Стоматит – це запальний процес, локалізований на слизових оболонках ротової порожнини. Практично кожна людина з раннього віку так чи інакше стикалась з даним захворюванням в тій чи іншій формі. Хвороба може тривати від 4 до 14 днів – все залежить від складності, а також від ефективності методів лікування запалень.

Інфекції ротової порожнини можна вилікувати самостійно в домашніх умовах, проте, якщо у людини стоматит в запущеній формі, звернення до стоматолога не уникнути, так як можуть виникнути серйозні ускладнення через інфекційне навантаження на організм.

Основні симптоми стоматиту

Зрозуміти, що у вас стоматит можна відразу, так як дане захворювання відразу дає про себе знати різким болем, який посилюється під час прийому їжі. Це захворювання має низку загальних симптомів:

На поверхні слизової оболонки ротової порожнини з’являється одна або декілька виразок з червоними краями і білою плівкою;
У місцях, уражених стоматитом, з’являється набряк, почервоніння;
При впливі на виразки відчувається гострий біль, який суттєво ускладнює вживання і пережовування їжі, а в деяких випадках і вимову;
Ясна можуть кровоточити, з’являється неприємний запах з рота, посилюється слиновиділення;
Гострі форми стоматиту можуть супроводжуватися підвищенням температури, а також збільшенням лімфатичних вузлів.
Види стоматиту і причини його появи

Існує ряд форм стоматиту, відмінність яких полягає в причинах, що викликали дане захворювання:

Алергічний – виразки в роті при даній формі найчастіше з’являються після прийому певних медикаментозних препаратів;
Герпетичний – виникає при впливі вірусу герпесу;
Афтозний – запалення виникає через нестачу в організмі важливих мінералів і вітамінів, особливо вітаміну В12 і заліза;
Грибковий – поява виразок провокується грибком Candida albicans.
Можна відзначити ще багато форм стоматиту. Так виразки в ротовій порожнині можуть виникнути через тривалий прийом антибіотиків, що знищують корисну мікрофлору в роті, через що захисні бар’єри слабко протистоять вірусам і бактеріям, що провокує захворювання.

Ще стоматит виникає внаслідок зовнішніх впливів, наприклад, через часте куріння, надмірне вживання алкоголю, травмування слизової оболонки.

Лікування стоматиту у дітей і дорослих

Коли стоматит виявлений на початковій стадії, його можна спробувати вилікувати за допомогою домашніх засобів. Наприклад, хороший ефект можна очікувати від всім відомого розчину солі та соди.

Перед самостійним лікуванням стоматиту потрібно спробувати з’ясувати, чим він спровокований. Якщо стоматит виник після тривалого прийому антибіотиків, запальний процес буде усунутий після зниження медикаментозного навантаження на організм. Якщо захворювання викликане алергією – потрібно усунути алерген і пройти курс антигістамінних препаратів.

Коли у стоматита грибкова або вірусна природа, рекомендується скористатися спеціальними медикаментозними засобами, які призначені для лікування запальних вогнищ при стоматиті. До них відносять: противірусні мазі, протигрибкові препарати, антисептики, такі як хлоргексидин або мірамістин.

ІНШІ СТАТТІ

Вініри: за та проти

Перш ні розглянути всі переваги та недоліки вінірів, розберемо що це таке.

Вініри –це тонесенькі пластинки, що «накладаються» на зуби з лицевої сторони.

Загалом вініри встановлюються на зону посмішки, тобто на передні зуби. Вони бувають композитними та з пресованої кераміки.

 

Композитні вініри виготовляться із пластмаси, при встановленні не потребують додаткової підготовки зуба. Але й слугують років 5-10, залежно від того який у вас спосіб життя та як ви доглядаєте за зубами.

 

Вініри з пресованої кераміки – керамічні вініри роблять по типу ультра тонких коронок. Для їх встановлення зуб обточують по бокам та попереду приблизно на 0,5 мм.

