Кожен, хто хоч раз відвідував заклади охорони здоров’я (державні чи приватні) хоча б раз у житті ставив собі питання «А чи безпечне лікування у цьому закладі?», «Чи ризикую я довірившись цим лікарям?»

 

Звичайно, що для кожного закладу, а тим паче приватного, безпека здоров’я пацієнта стоїть на першому місці. Держава теж опікується пацієнтом, затверджуючи різні норми санітарно-гігієнічних умов прийому пацієнтів та різних інших документів, що регламентують роботу клініки.

 

Для нас, стоматології Віліда, дотримання санітарно-гігієнічних норм прийому це, в першу чергу, наша репутація та відповідальність перед пацієнтом. Окрім державних норм та нормативів ми маємо ще ряд внутрішніх правил та розпоряджень, яких суворо дотримуємося і постійно перевіряємо їх виконання нашими працівниками.
Тож пацієнт може бути спокійний за своє здоров’я. Ми не тільки ефективно полікуємо зуби, але й зробимо це безпечно.

 

Тож, щоб не бути голослівними, ось наші основні правила санітарно-гігієнічних норм, що прийняті в клініках Віліда:

 

  1. В своїй роботі лікарі використовують одноразові стерильні матеріали та інструменти, та інструменти багаторазового використання. Одноразові матеріали та інструменти використовуються індивідуально для кожного пацієнта окремо. Якщо лікар бачить, що індивідуальну стерильну упаковку такого інструменту чи матеріалу пошкоджено, він візьме іншу.
  2. Інструменти багаторазового використання після кожного прийому обробляються наступним чином: спочатку замочуються у розчині дезифікуючого засобу, потім ретельно промиваються від органічних залишків. Після чого, інструменти запаковуються у спеціальну вакуумну упаковку та стерилізуються в спеціальному боксі- автоклаві. Весь процес стерилізації автоматизований, та виключає людський фактор. За допомогою стерилізації «вбиваються» всі відомі інфекції, мікроби та бактерії. За допомогою спеціальних індикаторів перевіряється ступінь стерилізації. Якщо вона не достатня, інструмент не використовується. Стерильні інструменти відкриваються у присутності пацієнта, щоб запевнити його у чистоті нашої роботи.
  3. Кожен лікар на прийом одягає одноразові рукавички та маску, якщо потрібно, то додатково використовується і одноразовий одяг поверх спеціальної форми.
  4. Після кожного прийому пацієнта всі дотикові поверхні в кабінеті протираються дезінфікуючим розчином.
  5. Щонайменше три рази на день по 30 хвилин кабінет оброблюється спеціальним проти бактерицидним світлом – цей процес називається кварцуванням. За допомогою цього процесу дезинфікується повітря в кабінеті.
  6. Декілька разів на місяць всі кабінети та приміщення клініки генерально прибираються – вимивається та дезинфікується абсолютно всі поверхні, меблі, предмети інтер’єру, тощо.
  7. А ще додатково весь персонал клініки проходить медогляд, вакцинуються та проходять діагностичні та профілактичні заходи.
    Сподіваємося, що тепер Ви ще більше будете впевнені у безпеці лікування у стоматологічних клініках Віліда. Якщо у Вас залишились бодай найменші сумніви – зверніться до адміністратора і ми організуємо Вам індивідуальну екскурсію і покажемо весь процес особисто.

 

Ваше здоров’я –це наша відповідальність.

 

ІНШІ СТАТТІ

Брекети або елайнери? За і проти кожного методу

Порушення прикусу – дуже поширена проблема. Практично 70% людей мають потребу в ортодонтичному виправленні прикусу. Це допомагає не тільки усунути візуальні недосконалості зубного ряду, але також запобігти такій патології , як порушення постави, хронічні головні болі і навіть передчасне старіння обличчя.

 

Ортодонтичне лікування зараз можна здійснити двома популярними способами – встановити брекети або сучасні елайнери. Що ж вибрати? Зараз ми розглянемо основні особливості кожного з цих методів виправлення прикусу, щоб зрозуміти, який з них, і в яких випадках, буде краще.

 

Брекет-система – це складна конструкція, яка складається з встановлюваних на зуби замків і ортодонтичного дроту, що зв’язує їх в єдине ціле. Також конструкція може бути доповнена лигатурами, що не вимагають частої корекції. За рахунок особливостей впливу ортодонтичної дуги створюється тягова сила, здатна змінити конфігурацію нерівно стоячих зубів. Через складну конструкцію брекети можуть викликати дискомфорт в процесі носіння і пошкоджувати слизову оболонку ротової порожнини.

