Виправлення прикусу: брекети, капи

Інформація про послугу

Повноцінне функціонування всієї зубощелепної системи забезпечує людині правильний прикус. Прикусом називають положення зубних рядів і щелеп по відношенню один до одного. Порушення прикусу не тільки викликає естетичний дефект – при цьому порушується робота всієї системи м’язів голови та обличчя.

 

Через це можуть виникати захворювання як порожнини рота, так і організму в цілому.
Щоб запобігти виникненню патологій, бажано з 3 років відвідувати стоматолога-ортодонта раз на рік. Якщо ви не вдавалися до профілактичних заходів, і у вас виникла проблема з прикусом – це неприємно, але все ще можна виправити. Сучасна стоматологія пропонує різні ефективні методи виправлення аномалій прикусу.

 

Що таке не правильний прикус?
Правильний прикус в ортодонтії називається ортодонтичним і зустрічається він лише у 10% людей. Співвідношення зубних рядів визначає, як і наскільки добре виконуються функції: жування, ковтання, мовлення. Патологічний прикус характеризується відсутністю контактів між зубами, неповним замиканням, порушенням функцій
зубощелепного апарату.

 

Що загрожує при неправильному прикусі

Порушення прикусу – це не тільки естетична проблема. Куди важливіше, що патологія викликає ряд інших проблем:
● Стоматологічні захворювання.
● Порушення звуковимови.
● Порушення естетики обличчя.
● Дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба.
● Рання втрата зубів.
● Хвороби ясен.
● Захворювання шлунково-кишкового тракту, ЛОР-органів.
● Психологічні проблеми.

 

Лікування неправильного прикусу у дітей: брекети та капи

Ортодонтичне лікування дітей проводиться в будь-якому віці, для цього використовуються різні апарати. З 3 років можуть застосовуватися для лікування трейнери – особливі капи для нормалізації функцій порожнини рота. Вони
використовуються для усунення шкідливих звичок, які є частою причиною патологій. Вони служать не тільки для вирівнювання зубного ряду, а й формування правильної вимови та здорових м’язових алгоритмів.

 

Ефективним є використання ретейнер до 9-10 років – в період активного росту щелепно-лицевої системи. В період молочного та змінного прикусів (до 12 років) можуть застосовуватися знімні пластинкові апарати. Пластинка має особливі елементи в залежності від аномалії зубів і усуває дефекти завдяки механічному тиску на необхідні ділянки. Пластинка здатна змінити форму і розмір щелепи, усунути проміжки, перемістити окремі зуби. Ці вироби забезпечують сприятливі умови для подальшого правильного росту щелеп, прорізування зубів. Після 12-14 років лікування дітей проводиться за допомогою класичних брекет-систем. У дитячому віці частіше застосовуються металеві конструкції, але можливе лікування і естетичними системами з кераміки, сапфіру.

 

Брекети
Брекет-система – це найефективніший, надійний і популярний метод виправлення зубощелепних аномалій. Система складається з замків (брекетів), силової дуги, елементів фіксації дуги до брекетів, додаткових елементів (пружин, кілець, гумок). Замочки фіксуються на кожен зуб, а металева дуга входить в кожен брекет і переміщує зуби в правильне положення.

 

Період лікування брекетами залежить від вираженості патології та може становити від 3 місяців до 3 років. Після зняття системи проводиться ретенційний період – закріплення результату лікування.
На стоматологічному ринку існують різні види брекетів. Вироби бувають вестибулярними (зовнішніми) і лінгвальними (внутрішніми). Виділяють лігатурні і безлігатурні системи – за способом фіксації дуги. А за матеріалом брекети діляться на металеві, золоті, керамічні, сапфірові.

 

Найбільш естетичними і непомітними на зубах є сапфірові, керамічні та лінгвальні системи. Останні повністю приховані від оточуючих, через те що фіксуються на внутрішній стороні зуба.

 

Брекети мають безліч переваг: надійність, міцність, великий вибір систем, естетика, стабільність кольору, гіпоалергенність, біосумісність. Їх можна використовувати навіть у найскладніших клінічних випадках. Ці вироби дуже ефективні, через те що є незмінною системою, а тому лікування проводиться безперервно.

Вартість послуг:

Безкоштовна консультація!

Дамо відповідь на будь-які питання стосовно лікування зубів і підберемо потрібну програму лікування