 

Звичайно, що такі вініри виглядають максимально природньо, тому і коштують, зазвичай, дорожче. А пластмаса, то завжди пластмаса.
І навіщо ж потрібні вініри?

 

Вони можуть вирішити безліч естетичних проблем:
 Змінити форму зубів
 Змінити колір зубів
 Виправити прикус
 Відновити частково зламаний чи деформований зуб
 «Закрити» діастему – проміжок між зубами.

 

Вініри – це досить простий і естетичний спосіб виправити естетичні недоліки зубів без брекет систем, лазерного відбілювання зубів, коронок чи інших лікувальних методів. Майже всі публічні люди робили і роблять собі ідеальні посмішки за допомогою вінірів. Свої зуби радикально не змінюються, а лише «прикриваються» і великою перевагою вінірів є їх довготривалий термін служби, а догляд точнісінько такий як і в звичайних зубів- гарна гігієна та повноцінний догляд.

Хоч все так гарно і просто, але і у вінірів є свої недоліки:

 

– Вініри, це незворотній процес. Як розумієте, вони потребують обробки зуба, тож якщо з якихось причин ви вирішите від них відмовитись, потрібно буде вирішувати проблеми препарування зубів, це або реставрація, або коронки. Враховуйте також, що через 10-20 років вініри потребують заміни, а це і кошти і час.

 

– Вініри –це або дорого, або не треба робити. Неякісні вініри або погана робота стоматолога здатні не лише зробити штучною посмішку, а й нашкодити зубам та яснам.

 

Тож переконайтеся, що ваш лікар -справжній професіонал. Почитайте відгуки, подивіться його роботи, переконайтеся, що довіряєте саме тому, до кого лежить душа.

 

Тож, як то кажуть, «краса потребує жертв, в даному випадку – зубів) Вірніше сказати їх частини, але точно можемо сказати, що воно того варте! Звісно, при умові роботи професіоналів, наприклад, таких, що працюють в нашій клініці Віліда! Приходьте, та переконайтеся самі!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Все про лазерне відбілюванні зубів

Порушення прикусу – дуже поширена проблема. Практично 70% людей мають потребу в ортодонтичному виправленні прикусу. Це допомагає не тільки усунути візуальні недосконалості зубного ряду, але також запобігти такій  патології , як порушення постави, хронічні головні болі і навіть передчасне старіння обличчя.

Ортодонтичне лікування зараз можна здійснити двома популярними способами – встановити брекети або сучасні елайнери. Що ж вибрати? Зараз ми розглянемо основні особливості кожного з цих методів виправлення прикусу, щоб зрозуміти, який з них, і в яких випадках, буде краще.

Брекет-система – це складна конструкція, яка складається з встановлюваних на зуби замків і ортодонтичного дроту, що зв’язує їх в єдине ціле. Також конструкція може бути доповнена лигатурами, що не вимагають частої корекції. За рахунок особливостей впливу ортодонтичної  дуги створюється тягова сила, здатна змінити конфігурацію нерівно стоячих зубів. Через складну конструкцію брекети можуть викликати дискомфорт в процесі носіння і пошкоджувати слизову оболонку ротової порожнини.

Елайнери – це інноваційні капи з прозорого пластика, що відрізняються більш комфортним носінням. Їх можна зняти під час прийому їжі і чищення зубів, а також під час важливих заходів. У теорії вони зовсім не впливають на звичний життєвий ритм людини. Але існує один з головних недоліків елайнерів.

Для належного терапевтичного ефекту від  елайнерів носити їх потрібно не менше 20-22 годин на добу. За фактом, знімати їх дозволяється на нетривалий період, якого буде достатньо для чистки та  прийому їжі. Подібний особистий контроль за ортодонтичним лікуванням може бути небезпечним. Забудькуватість, втрата змінних кап, вишукування зайвих приводів не носити елайнери – все це врешті-решт негативно позначається на ефективності лікування.