 

Елайнери – це інноваційні капи з прозорого пластика, що відрізняються більш комфортним носінням. Їх можна зняти під час прийому їжі і чищення зубів, а також під час важливих заходів. У теорії вони зовсім не впливають на звичний життєвий ритм людини. Але існує один з головних недоліків елайнерів.
Для належного терапевтичного ефекту від елайнерів носити їх потрібно не менше 20-22 годин на добу. За фактом, знімати їх дозволяється на нетривалий період, якого буде достатньо для чистки та прийому їжі. Подібний особистий контроль за ортодонтичним лікуванням може бути небезпечним. Забудькуватість, втрата змінних кап, вишукування зайвих приводів не носити елайнери – все це врешті-решт негативно позначається на ефективності лікування.

 

Естетика
Основним критерієм ортодонтичного лікування виступає естетична сторона. Прозорі тонкі елайнери з пластика майже непомітні на зубах під час носіння. При відсутності близького особистого контакту ваш співрозмовник може зовсім не помітити наявність такої капи в ротовій порожнині.
Прийнято вважати, що брекет-система більш помітна , однак це помилка. Існують конструкції, які максимально непомітні – до них відносяться естетичні керамічні або сапфірові брекети. Замочки спеціально підбираються в тон емалі зубів, а дуга може бути прозорою або покритою особливим напиленням, що зливається з кольором замків. Є також повністю невидимі брекет-системи – лінгвальні, які встановлюються на внутрішню поверхню зубів. Вони абсолютно непомітні навіть при близькому візуальному контакті.

 

Ефективність
Ефективність елайнерів майже наближена до брекетів, але є і клінічні порушення, де установка останніх буде більш доцільною. Брекети легко і швидко зможуть впоратися з корпусним переміщенням зубного ряду і складними викривленнями. Елайнери теж впораються з подібним завданням, але для цього потрібно буде більше часу.
Елайнери більш ефективні ніж брекети при вирівнюванні сегмента зубів або в разі лікування перехресного прикусу. Можна підвести підсумок, що прозорі капи ефективні при нескладних патологіях прикусу, в той час як брекет-системи здатні впоратися з більш складними випадками викривлення.

 

Період звикання
Після установки брекетів є період звикання, який приносить людині безліч головного болю. Звикання може тривати 2-4 місяці і супроводжуватися порушеннями мови, хворобливістю, травмами слизових і мови.
Елайнери в питанні адаптації викликають дискомфорт набагато рідше. Дуже рідко виникає роздратування і кровоточивість ясен. Однак невелика корекція здатна вирішити і ці незручності.

 

Правила харчування
Зняти брекет-систему неможливо, тому ортодонти прописують особливу дієту: не можна їсти горіхи, насіння, а будь-яку тверду їжу різати на маленькі шматочки. Також з раціону доведеться виключити будь-які забарвлюють емаль напої і продукти.
У свою чергу елайнери – це знімна конструкція, тому ніяких обмежень в харчуванні немає. Основною вимогою буде ретельна гігієна кап, зубів і порожнини рота кожен раз після прийому їжі перед безпосередньою установкою.

 

Гігієна порожнини рота
В процесі носіння елайнеров гігієна порожнини рота за зубами не відрізняється від звичної. А ось при носінні брекет-системи виникають труднощі з очищенням зубів через додаткових місць, де може скупчуватися наліт.
Тому кожен пацієнт перед установкою брекетів проходить навчання тому, як правильно дотримуватися гігієни: спосіб очищення зубів і самої конструкції, правила використання додаткових гігієнічних інструментів, таких як йоржики, флоси тощо.

 

Ціна
Вартість ортодонтичного лікування для багатьох виступає одним з ключових критеріїв вибору. Ціна елайнеров наближена до ціни естетичних брекет-систем. Однак металеві брекети будуть коштувати дешевше елайнеров, при тому, що їх ефективність однакова, а в деяких випадках і більше помітна. Тому тут кожен повинен визначити, що для нього в пріоритеті – дешево і сердито, або дорого, але красиво і естетично.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Стоматит і його лікування

Стоматит – це запальний процес, локалізований на слизових оболонках ротової порожнини. Практично кожна людина з раннього віку так чи інакше стикалась з даним захворюванням в тій чи іншій формі. Хвороба може тривати від 4 до 14 днів – все залежить від складності, а також від ефективності методів лікування запалень.

Інфекції ротової порожнини можна вилікувати самостійно в домашніх умовах, проте, якщо у людини стоматит в запущеній формі, звернення до стоматолога не уникнути, так як можуть виникнути серйозні ускладнення через інфекційне навантаження на організм.

