЧИТАТИ ДАЛІ
Травмування зубів: перша допомога на місці, ризики, що потрібно знати

Чи траплялась з Вами ситуація, коли у такий відповідальний момент відпадає шматочок зуба? Погодьтесь, Ви опиняєтесь у не дуже приємному становищі. Але якщо ж все-таки стався подібний інцидент, не засмучуйтесь завчасно, головне швидко вжити необхідні заходи, про які ми сьогодні поговоримо.

Що може спровокувати травму зуба?

Перш за все, на думку спадає побутова травма. Часто активні ігри дітей можуть закінчуватись невдалим падінням з пошкодженням зубів або ж шкідливі звички, такі як гризіння ручки чи олівця, провокують травмування зубів.

Важливу роль також відіграє харчовий раціон. Любителі насіння є частими пацієнтами стоматолога зі скаргами на відлам шматочка зуба. Не варто також випробовувати міцність своїх зубів, відкриваючи ними пляшки чи розколюючи горішки.

Або ж може трапитись ситуація, коли під час бійки вибили зуб. Звісно, у цьому випадку скарги будуть наявні не тільки на травму зуба, але ж все-таки проблема вибитого зуба має бути вирішена якомога швидше.

Травмування зубів може виникнути через неправильний прикус, коли порушені контакти зубів. У такому випадку певні зуби отримують неадекватне навантаження, внаслідок чого виникає їх травмування.

Бруксизм (неконтрольоване скреготіння зубами) впливає на процеси стирання зубів, що може також призвести до відколу частини зуба.

Старі пломби в порожнині рота часто стають причиною відколу шматочка зуба, тому треба періодично полірувати наявні пломби, замінити їх у разі необхідності.

Залежно від того яка частина зуба відкололась, розглядають такі типи пошкодження:

✔ Емаль: поверхня зуба у місці відколу гостра та шорсткувата, з’являється підвищена чутливість (гіперестезія) ушкодженого зуба.

✔ Дентин: виникають больові відчуття на гаряче/холодне, солодке/кисле.

✔ Пульпа: характерний гострий різкий біль.

Які заходи треба прийняти в першу чергу?

 • Необхідно обов’язково прополоскати ротову порожнину теплою водою для того, щоб вимити дрібні уламки та крихти зуба, залишки їжі.
 • Якщо відколу зуба передували удар чи травма, потрібно прикласти холодний компрес, особливо, якщо наявне пошкодження ясен. Але не слід торкатися холодними предметами чи льодом до ураженого зуба через можливе виникнення гострої больової реакції.
 • При серйозних відламах зуба з пошкодженням пульпи та кровотечею – прикласти стерильний бинт.
 • Зверніться до лікаря-стоматолога на огляд та вирішення проблеми у найближчий час.
 • Якщо після травмування турбує сильний біль – болезаспокійливий засіб (нестероїдний протизапальний препарат).
 • Відмовитись від занадто гарячої чи холодної їжі, щоб запобігти виникнення гострого болю, гіперестезії (підвищеної чутливості).

Існують такі найпопулярніші методи відновлення зламаного зуба:

✔ Пломбування фотополімерним матеріалом, художня реставрація.

Застосовується при незначних пошкодженнях зуба, виконується в один візит.

✔ Мікропротезування:

 • Вініри: застосовуються для відновлення фронтальної групи зубів, володіють чудовим естетичним ефектом. Виготовляються в лабораторії, з кераміки. Необхідно кілька візитів до стоматолога перед остаточним встановленням вінірів.
 • Коронки, вкладки: для жувальної групи зубів, якщо наявне значне пошкодження зуба. Виготовляються в лабораторії з кераміки, металокераміки.
 • Мікропротезування на штифтах: встановленння штифта з подальшим покриттям зуба коронкою.

✔ Видалення зуба: у випадках, коли зуб неможливо врятувати внаслідок сильного травмування, перелому кореня.

Якщо відразу не усунути проблему відламу зуба, виникають ризики таких ускладнень:

– гіперестезія (підвищена чутливість зуба);

– запалення ясен;

– виникнення больових відчуттів, як при жуванні, так і в стані спокою;

– неправильний розподіл навантаження між сусідніми зубами.

Отже, якщо Ви випадково травмували зуб, обов’язково зверніться за допомогою до спеціаліста! На жаль, зуб не зможе відновитись самостійно, а больові відчуття не минуть безслідно. Проблему краще вирішувати якнайшвидше, щоб уникнути ускладнень та отримати хороший естетичний та функціональний результат.

Сяйте своєю посмішкою разом з нами,

з турботою про Вас, ViLiDA!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Рекомендації до та після хірургічного втручання

Рекомендації до та після хірургічного втручання

До:

1.       Поїсти за 1 – 2 години до видалення.

2.       Явка до лікаря на 10-15 хвилин раніше назначеного часу.

3.       Для дитячого прийому – підібрати час після сну дитини.

Після:

4.       Протягом 6-8 годин не полоскати ротову порожнину з метою збереження кров’яного сгустку. Раніше 6-8 годин полоскання доцільні при гноєтечі  (по призначенню лікаря).

5.       З наступного дня  – ротові ванночки (не інтенсивне полоскання!!!) наступними розчинами на вибір:

1) ротокан, 2) гивалекс, 3) мараславин.

6.       Не вживати гарячої їжі та пиття 1,5-2 години.

7.       Для попередження кровотечі:

– не спати, не жувати на хворій стороні;

– не прикладати зігріваючі компреси.

– наступні  2 дні не відвідувати баню, не приймати  гарячі ванни, не перегріватися на сонці, обмежити фізичні навантаження.

– надати спокій рані – не чіпати ватою, пальцем тощо.

8.  Під час турбування звернутися до лікаря, який проводив хірургічну маніпуляцію чи до будь-якого іншого лікаря цієї клініки.

ЧИТАТИ ДАЛІ