Естетика

Основним критерієм ортодонтичного лікування виступає естетична сторона. Прозорі тонкі елайнери з пластика майже непомітні на зубах під час носіння. При відсутності близького особистого контакту ваш співрозмовник може зовсім не помітити наявність такої капи в ротовій порожнині.

Прийнято вважати, що брекет-система більш помітна , однак це помилка. Існують конструкції, які максимально непомітні – до них відносяться естетичні керамічні або сапфірові брекети. Замочки спеціально підбираються в тон емалі зубів, а дуга може бути прозорою або покритою особливим напиленням, що зливається з кольором замків. Є також повністю невидимі брекет-системи – лінгвальні, які встановлюються на внутрішню поверхню зубів. Вони абсолютно непомітні навіть при близькому візуальному контакті.

Ефективність

Ефективність елайнерів  майже наближена до брекетів, але є і клінічні порушення, де установка останніх буде більш доцільною. Брекети легко і швидко зможуть впоратися з корпусним переміщенням зубного ряду і складними викривленнями. Елайнери теж впораються з подібним завданням, але для цього потрібно буде більше часу.

Елайнери більш ефективні ніж брекети при вирівнюванні сегмента зубів або в разі лікування перехресного прикусу. Можна підвести підсумок, що прозорі капи ефективні при нескладних патологіях прикусу, в той час як брекет-системи здатні впоратися з більш складними випадками викривлення.

Період звикання

Після установки брекетів є період звикання, який приносить  людині безліч головного болю. Звикання може тривати 2-4 місяці і супроводжуватися порушеннями мови, хворобливістю, травмами слизових і мови.

Елайнери в питанні адаптації викликають дискомфорт набагато рідше. Дуже рідко виникає роздратування і кровоточивість ясен. Однак невелика корекція здатна вирішити і ці незручності.

Правила харчування

Зняти брекет-систему неможливо, тому ортодонти прописують особливу дієту: не можна їсти горіхи, насіння, а будь-яку тверду їжу різати на маленькі шматочки. Також з раціону доведеться виключити будь-які забарвлюють емаль напої і продукти.

У свою чергу елайнери – це знімна конструкція, тому ніяких обмежень в харчуванні немає. Основною вимогою буде ретельна гігієна кап, зубів і порожнини рота кожен раз після прийому їжі перед безпосередньою установкою.

Гігієна порожнини рота

В процесі носіння елайнеров гігієна порожнини рота за зубами не відрізняється від звичної. А ось при носінні брекет-системи виникають труднощі з очищенням зубів через додаткових місць, де може скупчуватися наліт.

Тому кожен пацієнт перед установкою брекетів проходить навчання тому, як правильно дотримуватися гігієни: спосіб очищення зубів і самої конструкції, правила використання додаткових гігієнічних інструментів, таких як йоржики, флоси тощо.

Ціна

Вартість ортодонтичного лікування для багатьох виступає одним з ключових критеріїв вибору. Ціна елайнеров наближена до ціни естетичних брекет-систем. Однак металеві брекети будуть коштувати дешевше елайнеров, при тому, що їх ефективність однакова, а в деяких випадках і більше помітна. Тому тут кожен повинен визначити, що для нього в пріоритеті – дешево і сердито, або дорого, але красиво і естетично.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Видаляти чи лікувати

За спостереженнями наших стоматологів всі пацієнти діляться на дві великі категорії: перші будь за що бажають зберегти навіть безнадійний зуб, другі – готові за найменшої проблеми видалили і забути, адже лікувати дорого і якщо вже пошкоджений зуб, то видалити та й годі.
То що ж правильніше, видаляти чи лікувати?

 

Правильної та однозначної відповіді не існує, бо всі ми різні і зуби в нас різні і ситуації різні.

