ДИТЯЧА СТОМАТОЛОГІЯ

Інформація про послугу

Дитячий прийом у стоматолога в клініках Віліда

 

В стоматологічних клініках Віліда приділяють велику увагу дитячому стоматологічному прийому. По-перше, ми ретельно підбираємо дитячих стоматологів. Лікар має не тільки любити діток і бути фахівцем в стоматології, а ще й бути психологом та другом діткам.

 

Лікар має знаходити підхід до дитини, щоб лікування проходило безболісно та з комфортом як для дитини, так і для лікаря та батьків. По-друге, ми за добровільне лікування дитини без утримання. Тому, якщо так сталося, що дитина боїться лікуватися, або має негативний досвід лікування у стоматолога і наш лікар не може знайти до неї підхід, ми будемо радити лікування під седацією (в медичному сні).

 

В стоматологічних клініках Віліда огляд та лікування діток відбувається у вигляді гри, яка зацікавить дитину, в гарній психологічній атмосфері, разом із мультиками та іграшками.

 

Коли варто починати водити дитину до стоматолога:

 

Перший візит до стоматолога має відбутися коли прорізався перший зуб, або ж батьків турбує довга відсутність зубів (більше 1 року). На першому візиті лікар розповість батькам як доглядати за молочними зубами, на що звертати увагу та яке харчування є корисним для дитини.

 

У віці 1-го -1,5 року можна побачити пляшковий карієс. Він, зазвичай з’являється при довготривалому харчуванні дитини вночі з пляшечки. Батьки мають регулярно оглядати зубки дитини, особливо з внутрішнього боку.

 

В 2,5 -3 – рочки, коли прорізуються всі молочні зуби- необхідно відвідувати стоматолога з профілактичною метою та при незадовільній гігієні відвідувати дитячого гігієніста. Він допоможе дитині навчитися правильно чистити зуби.   В цьому віці гігієніст вже може порадити першу професійну дитячу чистку зубів. Також, коли дитина матиме всі молочні зуби варто відвідати і ортодонта, для діагностики правильного прикусу.

 

З цього часу потрібно самостійно слідкувати за зубами дитини, відвідувати стоматолога двічі на рік, та ортодонта раз на рік.

 

Особливу увагу потрібно приділити також зубам в момент зміни молочних зубів на постійні. Краще відразу діагностувати можливі проблеми з прикусом та виправляти його за допомогою легких методів, аніж потім використовувати більш агресивні методи.

 

Також протягом всього часу росту малечі та зміни зубів стоматолог може порадити профілактичні методи збереження зубів. Це і герметизація фісур, коли спеціальним гелем закриваються фісури щойно прорізаних постійних зубів. В цьому випадку фісури досить слабкі і щоб уникнути ураження карієсом, їх герметизують. Дитячі зуби зазвичай ще й слабкі, тому стоматолог може порадити іншу профілактичну процедуру – мінералізацію зубів або фторування. Це насичення зубів фтором, щоб вони були більш міцними та витривалими.

 

Нажаль, останнім часом захворюваність у дітей карієсом має дуже розповсюджений характер. Це пов’язано з вживанням великої кількості солодощів та цукру.

 

Продукти, корисні для дитячих зубів:

 

  1. Кисло-молочні продукти та кальцевмісні продукти, що дозволяють покрити добову потребу дитини в кальції
  2. Тверді продукти – яблука, морква, капуста у не порізаному вигляді. Дитина має гризти самостійно ці продукти, щоб зуби та ясна мали відповідне навантаження та своєрідний масаж. Це гарно впливає на кровообіг в яснах. Зуби будуть міцнішими

 

Продукти, що потрібно обмежувати дітям:

 

– солодощі та продукти що містять цукор. Це перший ворог зубів, бо цукор є стимулятором росту бактерій у роті та збуджувачем утворення зубного нальоту

 

– вуглеводи у вигляді випічки та макаронних виробів. Вони «липнуть» на зубах та стимулюють утворення зубного нальоту.

 

Звичайно, що зовсім обмежити дитину в некорисних продуктах не вийде, тож радимо після їх вживання вчити дітей полоскати зуби, або ж вживати тверді продукти, наприклад, зелені яблука. Вони дещо «зчищають» м’яку їжу з зубів і цим самим зменшують утворення зубного нальоту.

 

Як підготувати дитину до першого прийому стоматолога:

 

  1. Розкажіть про важливість догляду за зубами, про те, що очікує дитину на прийомі. Було б непогано, якби Ви на власному прикладі показали що таке прийом у стоматолога. Сходіть на власний профілактичний прийом разом, хай дитина побачить, що батьки теж приділяють увагу власним зубам.
  2. Не передавайте дитині власні страхи та досвід. У дитини ще не сформувалося ставлення до стоматолога, тому вона зазвичай не боїться його, якщо ніхто не настроїв.
  3. Не кажіть про можливий біль чи «що у лікаря не буде боліти» – лікар сам розповість все що має бути на прийомі. До того ж сучасна стоматологія використовує безліч безболісних методик.
  4. На перший візит оберіть час, коли не має проблеми з зубами, хай це буде звичайний профілактичний огляд, щоб у дитини склався позитивний досвід відвідин лікаря.
  5. Вдома можете разом з іграшками «програти» візит та показати дитині як він проходитиме.
  6. Якщо ж дитина вже має страх перед людьми в білих халатах, то оберіть стоматологію, де лікарі носять не білий одяг. У більшості стоматологій є спеціальні дитячі кабінети з іграшками, мультиками, та коли лікар одягається в яскравий костюм.

 

Безкоштовна консультація!

Дамо відповідь на будь-які питання стосовно лікування зубів і підберемо потрібну програму лікування