Основні симптоми стоматиту

Зрозуміти, що у вас стоматит можна відразу, так як дане захворювання відразу дає про себе знати різким болем, який посилюється під час прийому їжі. Це захворювання має низку загальних симптомів:

На поверхні слизової оболонки ротової порожнини з’являється одна або декілька виразок з червоними краями і білою плівкою;
У місцях, уражених стоматитом, з’являється набряк, почервоніння;
При впливі на виразки відчувається гострий біль, який суттєво ускладнює вживання і пережовування їжі, а в деяких випадках і вимову;
Ясна можуть кровоточити, з’являється неприємний запах з рота, посилюється слиновиділення;
Гострі форми стоматиту можуть супроводжуватися підвищенням температури, а також збільшенням лімфатичних вузлів.
Види стоматиту і причини його появи

Існує ряд форм стоматиту, відмінність яких полягає в причинах, що викликали дане захворювання:

Алергічний – виразки в роті при даній формі найчастіше з’являються після прийому певних медикаментозних препаратів;
Герпетичний – виникає при впливі вірусу герпесу;
Афтозний – запалення виникає через нестачу в організмі важливих мінералів і вітамінів, особливо вітаміну В12 і заліза;
Грибковий – поява виразок провокується грибком Candida albicans.
Можна відзначити ще багато форм стоматиту. Так виразки в ротовій порожнині можуть виникнути через тривалий прийом антибіотиків, що знищують корисну мікрофлору в роті, через що захисні бар’єри слабко протистоять вірусам і бактеріям, що провокує захворювання.

Ще стоматит виникає внаслідок зовнішніх впливів, наприклад, через часте куріння, надмірне вживання алкоголю, травмування слизової оболонки.

Лікування стоматиту у дітей і дорослих

Коли стоматит виявлений на початковій стадії, його можна спробувати вилікувати за допомогою домашніх засобів. Наприклад, хороший ефект можна очікувати від всім відомого розчину солі та соди.

Перед самостійним лікуванням стоматиту потрібно спробувати з’ясувати, чим він спровокований. Якщо стоматит виник після тривалого прийому антибіотиків, запальний процес буде усунутий після зниження медикаментозного навантаження на організм. Якщо захворювання викликане алергією – потрібно усунути алерген і пройти курс антигістамінних препаратів.

Коли у стоматита грибкова або вірусна природа, рекомендується скористатися спеціальними медикаментозними засобами, які призначені для лікування запальних вогнищ при стоматиті. До них відносять: противірусні мазі, протигрибкові препарати, антисептики, такі як хлоргексидин або мірамістин.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Все про лазерне відбілювання зубів

Лазерне відбілювання зубів – це технологія професійного освітлення зубної емалі, заснована на принципі впливу лазера та спеціального активирующего гелю на дентин. Даний метод дозволяє контролювати ступінь впливу лазерного променя окремо на кожен зуб. Завдяки цьому вдається домогтися максимально рівномірного відтінку зубної емалі.

Такий спосіб відбілювання має низку незаперечних переваг:

 

  • Лазерне обладнання дає стоматолога можливість точно підібрати час і інтенсивність впливу променя, за рахунок чого зуби освітлюються рівномірно відносно один одного;

 

  • Вся процедура лазерного відбілювання зубів займає не більше 1,5 години. В ході процедури здійснюється триразове нанесення і активація лазером спеціального гелю. Відбілюючий гель збирає світлове випромінювання через що розпадається на частки, під впливом яких відбувається освітлення зубної емалі. При цьому вплив лазерного променя триває близько 15 хвилин. Завершальним етапом є нанесення і активація лазером гелю, що знижує чутливість і дискомфорт;

 

  • Лазерне відбілювання зубів підходить людям з підвищеною чутливістю, так як при впливі немає нагрівання зубних тканин.

 

Ефективність відбілювання емалі лазером

 

Ефективність будь-якого методу відбілювання – це поняття в багатьох випадках відносне. Багато в чому результат буде залежати від початкового стану і відтінку зубної емалі.

 

Якщо порівнювати світлову лампу і лазер, то перевагою лазера є те, що процедура з його допомогою проходить набагато швидше. Вплив лазерного променя триває близько 15 хвилин, в той час як фотовибілювання займе в кілька разів більше часу.
Висока ефективність технології лазерного відбілювання зубів досягається за рахунок самої структури лазера. Це щільний потік високоінтенсивного світла, який спрямований прямо на оброблюваний зуб. До порівняння – промінь від лампи при фотовідбілювання розсіюється завжди.

 

Безпека процедури лазерного відбілювання зубів

 

Освітлення відтінку емалі за допомогою лазера вважається самим нешкідливим методом активного впливу. В ході процедури тривалість і точність променя контролюється стоматологом вручну. Завдяки особливій структурі, лазерний промінь не зачіпає ясна, що гарантує повну безпеку і відсутність дискомфортних відчуттів в області м’яких тканин.

 

Для глибокого проникнення в дентин використовуються низько концентровані гелі з воднем. За все основну роботу з відбілюванням відповідає лазер, завдяки чому емаль не пересушується і не пошкоджується. Після лазерного відбілювання зубів пацієнт не буде страждати підвищеною чутливістю або відчувати якийсь дискомфорт.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