Спробуймо розібратися разом:

1.Ситуація 1: пошкоджено молочний зуб. Більшість батьків вважають, що краще видалили, адже це ж молочний зуб, він і так випаде. Навіщо лишній раз дитині ці стреси. Насправді, дуже важливо для подальшого розвитку зубного ряду максимально зберегти молочні зуби до моменту їх природньої зміни. Молочний зуб тримає місце для постійного і якщо його видалити передчасно, то інші зуби можуть рухатися на вільне місце і зовсім не захотіти поступитися ним для постійного зуба. Як наслідок, постійний зуб виросте там де йому заманеться, а не там де потрібно. Тож готуйте дитину до лікування і вчасно лікуйте молочні зуби. Майте на увазі, що карієс молочних зубів прогресує дуже швидко і зволікати не варто, бо може бути пульпіт. А, враховуючи, вік дитини, лікування може бути не тільки неприємним, а ще й дуже стресовим. Щоб не дійти до карієсу ви, як батьки, маєте два дієвих інструменти: правильна гігієна від початку появи зубів та профілактичний огляд стоматолога раз на пів роки, а можливо і частіше, якщо ви знаєте, що зуби схильні до карієсу.

 

2.Ситуація 2: потрібно вирівнювати зуби і для цього треба звільнити місце. Зазвичай, в такому випадку видаляють зуби мудрості. Інколи ситуація потребує видалення інших зубів, але це все дуже індивідуально. В такому випадку разом з ортодонтом зважте всі за та проти, опираюсь на прогнозний майбутній результат. Інколи, задля ефективного лікування потрібно жертвувати зубами.

 

3.Ситуація 3: звичайний зуб пошкоджено карієсом дуже сильно. Такі випадки мають найбільше протиріч. Одні стоматологи до останнього боротимуться за ваш зуб, інші відразу будуть рекомендувати видалення і подальшу імплантацію. Вирішувати вам, але перед прийняттям рішення зважте всі за та проти. Адже свій зуб завжди краще імлантата. Але якщо його спасіння неадекватне по вартості чи вкладеним зусиллям, то можливо краще відразу спростити собі життя. В такому випадку ми порадимо вам консультації у декількох стоматологів різних спеціальностей. І ще маєте знати, що гарантій на «приречений» зуб ніхто не дає, і можна дуже довго витратити часу на його спасіння і так нічого не добитися.

 

4.Ситуація 4: зуби мудрості. Вони завжди виділяються своїми «історіями» на фоні інших зубів. Більшість стоматологів вважає, що їх потрібно видаляти без вагань. Але ми вам радимо наступне, якщо зуб мудрості не прорізався, не турбує, не заважає іншим зубам – хай собі буде. Якщо ж він впливає на зубний ряд, росте неправильно, або прорізався і не приймає участі у жуванні – видаляйте і не шкодуйте. Пам’ятайте, що у більшості випадків зуби мудрості не лікуються, бо їх розміщення дуже заважає це робити ефективно. До того ж вони часто бувають «проблемними» саме через те, що не приймають участі у жувальному процесі. Але є окремі випадки, коли через будову щелепи зуби мудрості виконують повноцінну «зубну» функцію, то ж їх видалення лише додасть проблем.
5.Ситуація 5: травми зуба. В таких випадках рішення приймається на основі клінічної картини. Якщо можна спасти зуб –треба спасати, якщо він розкришився, треба діставати всі частини і переконатися, що вони не залишилися в тканинах.

 

Ми розглянули найбільш часті випадки, що можуть статися з вашими зубами. Сподіваємося, що у вас не буде складного вибору, лише можемо додати, що слідкуйте за зубами і не доведеться їх видаляти. Але якщо вже так сталося, обирайте хірургів нашої стоматології і памя’тайте, що залишати місце втраченого зуба вільним не можна (окрім зуба мудрості), адже вільне місце може негативно вплинути як на сусідні зуби так і на весь зубний ряд. А зайві проблеми вам точно ні до чого.

ЧИТАТИ ДАЛІ